PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کار نکردن PCIدر مادربر د

behzad2012
29th January 2012, 15:23
باسلام خدمت دوستان
من یک مادربرد دارم که قسمت PCI برد کار نمیکند لطفا ر اهنمایی کنید چند تا عکس هم از این مادر برد گرفته ام خدمت دوستان اپ کردم
باتشکر

molten
29th January 2012, 16:16
دوست عزیز.
دلایل مختلفی برای این مسئله وجود داره.

اول از همه مطمئن هستید کارت pci که روی برد تست کردید کاملا سالم هست یا نه.

اگر سالم هست، همه درگاه pci خرابه و یا فقط یکیش.
اگر یکی از پرت ها خرابه احتمال دار از وجود قطعی در mainboard باشه. ولی اگر همه خراب هستند، اول یکبار بایوس رو reset کنید. اگر درست نشد احتمال داره که ای سی south bridge مارد برد مشکل داشته باشه و یا به soldering احتیاج داشته باشه.
فعلا این موارد به ذهنم میرسه.

behzad2012
29th January 2012, 18:08
دوست عزیز ممنونم از توجه شما
اول کارت pci سالمه چون در چند سیستم دیگرامتحان کردم دوم همه در گاه ها کار نمی کنند به جز درگاه کارت گرافیکی که اون جدا ازاین هاست بایوس را من از ریسیتی که دوربر باطری گذاشته اند انجام دادم جواب نداد اگر روش دیگر reset هست لطف کنید بگیدو چه جوری solderingکنم؟
باتشکر

behzad2012
30th January 2012, 16:26
ازمهندسان محترم کسی نیست جواب مارا بده

Meisam-Alishahi
30th January 2012, 23:38
باسلام خدمت دوستان
من یک مادربرد دارم که قسمت PCI برد کار نمیکند لطفا ر اهنمایی کنید چند تا عکس هم از این مادر برد گرفته ام خدمت دوستان اپ کردم
باتشکر

هوالعليم

با سلام ، دوست عزيز طبق مواردي كه در عكس ذكر شده عمل نماييد و نتايج را اعلام كنيد.

http://www.faupload.com/upload/90/%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B10168.jpg (http://www.faupload.com/)

موفق باشيد

behzad2012
31st January 2012, 11:39
باسلام خدمت استاد گرامی
من پین ها را بامولتی متراندازه گیری کردم پین 13مقدارش صفر پین14و15مقدارشون3/32ولت است وپین اخر ی هم مقدارش صفر است
باتشکر

molten
31st January 2012, 18:02
ولتاژ پین های کانکتور pci به ترتیب زیز هستش:

Wikimedia Error (http://en.wikipedia.org/wiki/Conventional_PCI)

http://kiansat.kim/attachment.php?attachmentid=49943&stc=1&d=1328016721

http://kiansat.kim/attachment.php?attachmentid=49944&stc=1&d=1328016721

Meisam-Alishahi
1st February 2012, 01:50
باسلام خدمت استاد گرامی
من پین ها را بامولتی متراندازه گیری کردم پین 13مقدارش صفر پین14و15مقدارشون3/32ولت است وپین اخر ی هم مقدارش صفر است
باتشکر

هوالعلیم

با سلام ، دوست عزیز بخش کنترلر PCI پل جنوبی شما در مدار نیست ،معمولا در همچین موقعی چیپست گرم است، 2 احتمال برای چیپ جنوبی وجود دارد 1 - دیسکانکتی چیپ 2- خرابی چیپ . برای گزینه اول باید مایع فلکس را زیر چیپ با سرنگ تزریق کرد و سپس با هات کان با حرارت 380 درجه زیر مادربرد( زیر چیپ ) در فاصله 4 الی 5 سانتیمتر بصورت دورانی حرارت دهید یعنی اینکه حرارت را مستقیم و ثابت در یک نقطه نگه ندارید تا زمانی که قلع SMD های اطراف چیپ بصورت مذاب در بیایند . و برای گزینه دوم باید چیپست تعویض گردد که برای تعویض چیپ ، به دستگاه های مجهز نیاز دارید. ذکر موارد فوق فقط به جهت اطلاع شما بوده اما اگر تا بحال این کار (حرارت دادن چیپ) را انجام ندادید توصیه میکنم که از انجام آن صرف نظر نمایید چون با کوچکترین اشتباه یا چیپست ازبین میرود و یا PCB مادربرد باد کرده و مادربرد OUT میشود . اگر در شهر شما تعمیرگاه مجهز وجود دارد مادربرد را برای تعمیر به آنجا ببرید.

