PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل دی وی دی رایتر

mostafa2010
18th February 2012, 14:24
سلام خسته نباشید
دیروز روی سیستمم ویندوز7 نصبب گردم ویندوز که بالا اومد دی وی دی رایترم سی دی ودی وی دی رو خوب باز میکرد بعد از حدود 1 ساعت چند تا دی وی دی روش گذاشتم باز نمیکنه آیکنش داخل مای کامپیوترهست ولی اون نوار بالاهی سبز میشه ولی محتویات سی دی یا دی ویدیرو نشون نمیده نمی دونم چش شده یک دفعه فقط چراغش چشمک میزنه کابلهاشو هم چک کردم درسته ..

لطفاراهنمایی فرمایید.
متشکر

M.Salehi
18th February 2012, 14:54
سلام خسته نباشید
دیروز روی سیستمم ویندوز7 نصبب گردم ویندوز که بالا اومد دی وی دی رایترم سی دی ودی وی دی رو خوب باز میکرد بعد از حدود 1 ساعت چند تا دی وی دی روش گذاشتم باز نمیکنه آیکنش داخل مای کامپیوترهست ولی اون نوار بالاهی سبز میشه ولی محتویات سی دی یا دی ویدیرو نشون نمیده نمی دونم چش شده یک دفعه فقط چراغش چشمک میزنه کابلهاشو هم چک کردم درسته ..

لطفاراهنمایی فرمایید.
متشکر
سلام اقا مصطفی عزیز
شما با همین رایتر ویندوز نصب کردید؟؟

mostafa2010
18th February 2012, 15:15
سلام اقا مصطفی عزیز
شما با همین رایتر ویندوز نصب کردید؟؟

بله همین رایتربود.

M.Salehi
18th February 2012, 18:15
بله همین رایتربود.

سلام مجدد اقا مصطفی عزیز
احتمالا موقع نصب ویندوز به رایتر شما فشار وارد شده ولنز یا برد رایتر آسیب دیده
شما با چندتا سیدی و دی وی دی تست کنید ببینید کلا کار نمیکنه ؟
در ضمن میتونید داخلش رو باز کنید و لنز اونو با پنبه خشک پاک کنید و دوباره تست کنید
اگه فرقی نکرد دیگه کار از کار گذشته.......
موفق باشید

aza1365
18th February 2012, 19:23
سلام خسته نباشید

لطفاراهنمایی فرمایید.
متشکر

بابا اینخوبه من وین 7 نصب کردم حالا دیگه تا یه دیسک میره روش کل سیستم هنگ میکنه
-dvd writer hp sata

M_Repair
18th February 2012, 20:46
سلام خسته نباشید

لطفاراهنمایی فرمایید.
متشکر

باسلام

شما همان دی وی دی را با یک دی وی دی رام نو و یا سالم تست کنید و اگر اطلاعات بالا آمد 100درصد مشکل از اپتیک و ضعیف شدن آن می باشد. اگر هم جواب منفی بود با سیستمهای دیگر چک شود تا صحت کار کاملا مشخص شود.

و اما باز هم تعویض سریع ویندوز بحثی که من همیشه دارم: هیچ گاه اولین راه را برای رفع مشکلات نرم افزاری، تعویض ویندوز قرار ندهیم .

و نکته اخر:شما حتی اگر لوح فشرده هم داخل رایتر قرار ندهید درایو آن باز می شود ولی فاقد محتواست که از این امکان می توان برای رایت بدون نرم افزار رایت و با استفاده از ویندوز استفاده کرد! پس عملا درایو نوری لوح شما را نمی خواند نه اینکه اطلاعات را نمی تواند نشان دهد.یکبار دی وی دی رایترتون رو روی سیستم دیگری تست کنید اگر کار کرد مشکل از ویندوزتونه

mostafa2010
19th February 2012, 11:19
باسلام

شما همان دی وی دی را با یک دی وی دی رام نو و یا سالم تست کنید و اگر اطلاعات بالا آمد 100درصد مشکل از اپتیک و ضعیف شدن آن می باشد. اگر هم جواب منفی بود با سیستمهای دیگر چک شود تا صحت کار کاملا مشخص شود.

و اما باز هم تعویض سریع ویندوز بحثی که من همیشه دارم: هیچ گاه اولین راه را برای رفع مشکلات نرم افزاری، تعویض ویندوز قرار ندهیم .

و نکته اخر:شما حتی اگر لوح فشرده هم داخل رایتر قرار ندهید درایو آن باز می شود ولی فاقد محتواست که از این امکان می توان برای رایت بدون نرم افزار رایت و با استفاده از ویندوز استفاده کرد! پس عملا درایو نوری لوح شما را نمی خواند نه اینکه اطلاعات را نمی تواند نشان دهد.یکبار دی وی دی رایترتون رو روی سیستم دیگری تست کنید اگر کار کرد مشکل از ویندوزتونه

سیستم روخاموش کردم یه دفعه دیگه کابلهای دیتا وبرق رو درآوردم وجا زدم همچنین اون قسمت که مربوط یه مستر واسلیو میشه اون رابط کوچیکه رو درآوردم روشن کردم سیستمو سی دی گذاشتم خوند به همین راحتی نمی دونم چش بود .
فقط الان موقع روشن کردن اول بار باید اف1 بزنم تا بالابیاد تنظیماتش کجاست که برش دارم ؟
مرسی بازم از راهنماییتون ...

M.Salehi
19th February 2012, 13:35
سیستم روخاموش کردم یه دفعه دیگه کابلهای دیتا وبرق رو درآوردم وجا زدم همچنین اون قسمت که مربوط یه مستر واسلیو میشه اون رابط کوچیکه رو درآوردم روشن کردم سیستمو سی دی گذاشتم خوند به همین راحتی نمی دونم چش بود .
فقط الان موقع روشن کردن اول بار باید اف1 بزنم تا بالابیاد تنظیماتش کجاست که برش دارم ؟
مرسی بازم از راهنماییتون ...

سلام اقا مصطفی
مواقعی که سیستم برای بالا آمدن کلیدf1 رو میخواد حتما در اون قسمت پیغامی میده ؟
و در مورد سیستم شما چون جمپر رایتر رو در آوردید این مشکل بوجود اومده
احتمالا شما بغیر از این رایتر ‍‍‍درایو دیگه ای دارید که جمپر اون روی اسلیو هست
۱.شما اول ببینید تو اون صفحه چه پیغامی داده
۲.جمپر رو که در آوردید روی رایتر جابه جا کنید مثلا اگر قبلا روی پینهای slave بوده روی master قرار دهید
و نتیجه رو اعلام کنید