PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل مادربرد intel ddr3

morsalpoor
15th March 2013, 23:33
دوستان سلام من یه مادربرد intel ddr3 دارم که بعضی وقتا cpu رو میشناسه وبعضی وقتا نمیشناسه .
cpu هم سالمه تست شده.
علائم: cpu خیلی کم ودیر داغ میشه .2. وقتی cpu میذارم ولتاژ فت هام 1/4 هستش 3.آی سی io ولتاژ 3.3 و5 را داره. 4. توی ریست کردن خیلی کنده یعنی روی چراغ دیباگر وقتی ریست رو میزنم باید سریع ریست بشه چند ثانیه طول میکشه بعد ریست وچند ثانیه طول دوباره روشن میشه . دوستان اگه میتونن کمک کنن ممنون.

morsalpoor
16th March 2013, 14:11
کسی نیست کمک کنه؟؟؟

یه مادربرد msi هم دارم که وقتی کارت دیباگر را درون pciمیزنم بدون روشن کردن چراغ 3ولت آن روشن هستش چیپ جنوبی قسمتی که به طرف pci هستش یه کم داغ میشه

Meisam-Alishahi
24th March 2013, 17:49
دوستان سلام من یه مادربرد intel ddr3 دارم که بعضی وقتا cpu رو میشناسه وبعضی وقتا نمیشناسه .
cpu هم سالمه تست شده.
علائم: cpu خیلی کم ودیر داغ میشه .2. وقتی cpu میذارم ولتاژ فت هام 1/4 هستش 3.آی سی io ولتاژ 3.3 و5 را داره. 4. توی ریست کردن خیلی کنده یعنی روی چراغ دیباگر وقتی ریست رو میزنم باید سریع ریست بشه چند ثانیه طول میکشه بعد ریست وچند ثانیه طول دوباره روشن میشه . دوستان اگه میتونن کمک کنن ممنون.

هوالعليم
با سلام ، دوست عزيز اين اشكال شما ميتونه از چند ناحيه باشه اما ابتدا آخرين ورژن بايوس مادربرد رو از سايتdownloadcenter.intel.com دانلود كنيد و سپس بايوس مادربرد رو پروگرام كنيد و نتيجه رو اعلام كنيد.

موفق باشيد

Meisam-Alishahi
24th March 2013, 17:59
کسی نیست کمک کنه؟؟؟

یه مادربرد msi هم دارم که وقتی کارت دیباگر را درون pciمیزنم بدون روشن کردن چراغ 3ولت آن روشن هستش چیپ جنوبی قسمتی که به طرف pci هستش یه کم داغ میشه

هوالعليم

با سلام ، دوست عزيز چيپ جنوبي به همراه آي سي IO آسيب ديده است اما به جهت اطمينان يك بار IO را تعويض نماييد.

موفق باشيد

morsalpoor
31st March 2013, 14:09
سلام ممنون ولی وقتی ولتاژهای 5 و3 رو داره میده دیگه فکر نکنم آی سی io مشکلی داشته باشه ولی بازم چشم عوض میکنم خبر میدم

Meisam-Alishahi
1st April 2013, 23:42
سلام ممنون ولی وقتی ولتاژهای 5 و3 رو داره میده دیگه فکر نکنم آی سی io مشکلی داشته باشه ولی بازم چشم عوض میکنم خبر میدم

هوالعليم

با سلام ، دوست عزيز شما فرموديد

توجه داشته باشيد اگر چيپ جنوبي مادربرد قبل از روشن شدن گرم كنه معمولا چيپ خراب مي باشد ، اگر گفتم كه IO را تعويض نماييد به جهت اين كه در مدار ورودي بر روي ولتاژ 3.3 باهم مشترك ميباشند اگر بخشي از IO مادربرد (ورودي 3.3 ) مشكل داشته باشد اين وضعيت را (گرم شدن چيپ جنوبي و عدم روشن شدن) ايجاد ميكند.

موفق باشيد