موفق باشید

behzad2012
1st February 2012, 10:43
سلام مهندس میثم
ازر اهنمایی های ارزنده شما نهایت تشکر رادارم مهندس این عملیات حدودا حزینه اش چه قدر می شه ببینم ایا برام می صرفه که درست کنم یا نه واگه بخواهم من بردم را عوض کنم چه بردی را پیشنهاد می کنی
با تشکر

molten
1st February 2012, 13:27
من از هزینه ها ی تعمییر اطلاع ندارم ولی اگر بخواهید مادر برد بخرید ، با توجه به اینکه مادربردتون از نوع سوکت LGA 775 می باشد، شما حق انتخاب زیادی دارید. قبل از گرونی دلار از حدود 47 تا 48 هزار تومن الی 200 هزار تومن و بیشتر می تونستید خرید کنید. با توجه به اینکه این نوع از سوکت ها دیگه از رده خارج شده اند، خرید کردن مادر برد نو با قیمت بالا منطقی نیست. برای همین اگر مادر برد ساده احتیاج دارید می توانید نو بخرید ولی اگر مادر برد بهتری می خواهید، می توانید با جستجو در فروم ها دسته دو خوب پیدا کنید.

برای راهنمایی بهتر هم لطفا بگید کاربردتان چیه و کامپیوتر را برای چه کاری می خواهید تا راهنمایی کنم.

behzad2012
2nd February 2012, 11:34
کاربرد من بیشتر در زمینه گرافیکی می باشد یعنی میکس مونتاژوکپچرورندر .گاها گیم. سیستم پیشنهادی شما چیست ؟ می خوام سرعتش بالا باشدوحدودا تو این بازار چقدر آب می خورد 1-مادربرد 2-سی پی یو 3-رم 4-هاردیک ترا .با مدلشان وقیمتشان ممنونم
باتشکر

molten
4th February 2012, 12:21
در سیستم هایی که برای کار های گرافیگی و رندر و انیمشین استفاده می شوند، فرکانس cpu و رم (حجم و فرکانسس) تاثیر بسزایی دارند. بعد از ان هم نوع کارت گرافیک و قردت آن در کار رندرینگ موثر هست. متاسفانه الان که بازار خیلی خرابه.

سیستم پیشنهادی بنده این هست که ار پلت فرم sandy bridge 1155 استفاده بکنید. چون در قبال هزینه ای که میکنید راندمان بسیار خوبی دارند.
اگر قیمت ها مثل 2 ماه قبل بود من یکی سیستم مبتنی بر cpu 2500 پیشنهاد میکردم. . اما الان چون قیمت ها خیلی بالا رفته ، به نظرم بهتره که شما یک سطح هزینه مشخص کنید تا بر اساس اون پیشهناد بدم

behzad2012
6th February 2012, 11:15
باسلام دوست عزیز
من یک مادربرد وسی پی یو رم وهاردیک ترا می خوام که حدودا500تومان باشه
درضمن این سیستمی که شما پیشنهاد کردین پلت فرم sandy bridge 1155بدون لوازم جانبی چند در می اد
باتشکر

molten
6th February 2012, 22:28
سلام دوست عزیز

پیشنهاد بنده برای سیستم sandy bridge این قطعات هست .

cpu : intel 2100 235,000
mobo: ASUS P8H61-M LX 159,000
hdd : Seagate 500GB 151,000
Kingston 2x2GB DDR3 1333 40,000

که البته بالاتر از مقدار مورد نظر شما هست و متا سفانه کاریش نمیشه کرد.

حالا 2 تا سوال
شما باید برای این سیستم ، یک کارت گرافیک نصب کنید، کارت گرافیک خودتون چیه؟
پاور قدیمی شما هم باید برای چنین سیستمی مناسب باشه، مدل پاور رو هم اشاره کنید.

البته با فروش قطعات قدیمی هم می توانید بخشی از هزینه ها را جبران کنید..

سوالی هست در خدومتتون هستم.

behzad2012
7th February 2012, 14:46
ممنونم دوست عزیز
کارت گرافیکی من 8600جی فورس بارم یک گیگ پاورم گرین واتش رانمی دونم ولی 45000تومان خریدم
درضمن از چند نفر دراین رابطه سوال کردم اونها سیستم amd راترجیح می دن می گن سرعتش از intel بالاست
باتشکر

molten
7th February 2012, 15:19
سلام

با توجه به قیمت پاورتون (نمی دونم قیمت مربط به چه زمانی هست) احتمال 430 یا 480 وات باشه. که برای سیستم شما کافی هست.

