PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دیر روشن شدن پیکان انژکتوری مدتی پس از خاموش شدن

hatsan
1st March 2013, 02:47
سلام.من یه پیکان انژکتوری مدل 83 با ecu s2000-11 دارم.چند وقتیه که وقتی ماشین رو خاموش میکنم نیم ساعت که میگذره وقتیکه میخوام استارت بزنم یه مقدار طول میکشه تا روشن بشه(یعنی با استارت اول روشن میشه منتها یک چند ثانیه ای طول میکشه تا ماشین روشن بشه.استارت زدنش هم قوییه)ولی وقتیکه هوا خیلی سرده و ماشینم یه چند ساعتی خاموشه و سرده با نیش استارت روشن میشه.سنسور اکسیژنش رو هم به خاطر اینکه مدام خطا میداد و مصرف سوختم زیاد شده بود عوضش کردم.ماشین نه از لحاظ مکانیکی ایراد داره و نه از لحاظ سنسورها و برق دزدی.ماشین دقیقا در دو حالت با نیش استارت روشن میشه یکیش در حالت خیلی سرده یعنی هر چی هوا سرد باشه با نیش استارت روشن میشه و یکیش هم در حالتییه که موتور داغ باشه به این صورت که وقتی ماشینو خاموش میکنم و دوباره استارت میزنم راحت روشن میشه.من یه ازمایشی که کردم به این صورت بود که وقتی یه نیم ساعتی از خاموش بودن ماشین میگذشت فیش سنسور اب رو در اوردم و به یک سنسور اب اضافه که در داخل اب داغ گذاشته بودم وصل کردم ,وقتیکه استارت زدم با اینکه انتظار داشتم چند ثانیه ای طول بکشه تا روشن شه ماشین با نیش استارت روشن شد.ماشین رو خاموش کردم و فیش رو به سنسور روی ماشین وصل کردم و استارت زدم تا ماشین گرم بشه و دوباره خاموش کردم و اینبار فیش رو به همان سنسوری که تو دستم بود و دماش تقریبا دمای محیط بود و ولرم, وصل کردم و استارت زدم ولی به جای اینکه فوری روشن بشه(چون ماشین خیلی گرم بود) چند ثانیه ای طول کشید تا روشن شه دقیقا مثل موقعی که یه نیم ساعتی خاموش بود ,استارت خورد.
کارهایی که رو ماشین انجام دادم.
شستشوی انژکتور
تعویض سنسور اکسیژن
تعویض باتری
تعویض رله دوبل
تعویض سنسور دمای اب
تعویض وایر و شمع
فیلر گیری سوپاپها
تمیز کردن استپر و دریچه گاز
تمیز کردن مپ سنسور
تعویض صافی بنزین و روغن موتور
دستگاه دیاگ هم هیچی نشون نمیده و چند بار هم برنامه ای سی یو رو هم از اول نصب کردن.با اینکه استپر ظاهرا خوب کار میکنه و در هوای سرد هم ساسات میکنه ایا ممکنه موقع استارت زدن خوب عمل نکنه.

حميد ذوالعلا
1st March 2013, 21:05
سلام
شيلنگ گاز را از ميكسر جدا كنيد.خودرو فقط با بنزين كار كند.و تست كنيد.
احتمال نشتي گاز ميباشد.

hatsan
1st March 2013, 22:55
ماشین دوگانه نیست.

tuneup 1
1st March 2013, 23:59
با درود
سوزنها رو از نظر نشتی هم تست کردین؟

hatsan
2nd March 2013, 00:43
بله.نشتی ندارن.

rasty
2nd March 2013, 01:26
با سلام
دوست عزیز شما باید پارامتر دمای اب را با دیاگ چک کنیدببینید دما را بیش از حد بالا یا پایین نزنه.در ضمن از کثیف شدن فشار شکن هم میتونه باشه

