PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تایپیک مخصوص پرسش و پاسخ انواع فلزیاب

شهریار
22nd September 2012, 13:01
باسلام
لطفا کلیه سوالات و مشکلات خود را در زمینه فلز یاب
در این تایپیک با ذکر کامل مدل مطرح نمایید

شهریار
22nd September 2012, 13:06
باسلام و خسته نباشید
یکی از دوستان سوالی مربوط به دستگاه DEP MASTER X5 دارد
می خواهد بداند آیا می شود کاری کرد
که این دستگاه فقط طلا و نقره و یا کلا فلزات ارزش دار را شناسایی کند یا خیر
با تشکر

behrouz_t
22nd September 2012, 23:24
دوست عزیز متاسفانه من با دستگاه های آماده زیاد کار نکردم و آشنایی ندارم اما دستگاه هایی که قدرت تفکیک دارند به دو صورت عمل میکنند اول اینکه نوع PI هستند و معمولا بین فلزات مغناطیس شونده و غیرمغناطیس شونده با استفاده از اندازه گیری زمان میرایی پسزن EMF درون فلز مورد کاوش تفاوت میگذارند.مثلا طلا و نقره جزو دسته دوم و آهن جزو دسته اول هست.نمونه پیشرفته تر و پیچیده تر این سیستمها با تشخیص فرکانسی که فلز به آن بیشترین رفلکس را دارد میتوانند نوع فلز و یا حتی غیرفلزات را نیز تعیین کنند که این سیستمها معمولا مثل مدل LOCALISER آلمان تصویری سه بعدی بوده و فاقد کویل و بسیار گرانقیمت هستند.

behrouz_t
26th September 2012, 19:22
فلزیاب القای پالسPI یا (PULSE INDUCTION)
بیشتر فلزیابهای موجود در بازار از این نوع هستند.مزیت این فلزیابها دارا بودن قدرت و پایداری بیشتر نسبت به دیگر سیستمها میباشد.این فلزیابها بدلیل استفاده از فرکانسهای خیلی پایین در مقابل خطاهای ناشی از اثرات زمین مصون هستند.عیب این سیستم تابعیت حساسیت نسبت به جریان مصرفی است و عمدتا این دستگاهها بدلیل قدرت بالا ،مصرف جریان زیادی هم دارند.همچنین از قدرت تفکیک کمتری برای فلزت آهنی و غیر آهنی نسبت به سایر سیستمها برخوردارند.
فلزیابهای PI بطور مطلق فلزیاب هستند در حالیکه سایر فلزیابها بطور نسبی فلزیابند.این به این معنی است که شما میتوانید فلزی را در مجاورت کویل یک فلزیاب غیر PI قرار دهید و آنرا مجددا تنظیم کنید تا نسبت به آن فلز حساس نباشد اما فلزیابهای PI اینگونه نیستند و حساسیت آنها نسبت به انواع فلزها بطور خودکار متغیر است
اساس کار این سیستم همانگونه که از نام آن پیداست ایجاد جریان متناسب با قدرت دستگاه در کویل و قطع ناگهانی آن است . در این حالت نیروی ضد محرکه (BACK EMF) در کویل القا شده که در صورت عدم وجود فلز در حوزه مغناطیس این نیرو ،با سرعت ثابتی مستهلک میشود اما در صورت وجود فلز در این حوزه سرعت میرایی این نیرو کاهش میابد یعنی زمان به صفر رسیدن ولتاژ کویل افزایش یافته سپس مدار این شکل موج را تقویت کرده و سپس از آن نمونه گیری میکند .زمانی که سیگنال به صفر میرسد از نمونه گرفته شده انتگرال گیری شده و خروجی انتگرال گیر سیگنالی است که با مدت زمان میرایی نیروی ضد محرکه متناسب است.بوسیله این ولتاژ فرکانس نوسان ساز کنترل شونده با ولتاژVCO را تغییر داده که این تغییر توسط هدفون شنیده میشود.

asad12
17th June 2013, 08:42
با سلام !
دوستان یه دستگاه فلزیاب creasure - ace 100 آوردن که سیم های بوبیین حسگر از داخل جعبه قطع شده و مشخص نیست هر کدوم به کدوم پین وصل میشه اگه کسی نمونه یا نقشه داره لطفا راهنمایی کنن!

