PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فرق سنسور اکسیژن بالا و پایین

REZA KHODAEI
1st February 2012, 12:21
از بین دوستان کسی میدونه که سنسور اکسیژن بالا با پایین چه فرقی داره ؟؟؟؟ ایا میشه به جای هم دیگه استفاده کرد ؟؟؟؟ و اگه استفاده بشه چه اتفاقی میوفته ؟؟؟:felizcumple::felizcumple:

m.aminifar
1st February 2012, 13:16
از بین دوستان کسی میدونه که سنسور اکسیژن بالا با پایین چه فرقی داره ؟؟؟؟ ایا میشه به جای هم دیگه استفاده کرد ؟؟؟؟ و اگه استفاده بشه چه اتفاقی میوفته ؟؟؟:felizcumple::felizcumple:

سلام:وظیفه سنسور اکسیژن نظارت بر گاز های خروجی خودرو هست سنسور اکسیژن بالا گازهای خروجی قبل ار کاتالیزور برسی می کنه و سنسور اکسیژن پایین گاز های بعد از کاتالیزور یک جور های هم سنسور اکسیژن پایین کار کرد سنسور اکسیژن بالا برسی می کند
در مورد استفاده جابه جای سنسورها بنده سنسور اکسیژن پایین برای بالا استفاده کردم هیچ موردی پیش نیامده به نظر من سنسور اکسیژن پایین باید از نظر کیفیت و کارکرد خیلی دقیقتر از سنسوراکسیژن بالا باشه واگر از این سنسور به جای سنسور بالا استفاده بشه بهتر هست حال منتظر نظر بقیه دوستان باشیم دوستان اگر نظری دارن اعلام کنن تا ببینیم به چه نتیجه ای میرسیم

omeed_1355
1st February 2012, 15:31
سلام:وظیفه سنسور اکسیژن نظارت بر گاز های خروجی خودرو هست سنسور اکسیژن بالا گازهای خروجی قبل ار کاتالیزور برسی می کنه و سنسور اکسیژن پایین گاز های بعد از کاتالیزور یک جور های هم سنسور اکسیژن پایین کار کرد سنسور اکسیژن بالا برسی می کند
در مورد استفاده جابه جای سنسورها بنده سنسور اکسیژن پایین برای بالا استفاده کردم هیچ موردی پیش نیامده به نظر من سنسور اکسیژن پایین باید از نظر کیفیت و کارکرد خیلی دقیقتر از سنسوراکسیژن بالا باشه واگر از این سنسور به جای سنسور بالا استفاده بشه بهتر هست حال منتظر نظر بقیه دوستان باشیم دوستان اگر نظری دارن اعلام کنن تا ببینیم به چه نتیجه ای میرسیما

سلام
دوست من شما انقدر واضع توضیح دادید که جایی برای دادن نظر نگذاشتید
بله به نظر من هم فرقی با هم ندارند استفاده از دو سنسور دقت در کار رو بالا میبره

REZA KHODAEI
1st February 2012, 19:22
ولی دوستان عزیز من فکر میکنم یه فرقهایی با هم دارن نظرتون در مورد المنتشون چیه چون سنسور اکسیژن بالا همون جور که میدونین بعد از اینکه 300 درجه گرم شد کار میکنه ولی سنسور اکسیژن پایین دیرتر از اون شروع به کار میکنه به نظرتون این شرایطو ای سی یو بوجود میاره یا ساختار سنسور اینجوریه البته من این بحث رو به خاطر این گذاشتم چون قیمت سنسور پایین بیشتر از بالا هستش در ضمن کمیاب هم هستش

omeed_1355
1st February 2012, 20:26
ولی دوستان عزیز من فکر میکنم یه فرقهایی با هم دارن نظرتون در مورد المنتشون چیه چون سنسور اکسیژن بالا همون جور که میدونین بعد از اینکه 300 درجه گرم شد کار میکنه ولی سنسور اکسیژن پایین دیرتر از اون شروع به کار میکنه به نظرتون این شرایطو ای سی یو بوجود میاره یا ساختار سنسور اینجوریه البته من این بحث رو به خاطر این گذاشتم چون قیمت سنسور پایین بیشتر از بالا هستش در ضمن کمیاب هم هستش

سلام
دوست من هر دو سنسور برای کار احتیاج دارند که به 300 درجه برسند که این کار به عهده منفی که از ecu میاد می باشد پس هر دو مکانیسم شبیه به هم دارند مثل انژکتور 206 با پیکان که فرق قیمت دارند ولی از لحاظ کاری نه همون سوزن انژکتور پیکان توی بسته بندی 206 گرانتر به فروش میرسه

