PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در پراید مدل 87

farshid1365
8th January 2012, 23:08
سلام دوستان امروز یه پراید مدل 87 که ecu ان زمینس vdo است این ماشین فن دو دور داره یعنی هم دور کند داره هم دور تند داره 2 تا فشنگی فنش هم جلو قرار داره مشکل فن داره که وقتی فن روشن میشه دیگه بعد از یک ربع خاموش میشه و بعد از اون هر 4 دقیقه هی روشن میشه هی خاموش میشه وقتی هم سوییچ رو میبندی روشنه تا زمانی که سر باطری رو بکشی و وقتی سر باطری رو وصل میکنی ممکنه در حالت موتور خاموش یه بار فن روشن بشه و بعد خاموش بشه ترموستات رو عوض کردم دیاگ زدم دیدم فن رو 90 درجه روشن میشه ولی خیلی دیر خاموش میشه سیم کشیش سالمه به نظرتون کجا رو باید تست کنم به نتیجه برسم؟

محمد دهقان
8th January 2012, 23:42
سلام دوستان امروز یه پراید مدل 87 که ecu ان زمینس vdo است این ماشین فن دو دور داره یعنی هم دور کند داره هم دور تند داره 2 تا فشنگی فنش هم جلو قرار داره مشکل فن داره که وقتی فن روشن میشه دیگه بعد از یک ربع خاموش میشه و بعد از اون هر 4 دقیقه هی روشن میشه هی خاموش میشه وقتی هم سوییچ رو میبندی روشنه تا زمانی که سر باطری رو بکشی و وقتی سر باطری رو وصل میکنی ممکنه در حالت موتور خاموش یه بار فن روشن بشه و بعد خاموش بشه ترموستات رو عوض کردم دیاگ زدم دیدم فن رو 90 درجه روشن میشه ولی خیلی دیر خاموش میشه سیم کشیش سالمه به نظرتون کجا رو باید تست کنم به نتیجه برسم؟

سلام
این ایرادهایی که شما گفتید معمولا" یا سیم کشی یا برنامه فلش خراب شده
اگه از سیم کشی مطمعن هستید برنامه فلش هم تعویض کنید

farshid1365
9th January 2012, 00:21
امکان داره فشنگی کله سیاه خراب باشه؟

m.aminifar
9th January 2012, 01:07
امکان داره فشنگی کله سیاه خراب باشه؟

سلام:دوست گرامی یکسری از ایرادات روی خودرو غیر منطقی هست وباید تست های بسیاری انجام داد تا به نتیجه رسید حال این ایراد که شما عنوان کردین از همین دسته ایرادات هست در مورد فشنگی کله سیاه یا همان (سبز)وظیفه این قطعه رساندن اطلاعات دمای اب به ایسیو هست وبراساس این اطلاعات ایسیو فرمان قطع و وصل شدن فن را ارسال می کند بنده هم با نظر اقای دهقان موافق هستم اگر از سلامت سیم کشی مطمن هستید برنامه ایسی فلش را تعویض کنید در ضمن این ایراد از فشنگی هم میتونه باشه احتمال هست که مقاوت داخل فشنگی قدرتش زیاد شده باشه و زمان خنک شدن اطلاعات اشتباه به ایسیو ارسال کنه

farshid1365
9th January 2012, 01:22
باشه دستتون درد نکنه من فردا تست میکنم نتیجه رواعلام میکنم

حميد ذوالعلا
9th January 2012, 01:48
سلام
از سلامت رادياتور هم مطمئن شويد.

مهدی چیت بند
9th January 2012, 03:03
دوست خوبم ضمن سلام من از قطعاتی مثل فشنگی ... همیشه دارم وو کافیه یه لحظه جابجا کنی ته فشنگی رو به قسمت داغ موتور اتصال بدی برای چند لحظه چک کن...
یا مال ماشینو به اهمتر وصل کن هم با گرفتن تو مشتت هم با فندگ گرم کنیش مشخص میشه سلامتش
راه ساده تر تست با یه ایسیو سالم بعد از اطمینان از سیستم گردش اب..

farshid1365
17th January 2012, 23:49
با سلام خدمت دوستان مشکل برطرف شد هم اتصال بدنه کثیف بود هم فشنگی خراب بود