PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آرشیو سوالات و مشکلات هارد دیسک وکول دیسک

davodpor
21st March 2010, 18:09
با سلام دراین تایپک سوالات مربوطه به هارد دیسک وکو ل دیسیک وفلش مطرح میگردد

davodpor
24th April 2010, 01:52
معرفی نرم افزارهای تعمیر وسرویس هارد دیسک وکول دیسک

navide
12th May 2010, 10:34
سلام
مشکل هارد
چیه که دستگاه دی وی ار اونو نمیشناسه ولی هارد سی گیت را میشناسه
western 500g_16mb buffer

davodpor
13th May 2010, 22:59
سلام
مشکل هارد
چیه که دستگاه دی وی ار اونو نمیشناسه ولی هارد سی گیت را میشناسه
western 500g_16mb buffer
با سلام دوست عزیز سوال خودرا دقیق و واظح بیان کنید

karim_9
17th May 2010, 10:43
با سلام من یه هارد دسیک40ideدارم کل اطلاعات داخلش داشتم از دستم افتاد زمین دیگه با لا نمیاد یعنی سیسیتم دیگه هارد رو نمیشناسه روی برد هارد چیزی ترک خورده یا شکسته باشه نیست بنظر شما راه برای تعمیر یا باز گردوندن اطلاعات داخلش هست؟؟؟

davodpor
18th May 2010, 00:14
با سلام من یه هارد دسیک40ideدارم کل اطلاعات داخلش داشتم از دستم افتاد زمین دیگه با لا نمیاد یعنی سیسیتم دیگه هارد رو نمیشناسه روی برد هارد چیزی ترک خورده یا شکسته باشه نیست بنظر شما راه برای تعمیر یا باز گردوندن اطلاعات داخلش هست؟؟؟
با سلام دوست عزیز ایا هارد شما کار میکند (هنگامیکه برق وصل میشود احساس میکنید که موتر ان به حرکت میافتد )اگر هارد روشن بشود ودیتکت نشود یا برد ویا سیلندر خراب است اگر اصلا روشن نشود برد مشکل دارد اگر با صدا دیتکت میشود پاور وسیلندر مشکل دارد توضیح کاملتری دراین باره دهید

karim_9
18th May 2010, 16:49
خیر کار نمیکنه حتی وصل میکم به سیسیتم بالا نمیاد

davodpor
21st May 2010, 00:45
خیر کار نمیکنه حتی وصل میکم به سیسیتم بالا نمیاد
با سلام دوست عزیز دوباره متذکر میشوم که توضیح بیشتر ودقیقتر دهید تا راهنمای کاملتری کنم با تشکر

karim_9
28th May 2010, 13:04
سلام
هارد کار نمیکنه وقتی نصب میکنم روی سیسیتم اصلا نمیزاره سیستم با هارد مستر هم بالا بیاد

ebi_love42
29th May 2010, 01:35
دوستان من مشکل هاردم اینه نه ویندوز می تونم نصب کنم نه عمل فرمت انجام بدم یعنی هروقت از طریق داس می خواستم درایو فرمت کنم نشد گوشه سمت چپ یه f3 میاد هر وقت f3 رو بزنم کلاًریست میشه از هر طریقی که تونستم نشد وقتی ادامه نصبو می دم میگه ارور هارد ناشناخته جلوش هم اعدادی میان ( 000111) بعد یکی از دوستان این پیشنهاد دادن گفتن سی دی فرمت low levl را تهیه کن و بذار زمانی که سیستم از طریق بوت بالا آمد آن را فرمت کارخانه ای کن چون دقت این فرمت بالا است ممکن است 4 الی 5 ساعت طول بکشد وکلاً هارد دستگاهت صفر می شود در ضمن تمامی اطلاعات سیستمت هم از بین می رود ولی ظاهراً چاره ای نداری (این کارها رو کردم سی دی hard disk utility گرفتم که مجموعه های نرم افزاری رو داشت که من از نرم افزار hdd regenerator استفاده کردم که کارمو راه انداخت ولی دو روز نگذشت باز این مشکل دوباره برام پیش اومد ولی این بار نمی تونستم کاری انجام بدم حتی با همون برنامه جدید که گرفتم رو هر برنامه که می رفتم گزینه no drives found میاد کمک کنید ممنون میشم

KIAN FAR
29th May 2010, 12:10
دوستان من مشکل هاردم اینه نه ویندوز می تونم نصب کنم نه عمل فرمت انجام بدم یعنی هروقت از طریق داس می خواستم درایو فرمت کنم نشد گوشه سمت چپ یه f3 میاد هر وقت f3 رو بزنم کلاًریست میشه از هر طریقی که تونستم نشد وقتی ادامه نصبو می دم میگه ارور هارد ناشناخته جلوش هم اعدادی میان ( 000111) بعد یکی از دوستان این پیشنهاد دادن گفتن سی دی فرمت low levl را تهیه کن و بذار زمانی که سیستم از طریق بوت بالا آمد آن را فرمت کارخانه ای کن چون دقت این فرمت بالا است ممکن است 4 الی 5 ساعت طول بکشد وکلاً هارد دستگاهت صفر می شود در ضمن تمامی اطلاعات سیستمت هم از بین می رود ولی ظاهراً چاره ای نداری (این کارها رو کردم سی دی hard disk utility گرفتم که مجموعه های نرم افزاری رو داشت که من از نرم افزار hdd regenerator استفاده کردم که کارمو راه انداخت ولی دو روز نگذشت باز این مشکل دوباره برام پیش اومد ولی این بار نمی تونستم کاری انجام بدم حتی با همون برنامه جدید که گرفتم رو هر برنامه که می رفتم گزینه no drives found میاد کمک کنید ممنون میشم