REZA KHODAEI
3rd February 2012, 16:40
از بین دوستان کسی این کارو تجربه نکرده که بدونه اگه سنسور بالا رو به جای پایین استفاده بشه چه تغییری توی مصرف سوخت میشه زیاد میکنه یا کم

parsmotor
3rd February 2012, 20:02
با سلام من روی ماشین خودم از ایسیو اروپایی با دو سنسور اکسیژن استفاده می کنم اکسیژن سنسور دومش هم مثل اولی هستش هیچ مشکلی نداره مصرف ماشین یه مقداری کاهش پیدا کرده وماشین نصبت به قبل روانتر شده و راهتر گاز میخوره اکسیژن سنسور دوم توی دستگاه کارکردش مثل اکسیژن سنسور اول نیست و دیرتر closeloopمیشه الان مدل ایسیو s2000-2bهست اما قبلا از s2000-2aاستفاده میکردم که زیاد زاضی نبودم

REZA KHODAEI
21st February 2012, 13:03
با عرض سلام خدمت دوستان
من تقریبا یک ماه قبل یه سوال کردم که از همه تشکر میکنم نظراتشونو گفتن :0018:
:1205219183: ولی خواستم نتیجه رو اعلام کنم که دوستان هم استفاده کنن در هنگام استفاده از سنسور اکسیژن بالا به جای پایین بعد از یه مدت حتما خطای کاتالیست رو خواهد داد بنده که روی دو تا 206 امتحان کردم هر دو تا این خطا رو دادن پس سعی کنین به جای هم استفاده نشود
موفق باشین

0111mohammad
21st February 2012, 14:02
تشکر از دوست خوبمون جناب REZA KHODAEI به خاطر طرح این پرسش و جوابهایی که همه دوستان داده بودن .
خیلی مفید بود

m.aminifar
21st February 2012, 14:06
با عرض سلام خدمت دوستان
من تقریبا یک ماه قبل یه سوال کردم که از همه تشکر میکنم نظراتشونو گفتن :0018:
:1205219183: ولی خواستم نتیجه رو اعلام کنم که دوستان هم استفاده کنن در هنگام استفاده از سنسور اکسیژن بالا به جای پایین بعد از یه مدت حتما خطای کاتالیست رو خواهد داد بنده که روی دو تا 206 امتحان کردم هر دو تا این خطا رو دادن پس سعی کنین به جای هم استفاده نشود
موفق باشین

سلام:این ایراد مربوط به استفاده جا به جای سنسور اکسیژن نیست ایراد مربوط به کاتالیزور هست کاتالیزور کارایش از دست داده نمیتونه الاینده ها رو جذب کنه وزمانیکه سنسور دوم گازهای بعد از کاتالیست چک میکنه این خطا رو ثبت میکنه

REZA KHODAEI
21st February 2012, 17:45
همندس عزیز اول اینکه من روی 2 تا خودرو امتحان کردم که هر دو تا ایراد مشابه میداد دوم اینکه یکی از 206 ها تقریبا 6000 الی 7000 تا کار کرده و بعید میدونم توی این کیلومتر کاتالیزور خراب بکنه

parsmotor
21st February 2012, 21:52
با سلام استفاده از سنسور اکسیژن بالا به جای پایین در s2000مشکلی ایجاد نمیکنه اما در j34نمیشه بجای هم استفاده کردو حتی با تعویض کاتا لیزور مشکل بر طرف نمیشه

m.aminifar
22nd February 2012, 01:26
با سلام استفاده از سنسور اکسیژن بالا به جای پایین در s2000مشکلی ایجاد نمیکنه اما در j34نمیشه بجای هم استفاده کردو حتی با تعویض کاتا لیزور مشکل بر طرف نمیشه

سلام:بستگی به نوع مواد استفاده شده در کاتالیزور هست من روی یک 206 باایسیو valeo j 34 و استفاده از سنسور اکسیژن دوم اصلی خطای کاتالیزور داشتم البته کاتالیزور تعویض شده بود از نوع باسازی شده بوده ولی بعد با استفاده از کاتالیزور اصلی استوک ایراد برطرف شد

دیروز هم یک بوش 7.4.5 206 دو سنسوره کردم و از سنسور اکسیژن اول بجای دوم استفاده کردم وهمچین خطای ثبت نشد البته یک مورد داشت که کارای سنسور دوم نداشت

parsmotor
22nd February 2012, 22:39
در بوش وساژم مشکلی پیش نمیاد مشکل در valeo هست البته در دو مورد از سنسور اکسیژن بوش در valeoاستفاده کردم و مشکلی |یش نیومد

tiba
27th April 2012, 17:00
با سلام
تفاوت ظاهري سنسور اول با سنسور دوم در چيه؟

vahid khavarani
27th April 2012, 18:03
:1205219183:با سلام خدمت دوستان عزیز پیرو صحبتهای شما باید عرض کنم من تا به حال در 2 ساله گذشته شاید 15 ماشین 206 j34 valeo را دو سنسور بستم همه سنسورهای پایین رو هم سنسور پژو 405 خریدم بستم و هیچ مشکلی هم نداشتم این کاملا تست شده سنسور اکسیژن اگر جنسش خوب باشد روی همه چی میشه اونو بست فقط باید سیمش برسد اصلا من خودم سنسور اکسیژن پیکان رو از نوع بوش روی بنز نیروی انتظامی بستم 1 ساله داره کار میده /....

