PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آرشیو سوالات و مشکلات مادر برد . بایوس

davodpor
21st March 2010, 18:06
با سلام دراین تایپک سوالات مربوطه به مادر برد وقطعات سخت افزار مطرح میگردد

jesus
25th October 2010, 22:04
سلام بر اساتید محترم
مادربرد گیگا 8iDML
وقتی روشن میکنم کد C1 میده.خاموش و دوباره ک روشن میکنم بوت میشه تصویر میده و میاد رو کد 26 ک کد سلامت است و سریع خاموش میشه.باید از پشت پاور خاموشش کنم و دوباره ک روشنش میکنم C1 میده.درضمن 3تا خازنهای 6.3 (3300) دور چیپ بادکرده بود عوض کردم.به چیپ شمالی شک کردم.هیت گرفتم ولی هنوز همون وضعه.
اسلتهای رم رو چک کردم ولتاژ رم را داشتم
ممنون از پاسختون

jesus
25th October 2010, 22:09
سلام
مادربرد

85ERV4-RL - SOLTEK روشن نمیشه.برق 4تاییشو کشیدم بازم روشن نشد.تو سوییچ 3.490 رو دارم.با پنس کریستال را شورت کردم.روشن نشد.فقط رو پایه های کریستال ولتاژی ندار.روی IO هم ندارم.
روی کریستال باید ولتاژی باشه؟چند؟
ممنون از راهنماییتون

Meisam-Alishahi
26th October 2010, 14:09
سلام بر اساتید محترم
مادربرد گیگا 8iDML
وقتی روشن میکنم کد C1 میده.خاموش و دوباره ک روشن میکنم بوت میشه تصویر میده و میاد رو کد 26 ک کد سلامت است و سریع خاموش میشه.باید از پشت پاور خاموشش کنم و دوباره ک روشنش میکنم C1 میده.درضمن 3تا خازنهای 6.3 (3300) دور چیپ بادکرده بود عوض کردم.به چیپ شمالی شک کردم.هیت گرفتم ولی هنوز همون وضعه.
اسلتهای رم رو چک کردم ولتاژ رم را داشتم
ممنون از پاسختون

هوالعلیم
با سلام ، مادربرد شما زیر سوکت cpu قطعی نقطه ای داره همانطور که قبلا عرض کردم روپوش سفید رنگ سوکت را در آورید و پایه بیس سوکت را از رو 220 درجه و از زیر 230 درجه حرارت دهید البته مایع فلکس یادتان نرود تمامی روی سوکت را پر از مایع فلکس نمایید.

موفق باشید

Meisam-Alishahi
26th October 2010, 14:17
سلام
مادربرد

85ERV4-RL - SOLTEK روشن نمیشه.برق 4تاییشو کشیدم بازم روشن نشد.تو سوییچ 3.490 رو دارم.با پنس کریستال را شورت کردم.روشن نشد.فقط رو پایه های کریستال ولتاژی ندار.روی IO هم ندارم.
روی کریستال باید ولتاژی باشه؟چند؟
ممنون از راهنماییتون

هوالعلیم
با سلام ، شما در این مادربرد بر روی پین سویچ باید 5 ولت داشته باشید، مشکل طبق عرایضی که قبلاگفته ام در مدار سوییچ چند قطعه ارتباط مستقیم با یکدیگر دارند رگولاتور و پل جنوبی و I/O شما ولتاژورودی و خروجی رگولاتور را چک کنید ولتاژ 3.3 جهت درایو شدن پل جنوبی را چک کنید در صورت سالم بودن موارد فوق I/O را خارج ساخته و بر روی پین سوییچ اندازه گیری ولتاژ کنید اگر ولتاژ درست شد مشکل از I/O میباشد اما اگر ولتاژ همچنان پایین هست پل جنوبی اشکال دارد. در ضمن یاد آور شوم که بر روی کریستال لوله ای ولتاژی وجود ندارد اون عددی که مولتی متر نشان میدهد فرکانس نبضی و سینوسی کریستال است.

