PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دمای اب -درجه زیرصفر40

vafadar
17th February 2012, 16:33
سلام بر دوستان .امروز وانت با ای سی یو اس 2000pl4 fc5 والئو داشتم که خطای دمای اب ودمای هوای ورودی داشت چراغ اخطار امپر اب هم روشن بوددرجه اب هم تو دستگاه منفی چهل درجه بود.دسته سیم سالم فشنگی سالم /دوستان محبت مکنند راهنمائی کنند ایا از ایسیو هست اگر هست کدام ایسی به ترتیب چک شود ممنون .

0111mohammad
17th February 2012, 17:25
سلام
اگه از دسته سیم مطمئنید باید یه سنسور نو تستی جاش بذارید... اگه سنسور سالمه حتما منفی های ECU رو چک کن...

vafadar
17th February 2012, 18:36
ممنون اقای 0111.سنسور دمای اب سه تا سیم داره دوتاش تو نقشه وارد ایسیو میشه که تا سوکت ایسیو سالمه .بدنه ها میگین کدوم پایه هاست وبیشتر توضیح بدین یعنی امکان داره از ایسیو نباشه سوکت وقتی یه سر بشه دما تو ایسیو حدود 150درجه نشون میده ولی تواین مورد هیچ تغییری نداره

m.aminifar
17th February 2012, 20:02
سلام بر دوستان .امروز وانت با ای سی یو اس 2000pl4 fc5 والئو داشتم که خطای دمای اب ودمای هوای ورودی داشت چراغ اخطار امپر اب هم روشن بوددرجه اب هم تو دستگاه منفی چهل درجه بود.دسته سیم سالم فشنگی سالم /دوستان محبت مکنند راهنمائی کنند ایا از ایسیو هست اگر هست کدام ایسی به ترتیب چک شود ممنون .

سلام:شما پایه هایH4بهE4سوکت سیاه ربگ ایسیو به هم نصب کنید ببینین مورد رفع میشه یا نه

omeed_1355
17th February 2012, 20:47
سلام:شما پایه هایH4بهE4سوکت سیاه ربگ ایسیو به هم نصب کنید ببینین مورد رفع میشه یا نه

سلام
پیرو فرمایش جناب امینی
شما اگر به سیم سبز خط زرد که به فشنگی حرارت میره یک منفی بدنه بده اگر مشکل حل شد از داخل ecu میباشد و میتونی طبق فرمایش جناب امینی عمل کنی

حميد ذوالعلا
17th February 2012, 21:37
سلام
چون خودرو خطاي اب و هوا دارد.به احتمال زياد ايراد از اي سي دماي اب (L9823)ميباشد.

vafadar
17th February 2012, 23:36

ممنون اقای امینی فر اگر رفع شد نتیجه چی هست

vafadar
17th February 2012, 23:42
سلام
چون خودرو خطاي اب و هوا دارد.به احتمال زياد ايراد از اي سي دماي اب (L9823)ميباشد.

ممنون .ایسی فقط باید عوض بشه کار دیگهای احتیاج نیست

ziaee
18th February 2012, 00:22
دوست عزیز در مورد دمای اب بهترین روش این است که ببینید ایا پایه d4 از سوکت مشکی ایسیو به پایه h4 از همان سوکت راه میدهد یا نه اگر راه نداد با یک تکه سیم پل ارتباطی برقرار نمایید مشکل حل میشود در مورد دمای هوا هم به همین ترتیب پایه c2 از سوکت خاکستری به پایه ی h4 از سوکت مشکی وصل شود.