دوست عزیز هارد شما ممکنه ویروس رو بوت سکتور نشسته باشه واز دیتکت هارد جلوگیری کنه
ویا اینکه برد هارد مورد پیدا کرده باشه که انهم با تست مدار وبا ابزار ممکنه

Meisam-Alishahi
8th August 2010, 14:03
سلام
هارد کار نمیکنه وقتی نصب میکنم روی سیسیتم اصلا نمیزاره سیستم با هارد مستر هم بالا بیاد
هوالعلیم
با سلام ، مدت زیادی از طرح سوال شما گذشته اگر همچنان نتوانستید مشکلتان را رفع کنید مجددا درخواست کنید تا ان شاالله راهنمایی شوید

Meisam-Alishahi
8th August 2010, 14:35
هوالعلیم
با سلام ، زمان زیادی از طرح سوالتان میگذرد اما بنده به جهت افزایش اطلاعات کاربران و همکاران سایت به این سوال پاسخ میدهم اولادر حال حاضر با وضعیت جدید پیش آمده برای هارد شما ، شما ابتدابه setup سیستم مراجعه کرده و ببینید که آیا هارد در setup شناسایی میشود یا خیر اگر هاردتان شناسایی شد شما با برنامه MHDD کل سطح DATA ARIEA هارد را اسکن کنید و مشاهده کنید که وضعیت اکسز تایم هارد به چه صورتی است در صورت مشاهده بد سکتور هاردتان را با برنامه MAXTOR LOW LEVEL FORMAT فرمت سطح پایین نمایید تا تمامی TRACK ها و کلاستر ها به وضعیت کارخانه ای برگردند البته با این برنامه دیگر دسترسی به اطلاعات خود نخواهید داشت و هارد شما کاملا ERASE میشود اگر اطلاعات مهم در هاردتان دارید میتوانید بد سکتور را بدون از بین رفتن اطلاعاتتان از بین ببرید در صورت تمایل جهت از بین رفتن بدسکتور بدون از بین رفتن اطلاعات درخواست نمایید تا راهنمایی شوید در ضمن برنامه
hdd regenerator یک برنامه رفع بدسکتور بدون از بین رفتن اطلاعات میباشد اما این برنامه ، نرم افزار قدرتمندی نیست و برای رفع بد سکتور های چند گانه اصلا مناسب نمیباشد. اما اگر هاردتان در SETUP شناسایی نشد درخواست نمایید تا راهنمایی شوید.

M_I_S
8th August 2010, 18:30
با سلام به دوستان
یه کول دیسک سونی دارم که کار نمیکنه وقتی به کامپیوتر میزنم و روش کلیک میکنک ارور فرمت میده و وقتی اوکی میکنم ارور windows unable to complete the format میده
از دوستان کسی میدونه چه باید کرد
ممنون

Meisam-Alishahi
8th August 2010, 20:05
با سلام به دوستان
یه کول دیسک سونی دارم که کار نمیکنه وقتی به کامپیوتر میزنم و روش کلیک میکنک ارور فرمت میده و وقتی اوکی میکنم ارور windows unable to complete the format میده
از دوستان کسی میدونه چه باید کرد
ممنون
هوالعلیم
با سلام ، کول دیسک شما دچار Eror Logical شده که معمولا وقتی که کول دیسک در حال ترانسفر اطلاعات میباشد ،یوزر ناگهان کول دیسک را از منبع ترانسفر اطلاعات(مثلا کیس) جدا کند این حالت رخ میدهد البته لازم به ذکر است که کول دیسک در میدان شدید مغناطیسی هم قرار گیرد مثلا در کنار موبایل در حال زنگ خوردن هم این اتفاق پیش می آید شما با این نرم افزار مشکلتان رفع میشود.HP USB Disk Storage Format Tooll

ahmadkabi
8th September 2010, 08:04
سلام من یه کولدیسک 16 گیگ کینگستون دارم که وقتی داخلش اطلاعات میذارم و وتی اونو خارج و دوباره بذارمش اطلاعات یا مخفی یا خراب میشن لطفا راهنمایی کنین

Meisam-Alishahi
9th September 2010, 12:01
سلام من یه کولدیسک 16 گیگ کینگستون دارم که وقتی داخلش اطلاعات میذارم و وتی اونو خارج و دوباره بذارمش اطلاعات یا مخفی یا خراب میشن لطفا راهنمایی کنین

هوالعلیم
با سلام ، شما کول دیسک خود را با نرم افزار HP USB Disk Storage Format Tool فرمت نمایید در صورت رفع نشدن اشکال، مشکل کول دیسک شما سخت افزاری می باشد در صورت تمایل به تعمیر سخت افزاری کول دیسک لطفا مجددا درخواست نمایید تا راهنمایی شوید، نرم افزار را جهت استفاده در اختیارتان قرار دادم.

