PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مبدل دمای اب

babi.learning
2nd May 2012, 16:23
فروش ویژه مبدل دمای اب
شما با این مبدل فن را در هر دمائی که بخواید راه اندازی میکنید بدون اینکه برای سیستم سوخت رسانی مشکلی به وجود اورد
در صورت خواستن پیام خصوصی بفرستید
با تشکر:008:

sajadnasirpor
2nd May 2012, 16:33
سلام دوست عزیز میشه یه عکس از این مبدل و طریقه نصبش بزارین و بگین قیمتش چنده با تشکر

REZA KHODAEI
2nd May 2012, 19:17
مهندس این مدار مثل ولوم عمل میکنه ؟؟؟ و برای همه خودروها نصب میشه ؟؟؟

vahid khavarani
2nd May 2012, 21:31
:1205219183: سلام دوست عزیز آیا این وسیله را برای 206 هم میشود نصب کرد ؟؟؟

babi.learning
2nd May 2012, 22:17
این یک برد برنامه ریزه شدست ودر حالت سرد بودن هیچ کاری انجام نمیدهکه ماشین بد روشن بشه یا زیاد استارت بخوره وقتی دما به 70 درجه رسید با اختلاف دمای که ایجاد میکنه باعث زود روشن شدن فن میشه به طور مثال اگر فن در دمای 98 درجه راه می افته اونو 10 درجه زودتر روشن میکنه یعنی در دمای 87 درجه:(81):

vahid khavarani
2nd May 2012, 22:28
:1205219183: با سلام دوست عزیز میخواستم بدونم روی 206 جواب میده ؟؟؟؟؟؟؟/ 206؟؟؟//

احمد برقکار
2nd May 2012, 23:11
با سلام برادر گرامی کار کردنش تنظیم داره یعنی 2ال3 مرحله تنظیم درجه کار کرد داره یا اتوماته

rahman50
2nd May 2012, 23:59
مقاومت هم این کار را انجام میده

بابک همت‌زاده
3rd May 2012, 00:20
با سلام
اگه توضیحات کامل ارائه بشه ، مدارش رو برای اعضای فوروم طراحی
و برای ساخت در سایت میذارم.

من الله توفیق

m.aminifar
3rd May 2012, 00:42
مقاومت هم این کار را انجام میده

سلام:با یک مقاومت 1.5کیلو اهمی میشه فعال شدن فن 10 درجه زود تر راه انداخت البته زمانیکه با دستگاه پارامتر دمای اب چک کنین در همان دمای وافعی فن کار میکنه ولی در همان زمان به امپر اب در پشت امپر نگاه کنید متوجه پایین بودن امپر اب میشین طریق نصب هم بدین صورت پایه های E4&D4 از داخل ایسیو با یک مقاومت 1.5 کیلو اهمی به هم نصب میکنیم در این روش احتیاج به قطع کرد پایه ها و کار خاصی نداریم طبق عکس عمل کنید

حميد ذوالعلا
3rd May 2012, 02:04
سلام:با یک مقاومت 1.5کیلو اهمی میشه فعال شدن فن 10 درجه زود تر راه انداخت البته زمانیکه با دستگاه پارامتر دمای اب چک کنین در همان دمای وافعی فن کار میکنه ولی در همان زمان به امپر اب در پشت امپر نگاه کنید متوجه پایین بودن امپر اب میشین طریق نصب هم بدین صورت پایه های E4&D4 از داخل ایسیو با یک مقاومت 1.5 کیلو اهمی به هم نصب میکنیم در این روش احتیاج به قطع کرد پایه ها و کار خاصی نداریم طبق عکس عمل کنید

سلام
جناب اميني فر شما اين روش را تست كرديد؟
اين دو پايه كه شما نام برديد مربوط به دو پايه مهره اب كله سبز با مقاومت NTC ميباشد.كه با گذاشتن مقاومت يك و نيم كيلو اهم عملا مقاومت مهره اب بسيار بالاتر ميرود و در نتيجه فن كار نميكند.اين روش در خودروهائيكه مهره اب با مقاومت PTC دارند كاربرد دارد.
البته اين نظر بنده بود .تا نظر ديگر اساتيد چه باشد.

m.aminifar
3rd May 2012, 02:21
سلام
جناب اميني فر شما اين روش را تست كرديد؟
اين دو پايه كه شما نام برديد مربوط به دو پايه مهره اب كله سبز با مقاومت NTC ميباشد.كه با گذاشتن مقاومت يك و نيم كيلو اهم عملا مقاومت مهره اب بسيار بالاتر ميرود و در نتيجه فن كار نميكند.اين روش در خودروهائيكه مهره اب با مقاومت PTC دارند كاربرد دارد.
البته اين نظر بنده بود .تا نظر ديگر اساتيد چه باشد.

