PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سؤال در مورد تست برق خانگی

alireza4
27th April 2012, 21:05
سلام,من میخوام یک مسیر سیم کشی خانه را تست بکنم(از کنتور تا پریز),که ببینم آیا مشکلی دارد یا نه.مثلا قعطی یا اتصال و ....
حالا اینکار را چگونه انجام دهم ؟
2-من میخوام از کنتور یک رشته سیم بکشم تا محل مورد نظرم.
آیا اگر در سیم کشی ساختمان مشکلی وجود داشته باشد,روی این رشته که من کشیدم تأثیر میگذارد؟
اگه لطف کنین جواب را بطور عامیانه بگید و از اصطلاحات تخصصی استفاده نکنید ممنون میشم.
ممنون از توجه شما

hamed0012
5th May 2012, 21:43
درود
اول فیوزت رو عوض کن بعدش با اهم متر برار رو ac بکن تو پریز اگه قطع و وصل شد بدون یا اتصال داره یا یه جای کار میلنگه.
دوم...اگه میخوای سیم جدید بکشی بعد از کنتور بکش که مشکلی برات پیش نیاد.
موفق باشی

ARIYA
6th May 2012, 03:34
درود
این دوستمون هم زیادی عامیانه توضیح دادند . برای تست سیمکشی نیاز به ولتمر رنج AC دارید که مشخص کند در محل مورد نظر ولتاژ برق شهری
وجود دارد یا خیر ؟ اگر ولتاژ باشد یعنی سیمکشی درست است چون برای پریز فقط دو رشته فاز و نول کافی است . اگر ولتاژ باشد اما کمتر از
ولتاژ کنتور باشد یعنی سیم نول قطع است و نول از سیمکشی های دیگر یا نشتی (برق دزدی) تامین میشود که این ولتاژ برای راه اندازی دستگاهها
کافی نیست و باعث صدمه دیدن سیمکشی و دستگاه میشود . بنابراین اگر ولتاژ پریز با کنتور یکی بود و با وصل دستگاه افتی نکرد سیکشی
ایرادی ندارد . رشته مجزا را زمانی میکشند که بخواهند جریان زیادی مصرف کنند و سیکشی ساختمان ضعیف و نامناسب برای آن کار باشد
مثلا جوشکاری یا وصل هیتر و بخاری برقی . اگر سیمکشی ساختمان درست و از سیم مناسب استفاده شده باشد نیازی به این کار نیست