موفق باشید

SURENA
9th September 2010, 15:57
هوالعلیم
با سلام ، شما کول دیسک خود را با نرم افزار HP USB Disk Storage Format Tool فرمت نمایید در صورت رفع نشدن اشکال، مشکل کول دیسک شما سخت افزاری می باشد در صورت تمایل به تعمیر سخت افزاری کول دیسک لطفا مجددا درخواست نمایید تا راهنمایی شوید، نرم افزار را جهت استفاده در اختیارتان قرار دادم.

موفق باشید

اقا مشکل فلش من با این برنامه حل شد. واقعا ممنون

mandeh
20th September 2010, 23:01
طریقه زدن فریمور هارد یا اپدیت ان وبا چه وسیله ای صورت میگیرد

javad404
21st September 2010, 10:05
هوالعلیم

موفق باشید

دوستان من هنوز با فلشم مشکل دارم این نرم افزار جواب نداد

Meisam-Alishahi
21st September 2010, 13:53
طریقه زدن فریمور هارد یا اپدیت ان وبا چه وسیله ای صورت میگیرد

هوالعلیم
با سلام ، سه حالت دارد حالت اول : هارد سالم است ، مشکلی در detect ندارد / حالت دوم: هارد detect نمیشود و در setup قابل شناسایی نیست / حالت سوم : هارد در setup با نام کارخانه ای خود detect میشود مانند نامهای Calipso , Romolus ,N4op , Aress و ... در سه حالت گفته شده سه راهکار متفاوت وجود دارد برای حالت اول شما آخرین ورژن firmware را از سایت سازنده هارد دانلود میکنید البته بسته به نوع فایل دانلودی شما اگر فایل دریافتی را بصورت exe دریافت نمودید میتوانید در ویندوز عمل آپدیت را انجام دهید و اگر فایل را بصورت پسوند های دیگر دریافت نمودید با برنامه های لودر تحت داس میتوانید عمل اپدیت را انجام دهید . برای حالت دوم هم میشود با دستگاه pc 3000 این کار را انجام دادو هم میشود با ساخت یک پورت RS 232 TO TTL و بااتصال به RX ,TX هارد و انجام یک عملیات خاص ( در صورت تمابل درخواست نمایید تا جهت آموزش در سایت مطرح کنم ) مشکل detect هارد را رفع کرد و سپس به جهت اینکه مجددا هارد ما دچار اشکال نشود firmware آپدیت شود برای حالت سوم هم فقط با دستگاه PC 3000 مشکل حل میشود و بس .

موفق باشید:lay:

Meisam-Alishahi
21st September 2010, 14:13
دوستان من هنوز با فلشم مشکل دارم این نرم افزار جواب نداد

هوالعلیم
با سلام ، طبق عرایض قبلی بنده به این مسئله اشاره کردم که در صورت رفع نشدن مشکل کول دیسکتان با این برنامه مشکلتان سخت افزاری میباشد در صورت آشنایی به تعمیرات سخت افزار ( تعمیر کول دیسک ) اعلام بفرمایید تا راهنمایی فنی شوید و در غیر این صورت به نزدیکترین و معتبر ترین مرکز تعمیرات سخت افزار در شهر خودتان مراجعه نمایید.

موفق باشید:lay:

jesus
30th September 2010, 20:23
سلام
فلش 32 اصلی دارم ک رایت پروتکت شده.با هربرنامه ای ک میدونین فرمت کردم.حتی Acronis
ولی فرمت نشد.پایه های ارتباط USB رو هم قلع دادم ولی فایده نکردوممنون از جوابتون

Meisam-Alishahi
30th September 2010, 20:57
سلام
فلش 32 اصلی دارم ک رایت پروتکت شده.با هربرنامه ای ک میدونین فرمت کردم.حتی Acronis
ولی فرمت نشد.پایه های ارتباط USB رو هم قلع دادم ولی فایده نکردوممنون از جوابتون

هوالعلیم
با سلام ، توی همین تایپیک یک نرم افزاری جهت فرمت قرار دادم اگر با این نرم افزار مشکلتان رفع نشد اشکال از آی سی تغذیه کول دیسکتان می باشد در این وضعیت اگر در کول دیسک اطلاعات مهمی دارید باید آی سی حافظه را جدا کرده و با دستگاه PC-3000 FLASH آی سی موردنظر را جهت عملیات بازیابی اطلاعات در دستگاه قرار داد(دستگاه PC 3000 موجود میباشد در صورت تمایل پیام خصوصی نمایید) اما اگر در کول دیسک شما اطلاعات مهمی نیست بهتر است که از تعمیر آن صرف نظر شود ( به علت نبودن قطعه مورد نظر در بازار) و یا اگر اصرار بر تعمیر آن دارید شماره فنی آن را پیام خصوصی کنید تا در آرشیوم یه نگاهی بیندازم.

