PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل گاز نخوردن VALEO J34

REZA KHODAEI
7th February 2012, 20:06
با عرض سلام و خسته نباشید
یه ای سی یو VALEO J34 دارم که بعضی مواقع گاز نمیخوره و در این حالت فنهای دور آرام هم شروع به کار میکنن و در دستگاه PPS هم ایراد موتور دریچه گاز رو میده و بنده هم تا حالا فقط یک سوکت دریچه گاز تعویض کردم ولی درس نشده نظر دوستان چیه :lay:

omeed_1355
7th February 2012, 21:31
یه ای سی یو VALEO J34 دارم که بعضی مواقع گاز نمیخوره و در این حالت فنهای دور آرام هم شروع به کار میکنن و در دستگاه PPS هم ایراد موتور دریچه گاز رو میده و بنده هم تا حالا فقط یک سوکت دریچه گاز تعویض کردم ولی درس نشده نظر دوستان چیه :lay:

سلام
سیم کشی دریچه گاز به ecu رو چک کنید در صورت سالم بودن دریچه گاز تعویض شود .البته فکر کنم یک دانلود هم بزنید بد نیاشه

REZA KHODAEI
7th February 2012, 23:22
دوستان لطفا راهنمایی کنن نظر دیگه ای نیس ؟؟؟؟؟؟

REZA KHODAEI
7th February 2012, 23:25
در ضمن عزیز نمیتونه از دریچه گاز باشه چون وقتی این اتفاق میوفته فنها هم شروع به کار در دور ارام میکنه

m.aminifar
7th February 2012, 23:47

سلام:اگردرزمانیکه خودرو گاز نمی خوره فن شروع به کارکردن میکنه ایراد از دریچه گاز هست چندین مورد داشتم که با تعویض دریچه گاز ایراد بر طرف شد شما قبل از تعویض دریچه گاز پایه شماره 4 سوکت دریچه گاز چک کنین باید اتصال بدنه داشته باشه

REZA KHODAEI
8th February 2012, 00:13
دوستان گرامی اگه این ایراد از ای سی یو باشه میتونه از کودوم قسمت باشه

حميد ذوالعلا
8th February 2012, 01:18
دوستان گرامی اگه این ایراد از ای سی یو باشه میتونه از کودوم قسمت باشه
سلام
از اي سي دريچه گاز.كنار اي سي بوت ميباشد.
ولي بعيد ميدانم اين ايراد از ايسيو باشد.
معمولا ايراد از دريچه گاز ميباشد.

محمد دهقان
8th February 2012, 18:43
سلام
بهرته که سوکتی رو که به دریچه گاز وصل میشه رو پایه هاش رو بیرون کشیده و بعد از تمیز کردن دوباره جا بزنید و یک دریچه سالم هم تست کنید بعدی میدونم که این ایراد از کامپیوتر باشه

REZA KHODAEI
9th February 2012, 18:36
با عرض سلام
مهندس من چک کردم موقعی که خودرو روشن میشه پایه 4 منفی نداره چیکار بکنم تا منفی بیاد ولی مهندس فکر کنم منفی پایه 4 متغیر هستش یعنی ای سی یو دستور میده که پایه 4 کی منفی بشه کی مثبت

m.aminifar
10th February 2012, 18:58
با عرض سلام
مهندس من چک کردم موقعی که خودرو روشن میشه پایه 4 منفی نداره چیکار بکنم تا منفی بیاد ولی مهندس فکر کنم منفی پایه 4 متغیر هستش یعنی ای سی یو دستور میده که پایه 4 کی منفی بشه کی مثبت

سلام:طبق این نقشه سیم کشی دریچه گاز چک کنین

payam_17ci
10th February 2012, 20:46

با سلام.عزیز شما پایه منفی باطری رو 13 ثانیه بردار درباره بذار سر جاش.بعد سویچ رو 3 بار باز کن و ببند و بار چهارم استارت بزن و همراه استارت گاز بده.امتحان کردی خبر بده.

REZA KHODAEI
13th February 2012, 19:12
عزیز این جور نیس که خودرو اصلا گاز نخوره بعضی مواقع این اتفاق میوفته که با پاک کردن خطا ایراد حل میشه ولی احتمالا بعد از یک روز دیگه دوباره همونجوری میشه

حميد ذوالعلا
13th February 2012, 23:03
سلام
سوكت دريچه گاز را بازديد چشمي كنيد.(از نظر گشادي).

