PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : 206 دوگانه سوز ريپ ميزند

farhad1904
6th October 2012, 17:35
با درود و ادب

احتراما

دوستان يك خودروي 206 صندوقدار دوگانه سوز هستش كه ايرادش بدين صورته :

در حالت بنزين ريپ ميزند و در حالت بنزين نيز درست كارميكند ( با ريپ خيلي خيلي خيلي كم) ولي در دو حالت مصرف آن زياد ميباشد و صدي ده ميسوزاند .

خطاي سنسور اكسي‍ژن ميزند ( خطا پاك شده بعد از مدتي دوباره ظاهر ميگردد )
همچنين در قسمت پارامترها مقدار عددي سنسور اكسيژن روي 45/. ولت ثابت مانده و تغيير نميكند .

كارهاي انجام شده : 1 - تعويض سنسور اكسيژن و عدم رفع ايراد 2 - بررسي دسته سيم و عدم وجود قطعي 3 - بررسي فيوز سنسور اكسيژن در bm34

در حالت كلي روي پايه 1 سنسور اكسيژن برق داريم ( از پايه 1 سوكت 16 پايه bm34 ) و روي پايه 2 سنسور نيز منفي داريم ( از پايه g4 سوكت خاكستري 32 پايه اي س يو )

و همچنين روي پايه هاي 3 و 4 كه با مولتي متر اندازه گيري كردم مقدار 8/0 ولت برق ديده ميشود .

ضمنا قبلا اي سي يو رو تعمير كردن ( فقط اطراف ايپرام 95320 رو باز كردن )

به نظر ميرسد ايراد از اي سي يو باشد . به نظرتان ايراد از كجاي اي سي يو ميتواند باشد ؟

با سپاس - فرهاد - 15/07/91

farhad1904
6th October 2012, 19:15
دوستان ببخشيد در حالت گاز ريپ ميزند و در حالت بنزين نيز كاركرد عادي دارد

farhad1904
6th October 2012, 19:43
منتظر اعلام نظر دوستان هستم

farhad1904
6th October 2012, 20:21
مديران محترم تالار خودرو اعلام نظر كنن ؟

omeed_1355
6th October 2012, 21:53
مديران محترم تالار خودرو اعلام نظر كنن ؟

سلام
دوست من انژکتورهای گاز رو چک کردید ببینید کثیف نیستن البته فشار ریل گاز رو ببینید زمان کار کردن کم نمیشه

farhad1904
6th October 2012, 22:07
جناب امید ؟ فشار ریل سوخت گاز در حالت کارکرد با گاز طبیعیه و افت نمیکنه و چون مدل خودرو 90 هستش در نتیجه احتمال اینکه انژکتورهای گاز کثیف باشه کمه . اینو هم بگم که سنسور اکسیژن در دو حالت هم گاز و هم بنزین کار نمیکنه و خطاش هم ثبت میشه

m.aminifar
7th October 2012, 01:06
با درود و ادب

احتراما

در حالت بنزين ريپ ميزند و در حالت بنزين نيز درست كارميكند ( با ريپ خيلي خيلي خيلي كم) ولي در دو حالت مصرف آن زياد ميباشد و صدي ده ميسوزاند .

همچنين در قسمت پارامترها مقدار عددي سنسور اكسيژن روي 45/. ولت ثابت مانده و تغيير نميكند .

كارهاي انجام شده : 1 - تعويض سنسور اكسيژن و عدم رفع ايراد 2 - بررسي دسته سيم و عدم وجود قطعي 3 - بررسي فيوز سنسور اكسيژن در bm34

در حالت كلي روي پايه 1 سنسور اكسيژن برق داريم ( از پايه 1 سوكت 16 پايه bm34 ) و روي پايه 2 سنسور نيز منفي داريم ( از پايه g4 سوكت خاكستري 32 پايه اي س يو )

و همچنين روي پايه هاي 3 و 4 كه با مولتي متر اندازه گيري كردم مقدار 8/0 ولت برق ديده ميشود .