موفق باشید
[/B]
:(81):

jesus
9th October 2010, 13:16
سلام
هارد 160 ساتا
یسختی با مکس بلاستر فرمت میشه.ولی سرعتش خییییییییلی پایینه.گزاشتمش تو مکس بلاستر زیرو بشه ولی رو صفر درصد مونده.سرعتش پائینه.ممنون از راهنماییتون

Meisam-Alishahi
10th October 2010, 14:25
سلام
هارد 160 ساتا
یسختی با مکس بلاستر فرمت میشه.ولی سرعتش خییییییییلی پایینه.گزاشتمش تو مکس بلاستر زیرو بشه ولی رو صفر درصد مونده.سرعتش پائینه.ممنون از راهنماییتون

هوالعلیم
با سلام ، شما مدل هاردتان را اعلام نکردید MAX BLAST برنامه قدرتمندی جهت رفع اشکال در هارد نیست شما جهت آگاهی از وضعیت بخش DATA AREA با نرم افزار MHDD کل این بخش را اسکن کنید و LBA را از نظر اکسز تایم چک کنید بعد در صورت مشخص شدن بد سکتوری هارد با برنامه MAXTOR LOW LEVEL FORMAT تحت داس و یا با برنامه Hard Disk Low Level Format Tool تحت ویندوز هارد تان را فرمت سطح پایین کنید تا کلاستر ها و تراک ها به حالت کارخانه ای باز گردند با این برنامه ها تا حدود زیادی مشکل رفع میشود.

موفق باشید

jesus
11th October 2010, 11:48
ممنون از جوابتون
ولی این ایراد از بدسکتوره؟ربطی به برد هارد نداره؟آیسی های روی برد
هاردمم 160 ساتا مکستور
تشکر از توجهتون

Meisam-Alishahi
11th October 2010, 12:49
ممنون از جوابتون
ولی این ایراد از بدسکتوره؟ربطی به برد هارد نداره؟آیسی های روی برد
هاردمم 160 ساتا مکستور
تشکر از توجهتون

هوالعلیم
با سلام ، آقا امید بنده در پاسخ به سوال شما حرفی راجع به برد هارد زدم!!! :10: این اشکال هارد شما ربطی به برد هارد نداره ، شما لطفا پاسخ بنده را مجددا با دقت مطالعه بفرمایید و در صورت متوجه نشدن هر بخشی از پاسخم اعلام بفرمایید تا خدمتتان عرض کنم.

موفق باشید

jesus
20th October 2010, 12:23
سلام چندتا نرم افزار برای فریم ور کردن گرفتم.میخوام بدونم این نرم افزارها همون کار فریم ور رو میکنن؟یا باید از R232 استفاده کنم؟
با تشکر

jesus
20th October 2010, 12:39
آیا با فریم ور کردن هارد اطلاعات داخلش هم ازبین میرن؟
با تشکر

Meisam-Alishahi
20th October 2010, 17:35
سلام چندتا نرم افزار برای فریم ور کردن گرفتم.میخوام بدونم این نرم افزارها همون کار فریم ور رو میکنن؟یا باید از R232 استفاده کنم؟
با تشکر

هوالعلیم

با سلام همان طور که طی تماس تلفنی راهنمایی ات کردم طبق همان فرمول انجام بده.

موفق باشید

Meisam-Alishahi
20th October 2010, 17:38
آیا با فریم ور کردن هارد اطلاعات داخلش هم ازبین میرن؟
با تشکر

هوالعلیم

با سلام ، خیر اطلاعات از بین نمیره

موفق باشید

jesus
23rd October 2010, 17:40
سلام
ممنون از راهنماییتون.فریم ور کردم و هارد راه افتاد.ی سوال
کدوم هاردها رو فقط با فریم ور میشه راه انداخت؟هارد آیدی هم فریم ور میشه؟
با تشکر

Meisam-Alishahi
23rd October 2010, 18:00
سلام
ممنون از راهنماییتون.فریم ور کردم و هارد راه افتاد.ی سوال
کدوم هاردها رو فقط با فریم ور میشه راه انداخت؟هارد آیدی هم فریم ور میشه؟
با تشکر

هوالعلیم
با سلام تمامی هارد های موجود دارای بخشی به نام میان افزار یا firmware هستند و هارد هایی که مشکل در دیتکت شدن دارند و یا شناسایی شدن با نام کارخانه ای خود مثلا CALIPSO , ROMOLUS , N4OP , ARESS در SETUP و مشکلاتی که مربوط به FIRMWARE میباشد برای همه هارد ها بوجود میاید اما اون فرمولی را که خدمتتان عرض شد فقط جهت رفع اشکال در دیتکت نشدن هارد مورد نظر شما بود که این اشکال در هارد های 500 و 1 ترابایت بیشتر اتفاق می افتد .