موفق باشید

jesus
26th October 2010, 21:50
سلام
مادربرد 478
یکی از فتهای دور CPU سوخته بود ک طبق فرمایش شما مشابهی ک فرموده بودید تعویض کردم.کنار پل جنوبی 3.245 رو دارم.Io رو عوض کردم.ولی هنوز وقتی سوییچ میکنم تستر ی چشمک میزنه و سریع خاموش میشه.جایی داغی ندیدم.باید پاور را از پشت خاموش و دوباره ک روشن میکنم دوباره ی چشمک و دیگر هیچ-در ضمن با IO قبلیشم همین بود
ممنون از توجهتون

Meisam-Alishahi
27th October 2010, 10:12
سلام
مادربرد 478
یکی از فتهای دور CPU سوخته بود ک طبق فرمایش شما مشابهی ک فرموده بودید تعویض کردم.کنار پل جنوبی 3.245 رو دارم.Io رو عوض کردم.ولی هنوز وقتی سوییچ میکنم تستر ی چشمک میزنه و سریع خاموش میشه.جایی داغی ندیدم.باید پاور را از پشت خاموش و دوباره ک روشن میکنم دوباره ی چشمک و دیگر هیچ-در ضمن با IO قبلیشم همین بود
ممنون از توجهتون

هوالعلیم

با سلام دوست خوبم این مشکل اصلا ربطی به I/O نداره شما در PWM CPU دچار اشکال شده اید 4 پین را جدا ساخته در صورت روشن شدن مادربرد ، شما همچنان در آن بخش دچار اشکال هستید، لازم به ذکر است خرابی CPU و یا فن CPU هم میتواند مادربرد را دراین وضعیت قرار دهد.

موفق باشید

jesus
27th October 2010, 10:29
هوالعلیم

با سلام دوست خوبم این مشکل اصلا ربطی به I/O نداره شما در PWM CPU دچار اشکال شده اید 4 پین را جدا ساخته در صورت روشن شدن مادربرد ، شما همچنان در آن بخش دچار اشکال هستید، لازم به ذکر است خرابی CPU و یا فن CPU هم میتواند مادربرد را دراین وضعیت قرار دهد.

موفق باشید

ممنون از راهنماییتون.4پین را خارج کردم ولی بازم همونه.ی چشمک و دیگر هیچ.تمام فتها رو چک کردم.جایی دیگه تو اون قسمت هست ک باید چک شود؟
با تشکر

Meisam-Alishahi
27th October 2010, 11:36
ممنون از راهنماییتون.4پین را خارج کردم ولی بازم همونه.ی چشمک و دیگر هیچ.تمام فتها رو چک کردم.جایی دیگه تو اون قسمت هست ک باید چک شود؟
با تشکر

هوالعلیم

با سلام ، مدار ورودی و بخش PWM پل جنوبی کاملا و با دقت چک شود شورتی در مدار دارید.

موفق باشید 

jesus
27th October 2010, 17:23
سلام
ممنون از توجهتون.سوکت CPU رو میشه با هیت تعویض کرد؟البته سوکتی ک از پشت نزده بیرون.نیاز ب شابلون و ساچمه چینی داره؟
با تشکر

jesus
27th October 2010, 19:45
سلام
مادربرد گیگا با FE استارت میشه و روی FF می ایسته
با تشکر از راهنماییتون

البته Vcore دارم.ولی فتهای دور CPU داغ میکنه و دستگاه بعد از یک دقیقه خاموش میشه.فتهارو بیرون چک کردم سالمند
ممنون از راهنماییتون

Meisam-Alishahi
28th October 2010, 10:16
سلام
ممنون از توجهتون.سوکت CPU رو میشه با هیت تعویض کرد؟البته سوکتی ک از پشت نزده بیرون.نیاز ب شابلون و ساچمه چینی داره؟
با تشکر

هوالعلیم

با سلام ، بله جهت تعویض سوکت cpu نیاز به این ابزار دارید.

موفق باشید

Meisam-Alishahi
28th October 2010, 10:20
سلام
مادربرد گیگا با FE استارت میشه و روی FF می ایسته
با تشکر از راهنماییتون

البته Vcore دارم.ولی فتهای دور CPU داغ میکنه و دستگاه بعد از یک دقیقه خاموش میشه.فتهارو بیرون چک کردم سالمند
ممنون از راهنماییتون

هوالعلیم

با سلام ، دوست من شما سوالتان را خیلی کلی مطرح کردید ، تلفنی تماس بگیرید تا راهنمایی شوید

