PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حل مشکل پردردسر Disk Write Protected

علي اصلاني
29th August 2012, 12:51
حتما برای شما اتفاق افتاده که یک فلش مموری یا مموری موبایل ویا یک هارد اکسترنالتون به مشکلی بزرگ برخورده که دسترسی شما رو از اطلاعات باارزشتون ازبین برده به صورتی که نه می تونستید فایلی رو از اون دیسک کپی کنید ویا اینکه فایل جدیدی رو به اش اضافه کنید و از همه بدتر به شما اجازه فرمت کردن خودش رو هم نمی داده ودر هر نوبت که شما می خواستید یکی از اعمال گفته شده رو انجام بدید با این پیغام روبرو شدید:

Disk Write Protected

یعنی این دیسک شما محافظت شده هست (البته توجه داشته باشید بعضی از این فلش مموری ها و ... به وسیله کارخانه سازنده از این امکان بهره می برندکه با زدن دکمه ای به صورت محافظت شده در بیاین اما صحبت ما در رابطه با اون دسته از حافظه هایی هست که از این امکان بی بهره هستند و به صورت ناخواسته این پیام براشون آشکار می شه)

با تحقیقات مفصلی که انجام شده مشخص شد این قضیه براثر حمله ویروس ها پدید می آید که فرایند این تخریب به تغییراتی در ریجستری رایانه آلوده منتهی می شه پس در اولین قدم باید این اصلاح در ریجستری انجام بگیره

در ابتدا این دستورات رو در محیط نوت پد بنویسید و با پسوند reg.* سیو کنیدو بعد اون رو اجرا کنید:

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\StorageDevicePolicies]
"WriteProtect"=dword:00000000

اما مهمتر نقش ویروس های مخربی مثل کظم غیظ هست که باید بوسیله آنتی ویروس قوی شناسائی ونابود بشه من در این قسمت نود ۳۲ رو یشنهاد می کنم.

با استفاده از منبع پی سی ورد فروم

poyaweb
14th December 2014, 23:20
دوست گرامی من فلشی دارم که همه راههای دنیا رو رفتم از پروتکت خارج نشد

ASHKAN-NO
15th December 2014, 02:22
درود
عزیز مدل فلش را اعلام کنید
و مشکل دقیقا به چه صورتی هست ؟