PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خرابي ECU J34 در قسمت شبكه كن و دريچه گاز

A.shahryar
22nd May 2012, 20:16
با سلام

دوستان عزيز چنانچه تجربه تعميرات در قسمت هاي شبكه كن (خودرو فقط در حالت بدون كد روشن مي شود و آمپر آب و دور موتور كار نمي كند )
و يا پاك نشدن خطاي موتور دريچه گاز (فن ها در دور تند شروع به كار مي كند و موتور گاز نمي خورد ) را دارند لطفا راهنمايي كنند
(تمامي ايرادات اين مدل ECU رو تعمير كردم چهار تا ECU با اين شرايط دارم كه هر كاري كردم از جمله تعويض برنامه با Xprog بررسي مدارات روي برد تعويض IC مربوطه كه فايده اي نداشته)

A.shahryar
26th May 2012, 15:28
سلام كسي به اين ايراد نخورده كه تونسته باشه ECU رو تعمير كنه

m.aminifar
26th May 2012, 16:18
سلام كسي به اين ايراد نخورده كه تونسته باشه ECU رو تعمير كنه

سلام:دوست گرامی شما سیم کشی چک کنین
1-شاید سوکت 40پایه سیاه رنگ bsiپایه های 2و4که مربوط به شبکه کن هست با پین های bsiارتباط برقرار نمی کنن
2-از سلامت bsi مطمن هستین
3-با ایسیو دیگر چک کنین شاید ایسی یا مدار شبکه کن مورد دارد
4-خودرو مورد نظر absدارد
5-شما برای عیب یابی بهتر باید کارهای انجام شده روی خودرو ذکر کنین تا بشه عیب یابی کرد تمامی مراحل براتون توضیح دادم چک کنین نتیجه اعلام کنید با این توضیح کوتاهی که شما دادین فقط میشه انتظار معجزه داشت که عیب خودرو رفع بشه

A.shahryar
29th May 2012, 14:54
سلام:دوست گرامی شما سیم کشی چک کنین
1-شاید سوکت 40پایه سیاه رنگ bsiپایه های 2و4که مربوط به شبکه کن هست با پین های bsiارتباط برقرار نمی کنن
2-از سلامت bsi مطمن هستین
3-با ایسیو دیگر چک کنین شاید ایسی یا مدار شبکه کن مورد دارد
4-خودرو مورد نظر absدارد
5-شما برای عیب یابی بهتر باید کارهای انجام شده روی خودرو ذکر کنین تا بشه عیب یابی کرد تمامی مراحل براتون توضیح دادم چک کنین نتیجه اعلام کنید با این توضیح کوتاهی که شما دادین فقط میشه انتظار معجزه داشت که عیب خودرو رفع بشه

سلام اقاي اميني فر عزيز در قسمت بالا توضيح كاملي در رابطه با خرابي ECU J34 دادم كه خودرو پس از تعويض ECU درست شده و در رابطه با خرابي دريچه گاز از قسمت ECU تا انجا كه من خبر دارم كسي نتوانسته تعميرات اين مدل ECU را انجام بده بنده از چند سال پيش به اين ايراد ECU برخورد كردم و هر كاري كردم نتونستم تعميرشون كنم چندين ECU با اين مورد دارم چنانچه اين مورد خرابي را هر يك از دوستان تعمير كرده لطفا اعلام كنه.با تشكر

m.aminifar
29th May 2012, 16:53
سلام اقاي اميني فر عزيز در قسمت بالا توضيح كاملي در رابطه با خرابي ECU J34 دادم كه خودرو پس از تعويض ECU درست شده و در رابطه با خرابي دريچه گاز از قسمت ECU تا انجا كه من خبر دارم كسي نتوانسته تعميرات اين مدل ECU را انجام بده بنده از چند سال پيش به اين ايراد ECU برخورد كردم و هر كاري كردم نتونستم تعميرشون كنم چندين ECU با اين مورد دارم چنانچه اين مورد خرابي را هر يك از دوستان تعمير كرده لطفا اعلام كنه.با تشكر

