PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روغن مايع فلكس(جديد)

حميد ذوالعلا
15th August 2012, 02:09
سلام
ديروز يه روغن مايع فلكس يك ليتري خريدم بمبلغ 5000 تومان.
كمي از انرا ريختم روي بك برد سريع تبخير شد.بوي الكل و تينر ميداد به همه چيز شباهت داشت الي روغن مايع.
روي جلد انهم نوشته بود اين مايع فلكس احتياج به شستشو ندارد.
به يكي از همكاران تماس گرفتم و جريان را گفتم.گفت بله اين مايع فلكس جديده و طرز مصرف انهم مايع را روي برد ريخته و لحيم كاري كنيد كاري هم نداشته باش تبخير ميشه.
منهم همين كار را كردم ولي هيچ اثري در لحيم كاري نداشت مثل اينكه بدون روغن لحيم ميكني.
دوستان كسي تابحال با اين مايع جديد فلكس كار كرده؟به درد ميخوره؟روش خاصي داره؟
باتشكر

m.aminifar
15th August 2012, 02:25
سلام
كمي از انرا ريختم روي بك برد سريع تبخير شد.بوي الكل و تينر ميداد به همه چيز شباهت داشت الي روغن مايع.
به يكي از همكاران تماس گرفتم و جريان را گفتم.گفت بله اين مايع فلكس جديده و طرز مصرف انهم مايع را روي برد ريخته و لحيم كاري كنيد كاري هم نداشته باش تبخير ميشه.
منهم همين كار را كردم ولي هيچ اثري در لحيم كاري نداشت مثل اينكه بدون روغن لحيم ميكني.
باتشكر

سلام:من هم پارسال یکی خریدم در لحیم کاری هیج تاثیری نداشت بعدا متوجه شدم این مایع برای شستشوی برد هست نه لحیم کاری در ضمن این مایع بعد از اینکه با هیتر داغ میشه روی برد میچسبه و رنگ برد خراب میکنه

pal-electronic
15th August 2012, 10:56
سلام
من این رو چهار سال پیش خریده بودم !
و در استفاده اول مستقیم به سطل آشغال انتقالش دادم

hosaini 2000
15th August 2012, 11:10
سلام
با توجه عرائض اساتید باید عرض کنید این مایع فلکسی بهترین نوع مایع فلکسی است که جدیداً به بازار اومده و هیچ اثر منفی بر روی انسان نداره البته ابتدا بنده این مایع رو در محیط کاری یکی از اساتید همین سایت دیدم و خودم هم همین نظر رو داشتم
ولی بعد از پرس و جو و تحقیقات مشخص شد که این مایع خارجیه و قیمت نوع اصلش هم خیلی بالاست و ممکنه یک لیترش چیزی حدود 30 الی 40 هزار تومن باشه
و ممکنه مایع موجود در دست شما تقلبی باشه که خاصیت خوبی نداره..

jamshida
15th August 2012, 11:14
سلام
من این رو چهار سال پیش خریده بودم !
و در استفاده اول مستقیم به سطل آشغال انتقالش دادم

با سلام و وقت بخير

هر كدام از اساتيد فوق عكسي از اين مايع فاكسي تقلبي در آرشيو دارند به سايت ارسال كنند تا ما هم در خريد آن دقت كنيم
با تشكر

M_Repair
15th August 2012, 12:19
سلام
باتشكر

باسلام

روغن فلکسی که یک لیتر ان را 5000 تومن میدن معلومه جنس اشغالیه اگر اصلی بود حدود 50 هزار تومن باید پول میدادید

غدیر
15th August 2012, 12:58
سلام
ما یع فلکس لیتری را ندیدم البته بنده در شیشه حدود 50 سیس گرفتم دوسال پیش دوهزار وبسیار خوب جواب می دهد ورنگش زرد است.

M_Repair
15th August 2012, 13:08
سلام
ما یع فلکس لیتری را ندیدم البته بنده در شیشه حدود 50 سیس گرفتم دوسال پیش دوهزار وبسیار خوب جواب می دهد ورنگش زرد است.

باسلام

روغن فلکس خوب رنگش قهوه ای سوخته است

حميد ذوالعلا
15th August 2012, 23:46
سلام
من اين به اصطلاح روغن مايع را از يك فروشگاه معتبر قطعات الكترونيك در شيراز خريداري كردم.و زنگ زدم جريان را به مسئول فروشگاه گفتم.وي در پاسخ گفت كه اين محصول جديده و بقدري استقبال شده كه شركتها به تعداد 5000 تا بما سفارش ميدهند. شما مصرف كنيد و مطمئن باشيد.
بنده هم به طريق مختلف تست كردم و به اين نتيجه رسيدم كه بدرد شستشو قبل و بعد از لحيم كاري ميخوره.در ضمن به محض گرفتن هيتر روي ان سريع تبخير و هيچ اثاري از ان در برد باقي نمي ماند.
حتما يه عكس از ان تهيه ميكنم تا اساتيدي كه تجربه بيشتري از ما دارند در مورد ان نطر بدهند.
باتشكر

حميد ذوالعلا
19th August 2012, 21:20
سلام
اينهم تصوير روغن مايع فلكس جديد:

m.aminifar
19th August 2012, 23:52
سلام
اينهم تصوير روغن مايع فلكس جديد:

سلام:حمید جان دقیقا همین مایع هست و هیچ اثری در لحیم کاری نداره

حميد ذوالعلا
20th August 2012, 00:55
سلام:حمید جان دقیقا همین مایع هست و هیچ اثری در لحیم کاری نداره

سلام
بله اقاي اميني فر منهم هيچ تاثير مثبتي از اين مايع نديدم.نه بدرد شستشو ميخوره و نه بدرد لحيم كاري.
ولي من تعجب ميكنم اين مايع كه هيچ تاثيري نداره چرا توليد ميكنند.
اين فكر ذهن مرا مشغول كرده كه چرا جنس با كيفيت نمي سازند.يك ليتر از اين مايع 5000 تومان است.جنس با كفيت بسازند 50 سي سي بفروشند 5000 تومان.
واقعا متاسفم.

m2007_mail
20th August 2012, 15:08
سلام
دوستان کسی از این نوع خمیر فلکس استفاده کرده .کی میدونه هر رنگ از این خمیر فلکس چه موقعی استفاده میشه.

m2007_mail
30th August 2012, 13:26
ضمن عرض سلام و خسته نباشید
تمام خمیر فلکس ها را امتحان کردم رنگ سفید برای بهتر لیحیم کردن و تمیز کردن محل لحیم -رنگ سبز به عنوان عایق حرارتی عمل میکند و زمانی که می خواهیم جایی یا پایه ای از مدار لحیم نگیرد از آن استفاده میکنیم و رنگ مشکی هم برای چسباندن قطعات اس ام دی قبل از عمل لحیم کاری استفاده میشود.