PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل سنسور اکسیژن در j35

damavandi
10th February 2013, 12:08
سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان
سنسور اکسیژن در ایسیو j35 عمل نمکند و عدد در 448 ثابت شده
تستهای انجام شده:
پایه 1 ولتاژ 12 ولت درست میباشد
پایه 2 منفی ارسالی از ایسیو برای گرمکن فعال میباشده
پایه 4 که سیم سبز میباشد را به بدنه وصل میکنم عدد صفر میشود
ولی پایه شماره 3 مشکل داره بطوریکه در تمام ایسیو ها اگر 3 و 4 را به هم وصل کنیم عدد باید صفر شود. ولی روی این ایسیو نمیشه.
سیم کشی تا ایسیو و حتی پشت ایسیو را هم کندم اتصال پایه هم چک کردم و مشکلی نداره . و مطمئنا از داخل مدار میباشد.
دوستان اگر نقشه داخلی مدار را دارند راهنمایی کنند

حمید بهرامپور
10th February 2013, 12:24
سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان
سنسور اکسیژن در ایسیو j35 عمل نمکند و عدد در 448 ثابت شده
تستهای انجام شده:
پایه 1 ولتاژ 12 ولت درست میباشد
پایه 2 منفی ارسالی از ایسیو برای گرمکن فعال میباشده
پایه 4 که سیم سبز میباشد را به بدنه وصل میکنم عدد صفر میشود
ولی پایه شماره 3 مشکل داره بطوریکه در تمام ایسیو ها اگر 3 و 4 را به هم وصل کنیم عدد باید صفر شود. ولی روی این ایسیو نمیشه.
سیم کشی تا ایسیو و حتی پشت ایسیو را هم کندم اتصال پایه هم چک کردم و مشکلی نداره . و مطمئنا از داخل مدار میباشد.
دوستان اگر نقشه داخلی مدار را دارند راهنمایی کنند
سلام " دوست عزیز شما سنسور اکسیژن عوض کردید؟

farhad1904
10th February 2013, 14:10
با درود و ادب

دوست عزيز ؟ بعيد مي دونم كسي نقشه ي داخلي J35 رو داشته باشه : و اونطوري كه من از نوشته هاي شما برداشت كردم مشخص ميشه كه شما در پايه ي 3 سنسور اكسي‍ژن بدنه ندارين : در واقع ايسيو خودش به اين پايه بدنه ميده تا بدنه داخل سنسور اكسيژن رفته و سپس با توجه به مقدار اكسيژن موجود در اگزوز ولتاژ منفي از پايه ي 4 خارج مي كند . اگر نتونستين ايراد ايسيو رو پيدا كنين ( شايد پايه ي 3 از داخل ايسيو قطعي نداشته باشه و منبع اين منفي ايراد داشته باشه ) خودتون پايه ي 3 رو مستقيم به بدنه وصل كنين : اين روش رو تست كنين و نتيجه رو اعلام كنين .

موفق باشيد - فرهاد

damavandi
11th February 2013, 09:12
با درود و ادب

دوست عزيز ؟ بعيد مي دونم كسي نقشه ي داخلي J35 رو داشته باشه : و اونطوري كه من از نوشته هاي شما برداشت كردم مشخص ميشه كه شما در پايه ي 3 سنسور اكسي‍ژن بدنه ندارين : در واقع ايسيو خودش به اين پايه بدنه ميده تا بدنه داخل سنسور اكسيژن رفته و سپس با توجه به مقدار اكسيژن موجود در اگزوز ولتاژ منفي از پايه ي 4 خارج مي كند . اگر نتونستين ايراد ايسيو رو پيدا كنين ( شايد پايه ي 3 از داخل ايسيو قطعي نداشته باشه و منبع اين منفي ايراد داشته باشه ) خودتون پايه ي 3 رو مستقيم به بدنه وصل كنين : اين روش رو تست كنين و نتيجه رو اعلام كنين .

