PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تعمییر کولر انواع خودرو

h-honari
19th August 2012, 05:41
با سلام در مورد مشکلات کولر انواع خودرو سوالی باشددر خدمتم

sajadnasirpor
19th August 2012, 11:11
با سلام در مورد مشکلات کولر انواع خودرو سوالی باشددر خدمتمسلام دوست عزیز توضیح دهید که آیا هر ماشینی که شارژ انجام میشود باید روغن تزریق شود یا نه و در ضمن شما چطوری و با چه دستگاهی شارژ گاز رو انجام میدین

h-honari
19th August 2012, 14:06
با سلام ته روغن خارخ نشده باشد نیازی به تزریق روغن نیست چون در هر کمپرسور معمولا 60تا70 سی سی روغن وجود که با ده تا بالا پایین کار میکند و حتما در نظر داشته باشید روغن گاز 134وگاز 12 فرق میکند وتزریق گاز بجز دو عدد شلنگ گیز یا درجه وبرای گاز 134 یک رابط هم لازم دارد ولز 12 نه چیز دیگری لازم نیست فقط زمانی که گاز کامل تخلیه شده باشد باید با وسیله ای مانند یک موتور یخچال از رده خارج که کار بدهد هوای داخل لوله ها کامل تخلیه شود چون اگر یک ذره هوا داخل لوله باشد بمحض بالارفتن سرما داخل لوله ها یخ میزند وسرما از بین میرود

1357mohammad
19th August 2012, 14:23
باسلام
چند وقتی بود کولر ماشینم که پراید از کار افتاد و باد گرم می داد بردم تعمیر دید گازداره ظاهرا به اصطلاح کلاج نمی کرد با یه سیم وقتی مستقیم می کرد کولر شروع به کار کرد علت چیه الان هم با همون سیمی که مستقیم کرده داره کار میکنه مشکل از کجاست خیلی از جاهاشو چک کرد فیوزها سیم کشی اما نتونست علت اصلیشو پیدا کنه ممنون میشم راهنمائیم بکنید ایا با این کار مشکلی پیش نمی اد راستش من از مکانیکی زیاد سررشته ندارم

h-honari
19th August 2012, 14:46
با سلام این عیب متواند از1-فشنگی سر کپسول که چند سیم بهش وصل شده 2- ترموستات که سمت شاگرد زیر داشبورت 3- یکی از رله ها 4-واگر فشار اضافی به ماشین میاد حتما قطع کنید چون اگر گاز داخل لوله گیر هم باشد توسط همان فشنگی قطع میشود که به موتور ماشین یا کمپرسور صدمه ای وارد نشود واگر گاز گیر باشد کپسول باید عوض شود که معمولا در این صورت سرما خوب نیست فشار بیشتری به ماشین وارد واحتمالا کپسول مقداری سرد میشود

rasty
22nd August 2012, 23:49
با سلام
کولر 206 تیپ 5 مدل 82 با ایسیو بوش 7.4.4 کولر که میزنی کلاچ نمیکنه.ایسی مربوطه را تعویض کردم درست نشد به پایه 7 bsi که برق میدم کلاچ میکنه.دانلود هم کردم با پیکربندی اما باز مشکل پا برجاست.در ضمن وقتی با دیاگ تست میکنم عمل نمیکنه اگه امکان داره راهنمایی بفرمایید
با تشکر

rasty
23rd August 2012, 00:13
در ضمن خطایی که تو bsi ثبت میکنه اینه

m.aminifar
23rd August 2012, 01:18
در ضمن خطایی که تو bsi ثبت میکنه اینه

سلام:در bsi قسمت تست عملگر ها چک کنین ببینین کمپر سور فعال میشه یا نه

rasty
23rd August 2012, 02:15
با سلام
تست کردم فعال نمیشه

m.aminifar
23rd August 2012, 02:56
با سلام
تست کردم فعال نمیشه

در پست قبلی گفته بودین ایسی مورد نظر تعویض کردین و bsi هم دانلود کردین و نتیجه نگرفتین به نظر من شاید قطعه تعویض شده مورد داره بهتر جای ایسی کولر با چراغ های کوچک تعویض کنید زمانیکه این ایراد از برنامه ریزی BSIباشه با تست عملگرها کمپرسور فعال میشه واگر از برنامه زیری نباشه یعنی ایسی ایراد داره و اگر ایسی ایراد داشته باشه با تست عملگرها کمپرسور فعال نمیشه وضعیت پارامتر های مربو ط به سیستم تهویه مطبوع چک کنین ببینین با زدن دکمه A.Cپارامتر کمپرسور تغیر میکنه یا نه