سلام:بله من خودم این کار انجام دادم و جواب گرفتم با این مقاومت ذکر شده فن 10درجه زود شروع به کار میکنه و هر قدرت مقاومت بیشتر یا کمتر باشه زمان روشن شدن فن تغیر میکنه شما اگر دستگاه تست ایسیو داشته باشین راحت به نتیجه میرسین دمای اب روی یک درجه تنظیم کنید وبعد از مقاومت استفاده کنید متوجه تغیرات اعمال شده در پارامتر دمای اب می شوید

babi.learning
3rd May 2012, 13:57
با سلام
اگه توضیحات کامل ارائه بشه ، مدارش رو برای اعضای فوروم طراحی
و برای ساخت در سایت میذارم.

من الله توفیق
طبق معمول از روی دستگاه و بردهای دیگران کپی کردن:offtopic:

vahid khavarani
3rd May 2012, 15:08
سلام:بله من خودم این کار انجام دادم و جواب گرفتم با این مقاومت ذکر شده فن 10درجه زود شروع به کار میکنه و هر قدرت مقاومت بیشتر یا کمتر باشه زمان روشن شدن فن تغیر میکنه شما اگر دستگاه تست ایسیو داشته باشین راحت به نتیجه میرسین دمای اب روی یک درجه تنظیم کنید وبعد از مقاومت استفاده کنید متوجه تغیرات اعمال شده در پارامتر دمای اب می شوید

با تایید گفته دوست عزیز بله من هم زیاد انجام دادم مشکلی ندارد

vahid khavarani
3rd May 2012, 15:12
:1205219183: با سلام دوست عزیز میخواستم بدونم روی 206 جواب میده ؟؟؟؟؟؟؟/ 206؟؟؟//

در ضمن آقای بابک جواب من رو نداد ..... ما مقاومت رو مدتهاست نصب میکنیم ولی روی 206 .....نمیشه.... نصب کرد سوال من هم به این خاطر بود؟؟؟

babi.learning
3rd May 2012, 21:26
در ضمن آقای بابک جواب من رو نداد ..... ما مقاومت رو مدتهاست نصب میکنیم ولی روی 206 .....نمیشه.... نصب کرد سوال من هم به این خاطر بود؟؟؟سلام
این برد برای ساژ-والئو-زیمنس جواب میده برای 206 هم همین طور
این برد یک میکرو داره که قابل برنامه ریزیست ما فرض رو بر10 درجه کمتر گرفتیم اما هرکس که بخواد میتونه به سفارش دماهای دیگری بگه براش برنامه ریزی کنیم :0018:

بابک همت‌زاده
3rd May 2012, 21:47
طبق معمول از روی دستگاه و بردهای دیگران کپی کردن:offtopic:
با سلام
آقای ورمزیار ، این اولین بار نیست که مستقیما به شخص من توهین میکنید
مطمئن باشید، تخریب شخصیت افراد کار مشکلی نیست و فقط به کمی
عقده و کم شخصیتی نیاز دارد و اگر جوابی که استحقاق شنیدن آنرا دارید از
من دریافت نمیکنید ، فقط بدلیل اینستکه من بی شخصیت نیستم.

در مورد دوست عزیزم آقای وحید خاورانی ، اجازه بدهید تا من جداول مربوط
به NTCهای مورد استفاده در 206 و بقیه رو بررسی کنم و نتیجه علمی و
عملی اون رو در اینجا قرار بدم.

من الله توفیق

بابک همت‌زاده
3rd May 2012, 22:46
با سلام
این سایت حاوی اطلاعات مربوط به سنسورهای حرارتی و علی الخصوص
سنسورهای بوش میباشد:
http://www.vems.hu/wiki/index.php?page=EasyTherm%2FSensorTable

همچنین جدول مربوط به سنسورهای بوش رو در پایین گذاشتم.
خوب حالا دقت کنید تا کاملا موضوع رو براتون روشن کنم ، این سنسور با
بالا رفتن دما مقدار اهمی اش کم میشه و اگر قراره که در دمای مثلا 85
درجه (تقریبا 283 اهم) روشن بشه در حالی که در دمای 95 درجه(تقریبا
210 اهم) روشن میشه ، با استفاده از یک مقایسه کننده ولتاژ با طراحی
فیدبک منفی ، رله‌ای بکار میافته که باعث موازی کردن یک مقاومت در حدود
820 اهم با سنسور مربوطه شده و مقدار اهمی 210 اهم که معادل دمای
95 درجه حاصل کار خواهد بود.(این کجاش کپی بود؟!).