موفق باشيد - فرهاد
با تشکر از جناب فرهاد عزیز
بله طبق فرمایش شما یک منفی به شماره 3 دادم و مشکل حل شد
ولی با توجه به نبود جنس اصلی به نظر شما روی 206 دوگانه چه مدل سنسور اکسیژن ببندم

farhad1904
11th February 2013, 10:59
با درود و ادب

دوست عزيز قطعه ي اصلي و اورجينال سنسور اكسيژن خودروي 206 مدل V2 ( منظور كلا براي خودروهايي كه موتور TU5 روي آنها نصب ميشود و EMS آنها بوش مي باشد . به طوري كه در خودروي رانا موتور TU5 مي باشد ولي چون EMS زيمنس ميباشد در نتيجه سنسور اكسيژن هم زيمنس مي باشد ) سه نوع مي باشد : دو مدل فرانسه : به قيمت هاي 120 و 130 هزار تومان و يك مدل آلماني با مارك BOSCH كه قيمتش 90 هزار تومان مي باشد . البته اين قيمت ها در انبار ايساكو ميباشد و در بازار آزاد قيمت تقريبا دو برابر مي باشد . من توصيه مي كنم از نوع شركتي و در بسته بندي ايساكو حتما استفاده كنيد چون من خودم به علت نبود قطعه در نمايندگيمون يكي دو مورد مجبور به خريد از بازار آزاد شدم كه متاسفانه جواب نگرفتم . فقط يك مدل به نام NTK مال بازار آزاد هستش كه خوب جواب داده .

موفق باشيد - فرهاد

damavandi
11th February 2013, 18:26
با درود و ادب

دوست عزيز قطعه ي اصلي و اورجينال سنسور اكسيژن خودروي 206 مدل V2 ( منظور كلا براي خودروهايي كه موتور TU5 روي آنها نصب ميشود و EMS آنها بوش مي باشد . به طوري كه در خودروي رانا موتور TU5 مي باشد ولي چون EMS زيمنس ميباشد در نتيجه سنسور اكسيژن هم زيمنس مي باشد ) سه نوع مي باشد : دو مدل فرانسه : به قيمت هاي 120 و 130 هزار تومان و يك مدل آلماني با مارك BOSCH كه قيمتش 90 هزار تومان مي باشد . البته اين قيمت ها در انبار ايساكو ميباشد و در بازار آزاد قيمت تقريبا دو برابر مي باشد . من توصيه مي كنم از نوع شركتي و در بسته بندي ايساكو حتما استفاده كنيد چون من خودم به علت نبود قطعه در نمايندگيمون يكي دو مورد مجبور به خريد از بازار آزاد شدم كه متاسفانه جواب نگرفتم . فقط يك مدل به نام NTK مال بازار آزاد هستش كه خوب جواب داده .

موفق باشيد - فرهاد
مدل بوش نصب کردم و سیم منقی رو هم مستقیم از بدنه گرفتم و فعلا مشکل حل شده.
وقتی سیم منفی وصل نبود ولتاژ بین 0.8 تا 1.7 بازی میکرد و موتور لرزش شدید داشت.
تشکر تشکر

farhad1904
12th February 2013, 01:51
دوست عزیز ؟ ممنون که نتیجه رو گزارش می کنید .

با سپاس - فرهاد

حميد ذوالعلا
12th February 2013, 02:45
مدل بوش نصب کردم و سیم منقی رو هم مستقیم از بدنه گرفتم و فعلا مشکل حل شده.
وقتی سیم منفی وصل نبود ولتاژ بین 0.8 تا 1.7 بازی میکرد و موتور لرزش شدید داشت.
تشکر تشکر
سلام
سلام
كشيدن منفي مجزا از ايسيو .بصورت موقت رفع مشكل ميشود.
اين منفي توسط ايسيو مديريت ميشود و طي يك پروسه زماني قطع و وصل ميگردد.

damavandi
16th February 2013, 13:02
سلام
سلام
سلام
سیم شماره 2 که مربوط به منفی هیتر میباشد توسط ایسیو مدیریت میشه ولی شماره 3 به نظر من و طبق تستهایی که روی ماشین های مختلف انجام دادم ثابت میباشد ولی در مورد دوگانه شک دارم

حميد ذوالعلا
17th February 2013, 02:24
سلام
سیم شماره 2 که مربوط به منفی هیتر میباشد توسط ایسیو مدیریت میشه ولی شماره 3 به نظر من و طبق تستهایی که روی ماشین های مختلف انجام دادم ثابت میباشد ولی در مورد دوگانه شک دارم
سلام
فقط يك رشته از 4 رشته سيم اكسيژن خارج از ايسيو مديريت ميشود و انهم پايه 1 سنسور كه مثبت 12 ولت گرمكن ميباشد.و در خودروهاي تك و دوگانه سوز فرقي نميكند.

