PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روشن نشدن پرايد

mt145
19th February 2012, 01:11
با سلام خدمت اساتيد بزگوار
پرايد مدل 87 زيمنس دارم كه امروز بعد از نيم ساعت رانندگي يك دفعه بوي سيم سوخته از داخل اتاق ماشين اومد كه من سريعا بخاري ماشين رو خاموش كردم و بعد شير مخزن گاز رو هم بستم وماشين رو خاموش كردم. بعد از 2 ساعت ديگه اومدم برم جايي كه ديدم پشت آمپري ضعيف شد و كلا خاموش شد ماشين استارت قوي ميخوره ولي روشن نمي كنه.
1-باطري دارد يعني استارت قوي مي زند.
2-ماشين مدت 2/5سال است كه دوگانه سوز دستي توسط شركت شده است
3-دزدگير دارد
4-بيشتر اتصالات سيمي از لحاظ سيم كشي گاز و سيم كشي دزد گير زيرداشبرد سمت راننده مي باشد.
مواردي را كه ذكر كردم جهت آگاهي مي باشد.:lay::lay:
با تشكر از زحمات شما

omeed_1355
19th February 2012, 12:47
با سلام خدمت اساتيد بزگوار
پرايد مدل 87 زيمنس دارم كه امروز بعد از نيم ساعت رانندگي يك دفعه بوي سيم سوخته از داخل اتاق ماشين اومد كه من سريعا بخاري ماشين رو خاموش كردم و بعد شير مخزن گاز رو هم بستم وماشين رو خاموش كردم. بعد از 2 ساعت ديگه اومدم برم جايي كه ديدم پشت آمپري ضعيف شد و كلا خاموش شد ماشين استارت قوي ميخوره ولي روشن نمي كنه.
1-باطري دارد يعني استارت قوي مي زند.
2-ماشين مدت 2/5سال است كه دوگانه سوز دستي توسط شركت شده است
3-دزدگير دارد
4-بيشتر اتصالات سيمي از لحاظ سيم كشي گاز و سيم كشي دزد گير زيرداشبرد سمت راننده مي باشد.
مواردي را كه ذكر كردم جهت آگاهي مي باشد.:lay::lay:
با تشكر از زحمات شما

سلام
شما دوست من ببین چراغ چک دارید یانه؟

0111mohammad
19th February 2012, 15:41
سلام
دوست عزیز با توجه به توضیحاتی که فرمودید احتمالا شارﮊ دینام شما بالا رفته و ecu و پشت آمپر شما رو سوزانده و این بوی سوختگی احتمالا از پشت آمپر شما بوده است...
طبق فرمایش دوست عزیزمون جناب omeed_1355 ببینید آیا چراغ چک در حالت سوئیچ باز دارید یا خیر . در صورت نداشتن چراغ چک نظریه گفته شده بالا صحیح میباشد.
فیوز 5 آمپر چک را از جعبه فیوز رو هم چک کنید...اگه این فیوز سوخته باشه اتومبیل روشن نمیشه...

mt145
21st February 2012, 16:05
با سلام خدمت دوستان عزيز
طبق چيزهايي كه در متن بالا نوشته بودم پس از پيگيري متوجه شدم كه سوكت رابط بين دزد گير وفلاشرو سويچ استارت سوخته بود كه بايكسره كردن سوكت استارت ماشين پشت آمپر آمد و روشن شد. كه سوكت رابطي براي آن تهيه كردم (رابط بين فلاشر دزدگير و استارت) و قسمت دزدگير هم فعال شد.:lay::lay: