PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در نصب ویندوز XP

mohammadbist
10th January 2012, 20:56
سلام دوستان

بنده وقتی که میخواهم ویندوز XP نصب کنم بعضی مواقع پیغام زیر نمایش داده میشود و باید سیستم را از طریق دکمه پاور آن خاموش کرد و دوباره راه اندازی کرد تا این مشکل حل شه و ویندوز نصب بشه.علت چیست؟

با تشکر

M.Salehi
10th January 2012, 21:31
سلام دوستان

بنده وقتی که میخواهم ویندوز XP نصب کنم بعضی مواقع پیغام زیر نمایش داده میشود و باید سیستم را از طریق دکمه پاور آن خاموش کرد و دوباره راه اندازی کرد تا این مشکل حل شه و ویندوز نصب بشه.علت چیست؟

با تشکر

سلام اقا محمد
خوب اون بالا نوشته که هارد دیسک شما توسط سیستم شناسایی نشده ...
ایا بعد از ریستارت مشکل حل میشود؟؟ و میتونید ادامه بدید؟

M_Repair
10th January 2012, 21:48
سلام دوستان

با تشکر

باسلام

دوست عزیز طبق گفته جناب صالحی هارد شما شناسایی نشده کابل ساتا رو تعویض و یا پورت آن راعوض کنید وبه جایگاه دیگری بزنید.اگر id هستش پین ان راجابجا کنید.

mohammadbist
10th January 2012, 21:52
سلام خدمت آقای صالحی گل
دوست عزیز وقتی ریستارت میکنی کار راه نمیفته، حتی بعد از ریستارت وارد بایوس هم که میشم هارد رو نمیشناسه، باید از طریق پاور خاموش کنی و دوباره نصب ویندوز رو از ابتدا آغاز کنی که نصبش هم شانسیه یه دفعه میبینی نصب میشه و بعضی مواقع هم نصب نمیشه باید آنقدر خاموش روشن کرد(از طریق پاور) تا ویندوز نصب بشه.
ضمنا یادآور میشود که هارد ساتا است.
واقعا متشکرم از شما دوست عزیز

M.Salehi
10th January 2012, 21:56
سلام خدمت آقای صالحی گل
دوست عزیز وقتی ریستارت میکنی کار راه نمیفته، حتی بعد از ریستارت وارد بایوس هم که میشم هارد رو نمیشناسه، باید از طریق پاور خاموش کنی و دوباره نصب ویندوز رو از ابتدا آغاز کنی که نصبش هم شانسیه یه دفعه میبینی نصب میشه و بعضی مواقع هم نصب نمیشه باید آنقدر خاموش روشن کرد(از طریق پاور) تا ویندوز نصب بشه.
واقعا متشکرم از شما دوست عزیز

سلام مجدد
آخه اون بالا تو پست اول گفتید که بعد از ریستارت نصب میشه؟؟
حالا مساله ای نیست... شما فکر کنم همون هاردی رو استفاده میکنید که چند وقت پیش مشکل صدا داشت درسته؟ اگر اینجوری باشه شما طبق فرمایش استاد عزیز جناب مهدی کابل رو تعویض کنید البته کابل دیتا و پاور
در ضمن نگفتید بلاخره پاور با کابل پنج رشته خریدید یا نه؟

mohammadbist
10th January 2012, 22:11
سلام مجدد
آخه اون بالا تو پست اول گفتید که بعد از ریستارت نصب میشه؟؟
حالا مساله ای نیست... شما فکر کنم همون هاردی رو استفاده میکنید که چند وقت پیش مشکل صدا داشت درسته؟ اگر اینجوری باشه شما طبق فرمایش استاد عزیز جناب مهدی کابل رو تعویض کنید البته کابل دیتا و پاور
در ضمن نگفتید بلاخره پاور با کابل پنج رشته خریدید یا نه؟

سلامی مجدد خدمت آقای صالحی

آقای صالحی همون طور که گفتم شانسیه یه دفعه میبینی بعداز ریستارت(دستی) اول درست میشه وقتی این تاپیک رو ایجاد کردم بعد از ریستارت اول نصب ویندوز از ابتدا راه افتاد علت ذکر این مورد در اولین پست نیز همین بود.
بعضی مواقع یه دفعه میبنی اصلا بدون دردسر نصب میشه. :dash1:
بدترین حالتش هم این است که بعد از کلی ریستارت و در نهایت خاموش روشن کردن و کلی دردسر و مکافات نصب میشه.:dash1:
این هارد اون هاردی که گفتم صدا میدهد نیست یک هارد دیگه و یک سیستم دیگه است.

باتشکر از شما دوست گرامی

M.Salehi
11th January 2012, 11:53
سلامی مجدد خدمت آقای صالحی

آقای صالحی همون طور که گفتم شانسیه یه دفعه میبینی بعداز ریستارت(دستی) اول درست میشه وقتی این تاپیک رو ایجاد کردم بعد از ریستارت اول نصب ویندوز از ابتدا راه افتاد علت ذکر این مورد در اولین پست نیز همین بود.
بعضی مواقع یه دفعه میبنی اصلا بدون دردسر نصب میشه. :dash1:
بدترین حالتش هم این است که بعد از کلی ریستارت و در نهایت خاموش روشن کردن و کلی دردسر و مکافات نصب میشه.:dash1:
این هارد اون هاردی که گفتم صدا میدهد نیست یک هارد دیگه و یک سیستم دیگه است.

باتشکر از شما دوست گرامی

سلام خدمت اقا محمد
پس اگر یه سیستم دیگه هست. شما اول کابل های دیتا و پاور رو کنترل کنید .. اگر از نوع ساتا هست حتما کابل دیتا و پاور رو تعویض کنید در بیشتر موارد با تعویض کابل حل میشه
در ضمن اگر محل نصب کابلها رو هم با مسواک نرم تمیز کنید بد نیست
موفق باشید

عماد عموئي
11th January 2012, 19:49
هوالرزاق

سلام خدمت دوست گرامي mohammadbist

سيستم شما شما همان طور كه بيان ميكنيد چند مشكل احتمالي دارد.
1- همانطور كه دوست عزيزم جناب سليمي فرمودند يكي از احتمالات كابل Data و يا كابل برق هارد است كه احتمال ديسكانكت شدن را دارد.
2- مشكل دوم به استناد به جمله شما «حتی بعد از ریستارت وارد بایوس هم که میشم هارد رو نمیشناسه» احتمال دارد كه از هارد شما باشد و مشكل هارد اين است كه Framware هاردتان مشكل دارد بايد Framware هاردتان آپديت شود.
براي تست اين كار هارد را از سيستمتان در بياوريد و در يك سيستم سالم ديگر چند بار ويندوز نصب كنيد ببينيد دچار همان مشكل ميشويد يا نه؟ اگر دوباره دچار همين مشكل شديد مشكل از هارد است و اگر هم به اين مشكل بر نخورديد مشكل از چيز ديگري است.
3- مشكل سوم بعد از تست هارد ديسك اعمال مي شود كه مشكل از مادربرد مي باشد يا از سوكت ديتا (Sata-IDE) است يا از بايوس مادربردتان يا از چيپست جنوبي مادربردتان.به غير از اين سه احتمال چيز ديگري روي مادرربردتان مشكل ندارد.
مراحل بالا را چك كنيد و نتيجه را اعلام كنيد.

موفق باشيد