hatsan
2nd March 2013, 01:41
دمای اب رو به طور دقیق نشون میده.حتی خودم یه سنسور دمای اب رو برای اطمینان خریدم و بستم روی ماشین که اونم دمای اب رو دقیق نشون میده.رگلاتور فشار شکن هم کاملا تمیز بود و فشار پمپ بنزین رو هم چک کردن که در حد استاندارد بود.مپ سنسور هم درست کار میکنه و در حالت در جا کار کردن تقریبا عدد 380 رو نشون میده که در هر جا که دیاگ زدن گفتن درست نشون میده.دقیقا وقتیکه دمای اب بین بیشترین و کمترین مقدار باشه این اتفاق میافته.یعنی استارت بهتر در حالت موتور داغ و موتور خیلی سرد و استارت بد در موقع حالت ولرم.موقع استارت زدن استپر حرکت گامهاشو با توجه به دمای اب تنظیم میکنه؟یعنی ممکنه که در حالتی که دمای اب ولرمه استپر نتونه موقع استارت زدن به وظیفه خودش درست عمل کنه؟

kuhnavard
2nd March 2013, 01:47
سلام

استپر رو با یک استپر تستی(پراید و پیکان یکی است) عوض کن و آزمایشت رو دوباره انجام بده و نتیجه رو حتما اعلام کن
معرفی استپر فراموش نشه ( 2 بار به فاصله 10 ثانیه سویچ باز و بسته شود)

موفق باشی

sajadnasirpor
2nd March 2013, 13:38
سلام دوست عزیز شما برای امتحان سنسور دور موتور رو هم عوض کنین و نتیجه رو اعلام کنید

hatsan
2nd March 2013, 16:27
سلام.مرسی از محبتهای دوستان.امروز استپر ماشین رو با استپر پراید عوض کردم و قبل از استارت زدن 2 بار سوییچ رو به فاصله 10 ثانیه باز کردم و بستم.اما با اونم فرقی نکرد و ماشیم مدتی بعد از خاموش شدن دیر روشن شد.سنسور دور موتور رو هم یه ماه پیش باز کردم و تمیز کردم.وقتی که بستم سر جاش با اهم متر تستش کردم مقاومتش 390 اهم بود.

sajadnasirpor
2nd March 2013, 19:20
سلام دوست عزیز شما موقعی که ماشین دیر استارت میخوره فشار پمپ رو چک کنین ببینین درسته یا نه در ضمن من موردی داشتم که دمای آب رو بعضی مواقع درست نشون نمیداد و دیر روشن میشد و فیلر گیری هم فراموش نکنیدو یه کار هم میتونید بکنید موقعی که دیر روشن میشه با سرنگ به داخل منیفولد بنزین بزنید ببینید روشن میشه یا نه

tune.top
2nd March 2013, 20:03
دوست عزیز اتصال اهن ها رو تمیزکنید مخصوصا اتصال زیرباطری

nazari_omega
3rd March 2013, 16:12
سلام دوستان .
دقيقا همين مشكل رو من الان دوساله با ماشين خودم دارم ماشين من 206 تيپ 2 مدل 82 هرجا رفتم نتونستن مشكل رو برطرف كنن.
فقط من بيشتر قطعه عوض كردم انژكتورهاو كويل و واير و واشر سرسيلندر بعلاوه اون قطعاتي كه دوست ما اشاره كردن روهم عوض كردم هيچ تاثيري نداشت .الان دو ماهي هست كه بيخيال شده بودم اما چشمم به اين تاپيك خورد و گفتم كه مشكلمو اينجا بگم. دقيقا موبه مو مشكل206 من با پيكان دوست ما يكيه. متشكرم.

hatsan
3rd March 2013, 19:03
انشالله که با همکاری اساتید و شما این مشکل حل خواهد شد.احساس میکنم که این مشکل با تعویض یه قطعه ساده درست خواهد شد منتها کدوم قطعه الله اعلم!

cabsool
3rd March 2013, 19:39
باسلام ودرود.
من یه مورد داشتم تخت گاز میگرفتم زود روشن میشد.
به نظر من باید یجوره دیگه به این مشکل نگاه کنیم.
چند دلیل برای دیر روشن شدن هستش.
1-سوخت زیاد وارد موتور بشه.
2-سوخت کم وارد موتور بشه.
3-بر اثر خرابی واشر سرسیلندر اب روی پیستونها باشه.
4-سفت شدن فیلر که باعث ضعیف شدن کمپرس میشه.
حالا برای مثال:
فرض کنیم سوخت کم وارد موتور میشه باید یه کم
بنزین داخل دریچه گاز بریزیم ونتیجه رو مشاهده کنیم.....
من فکر میکنم این طور زودتر به نتیجه میرسیم
نظردوستان داین مورد چیه؟