موفق باشید

ARIYA
2nd November 2010, 07:57
درود
یک مشکل برای هارد من پیش آمده که توضیحات کامل را در زیر مینویسم :
هارد یک ترابایت ماکستور دارم که تا دیروز که کامپیوتر را خاموش کردم هیچ مشکلی نداشت
الان که کامپیوتر را روشن میکنم اگر سیمهای برق و ساتای هارد وصل باشد سیستم روی صفحه ای
که نام مادر برد را مینویسد حدود سی ثانیه مکس میکند و بعد میرود برای انتخاب ویندوز (ویندوز بر روی
هارد 160 گیگ نصب است و ربطی به این هارد ندارد) حال اگر گزینه ویندوز ایکس پی را انتخاب کنم ویندوز تا نصف
لود میشود و بعد یک پیغام با صفحه آبی مبنی بر اشکال در سخت افزار یا نرم افزار است ظاهر
میشود و بعد باید سیستم را ریست کرد و اگر گزینه ویندوز سون را انتخاب کنم ویندوز کاملا لود میشود
اما هارد را شناسایی نمیکند ! در کنترل پنل هم قسمت هاردور را برای اد کردن هارد جدید سرچ میزنم
اما هارد را شناسایی نمیکند ! اگر هارد را از سیستم جدا کنم و زمانی که ویندوز لود شد به سیستم وصل کنم
در ویندوز ایکس پی ویندوز هنگ میکند و با کشیدن فیش هارد سیستم رست میشود اما در ویندوز
سون
اتفاق خاصی نمیافتد وفقط هارد شناسایی نمیشود . حال از دوستانی که در این زمینه تجربه دارند خواهش میکنم
بنده را در رفع عیب یاری کنند چون اطلاعات مهم و شخصی داخلش دارم(در زمینه تعمییر هارد تجربه ای ندارم)
لازم به ذکر است صدای فعال شدن هارد زمان وصل کردن فیش برق میاد و برد زیر هارد نیز داغ نمیشود .
جای فیشهای برق و ساتا با هارد دیگر جا به جا کردم فرقی نکرد سیمها را نیز تعویض کردم فرقی نکرد
در ضمن هارد در ستاپ هم شناسایی نمیشود
با سپاس فراوان

jesus
2nd November 2010, 14:13
دوست من باید فریم ورشو رایت کنی.
برای اطلاعات بیشتر تو گوگل سرچ کن فریم ور هارد و بعد آموزشش هست.بخون و برو حالشو ببر.من این مشکلو همینجوری حلش کردم

edisoon
5th November 2010, 03:04
دوست عزيز. هراده شما جه مارك وچه ظرفيتي داره .اگه ميخواهي به نتيجه بهتري برسي براي هارد ميتوني به وسيله كابل اي دي به ساتا توسط usb به سيستم وصل كنيد اين راهه خوبي واسه تشخيص است .

Meisam-Alishahi
6th November 2010, 21:17
درود
یک مشکل برای هارد من پیش آمده که توضیحات کامل را در زیر مینویسم :
هارد یک ترابایت ماکستور دارم که تا دیروز که کامپیوتر را خاموش کردم هیچ مشکلی نداشت
الان که کامپیوتر را روشن میکنم اگر سیمهای برق و ساتای هارد وصل باشد سیستم روی صفحه ای
که نام مادر برد را مینویسد حدود سی ثانیه مکس میکند و بعد میرود برای انتخاب ویندوز (ویندوز بر روی
هارد 160 گیگ نصب است و ربطی به این هارد ندارد) حال اگر گزینه ویندوز ایکس پی را انتخاب کنم ویندوز تا نصف
لود میشود و بعد یک پیغام با صفحه آبی مبنی بر اشکال در سخت افزار یا نرم افزار است ظاهر
میشود و بعد باید سیستم را ریست کرد و اگر گزینه ویندوز سون را انتخاب کنم ویندوز کاملا لود میشود
اما هارد را شناسایی نمیکند ! در کنترل پنل هم قسمت هاردور را برای اد کردن هارد جدید سرچ میزنم
اما هارد را شناسایی نمیکند ! اگر هارد را از سیستم جدا کنم و زمانی که ویندوز لود شد به سیستم وصل کنم
در ویندوز ایکس پی ویندوز هنگ میکند و با کشیدن فیش هارد سیستم رست میشود اما در ویندوز
سون
اتفاق خاصی نمیافتد وفقط هارد شناسایی نمیشود . حال از دوستانی که در این زمینه تجربه دارند خواهش میکنم
بنده را در رفع عیب یاری کنند چون اطلاعات مهم و شخصی داخلش دارم(در زمینه تعمییر هارد تجربه ای ندارم)
لازم به ذکر است صدای فعال شدن هارد زمان وصل کردن فیش برق میاد و برد زیر هارد نیز داغ نمیشود .
جای فیشهای برق و ساتا با هارد دیگر جا به جا کردم فرقی نکرد سیمها را نیز تعویض کردم فرقی نکرد
میخواستم قبل از اینکه خودم بررسیش کنم نظر دوستان را بدانم
با سپاس فراوان

هوالعلیم

با سلام خدمت دوست گرامی و عرض پوزش از شما و هیئت مدیره محترم این سایت و کاربران بزرگوار به جهت غیبت بنده ، بنده چند روزی زیاد نمی تونم در خدمتتون باشم ، و اما مشکل هارد شماآیا هاردتان در setup هم شنا سایی نمی شود لطفا این مورد را ذکر بفرمایید یادتان باشد هر دیتکت نشدنی مستقیما به firmware ارتباط ندارد .

