PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روشن نشدن تویوتا کمری

0111mohammad
29th August 2012, 12:11
با سلام و خسته نباشی خدمت دوستان و اساتید محترم

یه تویوتا کمری مدل 2007 دارم که بنزین و جرقه دار ولی روشن نمیشه.. از دریچه گاز بنزین تزریق میکنم یه لحظه روشن میشه و خاموش میشه..
برق سر انژکتور میاد ولی پالس منفی نداره.. فقط موقع استارت یه لحظه یه پالس منفی سر انژکتور میاد و دیگه قطع میکنه..
ایسیو رو باز کردم و ظاهر ایسیو نشون میده همه چی سالمه.. 4 تا آی سی انژکتور C5664 رو عوض کردم ولی تاثیری نداشت.. ارتباط بین 4 تا آی سی انژکتور تا میکرو هم وصله..
در ضمن:
این ماشین بعد از 2 هفته که توی 2تا نمایندگی بوده و نتونستن روشن بکنن اوردن پیشم..
نکته مهم اینکه راننده میگه بعد از کارواش اینطوری شده.. در ضمن این ماشین تصادفی بود و دقیقا سمت جعبه فیوز ( گلگیر سمت راننده ) خورده بود.. یه مورد اصلی دیگه اینه که ایسیو به دیاگ وصل نمیشه.. توی هر 2 تا نمایندگی نتونستن کانکت بشن..
کسی از دوستان تا به حال این مورد رو داشته و میتونه کمک بکنه.. ممنون میشم

از دوستان کسی نقشه سیم کشی این ماشین رو داره تا برام بفرسته!!.. متشکر و سپاس گذارم

cabsool
29th August 2012, 12:22
با سلام و خسته نباشی خدمت دوستان و اساتید محترم

یه تویوتا کمری مدل 2007 دارم که بنزین و جرقه دار ولی روشن نمیشه.. از دریچه گاز بنزین تزریق میکنم یه لحظه روشن میشه و خاموش میشه..
برق سر انژکتور میاد ولی پالس منفی نداره.. فقط موقع استارت یه لحظه یه پالس منفی سر انژکتور میاد و دیگه قطع میکنه..
ایسیو رو باز کردم و ظاهر ایسیو نشون میده همه چی سالمه.. 4 تا آی سی انژکتور C5664 رو عوض کردم ولی تاثیری نداشت.. ارتباط بین 4 تا آی سی انژکتور تا میکرو هم وصله..
در ضمن:
این ماشین بعد از 2 هفته که توی 2تا نمایندگی بوده و نتونستن روشن بکنن اوردن پیشم..
نکته مهم اینکه راننده میگه بعد از کارواش اینطوری شده.. در ضمن این ماشین تصادفی بود و دقیقا سمت جعبه فیوز ( گلگیر سمت راننده ) خورده بود.. یه مورد اصلی دیگه اینه که ایسیو به دیاگ وصل نمیشه.. توی هر 2 تا نمایندگی نتونستن کانکت بشن..
کسی از دوستان تا به حال این مورد رو داشته و میتونه کمک بکنه.. ممنون میشم

از دوستان کسی نقشه سیم کشی این ماشین رو داره تا برام بفرسته!!.. متشکر و سپاس گذارم
اگه شد ای سی یو شو روی یه ماشین دیگه بذار بعد خطاهاشو بخون.
تونستی از سره ای س یو چهارتا سیم برای سوزنها ببر.

0111mohammad
29th August 2012, 12:29
متاسفانه ماشین دیگه ای نداشتم که تست بکنم..
آره از خروجی 4 تا آی سی انژکتور هم پالس نمیده..

cabsool
29th August 2012, 12:59
سمت راست زیر داشبوردش یه ای سی یو داره که اگه به موتور زایاد استارت بزنیم
ای سی زد سرقتش میسوزه.امکان این مورد هم هست.ضمنا سیم کشیشو هم چک کنید.
شما حتما ای سی یو رو روی یک خودرو دیگه کد خونی کنید.اگه خطایه ایمو یا کی کد رو بزنه
یعنی یا ای سی زد سرقتش سوخته یا کد پرونده.:lay:

0111mohammad
29th August 2012, 18:39
خودم دستگاه عیب یاب تویوتا نداشتم که کانکت بشم.. اما با دستگاه elm به راحتی تونستم بهش کانکت بشم و فقط خطای ولتاژ میده..
حالا بنده متوجه نشدم این خطا مربوط به کدوم قطعه میتونه باشه.. خطا هم پاک میشه و دوباره میاد.
سیم کشی سنسور دورموتور تست شد و تا ایسیو وصله..
سنسور دور موتور نداشتم که تست بگیرم. حالا مونودم خطای ولتاژ میتونه از چی باشه..
در ضمن:
دقت کردم دیدم جرقه هم ندارم. البته موقع استارت یه لحظه جرقه دارم و بعدش قطع میشه..

cabsool
30th August 2012, 09:12
خودم دستگاه عیب یاب تویوتا نداشتم که کانکت بشم.. اما با دستگاه elm به راحتی تونستم بهش کانکت بشم و فقط خطای ولتاژ میده..
حالا بنده متوجه نشدم این خطا مربوط به کدوم قطعه میتونه باشه.. خطا هم پاک میشه و دوباره میاد.
سیم کشی سنسور دورموتور تست شد و تا ایسیو وصله..
سنسور دور موتور نداشتم که تست بگیرم. حالا مونودم خطای ولتاژ میتونه از چی باشه..
در ضمن:
دقت کردم دیدم جرقه هم ندارم. البته موقع استارت یه لحظه جرقه دارم و بعدش قطع میشه..
با دستگاه دیاگ برید تویه پارامتراش بعد موقع استارت زدن ببینید دوره موتور بالا میره.:416721_390421_Laie_
اگه تونستی یه تعریف سوئیچ انجام بده.:416721_390421_Laie_

0111mohammad
30th August 2012, 10:17
تا اونجایی که من خبر دارم مدل 2007 این خودرو بدون ایمو هستش..

carelectronic
30th August 2012, 10:42
سلام خسته نباشید شما به هیچ عنوان با elm نمی تونید اون خطایی که داره و ببینید elm فقط کدهای استاندارد نشون میده .به نظر من با دستگاهی این خودرو رو ساپورت می کنه خطاها یا سایر قسمت ها رو چک کنید

carelectronic
30th August 2012, 10:59
ولی فکر کنم داره ایمو شماره ایسی 93c66
بی کد میشه کرد

alihi53
31st August 2012, 10:45
من نمونه این مشکل رو روی ماکسیما داشتم یکی از پایه های رله engin قطع بود

0111mohammad
2nd September 2012, 10:05
امروز خلاصه تونستم با مهندس ایرانخودرو که روی این ماشین کار کرده بود تماس بگیرم..
میگفت که دستگاه ما کانکت میشه و کد سوئیچ رو از ایسیو در میاره ولی موقع تعریف سوئیچ ایسیو رو نمیشناسه..
در ضمن به گفته صاحب خودرو ایسیو این ماشین رو 2 سال قبل دزدیده بودن و از دبی یه ایسیو برای این ماشین خرید ..
حالا ما موندیم اینو چیکارش کنیم..

keyantic
2nd September 2012, 10:32
چيپ داخل سويچ نگاه كن ببين نشكسته باشه
يه سري چيپ ها هستند كه باطري هستند اگه باطري تمام كنه چيپ از كار ميفته
ميتوني يه عكس از داخل ecu بگذاري
آيا جعبه ايو داره

pejman0761
4th July 2014, 13:04
سنسور دور موتور عوض کن

jabar
26th September 2014, 01:39
سلام دوست عزيز کد رو بفرست

rezasisi
5th November 2014, 12:54
درود
در مورد تویوتا اطلاع دقیقی ندارم اما در ایسیوهای دیگر مثل زیمنس نبودن برق (+b) سوم در ایسیو ویا کم بودن ان خطای ولتاژ را میزند اما به هر حال چون نقشه ندارید باید از بودن ولتاژهای ثابت/ بعداز سویچ واستارت در ایسیو مطمعن بشوید موفق باشید

milad98
6th November 2014, 21:50
سلام امیدوارم که مفید باشد

حمید بهرامپور
6th November 2014, 22:17
درود
در مورد تویوتا اطلاع دقیقی ندارم اما در ایسیوهای دیگر مثل زیمنس نبودن برق (+b) سوم در ایسیو ویا کم بودن ان خطای ولتاژ را میزند اما به هر حال چون نقشه ندارید باید از بودن ولتاژهای ثابت/ بعداز سویچ واستارت در ایسیو مطمعن بشوید موفق باشید

یا سلام واحترام عزیزان تاریخ این پست ماله 2 سال پیشه....فکر کنم این ماشین 2 یا 3 دست فروخته شده!!!!

m,dehghan
7th November 2014, 13:18
با تشکر
چه خوب بود اعلام نتیجه میشد