hatsan
4th March 2013, 16:36
دوستان اگه توضیح بدن که در هوای خیلی سرد و موتور داغ سوزن استپر دقیقا در چه موقعیتی از سوراخ دریچه گاز قرار میگیره بهتر به نتیجه میرسیم.و اینکه استپر میزان قرار دادن سوزن رو در موقع سوییچ باز تنظیم میکنه یا موقع استارت زدن.در ضمن مواردی رو هم که دوستان پیشنهاد دادن, من( غیر از تزریق بنزین با سرنگ )اجرا کردم و فرقی نکرد.

cabsool
5th March 2013, 18:54
دوستان اگه توضیح بدن که در هوای خیلی سرد و موتور داغ سوزن استپر دقیقا در چه موقعیتی از سوراخ دریچه گاز قرار میگیره بهتر به نتیجه میرسیم.و اینکه استپر میزان قرار دادن سوزن رو در موقع سوییچ باز تنظیم میکنه یا موقع استارت زدن.در ضمن مواردی رو هم که دوستان پیشنهاد دادن, من( غیر از تزریق بنزین با سرنگ )اجرا کردم و فرقی نکرد.
سلام دوست عزیز.
استپر یه عملگره به هیچ سنسور یا سوزن یا هرچیزه دیگه نمیتونه فرمان بده.
استپر موتور با ولتاژ ACاز ای سی یو تغذیه میشه و هنگامی که سوییچ رو می بندیم 5تا 10میلیمتر
از سوراخ هوا فاصله میگیره.
وقتی موتور روشن باشه بسته به دمای آب و هوای ورودی تغییر میکنه. برای مثال وقتی هواسرد باشه
استپر برای حالت ساسات گیری عقب میاد تاموقعی که موتور گرم بشه.
دوست عزیز جرقه کویل رو هم تست کنید.
پیروز باشید:lay:

hatsan
5th March 2013, 19:44
مرسی.حالت ساسات گیری استپر در هوای سرد در حالت سوییچ باز اتفاق میافته یا موقع استارت زدن؟یعنی در هوای سرد که میخوایم ماشینو روشن کنیم وقتیکه سوییچ رو باز میکنیم و هنوز استارت نزدیم شروع به ساسات کردن میکنه؟

cabsool
5th March 2013, 20:04
هنگام استارت زدن یا سوییچ باز استپر ثابت میمونه تا هوای بیشتری وارد موتور بشه.
فقط از موقع استارت زدن تا گرم شدن موتور پاشش انژکترورها بیشتر میشن.:441619_laugh1:
وقتی هم که موتور گرم شد استپر به بزرگترین وظیفه خودش که ثابت نگه داشتن دورموتور هست و
مشغول میشه
وپاشش سوزنها هم معمول میشن.

hatsan
18th March 2013, 18:17
سلام.بالاخره بعد از کلی کلنجار رفتن با ماشین تونستم مشکل دیر روشن شدن ماشین رو بر طرف کنم.من وقتی دریچه گاز رو باز کردم دیدم بوی بنزین البته نه خیلی زیاد ,داره مییاد.پیچهای ریل انژکتور رو باز کردم و ریل رو همراه با سوزنها کشیدم بیرون ,دیدم از یکی از سوراخهایی که یکی از انژکتورها میره تو یه ذره بخار بنزین مییاد بیرون.البته ماشین گرم بود و هوا هم سرد,به همین خاطر بخار قشنگ دیده میشد.20 دقیقه صبر کردم و دوباره ریل رو گذاشتم سر جاش و استارت زدم,ماشین با یه نیش استارت روشن شد.فهمیدم که یکی از انژکتورها نشتی جزیی داره و بخار بنزین باعث دیر روشن شدن ماشین میشه.دوباره ریل رو کشیدم بیرون ,البته نه سوزنها رو از زوی ریل باز کردم او نه سوکتها رو .سوییچ رو باز کردم و به نوک انژکتور ها نگاه کردم و دیدم بلی حدسم درسته .از انژکتوریکه نزدیک رگلاتوره هر سی ثانیه یک قطره بنزین میچکه و اون بنزین که بخار میشه باعث خفه کار کردن و دیر روشن شدن ماشین میشه.امروز یه سوزن انژکتور valeo ایساکویی خریدم و بستم سر جاش و مشکل به طور کامل بر طرف شد.