damavandi
17th February 2013, 12:03
سلام
فقط يك رشته از 4 رشته سيم اكسيژن خارج از ايسيو مديريت ميشود و انهم پايه 1 سنسور كه مثبت 12 ولت گرمكن ميباشد.و در خودروهاي تك و دوگانه سوز فرقي نميكند.ی
سلام سیم شماره 1 مثبت میباشد و ثابت هم هست و از رله دوبل برق میگیرد و در 206 از bsm سیم شماره 2 را که منفی میباشد را ایسیو کنترل میکند.

iman_021
9th December 2013, 03:56
ی
سلام سیم شماره 1 مثبت میباشد و ثابت هم هست و از رله دوبل برق میگیرد و در 206 از bsm سیم شماره 2 را که منفی میباشد را ایسیو کنترل میکند.
دوستان بنده هم همین مشکلو داشتم منفی دادم به سیم شماره 3 جواب نداد کهه با انداختن یه ای سی یو دیگه سنسور اکسیژنم اومد تو مدار ولتاژشم 890 میلی ولت بود متغیر،حالا به نظر شما ای سی یو خراب شده؟ از کدوم قسمتشه؟ممنون

m.aminifar
9th December 2013, 20:57
دوستان بنده هم همین مشکلو داشتم منفی دادم به سیم شماره 3 جواب نداد کهه با انداختن یه ای سی یو دیگه سنسور اکسیژنم اومد تو مدار ولتاژشم 890 میلی ولت بود متغیر،حالا به نظر شما ای سی یو خراب شده؟ از کدوم قسمتشه؟ممنون

تا بحال این تست روی ایسیو j 35 انجام ندادم ولی در ایسیو های دیگر با منفی دادن به پای 3 سنسور اکسیژن مورد برطرف شده

حال در مورد ایراد خودرو شما به احتمال زیاد زمانیکه مشکل با تعویض ایسیو برطرف شده این ایراد فقط میتونه از اطلاعاتی که از پایه 4 سنسور اکسیژن به ایسیو ارسال میشه باشد شما باید مدار برگشت اطلاعات این پایه روی برد ایسیو چک کنید

m.aminifar
9th December 2013, 21:01
سلام
سلام

سلام : جناب حميد ذوالعلا منفی مدیریت شده فقط برای گرمکن سنسور اکسیژن هست و به نظر من اگر منفی پایه 3 سنسور قطع باشه می شود یک منفی مستقیم به این پایه داد روی چند مورد ایسو s2000 و 7.4.4 با این روش جواب گرفتم

محسن مشرف
3rd January 2014, 22:19
سیم سوم سوکت دسته سیم سنسور اکسیژن به پایه m2b3ای سی یو مطمین هستی وصله؟

shayan4000
13th February 2014, 15:27
سلام اگه من نقشه داخلی j35 رو پیدا کردم براتون میزارمش.

m.aminifar
14th February 2014, 03:38
جناب اقای shayan4000 طبق قوانین سایت ارسال شماره تماس ممنوع هست عکس مورد نظر در بخش ایسیو VALEO موجود هست این عکسی که شما اپلود کردین با مشخصات و شماره تماس بنده برای اولین بار در نت منتشر کردم که دیگر دوستان و همکاران با تغیرات اندک در عکس ان را به اسم خود و برای تبلیغات خود در نت منتشر می کنن در صورت تکرار اخطار می گیرد

siyavoosh2015
9th May 2015, 19:24
سلام- خسته نباشید. پژو 206 sd دوگانه v2 مدل 89 دارم. مدتیه شدیدا در حالت بنزین کپ میکنه و عملا خودرو حرکت نمیکنه. تنظیم موتور بردم با دستگاه دیاگ چک کردن اروری مشاهده نشد. ولی تعمیرکار گفت از سنسور اکسیژنه. اونو تعوریض کرد ولی مشکل حل نشد. جالبه وقتی سنسور اکسژن رو جدا میکنم مشکل کپ حل میشه اما دیگه نمیتونم از گاز استفاده کنم.
مدل ecu j35
سنسور اکسیژن مارک بوش سیم مشکی
...
چندتا خودرو مشابه ماشین خودمو دیدم. سنسور اکسیژن اونا سیم آبی بود. ولی مال من سیم مشکی!!!
میشه راهنماییم کنید مشکل واقعا از چیه؟؟؟؟؟
تو مطالبی که تو سایت ها مطالعه کردم سنسور اکسیژن مارک ntk اشاره کرده بودن .. به نظر شما با نصب این سنسور مشکلم حل میشه؟ البته تعمیرکار میگه سنسور فعلیت سالمه و خراب نیست چون اروری نشون نمیده

