PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روشن شدن چراغ چک پراید مدل زیمنس بعد از کار کردن فن

hamzehhossaeni
25th March 2013, 22:50
باسلام خدمت همکاران عزیز .پراید مدل زیمنس مقاومت فن اون سوخته بود تعویض کردم ولی باز هم بعداز جند لحظه کار کردن فن در دور پایین فن خاموش میشه و دوباره با دور تند شروع به کار میکنه که چراغ چک روشن میشه خطای موتور فن هم میاره . مشکل هم بعد از شکستن پایه فن و سوختن فیوز فن به وجود اومده به نظر شما چه طوری میتونم مشکل رو حل کنم .

TuneUp_Vahab
26th March 2013, 02:40
با سلام :

دوست عزیز : موتور فن را تعویض نمایید .

hz_hamed
26th March 2013, 02:45
سلام لطفا تمام اتصالات و رله ها رو چک کنید اگر نشد احتمال زیاد ایراد از ایسیوست
اگر ایراد از ایسیو بود مشخصات کامل ایسیو رو ذکر کنید

hamzehhossaeni
26th March 2013, 14:29
سلام لطفا تمام اتصالات و رله ها رو چک کنید اگر نشد احتمال زیاد ایراد از ایسیوست
اگر ایراد از ایسیو بود مشخصات کامل ایسیو رو ذکر کنید
همه چیز رو چک کردم فن رو هم عوض کردم ولی باز هم دما که رسید به 90 فن دور کند کار کرد به 87 که رسید خاموش شد و بعد از چند ثانیه دور تند شروع به کار کردن کرد و چراغ چک روشن شد . مدل ای سی یو هم زیمنس vdo ci6 بود.

sajadnasirpor
26th March 2013, 17:38
سلام دوست عزیز شما ست فن با مقاومت رو با هم اونم از نوع شرکتی عوض کنید و نتیجه رو اعلام کنید و در ضمن اتصال بدنه رو هم چک کنید

pps2011
26th March 2013, 18:53
سلالم دوستام من امروز همچین مشکلی واسم پیش اومد که مقاومت فن سوحته بود مدل ماشین پراید زیمنس بیافول رله ها مقاومت رو عوض کردم اما ماشین ابتدا فن دور کند میزنه و بعد چند ثانیه فن دور تند میزنه و حطای فن موتور میده
دوستان راهنمای کنید

cabsool
26th March 2013, 19:06
سلام.
من چند مورد داشتم همه موارد رو عوض کردم فایده نداشت.:10:
آخرش با عوض کردن فیشهای مقاومت درست شد.قسمت عقبی فیش که به سیم وصل میشد
سولفات کرده بود جالب اینجاست وقتی نگاه می کردم کاملا سالم به نظر میرسیدن.:13:

prid
26th March 2013, 20:01
مقاومت فن در دور پايين در مدار است و وقتي ecu فرمان دور تند را ميدهد مقاومت از مدار خارج ميشود و چون مقاومت در فضاي بسته قرار دارد حرارت زيادي توليد ميكند و مشكل بر روي كانكتور مقاومت به وجود ميايد براي رهايي هميشگي از اين مشكل مقاومت فن را از محل باز كرده و سيمهاي مقاومت را بر روي پايه مقاومت لحيم كنيد و مقاومت را روبروي فن بر روي كويل ببنديد تا حرارت مقاومت كم شود وبراي محكم كاري سنسور cts (سنسور دماي اب) كه سه پايه است تعويض نماييد ديگه مشكل خطاي فن نخواهيد داشت

احمد برقکار
27th March 2013, 00:09
با سلام منظورتون در مورد سنسور دمای اب 3پایه رو متوجه نشدم من که این 3پایه رو ندیدم تا بحال

hz_hamed
27th March 2013, 02:47
البته اگر فشنگی سبز سمندی ببندید خیلی بهتره (اگه اشتباه نکنم فشنگی سه سیم برای پیکان و آردی استفاده میشه)
اگر امکانش هست یک ایسیو تستی بذارید ببینید مشکل حل میشه