rasty
23rd August 2012, 10:56
با سلام
تست میکنم و نتیچه را اعلام میکنم.زمان زدن دکمه ac در پارامترها فعال میشه.
با تشکر

h-honari
23rd August 2012, 14:23
با سلام کلاچ نکردن در هر نوع خودروای از پایین 1-سوختن یا معیوب بودن کلاچ 2-خراب فشنگی که معمولا روی کپسول(*****یا رسیور)وجود دارد 3- پایین بودن فشار گاز 4- گیر بودن گاز داخل لوله ها یا کپسول5-سوختن فیوزها یامعیوب بودن رله ها 6- ترموستات 7- کلید acاز اخر چک شود زود تر عیب یابی میشود

rasty
23rd August 2012, 17:23
با سلام
ایسی را عوض کردن باز هم مشکل را داره.فعلا فرستادمش پیش کولر ساز
با تشکر

gholamali
23rd August 2012, 22:36
با سلام باپيكربندي اتومات ايسيو مشكل رفع ميشود

gholamali
23rd August 2012, 22:40
در ضمن تصحيح كنم در صورتي كه اهم سيم پيچ زياد شود يا به قولي نيم سوز شود بي اس اي دستور كلاچ كردن نميدهد

rasty
24th August 2012, 02:11
با سلام
منظور از سیم پیچ کمپرسور هست؟چطور بفهمم اهم سیم پیچ بالا رفته؟در ضمن پیکر بندی هم انجام دادم اما فایده ای نداشت
با تشکر

sajadnasirpor
24th August 2012, 09:27
سلام دوست عزیز اول کلاج کمپرسور رو با یه سیم مستقیم امتحان کن ببین فعال میشه یا نه بعدا با تست لامپ امتحان کن ببین موقع زدن acسوکت کمپرسور برق دار میشه یا نه

rasty
24th August 2012, 14:03
با سلام
موقعی که برق مستقیم به پایه 7 سوکت سبز bsi میدم کمپرسور عمل میکنه.با اهم متر همون پایه 7 را تست کردم موقعی دکمه ac را میزنم هیچ برقی خروجی نمیده ایا روش تست بنده درسته یا حتما باید با لامپ تست از سوکت کمپرسور امتحان کنم.اساتید گرامی لطفا راهنمایی بفرمایید.
با تشکر

h-honari
24th August 2012, 16:03
با سلام
موقعی که برق مستقیم به پایه 7 سوکت سبز bsi میدم کمپرسور عمل میکنه.با اهم متر همون پایه 7 را تست کردم موقعی دکمه ac را میزنم هیچ برقی خروجی نمیده ایا روش تست بنده درسته یا حتما باید با لامپ تست از سوکت کمپرسور امتحان کنم.اساتید گرامی لطفا راهنمایی بفرمایید.
با تشکر
با سلام قطعا ارتباطی با بوبین کلاج کمپرسور ندارد فشنگی یا فیو.ها مشکل دارد البته اگر موقعی که بههمان صورتی که گفتید کمپرسور کار میدهد اگر نه میزان گاز یا گیر بودن مسیر گاز میتواند فشنگی را غیر فعال کند

rasty
24th August 2012, 17:42
با سلام
دوست عزیز اگه امکان داره بفرمایید کدوم فیوز را باید چک کنم.در ضمن منظور از فشنکی فشنگی سه کاره هست.اگه امکان داره عکس از این فشنگی یا محل قرار گیری این فشنگی را بفرمایید.در ضمن گاز کولر فول هست.قبل از این هم یکبار دیگه این مشکل براش پیش اومده بوده اما اینطور که میگفت براش برنامه ریختن و مشکل حل شده اما باز بعد از چند روز برگشته به حالت قبل.
با تشکر

h-honari
24th August 2012, 18:33
لطفا قبل از تماس تلفنی به این چند مورد توجه فرمایید 1-برای چند دقیقه بست باطری را از باطری قطع کنید وسپس وسل کنید2-فشنگی اکثرا روی کپسول در جلو ماشین بغل رادیاتوروکندانسور قرار دارد در بعضی ماشینها هم ردی لوله باریک انتقال گاز قرار دارد 3- شماره فیوز مربوط به کولر یا در کنار ان نوشته دا شماره ان را میتوانید توی دفترچه راهنما پیدا کرد وبنده تلفنی اماده به خدمتم

