PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کد سوئیچ L90

0111mohammad
15th February 2012, 22:30
با سلام خدمت همه همکاران
امروز یه L90 خاموش که ظاهرا کد پرونده رو برام اوردن...
میخواستم بپرسم کسی از اساتید نحوه تعریف سوئیچ این ماشین رو بلده ؟
با دستگاه خاصی باید این کار رو باید انجام بدم ؟!

یه سوال دیگه اینکه : کد سوئیچ این ماشین رو نداریم . چطور میشه کدش رو در آورد !!
از راهنمایی همه دوستان ممنونم و سپاسگذارم

REZA KHODAEI
15th February 2012, 22:46
عزیز تقریبا میشه گفت که خودروی L90 کد سویچ نداره چون هر 45 دقیقه یک با کدش تغییر میکنه و شما فقط میتونی با دستگاه رنو کلیپ تعریف سویچ انجام بدی

nmohsen85
15th February 2012, 23:38
سلام اگر مدلش تا قبل از 90 باشه با دستگاه تعریف سوییچ پردیس میتونید تعریف کنید به اکسس کد هم نیازی نیست
اگر بعد از 90 باشه باید از دستگاهایی مثل مهاد،پردازش و...... استفاده کنی البته به کد سوییچ نیاز داری از خود نمایندگی اقدام کن
موفق باشید

m.aminifar
16th February 2012, 00:45
عزیز تقریبا میشه گفت که خودروی L90 کد سویچ نداره چون هر 45 دقیقه یک با کدش تغییر میکنه و شما فقط میتونی با دستگاه رنو کلیپ تعریف سویچ انجام بدی

سلام:اگر کد سوییچ هر 45 دقیقه یکبار تغیر میکنه پس چطور میشه با کدی که دفعه اول معرفی شده دوباره تعریف سوییچ کرد

REZA KHODAEI
16th February 2012, 02:32
اقای امینی فر در ایران دو نمایندگی ( ایران خودرو و سایپا ) خودروی L90 رو میفروشن و هنگام تحویل خودرو فقط کد ضبط رو به مشتری میدن کد سویچ نداره که بدن ....
اون کدی هم که دوباره از یکی از نمایندگیها میگیری ( که دادن اون کد هم شرایط داره ) باید تا 45 دقیقه معرفی کنی مگر نه باید دوباره درخواست کد سویچ کنی البته اگر از یک نمایندگی بپرسین بهتون میگن لاقل تا 6 ماه قبل که اینجوری بود حالا رو نمیدونم که چجوری بدون اکسس کد سویچ معرفی میکنن اون هم برای رنوووو ؟؟؟؟؟؟؟؟ پس کدسویچ فایده ای نداره اون موقع هر ** یه سویچ خام برمیداره با یکی از این دستگاههای که شما گفتین میوفته به جون کلیه ........

aligoli24
16th February 2012, 14:52
میشه مدل ماشین رو اعلام کنید ممنون

0111mohammad
17th February 2012, 16:14
مدل خودرو 87
تیپ 5
--------
با سلام مجدد خدمت دوستان, لازم دیدم چند نکته رو برای نتیجه گرفتن زودتر اعلام کنم...
اتومبیل چراغ چک نداره...( من روی چند تا l90 قبلا دیده بودم که چراغ چک نداره و اتومبیل هیچ مشکلی هم نداشت.)
با یکی از اساتید قدیمی که اینکاره است تماس گرفتم فرمودن اگه چراغ چک نداره مطمئن باش که کد نپرونده... میخواستم از دوستان بپرسم این مطلب صحت داره ؟!
مطلب دیگه اینکه , با دیاگ وارد کیسه هوا, abs و سیستم ضد سرقت اتومبیل میشه , فقط وارد ecu موتور نمیشه.
ظاهر ecu مشکلی نداره . آی سی لگلاتور رو عوض کردم , برق های ecu از روی نقشه چک کردم وصله , برق پمپ بنزین در حالت سوئچ باز و پالس منفی کوئل موقع استارت قعطه... حالم و حسابی گرفت ...
ممنون از راهنمایی همه عزیزان