من چند ماه قبل سوزنها رو باز کردم و بردم برای شستشو با دستگاه اولتراسونیک .این مشکل دقیقا از اون زمان شروع شد.حالا بماند که اون تعمیر کار یکی از سوزنای منو کش رفته بود و گفته بود که یکیش سوخته و برو یه تازشو بخر که من فورا با بررسی شماره سریالش قضیه رو فهمیدم و سوزن انژکتور خودمو تونستم ازش بگیرم.البته اول قبول نمیکرد ولی بالاخره کاری کردم که برادرش رفت و سوزن انژکتور منو از تو یه جعبه که انداخته بود توش برداشت و به من داد.
خلاصه من برای بار دوم سوزنها رو باز کردم و برای شستشوی دوباره به یک مرکز مجهز بردم که اتفاقا صاحبش دبیر فنی مکانیک بود و در فنی حرفه ای هم تدریس میکرد.بهد از 4 بار شستشو در حمام اولتراسونیک و بررسی میزان پاشش تنها کاری که نکرد این بود که 2 دقیقه کنار سوزنا وایسه و ببینه که سوزنا نشتی دارن یا نه.بعد از شستشو ,من بهش گفتم که سوزنا نشتی دارن یا نه که بهم گفت همشون سالمن(احتمالا منظور این اقا از نشتی این بود که وقتی که پاشش رو قطع میکنه سیلی عظیمی از بنزین جاری بشه و تمام مغازه رو با خودش ببره!!!!)حتی در جواب من که پرسیدم نشتی داره یا نه بهم گفت اگه نشتی داشته باشه که ماشین زود روشن میشه چون بالاخره بنزین میره تو دیگه!
من امروز فهمیدم برای بار اول که من انژکتورها رو بردم برای شستشو احتمالا اون اقا از یه حلال خیلی قوی استفاده کرده که به اجزا داخلی انژکتور صدمه زده.چون قبل اون ماشین من هیچ مشکلی نداشت و فقط از سر کنجکاوی دادم تمیزش کنن.در اینجا خواستم از همه اساتیدی که وقت گذاشتن و منو برای درست شدن ماشین کمک کردن تشکر کنم,علی الخصوص از دوست گرامی سیرجانیمون, کاربر tuneup 1 (http://kiansat.kim/member.php?u=24492)

nazari_omega
29th March 2013, 00:01
سلام
متشكرم از راهنماييتون دوست عزيزم. احتمالا مال منم مشكلش همينه .البته من قبلا سوزن انژكتورها رو عوض كردم اما نو نزاشتم چون منم به حرف تعمير كار كه ميگفت انژكتورش كاملا بي نقصه اعتماد كردم.اما بايد به زودي عوضشون كنم چون ديگه مدت نگه داشتن استارتش داره ميره بالا.متشكرم.

hatsan
29th March 2013, 01:52
خواهش میکنم.اقای نظری قطعا مشکل 206 شما از سوزن انژکتوره.مطمعن باشین با تعویض سوزن انژکتور با نمونه فابریک و اورجینال مشکل دیر روشن شدن حل خواهد شد.بعضی تعمیر کارها به این نشتی جزیی اهمیتی نمیدن و موقعی میگن که سوزن نشتی داره که لحظه قطع پاشش در دستگاه ,بنزین شر شر بریزه!!!!!.سوزن انژکتور در موقع خاموش شدن ماشین به هیچ وجه نباید سرش بنزینی بشه چون بخارات بنزین مانع از ترکیب درست بنزین با هوا در لحظه استارت زدن خواهد شد.اگه انژکتورهاشو عوض کردین حتما نتیجه کارتون رو در این تاپیک بنویسین.مرسی

nazari_omega
29th March 2013, 13:09
متشكرم .به روي چشم:smile:

vafadar
25th April 2013, 23:28
دوستان من هر وقت میخام از نشتی انژکتورها مطمئن بشم بلافاصله بعد از خاموش کردن شیلنگ ورودی بنزین رو در میارم تا فشار از تو ریل افت کنه و اگه انژکتور نشتی داشته باشه مشخص بشه وماشین راحت روشن میشه و اکثر مواقع بد روشن شدن بعد از خاموشی در هوای گرم نشتی انژکتوره و نشانه دوم در هوای سرد راحت روشن میشه چون نشتی همون کار ساسات رو در هوای سرد انجام میده.