m.aminifar
18th February 2012, 01:04
سلام

سلام:این ایراد که دوستمون عنوان کردن به این ایسی نمی تونه ارتباطی داشته باشه سنسور دمای اب 3 عدد سیم داره یکی از این سیم ها به پشت امپر میره و 2عدد دیگه به ایسیو که یکی شون منفی هست ودیگری اطلاعات دمای اب به ایسیو اعلام میکنه و این سیم بعد از ورود به ایسیو و گذشتن از مقاومت فکر کنم 22 کیلو اهمی به cpuارسال میشه

m.aminifar
18th February 2012, 01:07
ممنون اقای امینی فر اگر رفع شد نتیجه چی هست

سلام:اگر بااین روش ایراد برطرف شد دیگر احتیاج نیست کاری انجام بدین همون سیم بگذارین بمونه
متاسفانه الان حضور ذهن ندارم که H4باید به D4نصب بشه یاE4خوتون تست کنید متوجه میشین

حميد ذوالعلا
18th February 2012, 01:49
سلام:این ایراد که دوستمون عنوان کردن به این ایسی نمی تونه ارتباطی داشته باشه سنسور دمای اب 3 عدد سیم داره یکی از این سیم ها به پشت امپر میره و 2عدد دیگه به ایسیو که یکی شون منفی هست ودیگری اطلاعات دمای اب به ایسیو اعلام میکنه و این سیم بعد از ورود به ایسیو و گذشتن از مقاومت فکر کنم 22 کیلو اهمی به cpuارسال میشه

سلام
جناب اميني فر باتوجه به اينكه چراغ اخطار اب خودرو روشن شده به همين خاطر اين مورد مربوط به ايسي اب ميشود.
البته اين دوستمان قبل از هر اقدامي بايد يك ايسيو ديگر جايگزين كند.تا مطمئن شود ايراد از ايسيو است يا سيم كشي.
اگر ايراد از سيم كشي بود اول يه مهره اب سالم تست كند (مهره اب در دست گرفته و سوكت را وصل كند)و سوئيچ باز دما را مشاهده كند.
سپس سيم كشي بازديد شود.
اگر نتيجه نگرفت سپس پايه D4 سوكت مشكي را به پايه M4 سوكت قهوه اي وصل كند .
اگر ابزار و تجهيزات كامل باشد عيب يابي خودرو 10 دقيقه بيشتر طول نميكشد.

vafadar
18th February 2012, 18:53

بله جواب داد اقای امینیفر چیکار کنم

A.shahryar
18th February 2012, 20:55
بله جواب داد اقای امینیفر چیکار کنم

سلام دوست عزیز شما H4 وD4 را به هم وصل کنید تعمیر ECU در قسمت دمای آب انجام شده موفق باشید.

vafadar
18th February 2012, 21:40
سلام دوست عزیز شما H4 وD4 را به هم وصل کنید تعمیر ECU در قسمت دمای آب انجام شده موفق باشید.

دمای اب با این کاری که کردیم دمای اب از منفی40 به115 درجه رسید وتغییری نداره

omeed_1355
18th February 2012, 22:48

سلام
دوست من اگر شما از اول سیم سبز خط زرد رو بدنه میدادی متوجه مشکل میشودی دیگه لازم با باز کردن ecu نبود اگر مورد با منفی دادن حل میشد بعد ecu رو باز میکردی.

omeed_1355
18th February 2012, 22:58
سلام
برای دمای هوا سوکت طوسی c2 رو به h1 وصل کنید مشکل هوا هم حل میشه

m.aminifar
19th February 2012, 01:28

سلام:منظورتون متوجه نشدم با نصب پایه های H4 به D4 دمای اب 115 درجه تو دستگاه نشون میده

vafadar
19th February 2012, 20:29
سلام:منظورتون متوجه نشدم با نصب پایه های H4 به D4 دمای اب 115 درجه تو دستگاه نشون میده

درسته اقای امینی فر

m.aminifar
20th February 2012, 01:11
درسته اقای امینی فر

سلام:پایه ها رودرست نصب کردین حال این ایراد از جای دیگر میتونه باشه

vafadar
21st September 2022, 01:37

چقدر او موقع ها ببو بودم الان دارم از خودم خجالت میکشم البته همه این پیشرفتها را مدیون دوستان کیانستی هستم