PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در تعریف سوئیچ بوش 7.4.4 206

0111mohammad
19th July 2012, 11:18
با سلام خدمت همه همکاران..

یه 206 با ایسیو بوش 7.4.4 برام اومد که سیستم کولرش کار نمیکنه..
متوجه شدم چند روز قبل یه تعمیرکار دیگه ایسیو رو برنامه بی کد زده...

خوب طبق تجربه نشون داده که بدون کد کردن اینجور ایسیو ها باعث غیر فعال شدن سیستم کولر میشه.. ( پیکره بندی بی اس آی و ایسیو هم اگه درست باشه)
ایسیو رو خام کردم , بی اس آی رو خام و دانلود و بعدپیکره بندی کردم..پک سوئیچ رو عوض کردم.. در واقع همه چی رو خام کردم و دوباره خواستم تعریف سوئیچ بکنم, ولی موفق نشدم..

چند تا برنامه سالم خام گذاشتم ولی جواب نداد.. با 3 تا دستگاه رایان خودرو و خودرو سنجش و pps تعریف کلید زدم اما روشن نشد..
فقط در سیستم ایسیو و در قسمت پارامترها میگه که "کنترل یونیت قفل شده است"
خودم به این نتیجه رسیدم که تعریف کلید انجام نشد..
حسابی وقتم و گرفت.. دوباره برنامه بی کد بهش زدم تا بره و چند روز دیگه برگرده..
کسی از اساتید تجربه این مشکل رو داره..!؟

m.aminifar
19th July 2012, 11:30
با سلام خدمت همه همکاران..

یه 206 با ایسیو بوش 7.4.4 برام اومد که سیستم کولرش کار نمیکنه..
متوجه شدم چند روز قبل یه تعمیرکار دیگه ایسیو رو برنامه بی کد زده...

خوب طبق تجربه نشون داده که بدون کد کردن اینجور ایسیو ها باعث غیر فعال شدن سیستم کولر میشه.. ( پیکره بندی بی اس آی و ایسیو هم اگه درست باشه)
ایسیو رو خام کردم , بی اس آی رو خام و دانلود و بعدپیکره بندی کردم..پک سوئیچ رو عوض کردم.. در واقع همه چی رو خام کردم و دوباره خواستم تعریف سوئیچ بکنم, ولی موفق نشدم..

چند تا برنامه سالم خام گذاشتم ولی جواب نداد.. با 3 تا دستگاه رایان خودرو و خودرو سنجش و pps تعریف کلید زدم اما روشن نشد..
فقط در سیستم ایسیو و در قسمت پارامترها میگه که "کنترل یونیت قفل شده است"
خودم به این نتیجه رسیدم که تعریف کلید انجام نشد..
حسابی وقتم و گرفت.. دوباره برنامه بی کد بهش زدم تا بره و چند روز دیگه برگرده..
کسی از اساتید تجربه این مشکل رو داره..!؟

سلام:شما اگر ایسیو خام کردین باید بعد از تعریف سوییچ در برنامه دیاگ قسمت (تعویض ایسیو )ایسیو به خودرو معرفی کنین تا خودرو روشن شود

0111mohammad
19th July 2012, 15:35
این مواردی که شما فرموده اید رو بنده طی کردم..

البته میدونم بعد از انجام این موارد که همه به طور صحیح و اصولی بوده و خودرو روشن نمیشه واقعا کمی غیر معقولانه است..
ولی این مشکلیه که فعلا باعث شده حسابی هنگ کنم..

m.aminifar
19th July 2012, 20:45
این مواردی که شما فرموده اید رو بنده طی کردم..

البته میدونم بعد از انجام این موارد که همه به طور صحیح و اصولی بوده و خودرو روشن نمیشه واقعا کمی غیر معقولانه است..
ولی این مشکلیه که فعلا باعث شده حسابی هنگ کنم..

برنامه بوش 7.4.4خام تست شده و خودم در سایت قسمت ایسیو بوش اپلود کردم این برنامه ها رو تست کنید 2- شما بعد از تعویض ایسیو ایسی ایپرام با پروگرام بخونین ببینین کد سوییچ ثبت شده یانه 3-شما اول یک بار bsiدانلود کنید بعد تعریف سوییچ بعد از اون تعویض ایسیو انجام بدین دقت کنید بعد از تعویض ایسیو دستگاه پیغام هماهنگ کردن bsi وایسیو موتورمیده ودر اخر میگه ایسیو و bsiهماهنگ شدن یانه یک مورد 206 باایسیو s2000داشتم که بایکبار تعویض ایسیو با bsi همانگ نشد ولی برای بار دوم اینکار انجام دادم درست شد

حميد ذوالعلا
20th July 2012, 01:30
سلام
بنده هم دقيقا همين مشكل را چند وقت پيش داشتم.قفط بايد از برنامه خام اماده تعريف ecu مطمئن باشيد سپس با pps عمليات تعويض و پيكربندي ecu دقيق انجام دهيد.و بدنبال ان عمليات دانلود تعريف سوئيچ و پيكربندي bsi صحيح انجام شود.

parsmotor
20th July 2012, 12:36
دوست بی کد کردن ایسیو بی دلیل نبوده حتما قبلا همین مشکل رو داشته شما com2000 و ارتباطش با بی اس ای رو کنترل کن

hfmicro
4th November 2012, 01:11
سلام دوست من :

اولا آیا شما برنامه آی سی 44 پایه رو در ایسیو به برنامه اصلی تبدیل کرده اید؟
اگر نه ابتدا اینکار را انجام دهید و سپس آ سی 95160 ایسیو ا خام کنید و دوباره اقدام به کد زدن ایسیو نمایید .
در صورتیکه با PPS اینکار را بکنید ابتدا از شما کد کلید را میخواهد که پس از وارد کردن کد از شما میپرسد آیا ایسیو با بی اس آی مچ شود یا خیر که شما کلید F3 را باید بزنید وسپس پیکربندی ایسیو رو تعیین میکنید و الی آخر .

آیا در طی کردن مراحل فوق کجا دچار مشکل میشوید ؟ در صورت بروز مشکل لطفا پیغام دقیق PPS را بنویسید .

در ضمن برای روشن شدن خودرو و اینکه ایسو و بی اس آی مچ شوند سلامت شبکه CAN و تایید کلید توسط بی اس آی بسیارمهم است . یعنی با خواندن خطای بی اس آی نباید خطای ارتباط با محفظه موتور یا Com2000 دیده شود و همچنین در قسمت پارامترهای بی اس آی قسمت immobiliser مورد transponder label Recognized باید yes باشد .
در صورت نیاز اعلام کنید تا بیشتر توضیح بدهم !