حميد ذوالعلا
3rd May 2012, 23:04
سلام
مهره اب با مقاومت NTC هر چه حرارت بالا بره مقاومت كم ميشه.
پس چطور دوستان اظهار ميدارند كه با اضافه كردن مقاومت انهم 1/5 كيلو اهم فن زودتر روشن ميشه؟

vahid khavarani
3rd May 2012, 23:18
با سلام خدمت آقای
ذوالعلا باید خدمتان عرض کنم که ما مقاومت را به صورت..... موازی..... میبندیم نه سری (http://kiansat.kim/member.php?find=lastposter&f=1645)

و این کار را بارها انجام دادیم (http://kiansat.kim/member.php?find=lastposter&f=1645)

...ما با این کار از اهم مدار را کاهش میدهیم و ecu را زودتر به 97 میرسانیم
(http://kiansat.kim/member.php?find=lastposter&f=1645)

حميد ذوالعلا
3rd May 2012, 23:25
با سلام خدمت آقای
ذوالعلا باید خدمتان عرض کنم که ما مقاومت را به صورت..... موازی..... میبندیم نه سری (http://kiansat.kim/member.php?find=lastposter&f=1645)

و این کار را بارها انجام دادیم (http://kiansat.kim/member.php?find=lastposter&f=1645)

...ما با این کار از اهم مدار را کاهش میدهیم و ecu را زودتر به 97 میرسانیم

اوكي
شما پيگيري كرديد ببينيد كه روشن شدن خودرو در صبح مخصوصا فصل سرما.وهمچنين سوخت خودرو با اين روش چه وضعيتي دارد؟

vahid khavarani
3rd May 2012, 23:54
اوكي
شما پيگيري كرديد ببينيد كه روشن شدن خودرو در صبح مخصوصا فصل سرما.وهمچنين سوخت خودرو با اين روش چه وضعيتي دارد؟
ما دکمه ورله ایی برای این مجموعه قرار دادیم که مشتری آن را از مدار خارج کندو هیچ مشکلی برای فصل سرما نداشتیم و استفاده آن بیشتر برای فصل گرماست ولی در زمستان هم تمهیداتی که ما اندیشیدیم مشکلی نداشتیم ومشتریها بسیار راضی بودند
:1205219183:

vahid khavarani
3rd May 2012, 23:58
:1205219183:در ضمن با 10 درجه ..در سوخت تاثیر آنچنانی ندارد ا؟؟؟ اگر دارد پس تاثیر ترموستاتهایی که اکثر همکاران میبندند و به جای 83 ....74 میبندند تاثیر ترموستات که اکثرا میبندند بیشتر است یا مدار 10 درجه ما.... و مشتری باید راضی شود که تا به امروز همه راضی بودند و این کار ادامه دارد با تقاضای بیشتر ....

babi.learning
4th May 2012, 17:30
باسلام
دوستان همه این گفته ها درست اما اگر از مقاومت ببندیم ممکنه ماشین در گرمی خوب کار کنه ولی وقتی سرد شد خیلی استارت میخوره وبد کار میکنه اقای ذوالعلا این رو تعید کردن بعد از اون ما نمی خوایم با رله وکلید این کار انجام بشه بلکه خودکار کار کنه مانند حالت فابریک خودش
بعد از اون یکراه برای کم کردن دما شما در ای سی یوهای PL4 LC کهفن در دمای 98 راه اندازی میشه میتونید با تغیر برنامه میکروش اونو به PL4 SLC تبدیل کنید در این حالت فن از 98 درجه روشن شدن به 90 درجه تغیر میکند و 8درجه زودتر روشن میشه یعنی 90 درجه:008:

vahid khavarani
4th May 2012, 21:39
باسلام
دوستان همه این گفته ها درست اما اگر از مقاومت ببندیم ممکنه ماشین در گرمی خوب کار کنه ولی وقتی سرد شد خیلی استارت میخوره وبد کار میکنه اقای ذوالعلا این رو تعید کردن بعد از اون ما نمی خوایم با رله وکلید این کار انجام بشه بلکه خودکار کار کنه مانند حالت فابریک خودش
بعد از اون یکراه برای کم کردن دما شما در ای سی یوهای PL4 LC کهفن در دمای 98 راه اندازی میشه میتونید با تغیر برنامه میکروش اونو به PL4 SLC تبدیل کنید در این حالت فن از 98 درجه روشن شدن به 90 درجه تغیر میکند و 8درجه زودتر روشن میشه یعنی 90 درجه:008:
دوست عزیز اول که این کار تست شدست و مشکلی تا به حال نداشته ..... دوم که مداری هم که اتوماتیک باشد را آقای همت زاده توضیح دادند ساخت آن بسیار آسان است و فقط یک مدار است که در دمایی خاص رله را میچسباند که اهم را تغییر دهد شما مثل اینکه پست آقای همت زاده را نخواندید؟:1205219183:

بابک همت‌زاده
4th May 2012, 23:42
سلام
مهره اب با مقاومت NTC هر چه حرارت بالا بره مقاومت كم ميشه.
پس چطور دوستان اظهار ميدارند كه با اضافه كردن مقاومت انهم 1/5 كيلو اهم فن زودتر روشن ميشه؟
با سلام
جناب ذوالعلا ، کلمه NTC مخفف کلمات زیر است:
Negative Temperature Coefficient
و اگر همراه با کلمه مقاومت بکار رود بمعنای"مقاومت با ضریب حرارتی منفی"
و کلمه PTC مخفف Positive Temperature Coefficient بوده و معنای عکس
دارد.

حميد ذوالعلا
5th May 2012, 00:40
با سلام
جناب ذوالعلا ، کلمه NTC مخفف کلمات زیر است:
Negative Temperature Coefficient
و اگر همراه با کلمه مقاومت بکار رود بمعنای"مقاومت با ضریب حرارتی منفی"
و کلمه PTC مخفف Positive Temperature Coefficient بوده و معنای عکس
دارد.
سلام
جناب همت زاده.بنده مطلع هستم. در پست قبل هم عنوان كردم.
اين فكر ذهن مرا مشغول كرده.چرا مهره اب با مقاومت NTC با نصب يك مقاومت ديگر در مسير ان انهم بصورن موازي باعث ميشود از مقدار اهم جريان كم شود.
مثال: مهره اب با مقاومت NTC در خودرو موتور خاموش و سرد حدود 1600 اهم است. كه با گرم شدن از مقاومت ان كم شده و در استانه حدود 450 اهم فن روشن ميشود.
نتيجه ميگيريم كه ما هر چه مقاومت را كم كنيم زودتر فن روشن ميشود.
پس چرا موقعيكه مقاومت بصورت موازي به ان اضافه ميشود .در اصل از مقاومت كاسته شده؟
لطفا دليل علمي انرا ذكر كنيد.
باتشكر.

بابک همت‌زاده
5th May 2012, 09:41
با سلام
دوستان عزیز ، کلمه مقاومت اسم با مسمائی برای این کمیت فیزیکی
میباشد. جریان الکتریکی کمیتی است که با مقدار مقاومت نسبت مستقیم
دارد . یعنی هر چه قدر مقاومت کمتر باشد ، تلفات حرارتی و میدانی کمتر
و مقدار جریان بیشتر میشود.
برای مثال ظرفی را در نظر بگیرید با استفاده از یک شیر آب در یک ساعت پر
میشود. حال اگر شیر دوم به آن اضافه شود این زمان به نصف تقلیل میابد.
در مورد مقاومت نیز این موضوع صدق میکند و با موازی کردن مقاومتها تعداد
مسیرهای عبور جریان افزایش و در نتیجه مقاومت کل کاهش خواهد یافت.
http://dl.irpdf.com/ebooks/Part33/www.irpdf.com(9300).pdf

tiba
5th May 2012, 14:22
اوكي

با سلام
اگه با اضافه كردن يك مقاومت بصورت موازي در مسير فشنگي آب بتوان فن را در دماي پايين تر راه انداخت ... آيا با همين روش ميتوان كاري كرد كه مشكل استارت سرد سيستمهاي ولئو برطرف گردد؟؟! (بدون دانلود ECU)

babi.learning
9th May 2012, 21:40
عکسهای مبدل دمای اب
قیمت 15000 تومان

vahid khavarani
12th May 2012, 16:23
با سلام دوست عزیز آیا این قطعه را هم هنوز تست نکرده اید؟ یا تست شده است

viphyip
7th June 2016, 20:59
عکسهای مبدل دمای اب
قیمت 15000 تومان

این محصول رو از کجا باید تهیه کنیم