PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل قطع کامل برق خودرو سمند ساژم در حین حرکت به جلو

TuneUp_Vahab
15th March 2013, 21:44
با سلام :

خودروی سمند با ایسیو ساژم ، دوگانه دستی جهت مشکل سی ان جی مراجعه نمود که در حین سویئچ کردن به گاز چراغهای کلید همگی بصورت رگباری و با صدای رله در داخل کلید روشن خاموش میشد . با بررسی صورت گرفته متوجه قطعی سیم منفی شیر برقی ها شدم که با وصل کردن آن عیب برطرف شد . ولی متاسفانه عیب جدیدی پدیدار شد . خودرو در دور آرام و دنده عقب هیچگونه مشکلی ندارد ولی هنگام حرکت به جلو (در هر دنده) حالت ریپ زدن و خاموشی لحظه ای کل برق از جمله سخنگو ، پشت کیلومتر و خوابیدن آمپرها را دارد .
سرباطری کاملا سفت میباشد .
قطع دوباره سیم منفی شیر برقی نیز کار ساز نبود .
قطع بودن سیم منفی فوق گمانم عمدی بوده .
فلش نیز کردم .
در حالت بنزین و گاز مشکل پایدار میباشد .
دوستان لطفا راهنمایی فرمایید . ممنونم .

m.aminifar
15th March 2013, 22:28
با سلام :

خودروی سمند با ایسیو ساژم ، دوگانه دستی جهت مشکل سی ان جی مراجعه نمود که در حین سویئچ کردن به گاز چراغهای کلید همگی بصورت رگباری و با صدای رله در داخل کلید روشن خاموش میشد . با بررسی صورت گرفته متوجه قطعی سیم منفی شیر برقی ها شدم که با وصل کردن آن عیب برطرف شد . ولی متاسفانه عیب جدیدی پدیدار شد . خودرو در دور آرام و دنده عقب هیچگونه مشکلی ندارد ولی هنگام حرکت به جلو (در هر دنده) حالت ریپ زدن و خاموشی لحظه ای کل برق از جمله سخنگو ، پشت کیلومتر و خوابیدن آمپرها را دارد .
فلش نیز کردم .

جناب گلستان به نظر من شما بهتر اتصالات بدنه جعبه تقسیم کلاسکه ای چک کنید بخصوص اتصال روی گیربکس در ضمن این ایراد از مغزی سوییچ هم میتونه باشه و یک مورد دیگر هم داغ شدن سوکت های بالای پای راننده کنار ستون سمت چپ

TuneUp_Vahab
15th March 2013, 23:00
ممنونم دوست عزیزم جناب امینی فر :

فردا تست و نتیجه را اعلام خواهم کرد .

tune.top
15th March 2013, 23:06
با سلام :

فلش نیز کردم .

به احتمال زیاد از جعبه فیوزکالسکه ای میتونه باشه فیوزهای فلزی روچک کنید

حميد ذوالعلا
16th March 2013, 01:36
سلام
اقاي گلستاني دسته سيم كه از پايين رادياتور رد شده و به بدنه موتور بست شده چك كنيد.

TuneUp_Vahab
18th March 2013, 10:05
با سلام :

دوستان عزيز ،‌ با توجه به راهنمايي خوب شما عيب برطرف شد .
سيم اتصال بدنه گيربكس شل بود. ممنونم .