REZA KHODAEI
13th February 2012, 23:23
عزیز کلا سوکت تعویض کرد

REZA KHODAEI
13th February 2012, 23:32
ولی دوستان اینم بگم که هنگامی که خودرو روشن هستش سوکت دریچه گاز رو که میکشی همون ایرادو میکنه یعنی دور موتور بالا میره و فنها شروع به کار میکنه و نهایتا گاز هم نمیخوره خودم هم به این نتیجه رسیدم که ایراد میتونه از خود دریچه گاز باشه فردا یه دریچه گاز به این ماشین تعویض میکنم ونتیجه رو بهتون ارسال میکنم

مهدی چیت بند
21st May 2012, 04:11
سلام دوستان من اوایلی که این ایسیو و ترکیب جدید 206 ...تخیلی وارد شد یدونه داشتم که گارانتی داشت و بقولی با مکاتبه با آی تی ای اجازه تعویض ایسیو داده شد
لازمه بگم فنها با دور تند کار میکرد...
در حال حاضر یدونه دارم که دقیقا مشکل گاز نخوردن و کارکردن فنها با دور تنده
موارد زیادی بوده که با تعویض سوکت و دریچه حل شده و لی این کماکان دست منو از پشت بسته تمام موارد بجز تعمیر ایسیو بی نتیجه مونده ...
دوستان اگر تجربه جدیدی دارند عنایت کنند

REZA KHODAEI
21st May 2012, 12:48
دوستان عزیز من برای این خودرو یه دریچه گاز برقی تعویض کردم مشکل به کلی حل شد ممنون از راهنماییهای درست و بجاتون

alihi53
6th August 2012, 12:18
سلام دوستان من اوایلی که این ایسیو و ترکیب جدید 206 ...تخیلی وارد شد یدونه داشتم که گارانتی داشت و بقولی با مکاتبه با آی تی ای اجازه تعویض ایسیو داده شد
موارد زیادی بوده که با تعویض سوکت و دریچه حل شده و لی این کماکان دست منو از پشت بسته تمام موارد بجز تعمیر ایسیو بی نتیجه مونده ...

ECU J34 این مشکل از ECU است با تعویض برنامه 95160 ECU مشکل حل میشود-شاهوران

lordamir
3rd June 2021, 12:46

این مشکل از قلع مردگی در پایه های سوکت ecu هستش و با تازه کردن قلع پایه های سوکت ecu رفع میشه . موفق و پیروز باشید

مهدی چیت بند
1st October 2023, 00:36
این مشکل از قلع مردگی در پایه های سوکت ecu هستش و با تازه کردن قلع پایه های سوکت ecu رفع میشه . موفق و پیروز باشید
سلام
عزیزان از ابتدای ایجاد چنین بحث هایی هرکدوم از ما دنیایی تجربه خوب و بد داشته... درمورد این ایسیو بطور قطع عرایض فعلی بنده از تجربیاتی هست که ََطی 12 سال از شروع این بحث تا الان بدست آوردم.
1.به هیچ وجه ایسیو رو شخم نمیزنم برای قلع کاری مجدد پین ها، بالای 50تا تعمیر موفق داشتم روی این ایراد و چندتایی ناموفق که شاید باور نکنید فقط مواردی که قبل از من همکارم تجدید قلع کرده بودند پین های ایسیو رو و یا ایسی دریچه گاز بی‌جهت تعویض یا برای چشم مشتری برداشته و گذاشته شده بود... اینها همه اعمال اضافه بود که بی کد کردن رو هم میشه بهش اضافه کرد...
خیلی ها تون که کننده هستید میدونید یک مورد رو جا انداختم از کارهایی که برای رفع عیب انجام میشه... عمدا نخواستم مثل دنیایی اطلاعات با ارزش که توسط عده ای نفهم در اختیار عموم قرار داده شد، منم فاتحه ی این کار با ارزش رو بخونم
میدونید دستمزد رفع این عیب 1ونیم میلیون تا 2 تومن هست پس ارزش بگذارید برای نونی که بدست میاریم بنده 12 سال قبل اینجا نوشته ای اضافه کردم که کاملا در عیب گیج و سردرگم بودم و امروز که اینطور با اعتماد دارم دستور العمل میدم خیلی حداقل سر رفع این مورد پول دادم و چرت و پرت شنیدم...
توجه..
قبل ایسیو بازکردن و تیغ بردن سمتش
اول یک سوکت دریچه گاز دوبل کنید سر سوکت فابریک و از نظر فیکس بودن سوکت رو بررسی کنید
منفی اضافه کشیدن قبل و بعد رفع عیب ضروریه
سوکت پدال هم به همین ترتيب..
تابحال ندیدم پدال خراب شده باشه مگر با کرم ریختن کسی...
دریچه خیلی کم خراب میشه چون چرخ دنده نداره و فقط آب خوردگی عامل اصلی خرابیش هست
برخی از اساتید میرن سراغ BSM 🤔 فکر می‌کنند برق دریچه گاز توسط جعبه فیوز تامین میشه💨