فتوحی
9th May 2015, 21:50
شما یه مپ تست کنید به احتمال زیاد مشکل همونه سنسور اکسیژن هم باعث میشه باید جنس خوب بندازی

TuneUp_Vahab
10th May 2015, 09:32
درود:

دوست عزيز،SD بايفول فقط سنسور اكسيژن NTK.

siyavoosh2015
10th May 2015, 09:59
سلام و احترام به اساتید محترم فتوحی و گلستان 1

ی سوال : آیا امکانش هست از خرابی ECU باشه؟
اگه زحمت نیست ی عکس با مشخصات کامل سنسور اصلی NTK برام بزارید. تو این بازار واقعن گیج شدم .. شماره نامبر یا کد قطعه اصلی رو برام بزارید ممنون میشم
سوال بعدی : اگه از ECU باشه . میشه کامپیوتر J35 رو تست کنیم تا از سالم بودنش مطمئن بشیم؟

siyavoosh2015
10th May 2015, 10:03
آقای فتوحی تست مپ چیه ؟ میشه ساده تر برام توضیح بدین.. بعید میدونم تعمیرکارای اینجا با این اصطلاح آشنا باشن . برای انجام تست مپ سراغ چه متخصصی برم.. منظورم مکانیکه یا تنظیم موتور ( دیاگ ) یا باطری ساز یا....؟
باتشکر فراوان

siyavoosh2015
10th May 2015, 10:08
راستش چند روزه منتظرم تعمیرکار ی ECU J35 سالم پیدا کنه سوار ماشین کنیم ببینیم ایراد از کامپیوتره یا از سنسور یا جای دیگه.. راه مطمئن تری وجود نداره این تست ECU رو سریعتر انجام بدیم ؟

TuneUp_Vahab
10th May 2015, 10:26
درود:

NTK JAPAN روي بدنه سنسور حك شده با سيم سبز ش فني 0ZA632
منظور جناب فتوحي سنسور مپ ميباشد بايد به تنظيم موتور مراجعه نموده تا تستي تعويض نمايد.
ايسيو شما 99% سالمه بازم به تنظيم موتور ماهر مراجعه نماييد تا اونم تستي برات عوض كنه.
موفق باشيد.

siyavoosh2015
25th May 2015, 12:00
سلام و روزبخیر
متاسفانه ماشین رو چند روز پیش بردم تنظیم موتور ، استادکار بعداز دیاگ ارور ماشین رو نشون داد و گفت ک ارور موقت سنسور اکسیژنه.. کد خطا رو پاک کرد و کابل سنسور تا ایسیور رو چک کرد.. گفت سوکت ها شل بودن و محل قرار گیری سوکت ولتاژ رفت رو سفت کرد. بعدش ماشین چند ساعتی خوب کار کرد و خبری از ریپ شدید ( دور موتور دو خط زیر عدد 1 ) و کپ نبود. تا اینکه بعد از چند ساعت سواری مجدد ایراد تکرار شد. به حدی ک جتی دنده یک هم ماشین گاز نمیخورد و حرکت نمیکرد. مجدد خودمو رسوندم به تنظیم موتور این بار وقتی دستگاه زد استاد کار گفت خطای دائمی سنسور اکسیژنه . نظرش اینه ک با تعویض سنسور اکسیژن مشکل رفع میشه..
راستش نمیدونم چکار کنم؟
تورو خدا اگه ایراد از سنسوره ی سنسور خوب معرفی کنید
مشخصات خودرو:
sd دوگانه سوز
تیپ 5
مذل 89
ایسیو j35
سنسوری ک الان رو ماشین نصبه : بوش آلمانی سیم مشکی

siyavoosh2015
25th May 2015, 19:27
949549495594956سلام
تعمیر کار این نوع سنسور NTK رو قصد داره رو خودرو نصب کنه
مورد تایید اساتید محترم هست؟94957

siyavoosh2015
25th May 2015, 19:34
اخیرا ی ایراد به ماشین اضافه شده.. خودرو روشن و درجا که کار میکنه ی مرتبه دور موتور به زیر عدد 1 میره انگار با سه سیلندر ماشین کار میکنه.. لرزش شدید ، بد کار کردن موتور .
این مشکل ناشی از همین سنسوره اکسیژنه یا از ی جای دیگس؟ آخه قبلا این مشکل نداشت. انگار ماشین حالی به حالی شده.. بعضی وقتا تا یکی دوساعت مشکلی نداره و همه چی منظمه ولی بعضی وقتا کلا گیج و بهم میریزه.. احساس میکنم ایراد ماشین پیوسته نیست و داره گمراهم میکنه.. اگه ایراد یکسره باشه میشه راحتتر عیب یابی کرد. اما اینطور نیست. ی چند ساعتی خوبه و بعد بهم میریزه

