PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روشن نشد لپ تاپ دل اینسپایرونN5010

golamir
5th May 2012, 22:15
سلام خسته نباشید
من یک لپ تاپ دل اینسپایرون N5010 دارم که داشتم ازش استفاده میکردم که یهو خاموش شدوقتی روشن میکنم روشن میشه وبعد ازچند ثانیه خاموش میشه.یعنی باید چند بار کلید پاور را فشار بدم تاین که یه بار روشن بشه.در ضمن فن لپ تاب هم ازکار افتاده وچند ماه قبل که سالم بود بازی فوتبال نصب میکردم بهد از چند دقیقه که داغ میکرد خاموش میشد وبا پنکه دستی خنک میکردم وخاموش نمیشد.حالا چیکار کنم!!ممنون میشم کمکم کنید ضمنا ازسایت خوبتون متشکرم

TuneUp_Vahab
5th May 2012, 23:31
سلام دوست عزيز :

اگر تعميركار نيستيد و سررشته اي با اجزا و قطعات كامپيوتر نداريد بهتر است دستگاه را به يك تعميركار مجرب بسپاريد . در غير اينصورت در كامپوتر فن نقش حياتي به سيستم دارد تهويه كردن محيط داخلي آن و جلوگيري از آسيب هاي احتمالي بر اثر حرارت بيش از حد قطعات مخصوصا سي پي يو . توضيح دهيد كه چند مدت بدون فن كار كرديد و آيا به كلي از كار افتاده است .

Meisam-Alishahi
6th May 2012, 10:13
سلام خسته نباشید
من یک لپ تاپ دل اینسپایرون N5010 دارم که داشتم ازش استفاده میکردم که یهو خاموش شدوقتی روشن میکنم روشن میشه وبعد ازچند ثانیه خاموش میشه.یعنی باید چند بار کلید پاور را فشار بدم تاین که یه بار روشن بشه.در ضمن فن لپ تاب هم ازکار افتاده وچند ماه قبل که سالم بود بازی فوتبال نصب میکردم بهد از چند دقیقه که داغ میکرد خاموش میشد وبا پنکه دستی خنک میکردم وخاموش نمیشد.حالا چیکار کنم!!ممنون میشم کمکم کنید ضمنا ازسایت خوبتون متشکرم

هوالعليم

با سلام ، دوست عزيز به استناد توضيحات جنابعالي اين مورد يك اشكال سخت افزاري هست، يكي از ضعف هاي بزرگ لپ تاپ شما عدم طراحي مناسب هدسينگ و سيستم خنك كننده و سنسور حرارتي مي باشد در موقعي كه فن در حال كار كردن است درجه حرارت چيپ گرافيك دستگاه شما حدود 50 درجه ميباشد و موقعي كه فن خراب ميشود اين درجه تا 85 درجه هم پيش ميرود كه اصلا اين درجه براي سلامت چيپ مناسب نيست. توصيه ميكنم لپ تاپ را به يك تعميرگاه مجهز و معتبر ببريد و از دستكاري نمودن دستگاه خودداري نماييد.

موفق باشيد

golamir
12th May 2012, 19:51
با سلام وخسته نباشید
من اصلاً بدون فن باهاش کار نکردم یعنی روشن نشده که استفاده کنم وکلاً فن از کار افتاده,الان چیکارکنم.ممکنه بفرمایید علتش چیه هزینه تعمیراتش چند بالا میاد.ممنون

Meisam-Alishahi
12th May 2012, 23:03
با سلام وخسته نباشید
من اصلاً بدون فن باهاش کار نکردم یعنی روشن نشده که استفاده کنم وکلاً فن از کار افتاده,الان چیکارکنم.ممکنه بفرمایید علتش چیه هزینه تعمیراتش چند بالا میاد.ممنون

هوالعليم

با سلام ، دوست عزيز بنده علت خرابي رادر پست قبلي به استناد فرمايش شما ذكر كردم اما در مورد فرمايش شما
من اصلاً بدون فن باهاش کار نکردم یعنی روشن نشده که استفاده کنم وکلاً فن از کار افتاده پس منظورتان در پست قبلي با توجه به اين جمله چه بوده
.در ضمن فن لپ تاب هم ازکار افتاده وچند ماه قبل که سالم بود بازی فوتبال نصب میکردم بهد از چند دقیقه که داغ میکرد خاموش میشد وبا پنکه دستی خنک میکردم وخاموش نمیشد حال با همه اين تفاصيل لپ تاپ را به يك تعميرگاه مجهز سخت افزار ببريد تا با دقت بيشتري بررسي شود البته حدود قيمت تعمير لپ تاپ شما به نوع اشكال آن بستگي دارد

موفق باشيد

golamir
13th May 2012, 18:39
هوالعليم

با سلام ، منظورم در رابطه با جمله بالا این بود که وقتیکه این مشکل بوجود اومد دیگه دیگه روشن نشد که ازفن استفاده کنم قبلاً که سالم بود ازش استفاده میکرم

موفق باشيد