70661
70662

asad12
17th June 2013, 14:12
سلام!
کسی نمیتونه راهنمایی کنه!

ba.davood
3rd August 2013, 12:04
سلام و خسته نباشید همکاران محترم :

بنده خیلی وقته در سایت های مختلف به دنبال یک فلزیاب خوب میگردم و هر وقت هم یک نوع را میپسندم میبینم

که در یک سایت دیگه شرکت فروشنده را متهم به کلاه برداری کرده اند .

لطفا بنده را برای خرید یک نمونه مورد تایید راهنمایی فرمائید . و اینکه کدام شرکت یا فروشنده مورد اطمینان است .

عزیزان اگر دادن آدرس و تلفن تماس فروشنده یا شرکت خلاف قوانین سایت است لطفا پیام خصوصی دهید .

مدلهایی که من انتخاب کردم البته تا نظر اساتید کدام مدل باشد .

GARRET GTI 2500----OKM EXP 5000----

با تشکر و سپاس BA.DAVOOD

ba.davood
21st November 2013, 13:11
با سلام و خسته نباشید همکاران محترم

لطفا در صورت امکان روش استفاده از فلزیاب ray finder (ری فایندر) را در

سایت قرار دهید .

این فلز یاب از نوع انتنی میباشد و شعاع زن و نقطه زن است.

لینک زیر مربوط به سایت این فلزیاب میباشد که مشخصات کامل این

دستگاه را داده است ولی روش استفاده آن کامل نیست .

با تشکر

http://www.depardedektor.com

ba.davood
21st November 2013, 16:14
سلام همکاران محترم کسی اطلاعاتی در مورد روش استفاده rayfinder نداره کارم گیره؟؟؟؟

لینک مشخصات ری فایندر

فروش انواع فلزیاب های تصویری و ردیاب- (http://www.felezyabone.com)

bahram chobin
13th May 2014, 21:43
سلام به دوستان و همکاران عزیز
دوستان عزیز این فلزیاب خودمه و سال قبل که ازش استفاده می کردم هیچ مشکلی نداشت
الان میخوام راه اندازیش کنم ولی مشکل داره
1-ترتیب پایه های ولوم رو نمیدونم(تو عکس مشخص کردم)
2-وقتی روشن میکنم بیجهت بوق میزنه و هرچی ولوم رو کم میکنم تاثیری نداره
3-بعضی مواقع خوب کار میکنه و با کم و زیاد کردن ولوم بوق هم قطع و صل میشه ولی اصلا و ابدا نسبت به فلز حساسیت نشون نمیده
4-نقشه این فلزیاب رو ندارم و نمیدونم چه نوع فلزیابیه
5-شماره بعضی از آی سی ها رو پاک کردن
دوستان عزیز لطف کنین و تو هرکدوم از این مشکلات هرچی میدونین کمکم کنین
خیلی خیلی منت شمارو میکشم و ممنون و سپاسگزارم
84220

bahram chobin
14th May 2014, 12:44
3-بعضی مواقع خوب کار میکنه و با کم و زیاد کردن ولوم بوق هم قطع و صل میشه ولی اصلا و ابدا نسبت به فلز حساسیت نشون نمیده
84220

سلام.دوستان کسی نبود کمکمون کنه.مرسی

داوودی فر
15th May 2014, 15:08
84220

سلام خسته نباشید

خدمت شما
1- LM709
2- HA17555
3- LM358
4- LF398N
5- HA17555
6- LM358N
7- XP4151CP F0536 84265
8- CD4013BE

abasfar
6th February 2016, 10:38
سلام به دوستان خوبم یکی از دوستانم قصد داره یک دستگاه خوب از خارج خریداری کنه لطفا اگر تجربه در این مورد دارید چه مدل را وارد کنه تشکر راهنمایی بفرمایید

black co
19th September 2016, 18:16
باسلام.دوستان عزیز.من احتیاج به دفترچه فارسی دستگاه فلزیاب مدلmd 5008دارم کسی هست برام بزاره ممنون ومتشکرم

ebrahim.zare90
22nd June 2022, 16:58
سلام دوستان کسی فایل پروگرام دلتا 3000روداره ممنون میشم از کمکتون