حميد ذوالعلا
17th February 2012, 21:53
مدل خودرو 87
تیپ 5
--------
با سلام مجدد خدمت دوستان, لازم دیدم چند نکته رو برای نتیجه گرفتن زودتر اعلام کنم...
اتومبیل چراغ چک نداره...( من روی چند تا l90 قبلا دیده بودم که چراغ چک نداره و اتومبیل هیچ مشکلی هم نداشت.)
با یکی از اساتید قدیمی که اینکاره است تماس گرفتم فرمودن اگه چراغ چک نداره مطمئن باش که کد نپرونده... میخواستم از دوستان بپرسم این مطلب صحت داره ؟!
مطلب دیگه اینکه , با دیاگ وارد کیسه هوا, abs و سیستم ضد سرقت اتومبیل میشه , فقط وارد ecu موتور نمیشه.
ظاهر ecu مشکلی نداره . آی سی لگلاتور رو عوض کردم , برق های ecu از روی نقشه چک کردم وصله , برق پمپ بنزین در حالت سوئچ باز و پالس منفی کوئل موقع استارت قعطه... حالم و حسابی گرفت ...
ممنون از راهنمایی همه عزیزان
سلام
دوست عزيز خودرويي كه چك نداره ربطي به پريدن كد نداره.
خودريي كه كد پرانده چراغ ايمو ان چشمك ميزنه.
شما براي اينكه سريعتر به عيب برسيد بايد يه ايسيو ال 90 ازمايشي جايگزين كنيد و ببينيد چك داريد يا نه.
اگر با ايسيو ازمايشي هم چك نداشتيد ايراد از سيم كشي ميباشد.
چنانچه چك داشتيد ايراد از ايسيو ميباشد.
اگر ايسيو ازمايشي نداشته باشيد.كار مشكل ميشود و بايد توسط نقشه مسير سيستم سوخترساني و جرقه را چك كنيد.

omeed_1355
17th February 2012, 22:15
با سلام خدمت همه همکاران
امروز یه L90 خاموش که ظاهرا کد پرونده رو برام اوردن...
میخواستم بپرسم کسی از اساتید نحوه تعریف سوئیچ این ماشین رو بلده ؟
با دستگاه خاصی باید این کار رو باید انجام بدم ؟!

یه سوال دیگه اینکه : کد سوئیچ این ماشین رو نداریم . چطور میشه کدش رو در آورد !!
از راهنمایی همه دوستان ممنونم و سپاسگذارم

سلام
برقهای ورودی به ecu رو چک کنید

REZA KHODAEI
17th February 2012, 22:17
عزیزان خودروی L90 چراغ چک نداره وبه نظر بنده شما باید IC فلش رو از داخل ECU موتور خام کنین و بعدا IC مربوط به کد رو از داخل UCH خام کنین و یه سویچ خام هم بگیرین بعدا باید بدونین تحویل خودرو از ایران خودرو بوده یا سایپا که بتونین از اون نمایندگی اقدام به دریافت کد کنین ومعرفی کنین

nmohsen85
17th February 2012, 22:40
سلام به دوستان عزیز
بعضی از کارشناسان نمایندگیها فکر میکنن فقط نمایندگی مجاز میتونه ماشین رو درست کنه
شخصا تا به امروز حداقل 10 تا L90 رو با دستگاه پردیس که مدلشون قبل از 90 بود رو تعریف سوییچ کردم
اما شما دوست عزیز تا چراغ چک نباشه نمیشه به پریدن کد سوییچ پی برد شما اول فیوزها و رله ها رو چک کن
موفق باشید

keyantic
20th February 2012, 18:29
سلام سوييچ ماشين رو باز كن در حالت باز اگه چراغ ايمو بلايزر چشمك بزنه يعني كد پرونده

0111mohammad
23rd February 2012, 13:32
با سلام خدمت همه دوستان عزیز که با نظراتشون تونستن در حل این مشکل بنده رو یاری بکنن.