به نظر ميرسد ايراد از اي سي يو باشد . به نظرتان ايراد از كجاي اي سي يو ميتواند باشد ؟

سلام:زمانیکه خطای سنسور اکسیژن ثبت میشه خودرو روی گاز کار می کنه یا نه ؟ البته در دور موتور پایین فکر کنم این خطا ثبت میشه
در مورد رفع ایراد خودرو شما فقط باید ایسیو دانلود بشه که متا سفانه نه دستگاه pps و نه دستگاه اقای همت زاده این ایسیو دانلود نمی کنن
من هم یک مورد داشتم که خودرو اگر روی گاز کار میکرد در دور پایین بعد حدود 1 دقیقه خطای سنسور اکسیژن ثبت میکرد و دیگر روی گاز نمیرفت تا خطا سنسور اکسیژن پاک بشه ولی در دور بالا هیچ مشکلی روی گاز نداشت و به خوبی کار میکرد

حميد ذوالعلا
7th October 2012, 01:09
با درود و ادب

احتراما

سلام
اقا فرهاد ايراداتي كه فرموديد همگي مربوط به غير فعال بودن سنسور اكسيژن است .دقيقا همين مورد را بنده داشتم كه با ايشاليز(مقادير اوليه)توسط دستگاه pps ايراد كاملا برطرف شد.

farhad1904
7th October 2012, 02:00
حمید جان ؟ فردا فرموده ی شما رو انجام میدم و نتیجه رو اعلام میکنم .

جناب امینی فر ؟ در حالتی که خطا ثبت میشه خودرو روی گاز کار میکنه ولی باز همون ریپ قبلی رو داره - همچنین خطای فوق چراغ چک رو روشن نمیکنه

m.aminifar
7th October 2012, 02:16
حمید جان ؟ فردا فرموده ی شما رو انجام میدم و نتیجه رو اعلام میکنم .

جناب امینی فر ؟ در حالتی که خطا ثبت میشه خودرو روی گاز کار میکنه ولی باز همون ریپ قبلی رو داره - همچنین خطای فوق چراغ چک رو روشن نمیکنه

سلام:مورد مورد نظر من هم چراغ چک روشن نمی کرد ولی زمانیکه خطا ثبت میشد دیگه روی گاز کار نمی کرد با چند تا سنسور هم از نوع متفاوت چک کردم ولی نتیجه نگرفتم

omeed_1355
7th October 2012, 10:37
جناب امید ؟ فشار ریل سوخت گاز در حالت کارکرد با گاز طبیعیه و افت نمیکنه و چون مدل خودرو 90 هستش در نتیجه احتمال اینکه انژکتورهای گاز کثیف باشه کمه . اینو هم بگم که سنسور اکسیژن در دو حالت هم گاز و هم بنزین کار نمیکنه و خطاش هم ثبت میشه

سلام
دوست من سوکت اکسیژن رو در بیارید ببینید پایه 2 سوکت با لامپ تست منفی چشمک زن داره یا نه

farhad1904
7th October 2012, 12:15
با سلام -

حميد جان ؟ مقدار دهي اوليه كردم ايراد برطرف شد ( به عبارتي در حالت گاز اصلا ريپ نميزند و كاركرد عادي دارد) ولي به محض اينكه خطاي سنسور اكسي‍ژن ثبت ميشود از گاز به بنزين پرش ميكند و بعدش بايستي خطا پاك گردد تا روي گاز برود . همچنين مقدار ولتاژ سنسور اكسيژن روي 45/. ولت ثابت مانده است و تغييري نميكند .

جناب اميد روش شما رو تست و نتيجه رو اعلام خاهم كرد .

farhad1904
7th October 2012, 12:36
جناب اميني فر ؟

با توجه به اينكه جنابعالي هم با اين ايراد عجيب برخورد كرديد و با توجه به اقدامات انجام شده نظر شما چيه ؟ با pps از طريق اينترنت خاستم دانلود كنم ولي سرويس باكس هشدار داد ورژن جديدي براي اين اي سي يو وجود ندارد .

