PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشكل فن rd

azdin
17th December 2012, 19:23
سلام دوستانهنگامي كه ماشين روشن مي كنم فن نيز بادور زياد روشن مي شه تا ماشين خاموش نكنم فن خاموش نمي شه چراغ ستپ روشن ميشه

ali_j
17th December 2012, 19:29
سلام سنسور دما و سيم كشي چك شود

omeed_1355
17th December 2012, 20:12
سلام دوستانهنگامي كه ماشين روشن مي كنم فن نيز بادور زياد روشن مي شه تا ماشين خاموش نكنم فن خاموش نمي شه چراغ ستپ روشن ميشه

سلام
مدل خودرو و نوع ecu رو مشخص کنید تا بتونیم راحت تر کمکتون کنیم
فرمایش دوستمون رو هم انجام بدید

damavandi
17th December 2012, 20:17
دیاگ بزنید و ببینید دمای آب چنده البته اول مدل ایسیو و مدل اردی را بگین شاید از نوع یونیت دار باشه

star254
17th December 2012, 22:01
کدوم فن ؟
فن رادیاتور یا فن بخاری؟

علي اصلاني
17th December 2012, 22:46
دوست عزيز مشخصات ecu رو اعلام كنيد بهتر است
اگر ecu شما مدل s2000 است در سوكت مشكي دو پايه H4 رو به پايه D4 وصل كنيد. در صورتي كه مشكل حل نشد طبق عكس قطعه شماره 13 رو تعويض كنيد

farhad1904
17th December 2012, 23:11
دوست عزیز ؟ مقدار دمای آب چقدره ؟ در جلو آمپر عقربه دمای آب از وسط گذشته ؟ یا اینکه اصلا حرکتی نمی کنه و کمتر از 70 درجه هستش ؟

دو حالت میتونه وجود داشته باشه : حالت اول اینکه سیستم خنک کننده (شامل سیم کشی و سنسور دمای آب و ترموستات ) ایرادی نداشته باشه که در این حالت ایراد از ای سی یو هستش و اگر یونیت فن داشته باشه ایراد از یونیت فن هستش .

حالت دوم اینکه ایراد از قطعات سیستم خنک کننده باشه : مثلا اگه ترموستات قفل کرده باشه در این حالت موتور داغ میکنه و دمای آب بالا میره و فن دور تند کار می کنه و چراغ استوپ روشن میشه و یک نشانه ی دیگه اینکه در این حالت اگه دستتو به رادیاتور آب بزنی بدنه ی رادیاتور سرده سرده . و حالت برعکسش هم صادقه : ترموستات باز بمونه در این حالت نیز موتور سرد کار میکنه فن دور تند میزنه چراغ استوپ روشن میشه و بدنه رادیاتور نسبت حالت قبل کمی سرد میشه و یه نشانه دیگه اینکه که بخاری هوای سرد میزنه . البته بقیه ی قطعات سیستم خنک کننده رو بایستی چک کنین .

شما برای عیب یابی دقیق نوع ای سی یو رو ذکر کنید یا اینکه یونیت فن داره یا نه ؟

خطاهای ای سی یو رو ذکر کنید ؟ و مقدار دمای آب رو چک کنین .

star254
19th December 2012, 05:30
به نظر شما چرا سوال کننده به هیچ پاسخی جوابی نداده؟

fadaee59
12th May 2013, 15:37
با سلام وقتی فن ماشین روشن میشه فیوز 30 امپر داخل کاپوت میسوزه،به همین دلیل مجبور شدم یک پروانه پیکانی به سر واتر پمپ نصب کنم،مشکلی هم از طرف رله ها نبوده ایراد از چیست؟

sajadnasirpor
12th May 2013, 16:35
با سلام وقتی فن ماشین روشن میشه فیوز 30 امپر داخل کاپوت میسوزه،به همین دلیل مجبور شدم یک پروانه پیکانی به سر واتر پمپ نصب کنم،مشکلی هم از طرف رله ها نبوده ایراد از چیست؟

سلام دوست عزیز فن ها رو از نظر کار کرد تست کنید و رله ها رو هم چک کنید مشکلتان حل میشود

محسن امرایی
12th May 2013, 16:58
سلام . اگه فن با روشن شدن ماشین روشن بشه بخاطر جدا شدن سوکت سنسور دمای آبه یا سیمش قطع شده . سوختن فیوز فن بخاطر اتصالی در سیمهای رله هاست