rasty
25th August 2012, 23:37
با سلام
با تعویض برنامه ایپرام و فلش و دانلود bsi و تعریف سوییچ چند لحظه کمپرسور روشن شد و دوباره قطع کرد.خوب که دقت کردم دیدم مدار اتصالی داره و امپر میکشه و موقعی که کمپرسور زیر بار میره بوی سوختگی از توی محفظه ها میاد.فعلا فرستادمش پیش باطری ساز سیم کشی را چک کنه.در ضمن فشنگی هم خراب بود.اساتید گرامی راهنمایی بفرمایید
با تشکر

h-honari
27th August 2012, 04:20
همانطور که تلفنی گفتم قطعا عیب فعلی مربوط به فن یا برد پشت ان میباشد

rasty
27th August 2012, 15:42
با سلام
مشکل از بوین کمپرسور بود که امپر میکشید.حالا میخوام از نوع برنامه خام بدم و ببینم چی میشه.نتیچه را اعلام میکنم.
با تشکر

h-honari
27th August 2012, 20:04
سلام عزیزم اینطور که شما فرمودیدبو از داخل کانال کولر میباشد حتما مواظب باش اگر بعداز روشن کردن دیدی بو میدهد فن و برد پشت انرا چک بفرمایید

rasty
27th August 2012, 22:26
با سلام
مشکل با پیکربندی دوباره bsiو تعریف سوییچ +تعویض بوین کمپرسور حل شد.
با تشکر

nima.terminator
15th April 2013, 21:42
با سلام در مورد مشکلات کولر انواع خودرو سوالی باشددر خدمتم سلام عزیز چند وقت پیش با ماشینم که پرایده تصادف داشتم و رادیات کولر جمع شده بود جرثقیل ماشینو برد یه کاراژ یارو گاراژی از این ماسمالی کنا بود اون موقع کولرش رو تست نکرد گفت گاز ندارم خلاصه بعد چند وقت بردم یه باطریساز دیگه کولر رو شارژ کنم گاز زد 5 دقیقه خنک کرد بعد گرم شد دوباره گاز زد 2 دقیقه سرد کرد باز گرم شد فشارشو چک کرد گاز داشت کپسولشو که نو با رادیاتور خریده بودم دوباره عوض کرد و یه کپسول نو دیگه خریدم بازم درست نشد میشه راهنماییم کنی

nima.terminator
18th April 2013, 17:06
م عزیز چند وقت پیش با ماشینم که پرایده تصادف داشتم و رادیات کولر جمع شده بود جرثقیل ماشینو برد یه کاراژ یارو گاراژی از این ماسمالی کنا بود اون موقع کولرش رو تست نکرد گفت گاز ندارم خلاصه بعد چند وقت بردم یه باطریساز دیگه کولر رو شارژ کنم گاز زد 5 دقیقه خنک کرد بعد گرم شد دوباره گاز زد 2 دقیقه سرد کرد باز گرم شد فشارشو چک کرد گاز داشت کپسولشو که نو با رادیاتور خریده بودم دوباره عوض کرد و یه کپسول نو دیگه خریدم بازم درست نشد میشه راهنماییم کنی http://kiansat.kim/clear.gif (http://kiansat.kim/newreply.php?do=newreply&p=305371)

reza2558
26th April 2013, 18:34
باسلام من پراید وقتی کولر میزنم امپر میکشه بالا خنک هم نمیکنه دوباره گاز کردم شیر انقباظ انبساط رو عوض کردم فرقی نکرد ممنون

sajadnasirpor
27th April 2013, 13:44
باسلام من پراید وقتی کولر میزنم امپر میکشه بالا خنک هم نمیکنه دوباره گاز کردم شیر انقباظ انبساط رو عوض کردم فرقی نکرد ممنون
سلام دوست عزیز لطفا توضیحات رو کامل بدین که چه کار کردین شارژ کولر انجام دادین یا نه و آیا کولر خنک میکنه و مشکل شما فقط بالا رفتن آمپر آب هست یا چیز دیگه با تشکر

reza2558
27th April 2013, 13:49
سلام دوست عزیز لطفا توضیحات رو کامل بدین که چه کار کردین شارژ کولر انجام دادین یا نه و آیا کولر خنک میکنه و مشکل شما فقط بالا رفتن آمپر آب هست یا چیز دیگه با تشکر