موفق باشید

jesus
30th October 2010, 18:56
سلام
مادربرد LGA - Giga
یک بار ک روشن میکنم ی لحظه خیلی کوچیک جندتا کدمیده و خاموش میشه.وقتی دوباره روشنش میکنم یکراست میره روی کد 00
بنظرم رسید ک پروگرامش کنم.جون دیدم اول میره سر 00
ممنون از توجهتون

jesus
31st October 2010, 10:39
سلام بر دوستان و ممنون از راهنمایی تلفنی آقای عالیشاهی
CPU رو عوض کردم و سیستم بوت شد

jesus
4th November 2010, 10:36
sلام آقای عالیشاهی
ممنون از توجهتون.ممنون بخاطر IO.بدستم رسید.IO رو تعویض کردم و زیر لوپ دوچشمی هم تگاه کردم.ولی بازم روشن نمیشه.ممنون میشم باقی مراحل رو راهنماییم کنید
با تشکر

alimatin58
7th November 2010, 14:40
باسلام وخسته نباشید.من روکامپیوترم آنتی ویروس کسپراسکای نصب کرده بودم بعد ازروکامپیوترپاکش کردم وریستارت شددیگه بالانیومدمادلبردم اسمش اسراگه مشکل اینجاست دیگه با افدوF2وارد تنظیمات سه تاپ نمیشه وباطری رودرآوردم جازدم وروشن کردم وF2روزدم توتنظیمات سی تاپ نمیره وباF11هم توتنظیمات بوت نمیره که میخوام ویندوزشو عوض بکنم فقط F1کارمیکنه ممنون میشم کیبوردم سالمه

jesus
10th November 2010, 14:17
سلام بر دوستان
جناب آقای علیشاهی در حال اسباب کشی به جای جدید هستند برای همین نمیتونن یک هفته ای درخدمت دوستان باشن.منتظر بازگشت ایشون هستیم

mostafait
20th November 2010, 13:01
با سلام.

دوستان عزیز یک مادربرد دارم با مارک Elite مدل GF7050 با کارت گرافیک آنبورد!

باطری رو عوض کردم بایوس هم آپدیت کردم!

اما بازم هروقت برق میره میاد بایوس ریست میشه و موقع روشن شدن اررور تایم و تاریخ میده و باید F1 زد و ...!

چیکار باید کنم؟

Meisam-Alishahi
30th November 2010, 11:48
با سلام.

اما بازم هروقت برق میره میاد بایوس ریست میشه و موقع روشن شدن اررور تایم و تاریخ میده و باید F1 زد و ...!

چیکار باید کنم؟

هوالعلیم

با سلام ، شما در مرحله اول جای باطری بایوس را از لحاظ اتصال به مادربرد چک کرده و محل اتصال جای باطری بایوس( از لحاظ لحیم سردی )مجددا با قلع تازه لحیم نمایید و سپس پس از رفع نشدن (البته اگر بایوس را درست آپدیت کرده باشید )این مشکل CPU را تعویض نمایید.

موفق باشید

amsane
30th November 2010, 16:18
با سلام.

چیکار باید کنم؟
دوست عزیز اینو به محض اطلاع خدمتتون عرض میکنم وقتی شما تاریخ را تغییر می دهی ایا پایین صفحه تعویض تاریخ محسوس است یعنی بعد از تنظیمات سیو میکند یا فقط خارج می شوید باتری را درست قرار می دهی مثت تمام صفحه فلزی بزرگش هست واون قسمتی که با لاستیک جدا شده منفی تیغه منفی تمیز باشه ابتدایی ولی مهم بود اینها را خدمتتان گقتم اگر نشد بنویس دوباره

sadsajjad
11th December 2010, 23:39
با عرض سلام
من ویندرز 7 نصب کردم ولی متاسفانه هیچ کدوم از درایور ها رو نمی شناسه حتی موس usbهم نمی شناسه مشکل چیه ؟
باتشکر

SALEH
12th December 2010, 01:20
سلام
برای تعویض ویندوزازکلیدdeleteاستفاده کنید

منصور
25th April 2011, 15:55
با سلام من یک مادربرد گیگا دارم که سیستم بالا نمی اید البته روی مانیتور هم هیچ نوشته ای نمیاد فقط سیاه است وقتی که کلید پاور را می زنی سی پی یو کار میکند وبعد از یک دقیقه صدا بوق میدهد ودیگر هیچ ایراد از مادر برد است ایا میشود تعمیر کرد رم پاور وکرافیک هم تست شد سالم است ؟تشگر