vahid khavarani
27th April 2012, 18:08
:1205219183:در ضمن دلیل من برای 2 سنسور کردن 206 در j34 به علت بستن کروز کنترل بوده و هدفی برای کم کردن مصرف یا افزایش شتاب نداشتم ولی چون برنامه اروپایی بود با استاندارد یورو 4 .... در عین حال ماشین کمی از لحاظ شتاب و مصرف بهتر شده است ومن بارها این کار را کرده ام

m.aminifar
27th April 2012, 23:20
با سلام
تفاوت ظاهري سنسور اول با سنسور دوم در چيه؟

سلام:از نظر ظاهری هیچ فرقی ندارن فقط رنگ سوکت های سنسور اکسیژن بالا سبز و سنسور اکسیژن پایین ابی هست

sajadnasirpor
28th April 2012, 10:49
سلام خدمت دوستان میخواستم بدونم دو سنسوره کردن 206 لازم هست یا نه چه کارایی داره آیا با دو سنسوره کردن چه کارای هم باید انجام بدیم با تشکر

vahid khavarani
28th April 2012, 22:59
با سلام
دو سنسور کردن 206 کار واجبی نیست ولی در استاندارد یورو 4 اروپا تمام خودروها دارای 2 سنسور میباشند یک سنسور قبل از کاتالیزور {سنسور بالا} و یک سنسور بعد از کاتالیزور{سنسور پایین}که هر دو سنسور میزان اکسیژن خروجی دود را اندازه میگیرند و توسط میزان ولتاژی که زیر 1 ولت میباشد به ecu اطلاع میدهند تا عملکرد پاشش به صورت بهتری انجام شود واین کار باعث پایین آمدن مصرف شده است در جمع بندی کلی کار مفیدی است ولی الزامی نیست

vahid khavarani
28th April 2012, 23:05
در ضمن شما در تمام 206 ها میتوانید خودرو را با تبدیل ecu آن به اروپایی این کار را انجام دهید شما برنامه ecu را عوض کرده و سنسور اکسیژن پایین را در جای خودش که روی اگزوز با کور کن بسته شده ببندید وسوکت آن نیز که روی سیم کشی موجود است
ecu..... ساژم ..... 7.4.4....7.4.5 ...قابلیت 2 سنسور شدن را دارا میباشند

sajadnasirpor
29th April 2012, 09:49
سلام دوستان برای دو سنسوره کردن واسه مشتری چقدر باید هزینه کنه در ضمن این هزینه که میده آیا تو کم کردن مصرف سوخت قابل توجه هست یا نه آیا 206 تیپ 2 هم با ایسیو ساژم امکان دو سنسوره کردن رو داره یا نه

حميد ذوالعلا
29th April 2012, 15:52
سلام دوستان برای دو سنسوره کردن واسه مشتری چقدر باید هزینه کنه در ضمن این هزینه که میده آیا تو کم کردن مصرف سوخت قابل توجه هست یا نه آیا 206 تیپ 2 هم با ایسیو ساژم امکان دو سنسوره کردن رو داره یا نه
سلام
بله با دستگاه تبديل ايسيو اقاي همت زاده كه در اختيار داريد. ایسیو ساژم 206 امکان دو سنسوره کردن را دارد.

محمد دهقان
29th April 2012, 16:42

سلام
برای مشتری یک دانلود کامپیوتر + یک سنسور اکسیژن + اجرت خودتون
برای زمان طولانی یعنی برای مشتری توجه اقتصادی داره
بله برای ساژم هم امکانش هست که دو سنسوره بشه

sajadnasirpor
29th April 2012, 16:56
سلام خدمت اساتید گرامی آیا بعد از دانلود کردن ایسیو مورد نظر با دستگاه تبدیل به ایسیو دو سنسوره چه اقدامات دیگه ای لازم هست که انجام بدیم منظورم اینه که تو قسمت بی اس آی تغییراتی هم لازم هست یا نه با تشکر

vahid khavarani
29th April 2012, 22:51
با سلام دوست عزیز بعد از دو سنسور کردن ecu احتیاجی به تغییر در bsi نمیباشد
فقط دانلود ecuو بعد نصب سنسور اکسیژن

sajadnasirpor
30th April 2012, 09:34
سلام خدمت دوستان دو سنسوره کردن چقدر تو مصرف تاثیر داره یعنی چقدر مصرفش رو میاره پایین و بغیر از مصرف چه تاثیری تو ماشین داره با تشکر از راهنمایی دوستان