باسلام دوباره گازش کردم شیر انقباض انبساط عوض کردم یخچال کولر روشستشو دادم فایده نداشت امپر میره بالا که جوش میاره . گفتند شاید مشکل موتر ماشین باشه تعمیر موتر هم کردم باز هم فایده نداشت

sajadnasirpor
27th April 2013, 17:18
سلام دوست عزیز شما موقعی که کولر میگیرین ببینین هر دو فن کار میکنه یا نه اگه هر دو فن کار میکنه باز هم ظامپر میره بالا در مرحله اول ترموستات عوض کنیدو اگه باز هم مشکلتون حل نشد مشکل از قسمت موتور هست در ضمن رادیاتور هم از نظر گرفتگی تست کنید موفق باشین

mehdi_ah81
30th April 2013, 10:35
چک کنببین وقتی کولر روشن میکنی فن رادیاتور اصلی با دور تند کار میکنه یا کند باید دور تند کار کنه

dashalihn
1st May 2013, 21:54
درود اساتید....آقا یه 206 رو کولر نمیره...کلید AC سالمه...گاز فوله...با تست عملگر کمپرسور کلاچ میکنه...BSI رو هم دانلود کردم...ولی مشکل حل نشد...لطفا راهنمایی کنین

soroosh_ww
13th May 2013, 17:24
با سلام خدمت اساتید گرامی بهترین مدل گاز برای دوو سیلو از نظر مارک وکمپانی چه هست ممنون

m.aminifar
13th May 2013, 18:21
درود اساتید....آقا یه 206 رو کولر نمیره...کلید AC سالمه...گاز فوله...با تست عملگر کمپرسور کلاچ میکنه...BSI رو هم دانلود کردم...ولی مشکل حل نشد...لطفا راهنمایی کنین

ایسیو موتور بر اساس تجهیزات کانفیگور کنید

dashalihn
19th May 2013, 17:37
ایسیو موتور بر اساس تجهیزات کانفیگور کنید

درود.....ecu حله....ولی باز روی کولر نرفت.....ایراد از کجاست؟؟؟؟؟ از bsm ???? یا از bsi???....در ضمن رله تهویه تو bsm سالمه....موندم خداییش...راهنمایی؟؟؟؟؟؟؟؟

پورشه
1st June 2013, 13:43
با سلام
من یه پراید 87 دارم میگن کمپرسورش پاناسونیک گاز نداشت بعد از چک کردن فهمیدیم لوله سوراخ لوله تعویض شد
گاز شارژ شد وقتی کولر میگرفتم از کمپرسور صدای گز گز شدید میومد اما خنک بود بعد از سه ساعت گرم شد چک کردم دیدم کمپرسور کار نمیکنه اما با سیم یکسره راه میوفته اما خنک نیست 2تا کپسول عوض کردم هی سیم مسی تو داشبورد به رادیاتور کولر وصل بود عوض کردم نشد رادیاتور بیرونیه هم بازه گرفتگی نداره البته نا گفته نمونه اینارو که گفتم کولر سازی تعویض کرده

mnsb13600
29th June 2013, 12:35
با سلام به اساتید
کولر ۲۰۶ تیپ ۲ خوب خنک نمی کنه
۲ بار گاز زدم مشکل از چیه ؟
روی کمپرسور پیچ تنظیم وجود نداره ؟

hadi_rc51
29th June 2013, 19:32
درود.....ecu حله....ولی باز روی کولر نرفت.....ایراد از کجاست؟؟؟؟؟ از bsm ???? یا از bsi???....در ضمن رله تهویه تو bsm سالمه....موندم خداییش...راهنمایی؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام کامفیگور bsi قسمت تهویه مطبوع رو چک کنید. اگر اشتباه باشه ac کلیدش عمل نمیکنه

sajadnasirpor
30th June 2013, 10:26
با سلام به اساتید
کولر ۲۰۶ تیپ ۲ خوب خنک نمی کنه
۲ بار گاز زدم مشکل از چیه ؟
روی کمپرسور پیچ تنظیم وجود نداره ؟

سلام دوست عزیز شما اول بعد از روشن کردن کولر ببینید کمپرسور عمل میکنه یا نه موقع عمل کردن کمپرسور فن هم باید روشن بشه بعد از اون ببینید تو قسمت فشار قوی مدار خنک میکنه یا نه اگه خنک نکرد از خشک کن هم میتونه باشه و ترموستات هم چک کنین

milad98
14th June 2015, 18:55
سلام
گیج فشار ضعیف( شیلنگ آبی) رو به لوله فشار ضعیف وصل کن ببین فشار چقدره بعد گاز بده ببین چقدر فشار کم میشه اگر زیاد تعقییر فشار نداشتی سیستم کولر اتومبیل هوا داره وکیوم کن بعد شارژ گاز کن درست میشود

اتحاد
13th July 2015, 17:52
من این مشکلو داشتم
با تعویض فشنگی کولر مشکل حل شد

Soheil.star77
10th May 2019, 21:28
با سلام در مورد مشکلات کولر انواع خودرو سوالی باشددر خدمتم
سلام 206 گاز کولرش تقریبا میزونه ولی اصلا سرما نداره کمپرسور عمل میکنه