PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل هنگ سیستم

aliseraj20
14th February 2013, 19:36
با سلام من چند وقتیه که ویندوز 8 رو نصب کردم ولی وقتی چند دقیقه باش کار می کنم سیستم هنگ میکنه و مجبورم با دکمه ریست کیس سیستم رو ریست کنم قبلا همین مشکل رو با ویندوز7 داشتم.این مشکل رو با winxp sp3 ندارم.در ضمن win8 رو در درایو D نصب کردم و winxp رو در درایو c دارم.

TuneUp_Vahab
14th February 2013, 19:54
با سلام :

دوست عزيز ، بايوس ماين برد را آپديت نماييد .

M.Salehi
14th February 2013, 19:58
با سلام من چند وقتیه که ویندوز 8 رو نصب کردم ولی وقتی چند دقیقه باش کار می کنم سیستم هنگ میکنه و مجبورم با دکمه ریست کیس سیستم رو ریست کنم قبلا همین مشکل رو با ویندوز7 داشتم.این مشکل رو با winxp sp3 ندارم.در ضمن win8 رو در درایو D نصب کردم و winxp رو در درایو c دارم.

سلام دوست عزیز
با تشکر از پاسخ جناب گلستان
دوست خوبم ای کاش مشخصات سیستم رو ذکر می کردید تا بتونیم با مد نظر قرار دادن قطعات شما پاسخ بهتری بدیم

منتظر هستیم
موفق باشید

aliseraj20
16th February 2013, 10:55
با تشکر از توجه شما
مشخصات سیستم
:
RAM:2g ddr2 3.11GH cpu amd athlonX2 255 grafic 9400GT power:geren 380

M.Salehi
16th February 2013, 12:15
سلام دوست عزیز

قطعات شما در حد قابل قبول برای ویندوز 7و 8 هست
حالا موند مین برد شما که بتونید طبق فرمایش دوست خوبم جناب گلستان بایوس رو آپدیت کنید از اون هم مطمئن می شیم
البته ما طبق گفته شما که فرمودید تو ایکس پی مشکلی ندارم پیش می ریم!

موفق باشید

aliseraj20
16th February 2013, 12:24
اپدیت بایوس مادر برد را از سایت اصلی دانلود کردم مربوط به سال 2010 بود با توجه به اینکه اپدیت مربوط به این تاریخ است مناسب می باشد؟

M.Salehi
16th February 2013, 12:29
اپدیت بایوس مادر برد را از سایت اصلی دانلود کردم مربوط به سال 2010 بود با توجه به اینکه اپدیت مربوط به این تاریخ است مناسب می باشد؟

مشکلی نیست معمولا بایوس های ارائه شده
دقیقا به روز نیست تست کنید و نتیجه رو اطلاع بدید

aliseraj20
16th February 2013, 18:10
بایوس رو اپدیت کردم سیستم مثل گذشته هنگ نمی کنه ولی معمولا بعد از یک ساعت کار با سیستم که فشار زیادی هم به سی پی یو نمیاد کامپیوتر هنگ میکنه و بعد خودش ری استار میشه.قبلا خودم مجبور میشدم سیستم را با کیس ریست کنم.

M.Salehi
16th February 2013, 18:44
سلام مجدد

دوست عزیز از اونجایی که شما می گید تو ویندوز ایکس پی مشکلی نیست
یکم قضیه مشکوک میشه
اگه واقعا تو ایکس پی مشکلی ندارید این امکان هست که ویندوز مشکل داشته باشه احتمال وجود ویروس هم هست

از لحاظ سخت افزار هم می تونید فن و خمیر سیلیکون زیر فن رو چک کنید رم و کارت گرافیک رو دربیارید پینهاشو با مسواک تمیز کنید و جا بزنید
اگه هاردتون ساتا هست حتما دقت کنید باید پاور شما کابل 5 رشته برای هارد داشته باشه
ایجاد مشکل نبودن کابل 5 رشته در مورد هارد ساتا زیاد گزارش شده

موفق باشید