PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عيب در مسير ولتاژ 5vb پاور

expandd
26th March 2012, 00:32
سلام خدمت اساتيد بزرگ،يك سوال براي من پيش اومده كه خيلي دوست دارم جواب اونو بدونم.
اكثر سيستم هايي كه پيش من ميارند و مشكل باد كردن خازن هاي دور cpu را دارند و يا اينكه مدام سيستم ريست ميشود پاور نيز خراب شده يا نيم سوز اصطلاحا.
وقتي من پاور را باز ميكنم مسير ولتاژ 5vb و مقاومت كنار ان كه از توان بالايي برخوردار است بسيار داغ شده است.ولي هنوز پاور كار ميكند.اين عيب شايع را چگونه مي توان برطرف كرد و اصلا چرا اينجور ميشه؟

M.Salehi
27th March 2012, 19:31
سلام خدمت اساتيد بزرگ،يك سوال براي من پيش اومده كه خيلي دوست دارم جواب اونو بدونم.
اكثر سيستم هايي كه پيش من ميارند و مشكل باد كردن خازن هاي دور cpu را دارند و يا اينكه مدام سيستم ريست ميشود پاور نيز خراب شده يا نيم سوز اصطلاحا.
وقتي من پاور را باز ميكنم مسير ولتاژ 5vb و مقاومت كنار ان كه از توان بالايي برخوردار است بسيار داغ شده است.ولي هنوز پاور كار ميكند.اين عيب شايع را چگونه مي توان برطرف كرد و اصلا چرا اينجور ميشه؟

سلام دوست عزیز
این چه حرفیه که شما میزنید (فقط پول میگیرید)
شما که ماشالله خودتون تعمیر کار هستید الان تعطیلات هست اکثر همکاران مشغول کارهای مربوط به منزل و مسافرت هستند شما سوالی پرسیدید مطمئن باشید هریک از همکاران جوابش رو بدونند حتما جواب میدند
موفق باشید

expandd
27th March 2012, 23:15
سلام،خسته نباشيد.چه عجب.
به كليه دوستان ،همكاران و اساتيد بر نخوره .شما هم اگر بعد اين چند بار سوال كردن تو اين سايت بزرگ كسي جواب ندهد بايد هم ناراحت بشيد.پس حق بدهيد.تازه هنوز كه من جواب نگرفتم.

hasanzsat
28th March 2012, 02:12
با درود
پاسخ به موضوع مورد اشاره بر میگردد به این پرسش که چرا دریک مدار تغذیه ساده. خازنهای صافی سالها کار میکنند ولی در تغذیه های سویچینگ این چنین نیست.
یکی از دلایل اساسی ومهم نقش فرکانس در دو نوع مدار تغذیه است. در نوع اول فرکانسهای50یا 60 هرتز بعد ازیکسو شدن توسط پل دیود به اسانی توسط خازنهای الکترولیت حذف میشود ولی در تغذیه سویچینگ به دلیل وجود فرکانسهای بالا جریانهای پیوسته ای از بین الکترولیت خازن عبور کرده وباعث گرم شدن الکترولیت ودر نتیجه افزایش حجم ان و باد کردن خارنها و تغییر ظرفیت ان میگردد.

expandd
28th March 2012, 13:15
منظور من اينه كه چرا در بعضي پاورها اين مسير اينقدر داغ ميشه و در بعضي گرما در حدي نيست كه برد بسوزه؟يه برد داشتم كه مقاوت و سلف تو مسير 5 ولت (سيم بنفش) به حدي داغ شده بود كه يكي از پايه هاي مقاومت ول كرده بود و سلف هم كباب شده بود اما هنوز كار ميكرد(منتها وقتي سيستم بالا ميومد ريست ميشد).كدام المان در پاور خراب است كه باعث چنين مشكلي ميشود؟

M.Salehi
28th March 2012, 13:32
منظور من اينه كه چرا در بعضي پاورها اين مسير اينقدر داغ ميشه و در بعضي گرما در حدي نيست كه برد بسوزه؟يه برد داشتم كه مقاوت و سلف تو مسير 5 ولت (سيم بنفش) به حدي داغ شده بود كه يكي از پايه هاي مقاومت ول كرده بود و سلف هم كباب شده بود اما هنوز كار ميكرد(منتها وقتي سيستم بالا ميومد ريست ميشد).كدام المان در پاور خراب است كه باعث چنين مشكلي ميشود؟

سلام دوست عزیز
به نظر من در چنین مواردی توان پاور با مقدار مصرف قطعات کیس همخوانی نداره
به احتمال زیاد توان زیادی از اون مسیر کشیده میشه و به این علت که در مسیر 5ولت پاور توانایی محدودی و مشخص شده ای برای بازدهی مشخص شده قطعات شروع به داغ کردن میکنند
در این موارد بهتره از یک پاور با قدرت خروجی بالاتر استفاده بشه
موفق باشید

expandd
28th March 2012, 16:34
صحبت شما كاملا درست هست،اما من مسير 5 ولت اصلي كه سيم هي قرمز رنگ به آن متصل هستند را مد نظر ندارم.بلكه مسير 5 ولت كه با كابل بنفش به مادر برد متصل هست را مد نظر دارم.اين مسير در حالتي كه حتي سيستم خاموش هست ولتاژ ان قطع نميشود. و اين مسير در همه پاورها جريان كشي زيادي ندارد مگر اينكه پاور خراب شود كه در اين حالت حتي اگر كيس هم به ان متصل نباشد باز هم اين مدار به شدت داغ ميشود به صورتي كه از شدت هرارت رنگ روي مقاومت سوخته و ميريزد