Meisam-Alishahi
25th April 2011, 22:07
با سلام من یک مادربرد گیگا دارم که سیستم بالا نمی اید البته روی مانیتور هم هیچ نوشته ای نمیاد فقط سیاه است وقتی که کلید پاور را می زنی سی پی یو کار میکند وبعد از یک دقیقه صدا بوق میدهد ودیگر هیچ ایراد از مادر برد است ایا میشود تعمیر کرد رم پاور وکرافیک هم تست شد سالم است ؟تشگر

هوالعليم

با سلام ، دوست عزيز نوع بوق را مشخص نفرموديد ( تك بوق - ممتد بدون قطع بوق - 3 نوبت پست سر هم با وقفه 1 ثانيه اي و ...) در ضمن نميشود بدون دستگاه و تجهيزات سخت افزاري براحتي گفت كه CPU در مدار است و دارد كار ميكند ، لطفا نوع مادربرد كه كدام مدل GIGA است را مشخص بفرماييد ؟ قبل از هر كاري به شما يك راه بسيار ساده را پيشنهاد ميكنم ابتدا سوكت رم و گرافيك را با يك فرچه نرم از گرد و خاك تميز ميكنيد و سپس به مراكز فروش قطعات الكترونيكي مراجعه و اسپري خشك ناهيد را تهيه نماييد پس از تميز كردن اسلت رم و گرافيك روي اسلت ها را با اسپري ناهيد ، اسپري نماييد سپس پايه هاي مسي رم و گرافيك را هم با اسپري شستشو كنيد و با همان وضعيت خيس رم و گرافيك را جابزنيد اگر ميتوانيد فن CPU را برداشته و CPU را از مادربرد جدا كرده و بر روي سوكت CPU و پايه هاي CPU هم با اسپري شستشو دهيد و با همان وضعيت خيس CPU را جا بزنيد و لازم نيست منتظر بمانيد تا اسپري خشك شود چون اسپري خشك ناهيد آنتي استاتيك است سيستم را روشن كنيد ان شاالله مشكل رفع ميشود اگر مشكلتان رفع نشد به سوالاتي كه از شما پرسيدم پاسخ داده تا ان شاالله راهنمايي شويد.

موفق باشيد

omid.akbari
6th May 2011, 16:25
سلام بر دوسنان
مادربرد مذکور اتوماتیک روشن میشد.Io را عوض کردم .حالا موقع سوییچ یک چشمک میزند و هیچ.تمام قطعاتی که علامت زدم را تعویض کردم.ولی همونجوریه.ممنون از توجه دوستان.برکت خداوند با شما باد.آمین

omid.akbari
19th May 2011, 01:12
سلام بر دوسنان
مادربرد مذکور اتوماتیک روشن میشد.Io را عوض کردم .حالا موقع سوییچ یک چشمک میزند و هیچ.تمام قطعاتی که علامت زدم را تعویض کردم.ولی همونجوریه.ممنون از توجه دوستان.برکت خداوند با شما باد.آمین
دوست من امید اکبری سلام !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
از همه دوستان بخاطر همفکری و دیدن این پست و تشکر زدن پای پست و .................صمیمانه متشکرم.جالبه تو بخش کامپیوتر طراح سوال خودم باشم و خودمم بیام جواب بدم.اییییییییییول به خودم.مرسی به همه کاربرهای بخش کامپیوتر بخاطر فعالیت بی سابقشون.مرسی از مدیران عزیز این بخش.چرا که واقعا سنگ تموم گذاشتن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
واقعا که.باید خجالت بکشیم.بعدشم انتظار داریم این بخش رونق بگیره.باید بریم برای خودمون مدال افتخار بخریمو آویزون کنیم.
دوستان میدونم کلی زحمت کشیدین تا این مادربردو درست کنیم.ولی لطفا دیگه بهش فکر نکنین .چون درست شد.یکی از فتهای PWM لحیم سردی داشت.برین حالشو ببرین.
برکت خداوند با همه دوستانی که زحمت نکشیدن برای این بخش.چون کسی را نداریم تو این بخش فعالیت کنه.پس برکت خداوند با همه دوستان
آمین