امیرفتوحی
25th May 2015, 20:03
سنسور عوض کن درستا میشه خیالت راحت

siyavoosh2015
25th May 2015, 21:40
سلام بر استاد فتوحی عزیز
سنسور تعویض کردیم مدل NTK ..اما فقط چند دقیقه ماشین خوب کار کرد. ولی مجدد ایراد تکرار شد. دور موتور نوسان شدید داره. ناچارا ماشینو خاموش کردم بعد از یکی دو دقیقه مکث دوباره ماشین روشن کردم و ظاهراخوب کار کرد. ولی مطمئنم ک صبح بعداز ی ساعت رانندگی ایراد تکرار بشه. احتمال داره ایراد اصلا از سنسور نباشه؟ آخه دستگاه دیاگ خطایی رو نشون نمیده. ظاهرا بعداز خاموش و روشن کردن ماشین خطا پاک میشه!!
حتی دریچه گاز رو با اسپری انژکتور شستم و تمیز کردم. زهی خیال باطل ..
چون تا به اینجا نه از سیم کشی ایراد پیدا کردیم. نه از سنسور اکسیژن نه دریچه گاز..مگه چقدر احتمال داره هر سنسور اکسیژنی ک گرفتم خراب باشه.
دیگه نمیدونم چی رو باید چک کنم.
مدل سنسوری که ی ساعت قبل سوار ماشین کردیم :
NTK
0ZA495-EPG2A/1
0ZA495-PG2

siyavoosh2015
25th May 2015, 21:42
94959پست های قبلی تصاویر سنسور مورد اشاره رو آپلود کردم.اینم شماره فنی روی پاکت

siyavoosh2015
27th May 2015, 11:58
سلام
بعداز تعویض سنسور ماشین ی روز خوب داشت داشتم خوشحال میشدم که متاسفانه امروز صبح شروع به ریپ زدن کرد. البته ریپ خفیفی داره. نظر اساتید محترم میخوام بدونم.تا اینجای کار واسم محرز شده ک ایراد ماشین ارتباطی با سنسور نداره.ضمنا جهت اطمینان دیاگ زدم ولی خطایی دیده نشد!!

siyavoosh2015
28th May 2015, 09:43
از أقایان فتوحی و گلستانی استدها دارم کمک و راهنماییم کنید..باسپاس فراوان

siyavoosh2015
28th May 2015, 09:49
این ایراد پایین اومدن دور موتور. رو دستگاه زدیم. کد خطا به فارسی " خطای سوخت رقیق نوع خطا دائمی " نشون داد. تعمیرکار تنها کاری که انجام داد خطا رد پاک کرد و برنامه جی 35 رو از اول دانلود کرد.همین ولی ایراد حل نشد. ی چیزی که داره ذهنمو مشغول میکنه صدای زیاد پمپ بنزینه..به نظرم صداش بیش از حد شده..جوری که بیرون از ماشین هم هستم صداشو میشنوم..احتمال داره از خرابی پمپ بنزین باشه؟؟؟؟؟ لطفا کمکم کنید

فتوحی
28th May 2015, 10:26
با سلام اگه خودرو فوق /خطای سوخت بیش از حد رقیق میباشد/رو دارد از سنسو اکسیژن میباشد و ریپ زدن درجا باید پمپ و شمعها تست شود اگر خودرو صبح این ریپو داره بیشتر رو برق شمعها کار بکن

siyavoosh2015
29th May 2015, 01:38
ریپ دستگاه دائمی نیست .به این صورت که تو ی روز مشکلی وجودنداره و مثل ساعت همه چی عالیه چه تو گاز چه تو بنزین..ولی روز بعد یا برای چندلحظه ریپ شدید و دور موتور نزدیک صفر میرسه ولی بعد از خاموش کردن و روشن شدن مجدد ماشین ایراد موقتی رفع میشه.اگه ایرادش یکنواخت و ثابت بود خیلی زودتر میید فهمید ایراد از کدوم بخشه.ضمنا تا امروز سه تیپ سنسور عوضکردم ولی ایراد رفع نشد.بوش اصلی و Ntk سوار ماشین کردیم.حتی امروز کاتالیزور رو هم بررسی کردیم.واشر گلویی اگزوز و واشر کاتالیزور هم عوض کردیم. اما داستان همچنان ادامه داره...امروز باوجود خرابی ماشین دستگاه دیاگ اروری نشون نداد ولی ماشین مشخص بود خوب کار نمیکنه