دوست گرامی شما خودرو با ایسیو decodeروشن کردین پس نیازی به شبکه کن نداره در مورد دریچه گاز هم شما ایسی مربوطه تعویض کنید نتیجه میگیرین

omid0063
2nd August 2012, 04:31
سلام دوستان عزیز بیشترین مشکل در مورد دریجه گازj34 در قطع شدن برد داخلی در j34 میباشد

حميد ذوالعلا
2nd August 2012, 13:49
سلام دوستان عزیز بیشترین مشکل در مورد دریجه گازj34 در قطع شدن برد داخلی در j34 میباشد
سلام
دوست گرامي اين قطع شدن برد داخلی در j34 را تصويري مشخص كنيد دوستان بهتر متوجه ميشوند.

A.shahryar
2nd August 2012, 14:59

با تشكر از شما دوست عزيز اگر تجربه تعمير اين ايراد ECU را داريد لطفا راهنمايي نمائيد

alihi53
2nd August 2012, 20:11
ecu j34 گاز نمی خورد و فن در دور زیاد شروع به کارکردن میکند اگر این مشکها را دارید فایل 95160 ecu را بفرستید تا برایتان درستش کنم.شاهوران

حميد ذوالعلا
3rd August 2012, 01:33
ecu j34 گاز نمی خورد و فن در دور زیاد شروع به کارکردن میکند اگر این مشکها را دارید فایل 95160 ecu را بفرستید تا برایتان درستش کنم.شاهوران
سلام
ضمن تشكر از شما .
دوست عزيز چنانچه روش يا توضيحاتي در اين مورد داريد براي دوستان ذكر كنيد.اينكه به اميد شما كسي كار قبول كند و فايل را براي شما بفرستد كه امكان دارد شما در ان زمان در دسترس نباشيد و يا به دلايلي برنامه بدست تعميركار نرسد.خوشايند نيست.

alihi53
19th August 2012, 17:44
برنامه 95160 ECUرا با یه ECU سالم عوض کنید.

حميد ذوالعلا
20th August 2012, 01:33
سلام
دوست گرامي منظور شما از عوض كردن برنامه به چه صورت است.
برنامه j34 كد دارد.

حامد حفیظی
20th August 2012, 01:52
سلام
فایده ای نداره عوض کردنش برنامه ایسو مربوط کددارد

alihi53
20th August 2012, 08:33
میدونم کد داره باید کد را بصورت دستی در ECU بنویسید

علي اصلاني
20th August 2012, 10:50
كد ECU J34 در خط هاي 0000h و 0070h ذخيره ميشه پس ميتونيد الباقي خطوط رو از يك فايل ecu سالم برداريد

A.shahryar
20th August 2012, 13:42

سلام دوست عزيز اين ايراد ارتباطي به فايل ايپرام ندارد بنده فايل ايپرام ECU خراب را روي ECU سالم گذاشتم خودرو درست شد البته اگر خطا را پاك نكنيد خودرو گاز نمي خورد. (با ECU خراب خطا پاك نمي شود)

alihi53
20th August 2012, 20:10
این کار رو روی چند تا ECU انجام دادم و جواب داده ایراد زمانی رفع میشه که مشکل نرم افزاری باشه

gholamali
20th August 2012, 21:29
باسلام دوستان واساتيد محترم همچنين كه جناب شهريار نيز گفتند اين عيب نرم افزار نيست من نيز تا به حال چند مورد داشتم كه سيستم كن قطع بود ايسي شبكه /ايپزام تعويض شد تمام كارها جواب نداد با تعويض ايسيو درست شد مشكل از برد ايسيو است

h_ecu
20th August 2012, 22:05
با سلام

دوستان عزيز چنانچه تجربه تعميرات در قسمت هاي شبكه كن (خودرو فقط در حالت بدون كد روشن مي شود و آمپر آب و دور موتور كار نمي كند )
و يا پاك نشدن خطاي موتور دريچه گاز (فن ها در دور تند شروع به كار مي كند و موتور گاز نمي خورد ) را دارند لطفا راهنمايي كنند
(تمامي ايرادات اين مدل ECU رو تعمير كردم چهار تا ECU با اين شرايط دارم كه هر كاري كردم از جمله تعويض برنامه با Xprog بررسي مدارات روي برد تعويض IC مربوطه كه فايده اي نداشته)