Meisam-Alishahi
21st May 2011, 10:26
دوست من امید اکبری سلام !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
از همه دوستان بخاطر همفکری و دیدن این پست و تشکر زدن پای پست و .................صمیمانه متشکرم.جالبه تو بخش کامپیوتر طراح سوال خودم باشم و خودمم بیام جواب بدم.اییییییییییول به خودم.مرسی به همه کاربرهای بخش کامپیوتر بخاطر فعالیت بی سابقشون.مرسی از مدیران عزیز این بخش.چرا که واقعا سنگ تموم گذاشتن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
واقعا که.باید خجالت بکشیم.بعدشم انتظار داریم این بخش رونق بگیره.باید بریم برای خودمون مدال افتخار بخریمو آویزون کنیم.
دوستان میدونم کلی زحمت کشیدین تا این مادربردو درست کنیم.ولی لطفا دیگه بهش فکر نکنین .چون درست شد.یکی از فتهای PWM لحیم سردی داشت.برین حالشو ببرین.
برکت خداوند با همه دوستانی که زحمت نکشیدن برای این بخش.چون کسی را نداریم تو این بخش فعالیت کنه.پس برکت خداوند با همه دوستان
آمین

هوالعليم

با سلام خدمت جناب اكبري ، واقعا جاي تامل داره كه شمابه عنوان مدير بخش كامپيوتر اين فرمايشات را ميكنيد:10: دوست عزيز اگر مشاهده ميكنيد كه بنده به بعضي از سوالات شما پاسخ نميدم فقط بخاطر اينه كه بار ها اين سوالات پيش و پا افتاده و يا مشابه آن را پرسيده ايد و بنده هم پاسخ دادم :dani: در مدت چند روزي كه به كلينيك خانه سخت افزار نكا تشريف آورديد و بنده در خدمت شما بودم تمامي مسائل و مشكلات مادربرد را بصورت كاملا فشرده و كلي خدمتتان عرض كردم و شما هم از كلاس فيلم تهيه نموديد و هم نت برداري كرديد ، يك مقدار هم در موقع كار و تعميرات سخت افزار از خود مايه بگذاريد و با فكر و تامل بيشتر به كار نگاه كنيد و اگر واقعا مسئله اي را نتوانستيد حل نماييد آنوقت در سايت مطرح نماييد تا ان شاالله اگر در توان و وسع علمي بنده باشد پاسخ شما را بدهم ، جناب اكبري بنده از شما توقع بيشتري داشته و دارم .

با تشكر

موفق باشيد

omid.akbari
23rd May 2011, 01:32
ممنون از لطفت دوست خوبم
ولی قصد از طرح اینگونه سوالات بالا بردن سطح بخش و همچنین آشنایی بیشتر دوستان با تعمیرات مادربرد و قطعات دیگر کامپیوتر است.برای همین سعی میکنم سوالات را ساده و اجمالی مطرح کنم دوست من
ممنون از همکاری شما و باقی عزیزان
برکت خداوند با شما باد
آمین

omid.akbari
25th May 2011, 10:07
سلام بر دوستان
مادربرد مورد نظر اتوماتیک روشن میشود و بوت میشود بدون ایراد.من کریستال را عوض کردم ولی بیفایده بود
ممنون از توجه عزیزان
برکت خداوند با شما باد.آمین

omid.akbari
25th May 2011, 10:15
سلام بر دوستان و عزیزان گرامی
مادربرد مذکور روشن نمیشود و فتهای بالای رم تماما داغ میکنند.من تمام فتها را تعویض کردم با همان شماره خودش.ولی بازهم همان است.ممنون از راهنمایی عزیزان

Meisam-Alishahi
25th May 2011, 23:03
سلام بر دوستان
مادربرد مورد نظر اتوماتیک روشن میشود و بوت میشود بدون ایراد.من کریستال را عوض کردم ولی بیفایده بود
ممنون از توجه عزیزان

هوالعليم

با سلام ، فعلا چند راهكار را عرض ميكنم لطفا به ترتيب عمل نماييد ، ابتدا پاور را تعويض نماييد در صورت عدم نتيجه ، CPU را تعويض نماييد اگر نتيجه نگرفتيد ، بايوس را پروگرام نماييد ، در صورت نتيجه نگرفتن مشكل از مدار ورودي مي باشد در اين صورت ابتدا IO تعويض شود ، معمولا اين مورد روشن شدن اتوماتيك به علت نوسان پاور است.

