PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : صدا از ستون پراید

h7610
7th February 2013, 20:02
سلام بچه ها به دادم برسید.
یه پراید 83 دارم چند وقتی از ستون سمت راننده صدای تق تق میاد.
این صدا تقریبا توی همه شرایط راندگی هست وکاری به چاله چوله و جاده صاف و پارک کردن ویا شل و سفت کردن گاز نداره ودایم صدا میده.
بردم صافکار گلگیر راننده رو باز کرده ولی موردی نبود که به این صدا ربط داشته باشه.
البته این موضوع رو هم بگم که داشبورد ماشین شکستگی داره ایا این ربطی به صدا میتونه داشته باشه؟
لطفا کمک کنید واقعا رو اعصابم رفته.
راستی بعضی وقتها صدا کم و زیاد میشه ویا حتی قطع هم میشه ولی بازم دوباره این صدا بر میگرده.

شهریار
7th February 2013, 20:37
دوست عزیز سلام
صدای تق تق است یا صدای لرزش ورق مانند؟

h7610
8th February 2013, 12:39
سلام دوست من توی در خواستم گفته بودم که صدای تق تق هست.
امروزم خودم باز روی ستون رو باز کردم و با گرفتن سیم انتن امتحان کردم بازم نشد. حتی انتن رو باز کردم و زیر داشبورد رو چک کردم وپیچهای داشبورد رو اچار کشی کردم ولی بازم نشد.
تورو خدا کمک کنید.

sajadnasirpor
9th February 2013, 14:15
سلام دوست عزیز اکثر صدا های پراید شکستگی شاسی سمت راننده هست شما گلگیر رو باز کنید و بدین صافکار از نو شاسی رو مهکم کارپت کاری کنه مشکلت حل میشه

h7610
10th February 2013, 19:40
دوست عزیز متاسفانه این کاررو چند روز پیش کردم ولی بازم صدا هست!!! البته چند روزی قطع شد ولی بازم به شدت قبل هست.

sajadnasirpor
11th February 2013, 10:32
سلام دوست عزیز برای من چندین بار این اتفاق افتاده که بعد از برسی های زیاد متوجه شدم که از شکستن شاسی هست که اول صافکار قبول نمیکرد و میکفت از شاسی نیست ولی با اصرار من دوباره جوشکاری کرد که صدا قطع شد شما بدقت برسی کنید و هر دو طرف رو دوباره جوشکاری کنید موفق باشید

h7610
11th February 2013, 20:26
چند در صد امکان داره از دوبل ستون نزدیک به سقف باشه زیر موکت سقف قرار مگیره؟ امروز یکی دیگه این نظر رو داد.

safa1183
16th September 2015, 09:39
سلام بچه ها به دادم برسید.
یه پراید 83 دارم چند وقتی از ستون سمت راننده صدای تق تق میاد.
این صدا تقریبا توی همه شرایط راندگی هست وکاری به چاله چوله و جاده صاف و پارک کردن ویا شل و سفت کردن گاز نداره ودایم صدا میده.
بردم صافکار گلگیر راننده رو باز کرده ولی موردی نبود که به این صدا ربط داشته باشه.
البته این موضوع رو هم بگم که داشبورد ماشین شکستگی داره ایا این ربطی به صدا میتونه داشته باشه؟
لطفا کمک کنید واقعا رو اعصابم رفته.
راستی بعضی وقتها صدا کم و زیاد میشه ویا حتی قطع هم میشه ولی بازم دوباره این صدا بر میگرده.

سلام منم یه پراید 84 دارم از سمت شاگرد همین صدا رو میده هر کار میکنم درست نمیشه ، تق تق رو اعصابه خواهشا اگه فهمیدی مال چیه بمنم بگو درستش کنم :(

site059
17th August 2021, 19:44
سلام دوستان من این مشکل رو ۲ ساله داشتم و خیلی اذیت شدم پرایدم مدل ۸۳ هست صدایی از
ستون میومد انگار قلنج میشکونه یکی و کلی سرچ کردم و بیشتر ۵۰ تا مکانیک و صافکار دیدن ولی نتونستن بفهمن مشکلش چیه
و بالاخره یه روز خودم گلگیرو باز کردم روی نقطه اتصال ستون به بدنه یه چسب یا قیر چسبوندن اونو کندم دیدم بله زیر اون کمی فاصله
افتاده و صدا از اونجا میومد بردمش جوش دادن اونجارو و خدارو هزار مرتبه شکر درست شد تمامی راه هایی که دوستان گفتن من توی این دوسال
انجام دادم ولی نشده بود بالاخره خودم پیدا کردم .