حسيني
6th April 2013, 02:09
باارزسلام وتبريك سال جديدبه همه كاربران خوب سايت.مشكلي ازاين قبيل دوتا ميباشد.1خطاسيگنال فن موتور2-خطافن ميباشد.دردوحالت ذكرشده فن بعدازچند ثانيه ازدور1به دور2و3شروع بكارمي افتد و چك روشن ميشود.من هر دومشكل را داشتم .خطاي سيگنال چون دياگرام ايسيو زيمنس يگانه فن دو دورندارم كه درست توضيح بدم اما يك سيم از خود دور تند فن به ايسيومتصل مي باشد.قطعي اين سيم باعث روشن شدن دور تندمي شود.اما خطافن1- اگرفيوزفن هميشه ميسوزد فن مورد دارد.2-مقاومت فن طرح206به فلش كبسول توجه شود وفيشهارا محكم كاري شود.مشكل حل ميشود.البته دستگاه من بيشگامان است

vafadar
14th April 2013, 08:03
من هم این مورد رو داشتم .

zabih3862
27th April 2013, 01:20
سلام با دانلود ECU مشکل کاملا حل میشه

majidi.j
1st July 2013, 10:40
سلام -مقاومت 22 کیلو اهم 2 وات را بین پایه 71 ecu برای بایفیول و برای زیمنس معمولی پایه 45 ecu

اصغر ب
1st July 2013, 19:47
با سلام خدمت دوستان عزیز این مورد را من زیاد باهاش برخورد کردم بجز کامپیوتر تمام سیستم را چک میکرم همه سالم اطلاعات می گرفتم همه می گفتند ecu خودم پیش خودم تحلیل میکرم مگر می شود با یک بار سوختن یا قطع کردن مقاومت برنامه ویا سخت افزار مشکل پیدا کند برای من غیر قابل قبل بود خیلی برای این موضوع وقت گذاشتم وبعد به نتیجه رسیدم شما دوستان اگر چنین مشکلی برای شما رخ داد اول سیستم رله سیم کشی ومقاومت را چک کنید بعد از سالم بودن سیتم مطمعن شدید ماشین روشن بعد رله دور تند را بیرون بکشید ماشین باید حد اقل4 مرتبه با دور کند کار کندوبه رله دور تند را جا بزنید وتمام صد در صد ok

navab-88
12th March 2014, 00:02
همکاران اگر اشکال از ایسیو است راه حل کدام است .من با فن شرکتی و مقاومت فن اصلی تست کردم اما نشد.همه ایسیو ها از مدل c-881 هستند./یک ایسیو بی کد گذاشتم اما فرقی نکرد.لطفا راهنمایی کنید./

navab-88
12th March 2014, 00:13
راه حل دارد. اگر کسی انجام داده لطفا اطلاع رسانی کند.متشکرم

TuneUp_Vahab
12th March 2014, 10:50
همکاران اگر اشکال از ایسیو است راه حل کدام است .من با فن شرکتی و مقاومت فن اصلی تست کردم اما نشد.همه ایسیو ها از مدل c-881 هستند./یک ایسیو بی کد گذاشتم اما فرقی نکرد.لطفا راهنمایی کنید./

درود :

دوست عزیز ، این مورد را بارها با تعویض سوکت سه سیمه فن حل کردم . اگر سرسیم سوکت سولفاته یا تغییر رنگ ، یا پوسته تغییر شکل داده باشد حتما تعویض نمایید . مشکل حل خواهد شد .