موفق باشید

jesus
6th November 2010, 22:11
سلام
هارد 80 مکستور آیدی
وقتی روشن میکمش صدای موتورشو میشنوم.ولی انگار ی چیزی توی اون گیرکرده.راه میوفته و میگه تیک.مثل اینکه سوزنش تیک آف میکنه.باید بازش کنم و هدرو عوض کنم؟ربطی به آیسی موتور درایو را باید عوض کنم؟
ممنون از جوابتون

ARIYA
7th November 2010, 06:47
هوالعلیم

با سلام خدمت دوست گرامی و عرض پوزش از شما و هیئت مدیره محترم این سایت و کاربران بزرگوار به جهت غیبت بنده ، بنده چند روزی زیاد نمی تونم در خدمتتون باشم ، و اما مشکل هارد شماآیا هاردتان در setup هم شنا سایی نمی شود لطفا این مورد را ذکر بفرمایید یادتان باشد هر دیتکت نشدنی مستقیما به firmware ارتباط ندارد .

موفق باشید

درود
خیر در SETUP هم شناسایی نمیشود
من یک مطلب راجع به رفع این عیب پیدا کردم و از روی آن یک مدار الکترونیکی ساختم
اما با هارد نتوانستم ارتباط برقرار کنم . مدار مشکلی ندارد و به روش تست گفته شده در مطلب
درست عمل میکند تنها تفاوت این است که به جای آیسی MAX232 از آیسی SP232ACN استفاده کردم
که دیتاشیت آن یکی است فقط از نوع اس ام دی است .
مطلب را ضمیمه میکنم

Meisam-Alishahi
18th November 2010, 13:49
درود
خیر در SETUP هم شناسایی نمیشود
من یک مطلب راجع به رفع این عیب پیدا کردم و از روی آن یک مدار الکترونیکی ساختم
اما با هارد نتوانستم ارتباط برقرار کنم . مدار مشکلی ندارد و به روش تست گفته شده در مطلب
درست عمل میکند تنها تفاوت این است که به جای آیسی MAX232 از آیسی SP232ACN استفاده کردم
که دیتاشیت آن یکی است فقط از نوع اس ام دی است .
مطلب را ضمیمه میکنم

هوالعلیم

با سلام ، دوست عزیز ببخشید که دیر به تایپیک شما سر زدم همچنان کار جابجایی بنده تمام نشده ، اما اگر مشکلتان هنوز رفع نشده شماره تماس خودم رو برای شما پیغام خصوصی میکنم تا جهت راهنمایی در خدمت شما باشم.

موفق باشید

Meisam-Alishahi
18th November 2010, 14:01
سلام
هارد 80 مکستور آیدی
وقتی روشن میکمش صدای موتورشو میشنوم.ولی انگار ی چیزی توی اون گیرکرده.راه میوفته و میگه تیک.مثل اینکه سوزنش تیک آف میکنه.باید بازش کنم و هدرو عوض کنم؟ربطی به آیسی موتور درایو را باید عوض کنم؟
ممنون از جوابتون

هوالعلیم

با سلام ، شما هاردتان بر اثر ضربه دچار اشکال شده باید وضعیت هارد را دقیقا بررسی کرد اگر در هارد اطلاعات مهمی هست از فکر باز کردن هارد منصرف شوید شاید هارد تان نیاز به جراحی پیدا کند ( البته فقط در صورت داشتن اطلاعات مهم) با من تماس بگیرید.

موفق باشید

شعبانیان
19th November 2010, 01:14
سلام
من یک هارد مکستور 320Gویک هارد 250G سامسونگ دارم و با مکس بلاستر امدم پارتیشن بندی کنم که نمیدانم چه بلائی به سر ان دو امده و فقط 32 G میشناسد.
با اکثر نرم افزارها نمیشناسد.
اگر بتوانید راهنماییم کنید تا هاردم زنده شود بسیار متشکر میشوم
به امید خدا
با تشکر بسیار

Meisam-Alishahi
30th November 2010, 11:33
سلام
من یک هارد مکستور 320Gویک هارد 250G سامسونگ دارم و با مکس بلاستر امدم پارتیشن بندی کنم که نمیدانم چه بلائی به سر ان دو امده و فقط 32 G میشناسد.
با اکثر نرم افزارها نمیشناسد.
اگر بتوانید راهنماییم کنید تا هاردم زنده شود بسیار متشکر میشوم
به امید خدا
با تشکر بسیار

هوالعلیم

با سلام ، هارد شما دچار اشکال اختلال در ظرفیت شده است و شما با نرم افزار HDAT 2 میتوانید اصلاح ظرفیت را در این مدل خاص با این نرم افزار انجام دهید.