siyavoosh2015
29th May 2015, 10:06
میدونم در این باره زیادی صحبت میکنم و تو دلتون میگید خسیس بازی بزارم کنار و ببرمش تعمیرگاه درست حسابی و خرجش کنم.ولی مطمئن باشید از بابت هزینه کردن مشکل مالی ندارم و تا اینجای کارهم کم هزینه نشده ولی علت ریشه ای هنوز پیدا نکردیم.امیدوارم باا بحث در اینجا بشه راه حل دائمی براش پیدا کنیم. قطعا نظرات اساتید محترم به استادکارم منتقل کردم و میکنم...مرسی دوستان

siyavoosh2015
29th May 2015, 10:08
دیروز یکی از مهندسین همکار پیشنها د تعویض. و برنامه خام ایپرام رو داد..البته منظورشو نفهمیدم..

siyavoosh2015
29th May 2015, 10:14
جناب فتوحی عزیز تا امروز سه مدل سنسور اکسیژن تعویض کردم ولی مشکل کپ شدید_ ریپ زدن درجا به طوریکه نوسان دورموتور شدید به سمت زیر عدد یک و نزدیک صفر- پیدا شدن ایراد گاه و بیگاه حل نشد که نشد.تنها خود ایسیو رو چک نکردیم.به چند دلیل :اول اینکه ایسیو j35 پیدا نکردیم تا رو ماشین تست کنیم.دوم اینکه تو قزوین کسی دستگاه تستر ایسیو j35 نداره .سوم اینکه بهدلیل گرون بودنش و احتمال آسینب به ایسیو دوستان کسی ریسک نکرد برای چند ساعت رو ماشینم نصب کنیم

siyavoosh2015
29th May 2015, 10:17
موردی که درباره ریپ شدید یادم رفت بگم این که تو وصعیت گاز هم این مشکل رو دارم و طبیعتا نباید از پمپ بنزین باشه

siyavoosh2015
30th May 2015, 10:19
امروز صبح ماشین استارت زدم و حرکت کردم حتی کولر روشن ولی مشکلی حس نشد.همینطور که قبلا هم گفتم تو مرحله اول همه چخی عالیه و حتی گاها ی روز کامل مشکطرلی نسیست ولی چندساعت بعد یا بعد از خاموش. و روشن کردن مجهدذ ایرادهصقای نورد اشاره ظهور مبیکرنن

mostafaazizi
31st May 2015, 15:27
سلام j34 مشتری آورده پبشم همین موردو داره
ماشین بعد از روشن شدن چند دقیقه خوبه بعد شروع به بد کار کردن میکنه
سنسور اکسیژن میاد روی 0 الی 250 وای میسه کمی بنزین میریزم هوا کش درست میشه
سنسور اکسیژن 2 تا بوش بستم-
-مپ-فشار ریل 3.5 بار-پمپ تعویض-سوزن ها تمیز-شارژ دینام درست-فیلر- شمع -کوییل -وایر-
دانلودای سی یو-
مثل پیکان ساژم که سنسور اکسیژن خرابه پرت پرت میافته پدال فشار میدی خفه میشه

TuneUp_Vahab
31st May 2015, 15:54
-مپ-فشار ریل 3.5 بار-پمپ تعویض-سوزن ها تمیز-شارژ دینام درست-فیلر- شمع -کوییل -وایر-
دانلودای سی یو-

درود:

تايم چك شود دوست عزيز.