farhad1904
7th October 2012, 14:27
با سلام

جناب اميد ؟ مقدار ولتا‍ژ پايه ي 2 سنسور اكسيژن را اندازه گيري كردم و لامپ تست به صورت چشمك زن بود . البته يه چيز رو هم بگم كه همين تست رو روي خودروي خودم 206 با اي سي يو بوش 7.4.5 بود انجام دادم فرقش اين بود كه در خودروي خودم لامپ تست نسبت به خودروي ايرادي ديرتر خاموش و روشن ميشد به عبارتي ديگر در خودروي ايرادي لامپ تست سريع خاموش و روشن ميشد و اصطلاحا چشمك ميزد .

m.aminifar
7th October 2012, 16:08
با سلام -

حميد جان ؟ مقدار دهي اوليه كردم ايراد برطرف شد ( به عبارتي در حالت گاز اصلا ريپ نميزند و كاركرد عادي دارد) ولي به محض اينكه خطاي سنسور اكسي‍ژن ثبت ميشود از گاز به بنزين پرش ميكند و بعدش بايستي خطا پاك گردد تا روي گاز برود . همچنين مقدار ولتاژ سنسور اكسيژن روي 45/. ولت ثابت مانده است و تغييري نميكند .

جناب اميد روش شما رو تست و نتيجه رو اعلام خاهم كرد .

سلام:اقا فرهاد میتونی از اون قسمتی که ایسیو تعمیر شده عکس بگیری اپلود کنی

farhad1904
7th October 2012, 18:17
با سلام

جناب اميني فر ؟ عكس قسمت تعمير شده اي سي يو به پيوست ميباشد . در ضمن اي سي يو بي كد نمي باشد چون بدون تگ روشن نميشود .

با سپاس - فرهاد - 16/07/91

farhad1904
7th October 2012, 18:25
عكس در پست قبلي قابل مشاهده نبود . در اين پست دوباره آپلود گرديد .

farhad1904
7th October 2012, 19:24
دوستان مشتري ماشينشو برد - ولي گفت هر وخ تونستي واسم كاري بكني و ايرادشو برطرف كني ماشينو ميارم پيشت . منتظر اعلام نظر نهايي دوستان هستم . عجب اي سي يو هستش اين J35 : كفر آدمو درمياره .

m.aminifar
7th October 2012, 23:49
دوستان مشتري ماشينشو برد - ولي گفت هر وخ تونستي واسم كاري بكني و ايرادشو برطرف كني ماشينو ميارم پيشت . منتظر اعلام نظر نهايي دوستان هستم . عجب اي سي يو هستش اين J35 : كفر آدمو درمياره .

سلام:ایراد خودرو شما دقیقا ایراد خودرو من هست فقط با یک تفاوت که خودرو مورد نظر من ریپ نمیزنه فقط با روشن شدن چراغ چک دیگه روی گاز کار نمی کنه

farhad1904
8th October 2012, 00:08
با درود و ادب

جناب امینی فر ؟

جالب اینجاست که خودروی ایرادی من موقع ثبت خطای سنسور اکسیژن چراغ چک روشن نمیشه ولی فوری از گاز به بنزین می پره - و چراغ زرد cng روشن میشه بعدش یا باید خطا رو پاک کنی و یا سوییچ رو چند دقیقه ببندی تا روی گاز بره . ضمنا ایراد ریپ در حالت گاز هم با راهنمایی جناب ذوالعلی و مقدار دهی اولیه کاملا برطرف گردید .

m.aminifar
8th October 2012, 01:17
با درود و ادب

جناب امینی فر ؟

جالب اینجاست که خودروی ایرادی من موقع ثبت خطای سنسور اکسیژن چراغ چک روشن نمیشه ولی فوری از گاز به بنزین می پره - و چراغ زرد cng روشن میشه بعدش یا باید خطا رو پاک کنی و یا سوییچ رو چند دقیقه ببندی تا روی گاز بره . ضمنا ایراد ریپ در حالت گاز هم با راهنمایی جناب ذوالعلی و مقدار دهی اولیه کاملا برطرف گردید .

سلام:در پست قبلی هم گفتم دقیقا همین ایراد دارم تنها راه حل هم دانلود هست من ایسیو مورد نظر ایسی ایپرامش خام کردم و دوباره معرفی کردم باز هم نتیجه نگرفتم