موفق باشيد

Meisam-Alishahi
25th May 2011, 23:07
سلام بر دوستان و عزیزان گرامی
مادربرد مذکور روشن نمیشود و فتهای بالای رم تماما داغ میکنند.من تمام فتها را تعویض کردم با همان شماره خودش.ولی بازهم همان است.ممنون از راهنمایی عزیزان

هوالعليم

با سلام ، لطفا مدل مادربرد را اعلام نماييد و اگر امكان دارد از نماي نزديك يك عكس هم از مادربرد ارسال نماييد.

موفق باشيد

omid.akbari
26th May 2011, 15:58
دوست خوبم میثم سلام
این تصویر مادربرد و اونهایی که علامت زدم فتها هستند.

Meisam-Alishahi
26th May 2011, 22:35
دوست خوبم میثم سلام
این تصویر مادربرد و اونهایی که علامت زدم فتها هستند.

هوالعليم

با سلام ، فت ها را از مدار جدا ساخته و ولتاژ را اعلام بفرماييد ، در ضمن هد سينگ روي چيپ را برداريد و چيپ را لمس كنيد آيا چيپ گرم ميشود يا خير ، و بر روي دو سر خازنهاي SMD روي چيپ با بيزر مولتي چك نماييد و دقت نماييد كه آيا مولتي بوق ميزند يا نه اگر بوق داريد عدد مولتي چند است و اگر بوق نداريد باز هم عدد را اعلام بفرماييد.

موفق باشيد

ARIYA
27th May 2011, 05:04
درود
مادر برد چینی برای یکی از دوستان هست که با خاموش کردن از طریق ویندوز کاملا خاموش نمیشود
و فن پاور و سی پی یو همچنان میچرخد ویندوز تعویض شده است - پاور تعویض شده - گرافیک و رم و...
تست شده است و ایراد از خود مادربرد است . لطفا راهنمایی کنید

Meisam-Alishahi
28th May 2011, 14:36
درود
مادر برد چینی برای یکی از دوستان هست که با خاموش کردن از طریق ویندوز کاملا خاموش نمیشود
و فن پاور و سی پی یو همچنان میچرخد ویندوز تعویض شده است - پاور تعویض شده - گرافیک و رم و...
تست شده است و ایراد از خود مادربرد است . لطفا راهنمایی کنید

هوالعليم

با سلام ، جناب احسان پور لطفا مدل دقيق اين مادربرد را اعلام بفرماييد.

موفق باشيد

omid.akbari
29th May 2011, 22:22
سلام بر اساتید عزیز
مادربرد Asus A8N-E
AMD
D0 میدهد.آیسی رو پروگرام کردم.نشد.همون خطا بود.آیسی رو عوض کردم.دوباره نشد.همون خطا.با مشخصاتی که میثم جان فرمودید
ممنون از توجهتون

Meisam-Alishahi
30th May 2011, 00:19
سلام بر اساتید عزیز
مادربرد Asus A8N-E
AMD
D0 میدهد.آیسی رو پروگرام کردم.نشد.همون خطا بود.آیسی رو عوض کردم.دوباره نشد.همون خطا.با مشخصاتی که میثم جان فرمودید
ممنون از توجهتون

هوالعليم

با سلام ، آقاي اكبري بنده متوجه منظور شما نشدم ، آيا منظورتان اين است كه نتوانستيد آي سي را پروگرام كنيد؟

موفق باشيد

omid.akbari
30th May 2011, 09:40
پروگرام کردم.تمام اون 4 گزینه که فرمودید هم انجام دادم و بدرست پروگرام شد.ولی هنوز ایراد پروگرام را میگیرد.سوکت محل قرار گرفتن آیسی را نیز لحیم سردی گرفتم ولی فایده ای نداشت.ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز

omid.akbari
1st June 2011, 15:04
سلام میثم جان و دوستاد دیگر
مادربردی که گرافیک PCI E ساپورت نمیکرد رو فتهاشو عوض کردم.لحیم سردی اسلتو گرفتم.شستشو دادم.روی پایه ها هم ولتاژ 12 و 3.3 داریم.ممنون از توجهتون.چیپ جنوبی هم خیلی داغ میکنه.البته همه جای چیپ یکنواخت داغ میکنه

ARIYA
2nd June 2011, 03:03
هوالعليم

با سلام ، جناب احسان پور لطفا مدل دقيق اين مادربرد را اعلام بفرماييد.