nazari_omega
26th April 2013, 01:22
دوستان من هر وقت میخام از نشتی انژکتورها مطمئن بشم بلافاصله بعد از خاموش کردن شیلنگ ورودی بنزین رو در میارم تا فشار از تو ریل افت کنه و اگه انژکتور نشتی داشته باشه مشخص بشه وماشین راحت روشن میشه و اکثر مواقع بد روشن شدن بعد از خاموشی در هوای گرم نشتی انژکتوره و نشانه دوم در هوای سرد راحت روشن میشه چون نشتی همون کار ساسات رو در هوای سرد انجام میده.

سلام
دقيقا همينطوره كه شما گفتيد. من با آزاد كردن شيلنگ بنزين از سر ريل سوخت بلافاصله بعداز خاموش كردن ماشين امتحان كرده بودم و جواب داد. اما رفتم سوزن انژكتور اورجينال 206 بخرم شده دونه اي 130 تومن بي خيال شدم.فعلا بي خيال شدم. اما با كمك شما دوستان به ايراد رسيدم و خيالم راحت شد.
موفق باشيد.

nazari_omega
26th June 2013, 21:08
با سلام مجدد به همه دوستان گلم
بالاخره بعداز مدتها تونستم انژكتور اصل فرانسه دست دوم با ريل سوخت كامل گير بيارم ظاهر انژكتورها با مال خودش خيلي فرق داشت به رنگ سبز و كمي بدنه اون كلفت تر بود به گفته تعميركار اينا رو روي ماشينهاي رالي استفاده ميكردن اول فكر كردم نميخوره اما بعداز نصب ديگه تا حالا اصلا مشكل دير روشن شدن رو ندارم شتاب ماشين خيلي خيلي زيادشده مصرف سوخت هم پايين اومده با نيش استارت روشن ميشه و كلي از سرو صدا و لرزش موتور قطع شده. باز هم از راهنماييهاي خوب شما دوستان hatsan (http://kiansat.kim/member.php?u=144014) و tuneup 1 (http://kiansat.kim/member.php?u=24492) وsajadnasirpor (http://kiansat.kim/member.php?u=41329) وcabsool (http://kiansat.kim/member.php?u=92169) تشكر ميكنم براي همه شما آرزوي موفقيت و سربلندي دارم.

hatsan
31st July 2013, 13:09
خواهش میکنم.واقعا خوشحال شدم از اینکه مشکل 206 شما حل شد.

sibel
4th December 2015, 17:51
برادرحاتسان گل کاشتی پراید منم مشکل ماشین شمارو داشت که هیچ تعمیرکاری نمیدونست مش باراهنمایی شما درست شدخیر ببینی

hamed7731
11th April 2019, 03:04
با سلام خدمت دوستان
بنده یک پیکان ۸۳ دارم ، مشکلمم اینه که هنگام روشن شدن استارتو باید نگه داری و همراهش با گاز ماشینو روشن کنی علت دیر روشن شدن از چی میتونه باشه
شمع و وایر سالمن، استپر و سنسور آب هم نو گرفتم، ***** بنزین و یکی از انژکتور ها هم عوض کردم ، کویل هم تست کردم همه سالمن ، نشتی سوزن انژکتور نداره ، ممکنه بخاطر ضعیف شدن پمپ بنزین باشه؟یا سنسور مپ با سنسور اکسیژن؟
لطفا راهنمایی کنید ممنون.

Majidaa2
5th November 2020, 21:37
من مدتیه این مشکل رو دارم و تا حالا کلی خرج کردم. ممنون از درج تجربه شما. احتمالا مشکل من هم همینه. خدا خیرتون بده.

mbf1355
6th November 2020, 01:09
دقیقا درد پراید من هم همینه نزدیک به ۳۰تا استارت باید بزنم نزدیک سه میلیون خرج کردم نتیجه نگرفتم واقعا خسته شدم خدایا به فریادم برس