حميد ذوالعلا
1st June 2015, 01:16
دانلودای سی یو-
سلام
خودرو مشكل افت فشار بنزين دارد.
فشار ریل 3.5 بار درسته ولي زير بار افت ميكنه.

dvb 7
1st June 2015, 08:20
فیلر سوپاپها نیز چک شوند ...

siyavoosh2015
15th June 2015, 09:36
سلام و مژده به تمامی اعضا و مدیران و اساتید محترم
مشکل کپ ماشینم حل شد.و چندتوصیه مهم برای حل ان:
1-چنانچه ماشینتون ایرادی داره و میدونید قطعه ای خراب شده اول اون رو تعمیر یا تعویض کنید.صرفنظر از اینکه یه کپ مربوط میشه یا نه
2-ایسیو ماشین سالم بود
3-خطای آپ استریم سنسور اکسیژن بخاطر ریختن انباری وسط و شکشتگی اگزوز بود.با تعویض کامل انباری وسط با صرف هزینه130 تومنی مشکل کپ ماشین بطور کامل حل شد.
4-درصورت تعویض سنسور اکسیژن میتونید مدل پژو 405 شماره فنی های 1006 یا 1009 روی این مدل ماشین نصب کنید و تست شدس و بخاطر طول بلند سیم که 35 سانت میباشد.
به دریچه گاز و پدال گاز و حتی سیم کشی ماشینتون اگه مطمؤنید دست نزنید.
کامپیوتر جی 35 حساسیت زیادی به مقادیر ورودی و خروجی اکسیژن و دود داره لذا اگه به مشکل کپ برخوردید حتما کاتالیزور و مسیر های اگزوز و انباری ها رو چک و بازرسی کنید.
امیدوارم این تجربه به کمک شما عزیزان بیاد.
موفق و سلامت باشید

mostafaazizi
15th June 2015, 15:12
با نصب سنسور اکسیژن ntkاصلی مشکل حل شد مرصی از دوستان

m,dehghan
17th June 2015, 20:34
درود
عزیزان توجه داشته باشند مشکلات کپ کردن افتادن دور موتور و... در ایسیوهای سری j ابتدا باید ازسنسور اکسیژن ntk مرغوب استفاده شود دراکثر موارد ربطی به ایسو ندارد فارغ از بحث سیستم سوخت رسانی و تایم که استاد ذوالعلی اشاره نمودند.

siyavoosh2015
20th June 2015, 00:28
باعرض پوزش ی سوال خیلی ساده چرا سنسور از مدار خارج میکنم مشکل حله و ماشین هیچ خطا یا ایرادی نداره و عملکردش نرمال و عادیه ولی با وصل سنسور خطاس اآپ استریم سنسور اکسیژن ظاهر میشه همینطور افت دور موتور.نتیجتا یا سنسور اطلاعات غلط به ایسیو میده که این فرضیه با تعویض و تست سنسورهای مختلف رد شد چون ایراد پابرجا هست.یا اینکه بخشی از ایسیو که مربوط به آنالیز پارامترهای ورودی هوا اکسیژن هست درست کار نمیکنه .این فرض بیشتر محتمله چون سایر قطعات ماشین زمانیکه سنسور جداکردم درست کار میکنن و مشکلی دیده نمیشه.لطفا راهنمایی کنید کدوم بخش از ایسیو یا ترانزیستور ایسیو مربوط به سنسور اکسیژن میشه؟؟؟ ضمنا أیا قابل تعمیر هست یا خیر و باید چه قطعه ای رو تعویض یا تعمیر کنم؟؟؟

siyavoosh2015
20th June 2015, 08:15
ضمنا درخصوص خودروی خودم با سنسور خودروی سالم و مشابه جابجا کردیم ولی ایراد پابرجا بود نتیجتا. افت دور موتور و گاز نخوردن و بد کار کردن موتور خودروی خودم هیچ ارتباطی به سنسور اکسیژن نداشت و بیمورد هزینه تعویض رو متحمل شدم متاسفانه تعمیرگاه ها صرفا به دلیل مشاهده خطای آپ استریم تو دستگاه دیاگ تعویض سنسور رو تجویز میکنن بدون اینکه به گفته ها توجه کنند. درخصوص خودروی خودم با جداکردن سنسور اکسیژن ماشین منظم و بدون مشکلی به صورت نرمال و عادی کار میکنه و تمام اتفاقات زمانی شروع میشه سنسور اکسیژن رو وصل میکنم

siyavoosh2015
20th June 2015, 08:20
از اساتید و مدیرات محترم چندسوال دارم:
1 کدوم بخش از ایسیو وظیفش تحلیل و آنالیز اطلاعات سنسور اکسیژن هست؟
2 آیا قابل تعمیر هست یا باید ایسیو رو کلا تعویضش کنم؟
3 لطفا به صورت دقیق و واضح بگین کدوم قطعه رو مطایق نقشه ایسیو باید بررسی کنم مثلا شماره آیسی یا ترانزیستور یا....
با تشکر فراوان