موفق باشيد

درود
ببخشید که دیر پاسخ دادم . ماین برد پیش بنده نیست برای همین طول کشید تا مدل را بپرسم
. مدل ماین برد دقیقا این می باشد : ASUS P5LD2-X/1333 و چینی است

Meisam-Alishahi
9th June 2011, 00:36
درود
ببخشید که دیر پاسخ دادم . ماین برد پیش بنده نیست برای همین طول کشید تا مدل را بپرسم
. مدل ماین برد دقیقا این می باشد : ASUS P5LD2-X/1333 و چینی است

هوالعلیم

با سلام ، ابتدا cpu را تعویض کرده و در صورت عدم رفع اشکال ، بایوس مادربرد را پروگرام نمایید در لیست ارائه شده آخرین ورژن را دانلود نمائید.
ASUSTeK Computer Inc. -Support- Drivers and Download (http://support.asus.com/Download.aspx?SLanguage=en&m=P5LD2-X%2f1333&p=1&s=22)
P5LD2-X/1333
(http://support.asus.com/Download.aspx?SLanguage=en&m=P5LD2-X%2f1333&p=1&s=22)

لطفا نتیجه را اعلام بفرمایید.

موفق باشید

Meisam-Alishahi
9th June 2011, 00:41
سلام میثم جان و دوستاد دیگر
مادربردی که گرافیک PCI E ساپورت نمیکرد رو فتهاشو عوض کردم.لحیم سردی اسلتو گرفتم.شستشو دادم.روی پایه ها هم ولتاژ 12 و 3.3 داریم.ممنون از توجهتون.چیپ جنوبی هم خیلی داغ میکنه.البته همه جای چیپ یکنواخت داغ میکنه

پروگرام کردم.تمام اون 4 گزینه که فرمودید هم انجام دادم و بدرست پروگرام شد.ولی هنوز ایراد پروگرام را میگیرد.سوکت محل قرار گرفتن آیسی را نیز لحیم سردی گرفتم ولی فایده ای نداشت.ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز

هوالعلیم

با سلام، جناب اکبری طبق راهنمایی های تلفنی که انجام شد نتیجه را اعلام بفرمایید.

موفق باشید

omid.akbari
9th June 2011, 11:41
دوست من میثم سلام
من هنوز در مورد این مادربرد مشکلم رفع نشده و ارور خرابی بایوس میدهد.لطفا راهنمایی بفرمایید.با تشکر

omid.akbari
10th June 2011, 16:58
سلام بر دوستان
به جای این فت که علامت زدم چه نوعی رو میتونم جایگزین کنم؟
با تشکر

Meisam-Alishahi
10th June 2011, 21:44
سلام بر دوستان
به جای این فت که علامت زدم چه نوعی رو میتونم جایگزین کنم؟
با تشکر

هوالعليم

با سلام ، شما از اين شماره استفاده كنيد APM2054N

موفق باشيد

omid.akbari
11th June 2011, 12:13
این 3 عدد خازن طوری ترکیده اند که مشخصات ان ها معلوم نیست.به جای این 3 خازن چه مقداری را جایگزین کنم؟؟؟؟

omid.akbari
11th June 2011, 14:46
سلام دوستان
این مادبرد روشن نمیشد.این سه فت رو عوض کردم روشن شد.بعد ارور D0 که مربوط به خرابی باگ باوس است را میداد.پروگرامش کردم از این ارور رد میشه و میره روی C7 می ایسته.یک تک بوق و بعدش 7 یا 8تا بوق پشت سر هم میزنه.ممنون از توجه عزیزان بابت همکاری شما اساتید

omid.akbari
11th June 2011, 16:00
هوالعليم

با سلام ، شما از اين شماره استفاده كنيد APM2054N

موفق باشيد

میثم جان ممنون از توجهت
بجای APM2054N میتونم AMP3007N بزارم؟
این فتی رو که معرفی کردم وقتی گذاشتم اتوماتیک روشن میشه و جنوبی بشدت داغ میکنه.رو دوتا مادربرد مثل هم امتحان کردم.خدا بهت برکت بده.آمین

Meisam-Alishahi
17th June 2011, 18:47
این 3 عدد خازن طوری ترکیده اند که مشخصات ان ها معلوم نیست.به جای این 3 خازن چه مقداری را جایگزین کنم؟؟؟؟

هوالعليم

با سلام ، از خازن 16 ولت 1500 ميكروفاراد استفاده نماييد.