بنده دقیقا نمی دونستم ایراد از سیم کشیه یا خود ECU . چون همونطور که گفتم اصلا با عیب یاب وارد ECU نمیشد .
دیروز یه L90 به طور اتفاقی واسه تنظیم موتور اومده بود پیشم و توی اولین حرکت ایسیو این ماشین رو روی خودروی معیوب گذاشتم و دیدم دیاگ سریعا کانکت شد...
خوب تا اینجا از سالم بودن سیم کشی مطمئن شدم و اینبار با دقت بیشتری روی ایسیو کار کردم.
یه خورده کارم گره خورده بود به خاطر اینکه آی سی A2C33648 سوخته بود و بنده یه آی سی نو جاش گذاشتم...
از شانس بد بنده آی سی نو که جا زده بودم معیوب بود... یه ایراد دیگه اینکه پایه 29 کانکتور که باید به دیود قبل از این آی سی برسه در مدار قطع بود و چون بنده یه برد نمونه نداشتم نتونستم سیم کشی دقیق پایه 29 رو پیدا کنم... جالبه که بدونید تقریبا ایسیو L90 برد و آی سی هاش شبیه ایسیو زیمنسه... خلاصه با تطابق 2 تا ایسیو حدس زدم که پایه 29 ایسیو باید به پایه دیوید وصل بشه...دیدم اتومبیل روشن نشد , یه بار دیگه آی سی لگلاتور یا همون آی سی دریچه گاز رو عوض کردم.اینبار اتومبیل کانکت شد یه بسم الله گفتم اتومبیل روشن شد... خیلی حال داد....:(64):
در ضمن از روی برد ایسیو L90 یه خورده کار کردم این عکس رو واسه دوستان میذارم . شاید یه روزی یه جایی به دردشون بخوره... یاحق

حميد ذوالعلا
24th February 2012, 02:08
سلام
دوست عزيز از اينكه ايراد خودرو را برطرف كرديد بسيار خوشحالم وبشما خسته نباشيد ميگم.
از بابت ارسال تصوير برد ايسيو هم متشكرم.
همانطور كه اطلاع داريد عيب يابي سيستمهاي انژكتوري بدون ابزار و قطعات جايگزين بسيار مشكل است.
دوستان عزيز همكار سعي كنند لااقل از هر سيستمي يه ايسيو تست داسته باشند.وهمچنين از سنسورهاي مهم .
در كار ما تشخيص عيب بسيار مهم بوده و تقريبا 70 درصد كار را بخود اختصاص ميدهد. 30 درصد ديگر رفع عيب است.
موفق باشيد

amir_8
12th March 2012, 12:07
1- در خودروهای مدل 88 به بعد با هیچ دستگاهی بجز دستگاه اصلیش نمیشه سوییچ معرفی کرد.
2- هیچ خودروی L90 ی در حالت سوییچ باز چراغ چکش روشن نمیشه .
3- هیچ L90 ی تا حالا کد نپرانده مثل 206
4- دستگاهی خریدم که بسیاری از خودروها را از جمله L90 جدید و مگان را تنها از طریق یونیت ایموبلایزرش میشه براش سویچ و کارت جدید معرفی کرد.(بدون اتصال و وجود خودرو)
5- دو نوع کد سوییچ دارد . یکی برای معرفی با دستگاه که متغییره و دیگری در UCHوECU که ثابته.

0111mohammad
12th March 2012, 13:52
دوست عزیز
از ارسال اطلاعات خوب شما سپاسگذارم
اگه میشه بفرمایید نام دستگاهی که خریداری نمایید چیه ؟
و قیمتش چیه و کجا میشه تهیه اش نمود؟!

adel1315
13th March 2012, 11:33
با سلام خدمت دوست عزیز
البته این عکسی که میبینم مربوط به دستگاه کلیپ میشه
لطف کنید مشخصات دستگاهی که میگید رو برامون بزارین در ضمن ایا با اون دستگاه باید کد را از سایت رنو بگیری یا اینکه بدون کد تعریف میکنه