PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست بایوس هارد

mohammadbist
17th May 2012, 08:34
سلام دوستان
یه هارد با اطلاعات زیر هست که نیاز به بایوسش دارم ، این هارد سرعتش بسیار پایین بود که با نرم افزار HDAT2 چکش کردم( Bad Sector) ، یکم سرعتش بیشتر شد . حالا میخام بایوسش رو آپدیت کنم. تا شاید فرجی بشه و سرعتش بیشتر شه، ضمنا اگر بایوس هارد آپدیت بشه اطلاعاتش پاک میشه؟
باتشکر

maxtor 80gig
model : 4R080L0
serial : R343L7GE

M.Salehi
17th May 2012, 19:52
سلام دوستان
یه هارد با اطلاعات زیر هست که نیاز به بایوسش دارم ، این هارد سرعتش بسیار پایین بود که با نرم افزار HDAT2 چکش کردم( Bad Sector) ، یکم سرعتش بیشتر شد . حالا میخام بایوسش رو آپدیت کنم. تا شاید فرجی بشه و سرعتش بیشتر شه، ضمنا اگر بایوس هارد آپدیت بشه اطلاعاتش پاک میشه؟
باتشکر

maxtor 80gig

سلام

اقا بایوس هارد رو چطور میخوای آپدیت کنی ؟
من که تا حالا نه دیدم هارد آپدیت بایوس بشه نه شنیدم

اگه احساس میکنی سرعت سیستم پایین هست اول از همه نصب ویندوز جدید دوم دیفراگمنت هارد سوم بررسی از لحاظ وجود ویروس چهارم ارتقا قطعات سخت افزار به نظر

من

موفق باشید

Meisam-Alishahi
19th May 2012, 11:58
سلام دوستان
باتشکر

maxtor 80gig

هوالعليم

با سلام ، با تشكر از دوست بزرگوارم جناب صالحي عزيز ، بايد خدمت كاربر محترمي كه سوال فرمودند mohammadbist عرض كنم كه هارد شما يك هارد قديمي است و بطور طبيعيspindle motorاين هارد در دور پايين RPM 5400 كار ميكند علاوه بر اين موضوع بايد بالا رفتن access time هارد را هم مد نظر قرار دهيم ( پيري هارد ) در ضمن نرم افزار HDAT 2 همه بدسكتور ها را رفع نميكند . بنده برنامه Hard Disk Sentinel PRO را براي شما قرار ميدهم تا وضعت هارد را بررسي نماييد در اين نرم افزار در تب Overview وضعيت Performance (عملكرد ) و Health (سلامت ) هارد را به نمايش ميگذارد. اگر وضعيت عملكرد و يا سلامت هارد شما پايين بود با برنامه LOW LEVEL FORMAT تحت ويندوز هارد را فرمت سطح پايين نماييد البته لازم به ذكر هست كه حتما قبل از اين كار اطلاعات هارد را در جايي مطمئن ذخيره نماييد.
و در مورد سوال شما بابت بايوس هارد اين نكته را ذكر ميكنم برنامه بايوس يا همان زبان اسمبلي ماشين در همه سخت افزار هايي كه تحت دستور خاصي عمل ميكنند وجود دارد اما ساختار ها و نحوه عملكرد كاملا متفاوت است در هارد هم اين وظيفه به عهده بخش SERVICE AREA و زير مجموعه Firmware آن ميباشد و شما تنها با دستگاه pc3000 اورجينال به اين بخش دسترسي خواهيد داشت ، و وقتي هم كه Firmware آپديت شود اين مسئله هيچ اختلالي در اطلاعات بوجود نمي آورد .
لازم به توضيح است كه مشكل هارد شما هيچ ربطي به Firmware ندارد و مطالب بالا جهت اطلاع شما بيان شده است.

موفق باشيد