PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی شناخت قطعه و تعمیر شارژر باطری اتومبیل

aidin4095
20th January 2012, 10:50
اساتید عزیز سلام. لطفا اگه درمورد این قطعه مشکی رنگ چهار پایه و در کل این دستگاه اطلاعاتی دارید ممنون میشم راهنمایی کنید.ظاهرا یک ترانس مبدله که برق 220 شهری رو به 6 و 12 dc تبدیل میکنه و دوستمون واسه شارژ باطری اتومبیلش استفاده میکرده و الان کار نمیکنه.البته این قطعه سیاه که احتمالا میگن دیود باشه ترکیدگی بدنه داره و باید عیبش همین باشه.ممنون میشم راجع به این قطعه یه مشابهش واسه تعویض راهنمایی کنید.

hasanzsat
20th January 2012, 12:36
با درود
قطعه مورد نظر شما یک دیود بریج چهار پایه شش امپری است .
برا ی پیشگیری از اسیب دیدن دیود در هنگام نصب اشتباهی قطبها یا جریان شارژاضافی میتوانید
یک لامپ 12ولت 35وات را با خروجی مثب سری کنید.

aidin4095
20th January 2012, 14:49
با درود
قطعه مورد نظر شما یک دیود بریج چهار پایه شش امپری است .
برا ی پیشگیری از اسیب دیدن دیود در هنگام نصب اشتباهی قطبها یا جریان شارژاضافی میتوانید
یک لامپ 12ولت 35وات را با خروجی مثب سری کنید.

ضمن تشکر از شما دوست عزیز میتونید بگید که آیا میشه قطعه مشابهی واسه اش گیر آورد.

شهریار
20th January 2012, 17:41
باسلام دوست عزیز
از این نمونه دیود انواع و اقسام با شکل های متفاوت ساخته شده است
اما شما با داشتن چهار دیود معمولی می توانید آن را بدین شکل بسازید

aidin4095
20th January 2012, 21:03
[QUOTE=شهریار;159302]
باسلام دوست عزیز

از این نمونه دیود انواع و اقسام با شکل های متفاوت ساخته شده است
اما شما با داشتن چهار دیود معمولی می توانید آن را بدین شکل بسازید

استاد ضمن تشکر از پاسخ سریعون متاسفانه من عضویت vip نیستمو لینک رو نمیتونم دانلود کنم.اگه ممکنه بفرمایید با چه شماره دیودی میتونم انجامش بدم.

hasanzsat
20th January 2012, 21:17
بادرود
از دیودهای1N5400 یا مشابه به شکلی که اشاره کردند میتوانید استفاده کنید.
در ضمن دیود پل بریچهای6 امپری در بازار فراوان پیدا میشود

M.Salehi
21st January 2012, 13:27
ضمن تشکر از شما دوست عزیز میتونید بگید که آیا میشه قطعه مشابهی واسه اش گیر آورد.

با سلام خدمت شما دوست عزیز
بنظر بنده شما پل دیود مورد نظر را از دستگاه جدا کنید البته اول جای سیمها رو یاداشت کنید تا بعدا فراموش نشود و از روی اون میتونید با همون شکل از بازار تهیه کنید ودرست جای خودش قرار دهید
فکر کنم تهیه پل دیود از روش جناب شهریار برای شما سخت باشد موفق باشید

aidin4095
21st January 2012, 17:19
با سلام خدمت شما دوست عزیز
بنظر بنده شما پل دیود مورد نظر را از دستگاه جدا کنید البته اول جای سیمها رو یاداشت کنید تا بعدا فراموش نشود و از روی اون میتونید با همون شکل از بازار تهیه کنید ودرست جای خودش قرار دهید
فکر کنم تهیه پل دیود از روش جناب شهریار برای شما سخت باشد موفق باشید

متاسفانه در شهرستان محل سکونت من پیدا نمیشه.باید از روش استاد شهریار استفاده کنم.بهر حال از توجه شما سپاسگزارم.فکر کنم منظور استاد همون اتصال مربعی آند به آند و کاتد به کاتد باشه.