PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای شروع کار تعمیرات کامپیوتر و ...

saeidz
6th February 2013, 18:28
با سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان عزیز
بنده در حال حاضر تعمیرات موبایل انجام میدم
هم نرم افزار هم سخت افزارا تقریبا به صورت حرفه ای

الان می خوام تعمیرات قطعات کامپیوتری و .. هم شروع کنم
یه سریو ادوات تعمیراتی را دارم مثل هیتر و پنس و منبع و فلکسی و ...

اما نمی دونم واسه تعمیرات قطعات کامپیوتری مثل مادر برد چه وسایل دیگه ای باید تهیه کنم
و
از کجا شروع کنم ؟

یادگیریم عالیه جوری که واسه تعمیرات موبایل هیچ حا کلاس نرفتم و خودم شروع کردم الانم به صورت حرفه ای کار م یکنم

حالا استادان سخت افزار کمک کنن

saeidz
8th February 2013, 17:13
از دوستان و استادان کسی نیست کمک کنه ؟

elect2
8th February 2013, 17:20
سلام تقریبا همه چی دارین اگر بخاین حرفه ای کار کنید به دستگا ههای مجهزتری نیازه مثلا BGA و pc3000 و غیره
شما یک دیباگر و پروگرمر بخرید و تعمیرات را شروع کنید.

ya xun
8th February 2013, 17:39
سلام

تقریبا یه مسیر رو میریم با این فرق که من اول تو کار ماشین اداری و کامپیوتر بودم و بعدش اومدم تو کار موبایل و الان دولاره کم کمک دارم بر میگردم سر کار اولم

عرضم به حضور شما که این کار خیلی با موبایل فرق میکنه

خصوصا قطعات بعضی وقتا سخت پیدا میشن و مثه موبایل نیست که همکارای اطرافت داشته باشن و از هر جایی بشه تهیه کرد

ابزار الات هم خیلی گرونن ، برعکس موبایل که یه هیتر 300 تومنی و یه لوپ 500 تومنی ته ته ابزارن ( البته به جز باکسا ) اینجا اگه بخای یه bga station بگیری حداقل 3تومن افتادی ( البته ارزون تر هم گیر میاد ولی اونا دیگه چیزای دیگه هستن که کار اینی که من میگمو نمیکنن )

خیلی چیزای دیگه هم هست که بخوام بگم تا صبح طول میگه

شما میگید حرفه ای کار میکنم ، چنتا باکس دارید ؟

ASHKAN-NO
8th February 2013, 17:45
سلام

تقریبا یه مسیر رو میریم با این فرق که من اول تو کار ماشین اداری و کامپیوتر بودم و بعدش اومدم تو کار موبایل و الان دولاره کم کمک دارم بر میگردم سر کار اولم

خصوصا قطعات بعضی وقتا سخت پیدا میشن و مثه موبایل نیست که همکارای اطرافت داشته باشن و از هر جایی بشه تهیه کرد

ابزار الات هم خیلی گرونن ، برعکس موبایل که یه هیتر 300 تومنی و یه لوپ 500 تومنی ته ته ابزارن ( البته به جز باکسا ) اینجا اگه بخای یه bga station بگیری حداقل 3تومن افتادی ( البته ارزون تر هم گیر میاد ولی اونا دیگه چیزای دیگه هستن که کار اینی که من میگمو نمیکنن )

با سلام
با تشکر از پاسخ شما دوست عزیز ولی همه باید از یک جا شروع کنند بزرگترین تعمیرکاران را در نظر بگیرید
از همان روز اول همه دستگاه ها یا قطعات را نداشتند!!
کم کم و با گذشت زمان همه چیز درست خواهد شد بهتره
که به دوستمان کمی روحیه بدیم جای اینکه نا امیدش کنیم:redface::redface:

ya xun
8th February 2013, 17:58
با سلام
با تشکر از پاسخ شما دوست عزیز ولی همه باید از یک جا شروع کنند بزرگترین تعمیرکاران را در نظر بگیرید
از همان روز اول همه دستگاه ها یا قطعات را نداشتند!!
کم کم و با گذشت زمان همه چیز درست خواهد شد بهتره
که به دوستمان کمی روحیه بدیم جای اینکه نا امیدش کنیم:redface::redface:

بله قبول دارم ولی جنگ اول بهتر از صلح آخره :redface:

من اینا رو گفتم که اگه فردا اومد تو این کارو بعد از 8 ،9 ماه پشیمون شد نگه چرا کسی اینا رو نگفت

بعد من نظر شخصی خودمو گفتم اگه یه نفر هزینه کنه و یه کاریو یاد بگیره و تازه موقع بار دادنش که رسید ولش کنه خوب ضرر کرده :redface:

TuneUp_Vahab
8th February 2013, 19:30
با سلام :

دوست عزيز ، ابتدا يك عدد پروگرامر تهيه نماييد و بايوس مادربوردها را پروگرام ميكنيد . قطعات مشكوك را نيز توسط اهمتر تست اهمي و عيب يابي ميكنيد و كم كم پيشرفت خواهيد كرد تا بقيه ابزارها ...

saeidz
8th February 2013, 20:01
سلام

ا 3 ساله توکار تعمیرات هستم
باکس هم از جف و اسیتول و ام تی و ام ایکس و ... را دارم
شما می خوای راهنمایی کنید یا منا بسنجی
تعمیرات موبایل بیشتر سخت افزاره نه نرم افزار دوست عزیز
قطعه فروش قعات الکترونیکی هم مثل قطعات موبایل زیادن

من نمی خوام شغل تعمیرات موبایل را بزارم کنار اینم می خوام کنارش شروع کنم

3 ساله تعمیرات انجام میدم از سن 18 سالگی

ya xun
8th February 2013, 23:25
ا 3 ساله توکار تعمیرات هستم
باکس هم از جف و اسیتول و ام تی و ام ایکس و ... را دارم

1 - - - شما می خوای راهنمایی کنید یا منا بسنجی
2 - - - تعمیرات موبایل بیشتر سخت افزاره نه نرم افزار دوست عزیز
3- - - قطعه فروش قعات الکترونیکی هم مثل قطعات موبایل زیادن
4- - - من نمی خوام شغل تعمیرات موبایل را بزارم کنار اینم می خوام کنارش شروع کنم
5- - - 3 ساله تعمیرات انجام میدم از سن 18 سالگی

حالا چرا شاکی میشی پسر خوب :confused:

جواب 1- من فقط میخواستم یه سطح سنجی کنم برای راهنمایی دقیقتر همین ( اگه میبینی خوشت نمیاد میتونم ادامه ندم و مثه خیلیای دیگه بهت بگم " آره پسر برو بزن تو کارش و فلان و . . . " )

2- اینو اصلا قبول ندارم و تو عمل بارها بهم ثابت شده

3- بله هستن ولی اونی که اونا میفروشن معمولا چیزی که مد نظر ماست نیستش ( مثلا من اینجا یه مینه گیگا دارم که یه قطعه کوچولوش که 6 پایه داره سوخته و روی اون یکی جفتش که باهمن نوشته " D15D " حالا شما برو اینو تهیه کن ببینم - اصلا معلوم نیست چی هست - دیوده یا چیز دیگه ؟
)

4- اونوقت به کدومشون میرسی ؟ با این رفت وامد مشتریا ؟

5- بنده الان روی هم 10 ساله که تعمیرکارم

بعد اون جف و امتیو و اینا که گفتی که دیگه کلا از رده خارجن و فقط اونایی که جدیدا رو ندارن یا اونایی که باشون خاطره دارن ازشون استفاده میکنن