TuneUp_Vahab
20th June 2015, 10:20
از اساتید و مدیرات محترم چندسوال دارم:
1 کدوم بخش از ایسیو وظیفش تحلیل و آنالیز اطلاعات سنسور اکسیژن هست؟
2 آیا قابل تعمیر هست یا باید ایسیو رو کلا تعویضش کنم؟
3 لطفا به صورت دقیق و واضح بگین کدوم قطعه رو مطایق نقشه ایسیو باید بررسی کنم مثلا شماره آیسی یا ترانزیستور یا....
با تشکر فراوان

درود:

دو قطعه اي كه در عكس مشخص شده مربوط به گرمكن سنسور اكسيژن هست.

siyavoosh2015
21st June 2015, 08:49
سلام با تشکر
جناب آقای گلستانی تعمیرکار یک سیم مستقیم از منفی باتری به یکی از پایه های سوکت سنسور اکسیژن وصل کرده البته خودش گفته برای تست چندروز بمونه و بهش دس نزنم ولی دلیلشو توضیح نداد. میشه شما بگید چرا اینکارو کرده؟؟؟ آیا مشکل ماشینم با اینکارش دائما حل میشه یا اقدامش موقتیه و بعد مدتی دوباره ایراد برمیگرده؟؟؟؟
خوشحال میشم نظر تخصصی ارائه بدید. باسپاس

TuneUp_Vahab
21st June 2015, 10:36
سلام با تشکر
جناب آقای گلستانی تعمیرکار یک سیم مستقیم از منفی باتری به یکی از پایه های سوکت سنسور اکسیژن وصل کرده البته خودش گفته برای تست چندروز بمونه و بهش دس نزنم ولی دلیلشو توضیح نداد. میشه شما بگید چرا اینکارو کرده؟؟؟ آیا مشکل ماشینم با اینکارش دائما حل میشه یا اقدامش موقتیه و بعد مدتی دوباره ایراد برمیگرده؟؟؟؟
خوشحال میشم نظر تخصصی ارائه بدید. باسپاس

درود:

دوست عزيز،اتصال بدنه به پايه پالس سنسور اكسيژن،ولتاژ را در 440 ميلي ولت ثابت نگه ميدارد و دليل اينكه آن پايه را گراند داده،عيب را محدود كند و با آن كار برنامه ايسيو بهم نميريزد.

siyavoosh2015
21st June 2015, 19:47
با تشکر و ارادت خدمت آقای گلستانی
درخصوص سوال دوم نظرتون چیه؟؟؟ با این اقدام مشکل ماشین دائم حل میشه یا موقتیه ؟؟؟

TuneUp_Vahab
22nd June 2015, 10:03
با تشکر و ارادت خدمت آقای گلستانی
درخصوص سوال دوم نظرتون چیه؟؟؟ با این اقدام مشکل ماشین دائم حل میشه یا موقتیه ؟؟؟

درود:

پاشش سوخت نسبت به ولتاژي كه سنسور اكسيژن توليد ميكند رابطه مستقيم دارد.با گراند كردن حداقل برنامه ايسيو بهم نميريزد ولي ممكن است مصرف سوخت كمي بالاتر برود.

siyavoosh2015
24th June 2015, 14:29
با سلام و ادب
آقای گلستانی از ابتدای هفته ماشین تو وضعیت گاز و بنزین و کولر روشن تست کردم به الحمداله تا این لحظه نشانه هایی از خرابی یا ایراد دیده نشد. به نظرتون به تعمیرکار اوکی بگم تا برای اصلاح سیم منفی باتری ی فکری کنه.یا اینکه تا شنبه تو تست بمونه تا مطمین تر بشم؟ سیم رو کار کشیده و ی مقدار ظاهر قضیه بدشکل و غیرفنیه چون تو دیده و به محض بالازدن کاپوت تو چشمه و به ذوق میزنه. شما پیشنهادیی برای اصلاح و مسیر مناسب دارید؟؟ممنون میشم پیشنهادتون اراوئه بدید
باسپاس و ارادت

rexxona
8th January 2016, 23:32
با سلام خدمت دوستان
اقا منم دقیقا مشکل اقا سیاوش و دارم الانم همین کاری که تعمیر کار براشون انجام داده رو انجام دادم درست شد دیگه مشکل کپ و ریپش حل شد فقط میخوام بدونم این راه حل نهایی هستش یا باید کار دیگه ای هم انجام بدم ممنون میشم یه توضیح مختصر ب منم بدید .
ممنون از لطفتون