PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست دیتاشیت dell5010

kian2000
13th February 2012, 02:03
باسلام لطفا اگه کسی نقشه لب تاب دل5010 رو داره برام بگذاره

Meisam-Alishahi
13th February 2012, 22:01
باسلام لطفا اگه کسی نقشه لب تاب دل5010 رو داره برام بگذاره

هوالعليم

با سلام ، دوست عزيز بنده نقشه مدلي رو كه ذكر فرموديد ندارم اما اگر مشكلي هست بفرماييد ان شاالله بتوانم كمك تان كنم.

موفق باشيد

kian2000
26th February 2012, 17:03
با سلام وتشکر از جناب عالی من یه لب تاب dell n5010 برام اوردن که فت های مدار پاور ش سوخته بود اونها رو عوض کردم مدار پاور راه افتاد ولی زمانی که اداپتور رو وصل می کنم ال ای دی کنار دکمه پاور روشن میشه وفن هم همزمان روشن میشه و نه تصویر میا د ونه بوت میشه بایوس هم زدم درست نشد لطفا مرا راهنمایی کنید>

Meisam-Alishahi
9th March 2012, 21:07
با سلام وتشکر از جناب عالی من یه لب تاب dell n5010 برام اوردن که فت های مدار پاور ش سوخته بود اونها رو عوض کردم مدار پاور راه افتاد ولی زمانی که اداپتور رو وصل می کنم ال ای دی کنار دکمه پاور روشن میشه وفن هم همزمان روشن میشه و نه تصویر میا د ونه بوت میشه بایوس هم زدم درست نشد لطفا مرا راهنمایی کنید>

هوالعليم

با سلام ، ببخشيد كه دير جواب دادم ، شما اين اشكال را بصورت كلي مطرح فرموديد ، ابتدا بفرماييد كه علت سوختن لپ تاپ چي بود اطلاعاتي رو كه از مشتري گرفته ايد رو بيان بفرماييد يعني اينكه آيا لپ تاپ در حين كار كردن خاموش شد؟آيا در حين كار كردن مايعاتي به داخل لپ تاپ نفوذ كرده؟و آيا سوختن فت هاي ورودي بر اثر لق بودن فيش مادگي لپ تاپ بوده و يا هر علت ديگر.... لطفا هر وقت سوال فني ميفرماييد توضيحات رو دقيقا اعلام بفرماييد. خوب بنده چند راهكار خدمتتان عرض ميكنم تست بفرماييد و نتيجه رو اعلام بفرماييد. ابتدا اگر شما فت هاي ورودي رو تعويض كرديد دقت كنيد اگر فت هاي قبلي از لحاظ ظاهري دچار سوختگي شدند بدين معني است كه شدت جريان شورتي زياد بوده و بقيه مدار ورودي را چك نماييد حتما از سلامت آي سي شارژ مطمئن شويد جهت اطمينان پايه هاي Gate فت ها را اندازه گيري كنيد از 3.3V الي ماگزيمم ولتاژ كه ولتاژ باطري يا ولتاژ شارژر است بايد بر روي پايه مورد نظر باشد. مدار ورودي N5010 از سه عدد فت استفاده شده اگر در مدار يكي از فت ها كاملا شورت بود 2 عدد فت ديگر را حتما تعويض نماييد . اگر مدار ورودي و شارژ شما سالم باشد بايد بر سر پين باطري ولتاژ 3.3 داشته باشيد و يا پايه 32 IO ولتاژ 3.3 بايد باشد اگر يوزر در حين كاركردن با دستگاه مايعي داخل لپ تاپ ريخته باشه اونوقت لپ تاپ از روند طبيعي خودش خارج ميشه و بخش هاي زيادي دچار اشكال ميشوند اگر لپ تاپ در حين بازي خاموش شد اين اشكال ميتونه متوجه CPU و GPU دستگاه بشه البته يكي از ضعف هاي بزرگ اين دستگاه هدسينگ اون هست كه نميتونه خوب حرارت رو منتقل و كنترل كنه به همين علت در اكثر مواقع بر اثر حرارت زياد از حد چيپ ، اين قطعه دچار اتصال كوتاه دروني شده و كل مدار رو تحت تاثير خودش قرار بده كه البته اين مورد معمولا كمتر پيش مياد.ولي ديسكانكتي در GPU بصورت بسيار شايع در اين لپ تاپ مشاهده ميشه، شما ابتدا مدار ورودي رو طبق روشي كه عرض كردم چك نماييد در ضمن فايل بايوس N5010 رو براي شما قرار دادم شما اين برنامه رو بر روي آي سي پروگرام نماييد. اگر شما دستگاه Power Supply استفاده مينماييد اندازه آمپر دستگاه رو هنگام روشن شدن اعلام بفرماييد.

موفق باشيد

sorenapardaz
19th December 2012, 14:00
ضمن عرض سلام خدمت مهندس عالیشاهی . می خواستم اگه براتون مقدوره توضیح بدید چطور از روی آمپری که دستگاه می کشه می شه متوجه عیب دستگاه شد ؟ ممنون از لطفتون و وقتی که میزارید.