سلام
دوست عزیز اکثرا مشکل از این مقاومتی که در عکس مشخص کردم هست . من دقیقا همین مورد را دارم ولی شماره مقاومت را نمیدونم . دوستان لطفا راهنمائی کنید . با تشکر:0018:

m.aminifar
21st August 2012, 15:20
سلام
دوست عزیز اکثرا مشکل از این مقاومتی که در عکس مشخص کردم هست . من دقیقا همین مورد را دارم ولی شماره مقاومت را نمیدونم . دوستان لطفا راهنمائی کنید . با تشکر:0018:

سلام:مقاومت مورد نظر یک مقاومت فیوزی هست

h_ecu
22nd August 2012, 23:10
سلام:مقاومت مورد نظر یک مقاومت فیوزی هست

سلام
مقاومت فیوزی شماره ندارد ؟ لطفا بیشتر توضیح بدید . با تشکر

علي اصلاني
23rd August 2012, 00:42
سلام

این مقاومت هنگام سوختن شعله ور نشده و پس از سوختن کاملا قطع می شود.از این خاصیت در مدارها به عنوان مقاومت فیوزی یا مقاومت حفاظتی(Safety Resistor) استفاده می شود و با شکل های K,R27,R100,0,000,R22 روی قطعه مشخص می شوند .

m.aminifar
23rd August 2012, 01:13
سلام

سلام: روی برد ایسیو بنده این مقاومت با یک عدد
صفر مشخص شده که نشانگر فیوزی بودن مقاومت هست البته تست اهمی هم انجام شده

hantosh
23rd August 2012, 07:26
این مقاومت هنگام سوختن شعله ور نشده و پس از سوختن کاملا قطع می شود.از این خاصیت در مدارها به عنوان مقاومت فیوزی یا مقاومت حفاظتی(Safety Resistor) استفاده می شود و با شکل های K,R27,R100,0,000,R22 روی قطعه مشخص می شوند .

سلام: روی برد ایسیو بنده این مقاومت با یک عدد
صفر
مشخص شده که نشانگر فیوزی بودن مقاومت هست البته تست اهمی هم انجام شده

سلام
یعنی این مقاومت اگرقطع بشه هیچ اهمی رو نشون نمیده

m.aminifar
23rd August 2012, 10:28
سلام
یعنی این مقاومت اگرقطع بشه هیچ اهمی رو نشون نمیده

درست هیچ اهمی نشون نمیده

mor_mc
24th October 2012, 01:36
سلام دوستان.
خسته نباشید.
من 206 تیپ 2 با ecu j34 و دریچه گاز برقی دارم.
منم همین مشکل گاز نخوردن رو دارم.
یعنی ماشین یهو شروع میکنه خود به خود گاز خوردن و روشن شدن چراغ چک که بعدش دور موتور به سختی بالا میاد بعضی مواقع دور بالای فن شروع به کار میکنه و دور موتور تقریبا رو 2000 می ایسته و باید سر باتری رئ بکشم وگرنه با خاموش روشن کردن درست نمیشه.دیاگ زدم و ارور دریچه گاز داد. دریچه گاز رو عوض کردم ولی مشکل مجدد پیش اومد.ecu رو عوض کردم و یک decode شده گذاشتم به عنوان تست و مشکل بر طرف شده.
دوستان میخواستم بدونم آیا ecu من تعمیر میشه؟؟؟
اگه کسی با تعمیر نتیجه مطلوب گرفته خواهشا راهنمایی کنه که کدوم قسمت مشکل داره؟؟؟
پیشاپیش ممنون