موفق باشید

abdanan11
23rd January 2011, 21:44
باسلام خدمت دوستان عزیز من یک هار ساتا دارم میخواه به ریسیور وصل کنم وتبدیل آنرا نیز تهیه کردم جهت تبدیل ساتا به یو اس بی ولی متاسفانه وصل نمیشه اگر ** از دوستان اطلاعاتی دارد خواهشن کمکم کند خیلی ممنون میشم

Meisam-Alishahi
24th January 2011, 22:11
باسلام خدمت دوستان عزیز من یک هار ساتا دارم میخواه به ریسیور وصل کنم وتبدیل آنرا نیز تهیه کردم جهت تبدیل ساتا به یو اس بی ولی متاسفانه وصل نمیشه اگر ** از دوستان اطلاعاتی دارد خواهشن کمکم کند خیلی ممنون میشم

هوالعليم

با سلام ، دوست عزيز شما ابتدا بايد از سلامت تبديل SATA به USB و كابل هاي مربوطه اطمينان حاصل نماييد جهت انجام اين كار ، هارد را بواسطه همين تبديل به كامپيوتر متصل نماييد ، اگر بعد از اتصال به كامپيوتر همچنان هارد شناسايي نشد كابل ديتا و كابل برق تبديل كه بصورت مجزا به هارد متصل ميشود را چك كنيد ، و اگر در كامپيوتر شناسايي شد ولي در رسيور شناسايي نميشود پورت USB رسيور را بررسي كرده و ابتدا با اسپري خشك ناهيد تميز كنيد در صورت حل نشدن اشكال و مشخص شدن ايراد در رسيور اساتيد بخش رسيور راهنمايي تان خواهند نمود.

موفق باشيد 

vida
30th January 2011, 01:14
با سلام همکار محترم من یک هارد 160 دارم من 5 روز سیستممو روشن نکردم بعد از 5روز روشن کردم سیستمم بالا نمیاد پشت کیس باز کردم هاردم یک صدایی میده به نظر شما مشکل هارد من چیه خیلی اطلاعات هم داخلشه اگه ممکنه راهنمایی کنید

با کمال تشکر

Meisam-Alishahi
30th January 2011, 20:19
با سلام همکار محترم من یک هارد 160 دارم من 5 روز سیستممو روشن نکردم بعد از 5روز روشن کردم سیستمم بالا نمیاد پشت کیس باز کردم هاردم یک صدایی میده به نظر شما مشکل هارد من چیه خیلی اطلاعات هم داخلشه اگه ممکنه راهنمایی کنید

با کمال تشکر

هوالعليم

با سلام ، چند سوال از شما ميپرسم لطفا با دقت پاسخ دهيد 1- هنگام روشن شدن هارد ، صداي تق و تق بصورت مستمر شنيده ميشود؟ 2- آيا هارد در SETUP شناسايي ميشود؟ 3- هنگام روشن شدن سيستم ، صفحه اول بوت ، مكث طولاني دارد يا مانند گذشته است؟

موفق باشيد

vida
31st January 2011, 23:53
با سلام همکار محترم زمانی که سیستم روشن می شود یه چیخ چیخ صدا میده هارد دور میزنه ولی سطاب نمیشناسه

ممنون از کمکتون

Meisam-Alishahi
1st February 2011, 22:01
با سلام همکار محترم زمانی که سیستم روشن می شود یه چیخ چیخ صدا میده هارد دور میزنه ولی سطاب نمیشناسه

ممنون از کمکتون

هوالعليم

با سلام ، دوست عزيز شما بطور كامل به سوالاتم پاسخ نداديد دقت كنيد كه اين صدا بصورت ممتد و دائم است يعني تق و تق ادامه دار است يا خير و در ضمن بفرماييد كه هارد سيستم شما sata است يا IDE منتظر پاسخ شما هستم.

موفق باشيد

vida
21st February 2011, 00:23
با سلام همکار محترم هاردی که فرمودید یک صدایی میده بعد قطع میشه همین جور پشت سر هم هارد من ساتا هستش

با تشکر از همه همکاران

Meisam-Alishahi
21st February 2011, 13:39
با سلام همکار محترم هاردی که فرمودید یک صدایی میده بعد قطع میشه همین جور پشت سر هم هارد من ساتا هستش

با تشکر از همه همکاران

هوالعليم

با سلام ، به استناد فرمايش شما اين اشكال هارد تان به دو مسئله برميگرده 1- استفاده از كابل برق ساتا 4 رشته اي ، براي هارد هاي نسل دوم ساتا يا اصطلاحا SATA 2 بايد از كابل برق 5 رشته اي استفاده شود كه در اين كابل برق يك سيم به رنگ نارنجي اضافه شده كه حامل ولتاژ 3.3 است . اگر اين ولتاژ به هارد نرسد هارد مجبور است كه اين ولتاژ را تبديل و سپس استفاده نمايد به همين دليل ، هم سرعت هارد پايين تراستاندارد تعريف شده ميشود و هم هارد به مرور زمان دچار اين اشكال تق تق ميشود 2- اشكال فيزيكالي ( Physical ) كه اين اشكال معمولا بر اثر ضربه مستقيم به هارد و يا تكان خوردن مكرر كيس در هنگام كاركردن بوجود مي آيد .
براي مسئله اول پيشنهاد ميكنم كه شما ابتدا هاردتان را با يك پاوري كه كابل برق ساتا 5 رشته اي دارد چك كنيد بدين صورت كه كابل ديتا را از هارد جدا كرده و كابل برق ساتا 5 رشته اي را وصل نماييد و سيستم را روشن نماييد و بگذاريد هارد با همين وضعيت تا 5 دقيقه به كار خود ادامه دهد و پس از طي اين زمان و حذف شدن صدا شما سيستم را خاموش كرده و كابل ديتا را هم وصل نماييد تا ان شاالله هاردتان ديتكت نمايد با اين كار شما توازني در واحد هاي pwm هارد و ic smooth ايجاد كرده كه اگر واحد هاي اين دو بخش مربوطه كاملا از كار نيفتاده باشد بايد با اين كار شما بصورت موقت درست شود و هاردتان براي اندك زماني درست كار ميكند و شما ميتوانيد با استفاده از اين زمان محدود از اطلاعات خود بك آپ بگيريد.