navab-88
12th March 2014, 15:30
دوستان عزیز توصیه های شما را انجام و اعلام نتیجه میکنم. متشکرم

reza batri
12th March 2014, 18:11
با سلام خدمت دوستان
من اين مشكل را با سري كردن يك مقاومت ديگر با مقاومت خود ماشين ونصب بر روي قاب فن حل ميكنم

sajadnasirpor
13th March 2014, 14:45
سلام دوست عزیز در مسير پايه 45 يک مقاومت 22 کيلو بزارید صد درصد مشکلتون حل میشه و چراغ چک هم خاموش میشه من خودم تست کردم صد درصد اوکی بوده شما هم تست کنید و نتیجه کارتون رو بگید

saeed.freeboy
26th May 2014, 20:58
در مورد مشکلی که برای شما به وجود اومده باید بگم که این مشکل اکثرا" در ایسیو های زیمنس ایموبلایزر دار اتفاق میافته که بعد از چک کردن تمامی گزینه های مربوط به فن اگر مشکل حل نشد عنایت بفرمایید ایسیو رو بدون کد کرده و نتیجه را مشاهده فرمایید
خواهید دید که مشکل شما به صورت کاملا" معجزه آسایی حل خواهد شد

موفق و پیروز باشید

saeed.freeboy
8th June 2014, 14:35
در مورد مشکلی که برای شما به وجود اومده باید بگم که این مشکل اکثرا" در ایسیو های زیمنس ایموبلایزر دار اتفاق میافته که بعد از چک کردن تمامی گزینه های مربوط به فن اگر مشکل حل نشد عنایت بفرمایید ایسیو رو بدون کد کرده و نتیجه را مشاهده فرمایید
خواهید دید که مشکل شما به صورت کاملا" معجزه آسایی حل خواهد شد

موفق و پیروز باشید

veria
8th June 2014, 16:57
سلام دوست عزيز اگر ايسيو را بدون كد كنيد دور تند را نخواهيد داشت ولي اين مشكلات بيشترمربوط به اتصالات كثيف وضعيف ميباشد واگر مربوط به خودايسيو باشد بهتر است برنامه خام ان را بريزيد وبعد كدسوييچ را وارد كنيد

با تشكر

rezatahery
18th July 2014, 23:14
مربوط به سنسور دور موتور میشود با تعویض سنسور مشکل حل میشود یا پایه 45 سوکت ecu راقطع کنید ویک مقاومت 6.8 k بگذارید مشکل حل میشود کلا

محسن مشرف
19th July 2014, 10:56
دوستان از این همه پست یکی نیست راه حل مفید که امتحانش کرده و همیشه درست بوده و 100%عملی بوده رو بگه تا ما هم تو مغزمون فرو کنیم با همچین مشکلی برخوردیم همون کارو انجام بدیم

gholamali
23rd July 2014, 16:30
سلام دوست عزیز جای سیمهای سوکت دور تند و کند را جا بجا کنید

اتحاد
18th May 2015, 10:33
سلام دوست عزیز
تمامی اتصالات رو چک کنید
اگر مشکل حل نشد یک مقاومت فن دیگه با مقاومت فن خودش سری کنید مشکلتون حل میشه
مطمئن باشید

Amin sohrabi
7th August 2015, 10:54
دوست عزیزمشکل در رله دور کند و مقاومت است اگر تست کردید جواب نداد100 درصد موتور فن را یکبار دیگر عوض کنید

mfta
23rd April 2016, 23:47
نه دوست عزیز . من هم امروز همچین مشکلی برام پیش اومد . هر کاری کردم بازم خطای موتور فن را می داد .

مقاومت فن . رله . موتور فن همه رو امتحان کردم درست نشد که نشد . دو راه مونده یا ایسیو را بی کد کنم . که نمی کنم به خاطر امنیت ماشین. حال باید یک مقاومت 270 اهمی یا 270 کیلو اهمی بزارم رو مسیر پایه 45 . ببینم چی میشه

سعید زینیوند
25th April 2016, 17:40
درود :
دوست عزیز ، این مورد را بارها با تعویض سوکت سه سیمه فن حل کردم . اگر سرسیم سوکت سولفاته یا تغییر رنگ ، یا پوسته تغییر شکل داده باشد حتما تعویض نمایید . مشکل حل خواهد شد .

سلام،من هم چند مورد رو فقط با ترمیم سوکت سه سیم حل کردم،هروقت ازمشتری ها میپرسم میگن اوکیه