alihi53
25th October 2012, 18:22
پست 11 را امتحان کنید 90% نتیجه میگیرید

m.aminifar
26th October 2012, 00:26
پست 11 را امتحان کنید 90% نتیجه میگیرید

دوست گرامی برای جواب دادن به پست ها از
(نقل قول) استفاده کنید تا معلوم بشه جواب کدام پست دادین

ahmad01
1st September 2013, 12:35
کاری نداره ک برد رو بیار بیرون از قاب .پلاستیکشو باز کن . پشت برد رو هیتر بگیر . توی قاب رو هم هیتر بگیر . ریست کن تمام . اگر ج نداد برد سوخته ک پیغام بده قطعی مدار رو بگم چطور بگیری . با تشکر فراوان سپاس

2152
17th September 2013, 20:26
با سلام

دوست من ایسی مربوط به شبکه ایسیو را تعویض کن درست میشود در مورد دریچه گاز ایسیو را روی ماشین دیگر جواب میدهد

ava4429
17th September 2013, 20:40
سلام دوستان.
خسته نباشید.
من 206 تیپ 2 با ecu j34 و دریچه گاز برقی دارم.
منم همین مشکل گاز نخوردن رو دارم.
یعنی ماشین یهو شروع میکنه خود به خود گاز خوردن و روشن شدن چراغ چک که بعدش دور موتور به سختی بالا میاد بعضی مواقع دور بالای فن شروع به کار میکنه و دور موتور تقریبا رو 2000 می ایسته و باید سر باتری رئ بکشم وگرنه با خاموش روشن کردن درست نمیشه.دیاگ زدم و ارور دریچه گاز داد. دریچه گاز رو عوض کردم ولی مشکل مجدد پیش اومد.ecu رو عوض کردم و یک decode شده گذاشتم به عنوان تست و مشکل بر طرف شده.
دوستان میخواستم بدونم آیا ecu من تعمیر میشه؟؟؟
اگه کسی با تعمیر نتیجه مطلوب گرفته خواهشا راهنمایی کنه که کدوم قسمت مشکل داره؟؟؟
پیشاپیش ممنون
با سلام
سیم cpb4را به cpc4از سوکت قهوه ای وصل کنید مشکل حل میشود اگر حل نشد فقط ای سی tle7209را تعویض نمایید 100درصد مشکل حل میشود

gholamali
17th September 2013, 22:32
با سلام
سیم cpb4را به cpc4از سوکت قهوه ای وصل کنید مشکل حل میشود اگر حل نشد فقط ای سی tle7209را تعویض نمایید 100درصد مشکل حل میشود

با سلام c4وb4دز سوکت قهوه ای مربوط به چیستc4 منفی دریچه گاز است b4 چیست؟

ava4429
18th September 2013, 12:01
با سلام وخسته نباشید
یک جزوه چند روز پیش یکی از دوستان داشت در مورد تعمییر ای سی یو valeo j34 که نوشته بود با این روش ایراد دریچه گاز وفن حل میشود من هم یه ماشین رو با همچین عیوبی درست کردم ومشکلش 100درصد حل شد حقیقتا فرصت نکردم چک کنم ببینم پایه cpb4 مال چیست

gholamali
18th September 2013, 23:26
با سلام وخسته نباشید
یک جزوه چند روز پیش یکی از دوستان داشت در مورد تعمییر ای سی یو valeo j34 که نوشته بود با این روش ایراد دریچه گاز وفن حل میشود من هم یه ماشین رو با همچین عیوبی درست کردم ومشکلش 100درصد حل شد حقیقتا فرصت نکردم چک کنم ببینم پایه cpb4 مال چیست

در ایسیو J34چنین پایه و سیمی که مربوط به دریچه و پدال باشد نداریم

gholamali
18th September 2013, 23:29
اگر مشکل از قطعی منفی دریچه گاز باشد با کانکت منفی به c4مشکل حل میشود با تشکر

Diagman2011
28th October 2013, 12:29
آخر سر ما نفهمیدیم کدوم روش رو امتحان کنیم.