PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل سخت افزاری

a_sauahie
23rd February 2012, 01:06
سلام
مادر برد من abit pro IP35
گرافیک Geforce 8800 GT
رم OCZ 2 GB (DDR2)
پاور 500W
CPU: intel core 2 Quad Q6600
مدتی که سیستم من وقتی می خوای روشنش کنی ابتدا برق محافظ رو وصل میکنم بعد هم که کلید پاور رو میزنم ابتدا 10 ثانیه سیستم روشن و بدون اینکه بوق تایید رو بزند و سیستم بالا بیاید خودش خاموش می شود که من باید حتما دکمه پاور از پشت کیس را یک بار روشن خاموش کنم و بعد سیستم را روشن کنم تا بوق تایید را بزند و سیستم بالا بیاید
جدیدا هم صدا هایی از پاور من می آید
چند باری هم امتحان کردم : وقتی کیس من به برق وصل باشد و محافظ من روشن باشد یعنی بدون اینکه پاور سیستمم را از برق قطع کنم، سیستم را روشن کنم مشکلی پیش نمی آید و سیستم بالا می آید اما اگر یک بار پاور را قطع کنم سیستم برای بار اول بالا نمی آید
نمی دانم چرا
من فکر می کنم مشکلم از پاور باشد اما نمی دانم چرا و چطور به این روز افتاده و راه حل آن چیست
لطفا کمکم کنید

M.Salehi
23rd February 2012, 14:12
سلام
مادر برد من abit pro IP35
گرافیک Geforce 8800 GT
رم OCZ 2 GB (DDR2)
پاور 500W
CPU: intel core 2 Quad Q6600
مدتی که سیستم من وقتی می خوای روشنش کنی ابتدا برق محافظ رو وصل میکنم بعد هم که کلید پاور رو میزنم ابتدا 10 ثانیه سیستم روشن و بدون اینکه بوق تایید رو بزند و سیستم بالا بیاید خودش خاموش می شود که من باید حتما دکمه پاور از پشت کیس را یک بار روشن خاموش کنم و بعد سیستم را روشن کنم تا بوق تایید را بزند و سیستم بالا بیاید
جدیدا هم صدا هایی از پاور من می آید
چند باری هم امتحان کردم : وقتی کیس من به برق وصل باشد و محافظ من روشن باشد یعنی بدون اینکه پاور سیستمم را از برق قطع کنم، سیستم را روشن کنم مشکلی پیش نمی آید و سیستم بالا می آید اما اگر یک بار پاور را قطع کنم سیستم برای بار اول بالا نمی آید
نمی دانم چرا
من فکر می کنم مشکلم از پاور باشد اما نمی دانم چرا و چطور به این روز افتاده و راه حل آن چیست
لطفا کمکم کنید

سلام دوست عزیز
از اینکه مشخصات سیستم و مشکل رو بصورت کامل و دقیق توضیح دادید متشکرم
با توجه به فرمایشات شما احتمال زیادی داره مشکل از پاور سیستم باشه
1.شما اگه خودتون میتونید تعمیر کنید پاور رو از روی کیس باز کنید و داخلش رو باز کنید احتمالا تعدادی از خازنهای اون باد کرده مخصوصا در قسمت خروجیها
2.اگه نمیتونید تعمیر کنید میتونید یک پاور دیگه بصورت امانت از دوستان تهیه کنید و تست کنید

منتظر پاسخ تست شما هستم موفق باشید