PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مکانیزم عمل کرد دزدگیر

darkness.signals
7th March 2013, 14:27
سلام خدمت اساتید
عذر میخوتم که سوالم خیلی ابتدایی هست
وقتی دزد گیر رو جدا میکنم بازم ماشین روشن میشه پس دزد گیرا برق رو چه جوری قطع میکنن که نبودشون رو روشن شدن ماشین تاثیر نمیذاره؟

IRANIA
7th March 2013, 14:58
سلام خدمت اساتید
عذر میخوتم که سوالم خیلی ابتدایی هست
وقتی دزد گیر رو جدا میکنم بازم ماشین روشن میشه پس دزد گیرا برق رو چه جوری قطع میکنن که نبودشون رو روشن شدن ماشین تاثیر نمیذاره؟

سلام
دوست عزیز اگر با جدا کردن دزدگیر بازم ماشین روشن میشود حتما رله قطع کن وصل نکردید

darkness.signals
7th March 2013, 18:44
سلام
دوست عزیز اگر با جدا کردن دزدگیر بازم ماشین روشن میشود حتما رله قطع کن وصل نکردید

مرسی جواب دادین...
میشه یه مختصر توضیح هم لطف کنین؟

IRANIA
7th March 2013, 23:09
رله قطع دزدگیر 4سیم دارد 2تا سیم ضخیم و 2عدد سیم نازک (معمولا به رنگ زرد و سفید)
سیم های ضخیم رله به صورت سری روی سیم پله دوم سوییچ وصل می شود وسیم های سفید به ACC و سیم زرد به دستگاه دزدگیر وصل میشود
زمانی که دزدگیر فعال میشود رله برق پله دوم را قطع میکند و ماشین استارت نمی خورد و زمانی که دزدگیر غیر فعال شود رله وصل می شود وماشین استارت می خورد و روشن می شود
البته در دزدگیر های دارای استارتر کمی فرق دارد

darkness.signals
9th March 2013, 12:24
پس تمام دزد گیرها از پله دوم سوییچ از روشن شدن ماشین جلو گیری میکنن؟
چیزی که من فهمیدم اینه:
این رله فقط واسه لحظه استارت مدار رو میبنده تا ما بتونیم استارت بزنیم بعدش دوباره مدار رو باز میکنه.درسته؟

IRANIA
9th March 2013, 14:24
پس تمام دزد گیرها از پله دوم سوییچ از روشن شدن ماشین جلو گیری میکنن؟
چیزی که من فهمیدم اینه:
این رله فقط واسه لحظه استارت مدار رو میبنده تا ما بتونیم استارت بزنیم بعدش دوباره مدار رو باز میکنه.درسته؟

دوست عزیز وقتی دکمه بسته دزدگیر را می زنید رله مدار را قطع میکند و ماشین استارت میخورد اما روشن نمی شود در واقع لامپ های پشت کیلومتر روشن نمیشود و زمانی که دکمه باز دزدگیر را میزنید رله مدار را وصل می کند و ماشین استارت می خورد و روشن میشود

darkness.signals
9th March 2013, 16:52
پس اگه وقتی ماشین روشن هست به هر دلیل این رله مدار رو به قول شما قطع کنه ماشین با هر سرعت و هر کجا که باشه خاموش میشه! درسته؟

IRANIA
9th March 2013, 21:51
پس اگه وقتی ماشین روشن هست به هر دلیل این رله مدار رو به قول شما قطع کنه ماشین با هر سرعت و هر کجا که باشه خاموش میشه! درسته؟

بله وقتی رله قطع شود ماشین خاموش میشود مثل اینکه سوئیچ را ببندید

darkness.signals
9th March 2013, 23:03
ممنونم از جواب هاتون.
متاسفانه سیستم جالبی نیست.رله ها از اونجایی که مکانیکی هستن "عمر مفید" دارن حالا آمپر و ولتاژی که سوییچ میکنن هم تو این قضیه تاثیر داره.راه های مطمئن تری هم هست.
بازم ممنونم:smile:

darkness.signals
10th March 2013, 02:02
خواستم ویرایش کنم نشد...
البته این نظر من بود شاید نباید نظر میدادم شاید کلا اشتباه میکنم.

IRANIA
10th March 2013, 08:02
ممنونم از جواب هاتون.
متاسفانه سیستم جالبی نیست.رله ها از اونجایی که مکانیکی هستن "عمر مفید" دارن حالا آمپر و ولتاژی که سوییچ میکنن هم تو این قضیه تاثیر داره.راه های مطمئن تری هم هست.
بازم ممنونم:smile:

البته هیچ جای نگرانی نیست این رله ها آمپر بالایی را تحمل می کنندو برعکس رله های معمولی کار می کنند یعنی وقتی برق به رله وصل کنیم مدار قطع می شود و جریان برق را که قطع کنیم مدار را وصل می کند سالهاست که از این رله ها استفاده می شود من تا به امروز خرابی رله ندیدم
بازم سوالی در رابطه با دزدگیر و نصب داشتید من در خدمت شما هستم

darkness.signals
11th March 2013, 14:52
من به جای استفاده از رله قطع با یه مدار ترانزیستوری پین سوییچ باز ایسیو رو قطع و وصل کردم چون این پین مصرفی نیست و در حد میلی آمپر جریان میکشه.هم کم هزینه تر هست هم کمتر جا میگیره و نصبش هم راحتتره.مدار رو گذاشتم تو خود دزدگیر.اگه این کار مشکلی داره لطفا نظر بدید.

IRANIA
12th March 2013, 08:29
من به جای استفاده از رله قطع با یه مدار ترانزیستوری پین سوییچ باز ایسیو رو قطع و وصل کردم چون این پین مصرفی نیست و در حد میلی آمپر جریان میکشه.هم کم هزینه تر هست هم کمتر جا میگیره و نصبش هم راحتتره.مدار رو گذاشتم تو خود دزدگیر.اگه این کار مشکلی داره لطفا نظر بدید.

ایده بسیار جالبی است اما این مدار نباید نوسان داشته باشد زیرا با کوچک ترین نوسان ماشین خاموش و روشن میشود

darkness.signals
12th March 2013, 09:53
اگه منظورتون ریپل ac هست که با برق باطری اصلا نداریمش اینجا نوسان در مقادیر dc هم که از 6 تا 12 ولت رو جواب میده .