PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : (تایپیک کامل شد)کند شدن سرعت کامپیوتر

karim_9
27th April 2012, 08:05
درود
یه مدتی هست که سیستم من دچار مشکل شده سرعت سیستم هم پایین اومده وقتی ویندوز عوض میکنم 2روز خوبه بعدش سرعت سیستم کلی افت میکنه حتی سرعت اینترنت هم پایین میاد بعد یکی هنگام بالا اومده سیستم ارور میده عکس هم از ارور گرفتم که در پایین مشخصه
مشخصات سیستم

mb asrak n68 AMD
CPU 245II AMD
ram 2.5 GB
VGA 2GB HD5775

barrdia12q
27th April 2012, 10:14
درود
یه مدتی هست که سیستم من دچار مشکل شده سرعت سیستم هم پایین اومده وقتی ویندوز عوض میکنم 2روز خوبه بعدش سرعت سیستم کلی افت میکنه حتی سرعت اینترنت هم پایین میاد بعد یکی هنگام بالا اومده سیستم ارور میده عکس هم از ارور گرفتم که در پایین مشخصه
مشخصات سیستم

mb asrak n68 AMD
CPU 245II AMD
ram 2.5 GB
VGA 2GB HD5775

سلام...

رایانه ها به علل مختلف کند که در زیر به آنها اشاره خواهم کرد :

۱. رایانه هایی که ویروسی میشوند .

۲. هنگامی که هارد دیسک رایانه شما پر (فیکس) است .

۳. هنگامی که رایانه شما در جای گرم قرار دارد ، یا فن ها خوب کار نمیکنند .

۴. هنگامی که هارد دیسک شما (بد سکتور) دارد .

۵. وقتی که سیستم شما بیش از حد گرد و غبار گرفته باشد (منظور داخل کیس است) .

۶. و موارد دیگر که نقش بقیه خیلی کمرنگ تر از اینهایی است که در بالا ذکر کردم .

برای اینکه بتونید از رایانه خودتون با سرعت قابل قبول و نرمال لذت ببرید به نکات زیر توجه کنید :

۱. در هنگام نصب ویندوز فرمت آن را (NTFS (Quick انتخاب نمایید .

۲. ضمن نصب یک آنتی ویروس خوب (کاسپر اسکای ، سایمانتیک ، نود۳۲) و آپدیت هفتگی نرم افزار

شما پس از نصب دوباره ویندوز درایوها را اصلا باز نکنید . آنتی ویروس خود را نصب و آپدیت کنید و سپس اسکن کنید. احتمال زیاد سیستم شما ویروسی است.

۳. سیستم (رایانه) را در مکانی دور از نور آفتاب و دمای خشک و خنک (معمولی) قرار دهید .

۴. کیس خودتون رو باز کنید و گرد و خاک (غبار) داخل آن بویژه فن ها را بگیرید البته نهایت دقت

رو داشته باشید که دست یا هر چیز دیگه ای به قطعات داخل کیس برخورد نکنه چون با یک برخورد

کوچک امکان سوختن قطعه وجود دارد {وسایل متنوعی برای کار مذبور وجود دارد} .

۵. حداقل ۲۰ درصد از فضای هارد خودتون رو خالی بزارید (تا هارد دیسک بتواند براحتی تنفس کند) .

۶. از نصب نرم افزارها و بازی هایی که با آنها زیاد کار نمیکنید و بازی نمیکنید خودداری کنید چراکه بیشتر

نرم افزارها طوری طراحی میشوند که در قسمت استارت آپ (Startup) قرار میگیرند و با این کار به محض

بالا آمدن ویندوز نرم افزارها یکی یکی فعال میشوند و سرعت سیستم شما رو به طور خیلی محسوس

کاهش میدهند . البته با ترفندی که در ادمه خواهم گفت میتوانید این مشکل هم برطرف نمایید:

مسیر روبرو را به ترتیب طی کنید ...Start => Run

در کادری که باز میشود عبارت msconfig را تایپ کرده و کلید Enter را میفشارید.

پنجره ای با نام System Configuration Utility باز میشود ، در مرحله بعد به قسمت Startup میرویم

در کادر همین قسمت لیستی از اسامی نرم افزارها را مشاهده میکنیم ، با برداشتن تیک (سمت چپ)

در کنار هر نرم افزار آن عملا غیر فعال میشود . توجه کنید که برخی از همین نرم افزارها مربوط به ویندوز

شما است و نباید تیک آنها را بردارید ( مثلا SoundMan مال صدای ویندوز شماست و با برداشتن تیک آن

صدا و صوت در ویندوز شما با مشکل روبرو خواهد شد ) پس فقط تیک نرم افزارهایی را بردارید که میدانید

کاربرد مهمی در سیستم شما ندارند .

در پایان کار روی OK کلیک کرده و در پیغامی که به نمایش در می آید روی Restart کلیک کنید ، با این

کار سیستم شما ری استارت شده و در بالا آمدن مجدد ویندوز متوجه بالا رفتن خیلی محسوس سرعت

سیستم و کارآیی آن خواهید شد .
همچنین شما میتوانید از نرم افزارهایی از قبیل tuneup utility و ccleaner و ... استفاده کنی

در پایان هم بگم که هرچی ظرفیت و حافظه سخت افزارهای : ( RAM & ROM & CPU ) بیشتر باشد

karim_9
27th April 2012, 10:39
با درود مجدد
منظور بنده بیشتر برای دانستن ارور تصویر با لا هست که بهش اشاره نکردین

barrdia12q
27th April 2012, 11:09
با درود مجدد
منظور بنده بیشتر برای دانستن ارور تصویر با لا هست که بهش اشاره نکردین
این ارور مربوط میشه به ریجستری ویندوزتان است که با برنامه های زیادی که برای ترمیم و پاکسازی ریجستر هست میتوانید آن را از بین ببرید.

M_Repair
28th April 2012, 03:18
درود
مشخصات سیستم

mb asrak n68 AMD
CPU 245II AMD
ram 2.5 GB
VGA 2GB HD5775

باسلام

اگر از کارکردن با ریجستری تخصصی دارید مشکل منسوخ شدن (باطل شدن)یکی از فایل های ریجستری است که فایلی در ریجستری حذف شده و یا براثر نصب نرم افزار پاک کننده ریجستری که بجای temp فایل های اجرایی رو خذف کرده ...

نرم افزار های زیر به شما در کند شدن سیستم کمک خواهد کرد اما پیشنهاد بنده برای شما تعویض ویندوز است ویا اینکه ازروی یک سیستمی فایل رو پیدا و مقدار و بستگی نوع فایل اجرائی بسازید

- مجمع و انجمن تعمیرکاران و متخصصین الکترونیک (http://kiansat.kim/showthread.php?t=29931)
حذف فایل های سرگردان ازسیستم وافزایش سرعت سیستم - مجمع و انجمن تعمیرکاران و متخصصین الکترونیک (http://kiansat.kim/showthread.php?t=24691)

karim_9
28th April 2012, 14:59
درود
خدمت هر سه بزرگ وار عزیز اقای سلیمی اقای صالحی واقا قاسم مشکل حل شد بی نهایت سپارسگرم[