موفق باشيد

Meisam-Alishahi
17th June 2011, 19:03
سلام دوستان
این مادبرد روشن نمیشد.این سه فت رو عوض کردم روشن شد.بعد ارور D0 که مربوط به خرابی باگ باوس است را میداد.پروگرامش کردم از این ارور رد میشه و میره روی C7 می ایسته.یک تک بوق و بعدش 7 یا 8تا بوق پشت سر هم میزنه.ممنون از توجه عزیزان بابت همکاری شما اساتید

هوالعليم

با سلام ، اميد جان خرابي اين فت ها ربطي به روشن نشدن مادربرد نداره احتمالا زير پل جنوبي ديسكانكتي داري كه با حرارت هيتر جهت تعويض فت ، مادربرد روشن شد ، نكته بعدي اينكه شماره فتي كه تعويض كردي چنده يعني جاي فت هاي قبلي چي گذاشتي؟

موفق باشيد

Meisam-Alishahi
17th June 2011, 19:15
میثم جان ممنون از توجهت
بجای APM2054N میتونم AMP3007N بزارم؟
این فتی رو که معرفی کردم وقتی گذاشتم اتوماتیک روشن میشه و جنوبی بشدت داغ میکنه.رو دوتا مادربرد مثل هم امتحان کردم.خدا بهت برکت بده.آمین

هوالعليم

با سلام ، شما نميتوانيد به جاي APM2054N از APM3007N استفاده نماييد چون از سرعت كمتري برخوردار هست علت داغ شدن جنوبي عدم انطباق سرعت پالس خروجي فت استفاده شده است فت هايي كه براي تغذيه جنوبي و يا مدار PWM جنوبي مناسب هستند اين شماره هايي هستند كه ذكر ميكنم. APM2054N , 15N03H , P3055LD , P3055LDG ,9916H ,9915H

موفق باشيد

omid.akbari
17th June 2011, 20:04
هوالعليم

با سلام ، اميد جان خرابي اين فت ها ربطي به روشن نشدن مادربرد نداره احتمالا زير پل جنوبي ديسكانكتي داري كه با حرارت هيتر جهت تعويض فت ، مادربرد روشن شد ، نكته بعدي اينكه شماره فتي كه تعويض كردي چنده يعني جاي فت هاي قبلي چي گذاشتي؟

موفق باشيد

دوست من سلام.ممنون از توجهت و زمانی که برای جواب سوالها میزاری
من دقیقا همون فت شماره خودشو گذاشتم.حتی با مولتی مترم تستش کردمو گذاشتم
ممنون از توجهت

omid.akbari
21st June 2011, 17:15
سلام
مادربرد 478 روی کد d2 , d3 متغیره و دیگه کدی نمیده.بایوسو پروگرام کردم.با رم دیگه ای تست کردم.فتهای تغذیه رم رو کلا عوض کردم و شماره خودشو گذاشتم ولی همون وضعیت قبلیه.ممنون از توجه عزیزان

omid.akbari
15th July 2011, 13:47
سلام میثم جان.طبق تماس تلفنی با شما عکسهای مادربردی که USB هایش کار نمیکند آپلود کردم.ممنون از راهنماییت

Meisam-Alishahi
15th July 2011, 19:28
سلام میثم جان.طبق تماس تلفنی با شما عکسهای مادربردی که USB هایش کار نمیکند آپلود کردم.ممنون از راهنماییت

هوالعليم

با سلام ، اميد جان پس از بررسي دقيق مدل مورد نظر شما بايد عرض كنم كه در اين مادربرد مدار پورت USB بعد از عبور از سلف ها و مقاومت هاي فيوزي پشت پورت مستقيما به چيپ جنوبي ميرود شما بعد از روشن نمودن مادربرد دست خود را بر روي چيپ گذاشته و حرارت چيپ را چك نماييد اگر حرارت در هر دو صورت ( نقطه اي - سطحي ) غير معمول بود و باعث سوختن دست ميشود بخش USB در چيپ خراب است و اصطلاحا شورت شده و اگر چيپ گرم نميشود احتمالا توپي هاي بخش USB در زير چيپ لحيم سردي پيدا كردند كه با حرارت در زير چيپ و تكان دادن ميليمتري چيپ در هنگام حرارت دادن اين مشكل رفع ميشود ان شاالله ، مايع فلكس در زير چيپ قبل از حرارت فراموش نشود.

موفق باشيد

omid.akbari
15th July 2011, 19:46
ممنون دوست من بابت راهنماییت