در مورد بالا و پایین بودن سرعت، باید یک میزان هزینه به کارایی رو ملاک قرار بدهیم مثلا بگیم با 500 هزار تومن ، کدام سیستم بهتره.
فرمایش جنابعالی و نقل قول شما تا قبل از ارائه سری سندی بریج به بازار توسط شرکت hntel کاملا صحیح بود. تا قبل از ژانویه 2011 که تاریخ اراده پردازنده sand bridge به بازار عمومی کامپیوتر بود، پردازنده های amd در رده سیستم های low end و medium ، مقرون به صرفه تر از اینتل بودند و در این قضیه در مورد مادر برد های مخصوص amd هم صادق بود به این ترتیب که شما با هزینه ثابت ، اگزر سیستم amd خرید می کردید ، پرفورمانس بهتری داشتید.
اما پس از ارائه snady bridge توسط اینتل، قضیه کاملا فرق کرد. این پردازنده ها در کنار قدرت بالا، قیمت بسیار مناسبی هم داشتند از طرفی این پلت فرم هم به صورتی طراحی شده بود که به خوبی از bandwitdth رم ها استفاده میکنند.

این مسئله باعث شد بازار کاملا به سمت اینتل بهچرخه به نحوی که درنهایت منجر به شکست خوردن پروژه AMD BULDOZER SERIES بشه.

بنده هم بر این اساس پیشنهاد کردم که شما سیستم بر این اساس بخرید . چون سرعت بالای پردازش و اسفاده بهینه از رم خیلی در امور گرافیکی به شما کمک خواهد کرد.

کارت گرافیک شما هم در زمن خودش کارت خوبی بود اما الان قدیمی شده ولی باز هم کار شما رو راه میاندازه. البته این سری از کارت ها برای بازی طراحی شده اند و تاثیر زیادی در RENDERING ندارند

behzad2012
22nd May 2012, 10:36
با سلام دوستام من بردی که چیپش مشکل داشت دادم یکی از دوستان برام عوضش کرد الان وقتی رو سیستم ویندوز می زنم تو ویندوز 7 پورت usb> pci را نمی شناسه گاها می شناسه ودر سف مد همه را می شناسه
می گن از بایوس سیستم است لطفا راهنمایی کنید
اگر از بایوسش هست من خودم پروگرامر دارم ایپرام مربوطه را قرار دهید
با تشکر

M.Salehi
22nd May 2012, 11:59
با سلام دوستام من بردی که چیپش مشکل داشت دادم یکی از دوستان برام عوضش کرد الان وقتی رو سیستم ویندوز می زنم تو ویندوز 7 پورت usb> pci را نمی شناسه گاها می شناسه ودر سف مد همه را می شناسه
می گن از بایوس سیستم است لطفا راهنمایی کنید
اگر از بایوسش هست من خودم پروگرامر دارم ایپرام مربوطه را قرار دهید
با تشکر

با سلام
دوست عزیز نام و مدل دقیق مین برد رو بفرمایید

....................

behzad2012
22nd May 2012, 18:06
با سلام
دوست عزیز نام و مدل دقیق مین برد رو بفرمایید

....................

با سلام نامش NVIDIA است مدلش nForce 650i ultra است

behzad2012
26th May 2012, 13:51
سلام مدیرگرامی مدل ونام مین برد رانوشتم

M.Salehi
27th May 2012, 11:07
سلام مدیرگرامی مدل ونام مین برد رانوشتم

با سلام اقا بهزاد

بایوس مین برد شما رو بلاخره بعد از کلی گشتن پیدا کردم
فقط باید فایل رو از حالت زیپ خارج کنید بعد فایل بصورت نرم افزار ی هست نرم افزار رو اجرا کنیداز شما میخواد روی یک فلاپی دیسک بریزید بعد از اون میتونید ازش استفاده کنید

نیازی به پروگرمر نیست

موفق باشید

M.Salehi
27th May 2012, 13:29
سلام مجدد

اقا بهزاد عزیز جهت اطلاع شما بایوس مین برد شما رو از سایت زیر برداشتم
در صحفه مربوطه میتونید مشخصات رو وارد و فایل آماده رو مشاهده کنید

لینک دانلود (http://www.evga.com/support/download/default.aspx)

موفق باشید