و اگر اشكال شما از ناشي مسئله دوم باشد ( Physical ) يعني با راه حل اول هارد درست نشد كه در آن موقع اين هارد بايد توسط دستگاه هاي مربوط به تعمير هارد تعمير و بازسازي شوند و يا هارد شما جراحي شود.

اگر با اشكال دوم مواجه شديد با بنده تماس بگيريد شماره تماس در امضاي بنده ( خانه سخت افزار نكا )موجود ميباشد.

موفق باشيد

Jenab
28th April 2011, 01:40
سلام

یک هارد IDE قدیمی 40 یا 80 دارم که موقع کار برق قطع شده و حالا پارتیشنها گم شده یعنی هارد توسط bios شناسایی میشه ولی توی ویندوز و یا موقع نصب ویندوز شناسایی نمیشه

لطفا روش تعمیر اینجور هاردها رو به من یاد بدید
ممنون

omid.akbari
1st May 2011, 21:49
دوست من سلام
من کبار یک مورد مشابه اینو داشتم رفتم تو پارتیژن مجیک درستش کردم.جالبشم اینه که مال یک شرکت بزرگ بود منم 150 چوب ازش گرفتم.به به.
برکت خداوند با شما باد
آمین

Jenab
2nd May 2011, 21:03
مثل اینکه مدیر بخش جناب آقای میثم علیشاهی دلیلی برای یاد دادن روشهای تعمیر هاردشون به امثال ما نمیبینن

نمیدونم چرا ایشون مدیر این بخش هستند ولی آقای اکبری جواب میدن.

کسانی که توی این سایت حق عضوت پرداخت میکنن تقوع دارند جوابی برای سئوالهاشون دریافت کنن حتی اگر یک جواب سربالا باشه

به هر حال موفق باشید

omid.akbari
3rd May 2011, 00:17
دوست من جناب
آقا میثم خیلی سرشون شلوغه.در ضمن من و باقی دوستان در خدمتگذاری حاضریم.مطمئن باشید در اولین فرصت آقا میثم هم بجمع ما میپیوندند.من میدونم چ خبره .بنده خدا ی سر داره هزار سودا.شما امر بفرما من در بست در خدمتگذاری حاظرم
برکت خداوند با شما باد

Meisam-Alishahi
5th May 2011, 10:37
سلام

یک هارد IDE قدیمی 40 یا 80 دارم که موقع کار برق قطع شده و حالا پارتیشنها گم شده یعنی هارد توسط bios شناسایی میشه ولی توی ویندوز و یا موقع نصب ویندوز شناسایی نمیشه

لطفا روش تعمیر اینجور هاردها رو به من یاد بدید
ممنون

مثل اینکه مدیر بخش جناب آقای میثم علیشاهی دلیلی برای یاد دادن روشهای تعمیر هاردشون به امثال ما نمیبینن

نمیدونم چرا ایشون مدیر این بخش هستند ولی آقای اکبری جواب میدن.

کسانی که توی این سایت حق عضوت پرداخت میکنن تقوع دارند جوابی برای سئوالهاشون دریافت کنن حتی اگر یک جواب سربالا باشه

به هر حال موفق باشید

هوالعليم

با سلام ، دوست عزيز طبق فرمايش دوست خوبم جناب اكبري مشغله كاري بنده خيلي زياده و سرم شلوغه به همين دليل هم هست كه كمتر ميتونم در خدمت شما عزيزان باشم به هر حال بنده به جهت دير پاسخ دادن به تاپيك معذرت خواهي ميكنم .

راهكار ساده اي به شما پيشنهاد ميكنم ابتدا هارد خود را به كامپيوتر ديگري كه سيستم عامل دارد وصل نماييد تا به عنوان هارد دوم در سيستم شناسايي شود سپس با نرم افزار partition table doctor پارتيشن هاي Live رو برگردونيد و پس از انجام اين كار سيستم را ريستارت نماييد تا پارتيشن ها stabel شوند.

موفق باشيد

Jenab
6th May 2011, 23:04
هوالعليم

با سلام ، دوست عزيز طبق فرمايش دوست خوبم جناب اكبري مشغله كاري بنده خيلي زياده و سرم شلوغه به همين دليل هم هست كه كمتر ميتونم در خدمت شما عزيزان باشم به هر حال بنده به جهت دير پاسخ دادن به تاپيك معذرت خواهي ميكنم .

راهكار ساده اي به شما پيشنهاد ميكنم ابتدا هارد خود را به كامپيوتر ديگري كه سيستم عامل دارد وصل نماييد تا به عنوان هارد دوم در سيستم شناسايي شود سپس با نرم افزار partition table doctor پارتيشن هاي Live رو برگردونيد و پس از انجام اين كار سيستم را ريستارت نماييد تا پارتيشن ها stabel شوند.

موفق باشيد

سلام

ممنون به خاطر جوابتون

موفق باشید