PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل دمای آب در ایسیو s2000pl4 fc5 پیکان

sajadnasirpor
4th April 2013, 17:34
سلام خدمت دوستان پیکان با ایسیو s2000pl4 fc5 اومده که دوگانه سوز گارگاهی هست که تو پارامتر ها دمای آب ثابت رو 119 هست و ماشین گاز هم نمیخوره و بد هم روشن میشه که با ایسیو تعویضی مشکل حل شده آی سی فن رو عوض کردم که باز هم مشکل حل نشد دانلود هم زدم ولی مشکل همچنان هست با تشکر

islamnik
4th April 2013, 18:50
سلام خدمت دوستان پیکان با ایسیو s2000pl4 fc5 اومده که دوگانه سوز گارگاهی هست که تو پارامتر ها دمای آب ثابت رو 119 هست و ماشین گاز هم نمیخوره و بد هم روشن میشه که با ایسیو تعویضی مشکل حل شده آی سی فن رو عوض کردم که باز هم مشکل حل نشد دانلود هم زدم ولی مشکل همچنان هست با تشکر

با سلام به شما جناب نصیرپور
آیا روی سوکت مشکی پایه d4 رو به h4 همان سوکت یکی کردید یا نه؟محض احتیاط تست کنید.سپاس

sajadnasirpor
5th April 2013, 11:09
سلام دوست عزیز منفی روی سوکت رو دارم و جامپ هم کردم ولی مشکل همچنان پا برجاست

m.aminifar
5th April 2013, 14:28
سلام دوست عزیز منفی روی سوکت رو دارم و جامپ هم کردم ولی مشکل همچنان پا برجاست

جناب نصیر پور مدار برگشت چک کردین مقاومت 22 کیلو چطور

sajadnasirpor
5th April 2013, 17:07
سلام آقای امینفر فعلا یه ایسیو خودم مال پراید بود داشتم که اون رو تبدیل به پیکان کردم و بستم روش رفت و ایسیو خودش رو هم برداشتم و بهش یه هفته زمانت دادم که اگه نیاد روش کار کنم ولی امروز صبح زنگ زد که ماشین گاز نمیخورد و خاموش شده و روشن نمیشه شاید مشکل از ایسیو من بوده که روشن نشده بحر حال بزار مشتری بیاد اگه ایسیو خودش پیش من موند چک میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم با تشکر

m.aminifar
6th April 2013, 15:50
سلام آقای امینفر فعلا یه ایسیو خودم مال پراید بود داشتم که اون رو تبدیل به پیکان کردم و بستم روش رفت و ایسیو خودش رو هم برداشتم و بهش یه هفته زمانت دادم که اگه نیاد روش کار کنم ولی امروز صبح زنگ زد که ماشین گاز نمیخورد و خاموش شده و روشن نمیشه شاید مشکل از ایسیو من بوده که روشن نشده بحر حال بزار مشتری بیاد اگه ایسیو خودش پیش من موند چک میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم با تشکر

مدار برگشت سنسور دمای اب در عکس مشخص شده از لینک پایین دانلود کنید

عکس مدار برگشت سنسور دمای اب ایسیو valeo - s 2000 (http://kiansat.kim/showthread.php?t=65582&p=302690#post302690)

sajadnasirpor
8th April 2013, 11:02
سلام خدمت آقای امینفر و بقیه دوستان من طبق نقشه مقاومت ها رو چک کردم و مقومت 22 کیلو رو هم عوض کردم ولی باز هم دمای اب رو 119 هست و از پایه m1d4 به مقاومت ذکر شده ارتباط برقرار هست و از مقاومت هم میره به پایه ذکر شده میکرو با تشکر

TuneUp_Vahab
9th April 2013, 00:56
با سلام :

آقا سجاد ، با توجه به پست ها و ارسالات شما اگر مسیر برگشت درست بود و اتصالات نیز همینطور ، یا سنسور دما یا سیم کشی مشکل دارد مجددا بررسی نمایید . موفق باشید .

حميد ذوالعلا
9th April 2013, 01:22
سلام
اول اينكه اين مدار (سيگنال دماي اب)مربوط به پايه m1e4 ميباشد.
به احتمال زياد ميكرو مشكل دارد.اگر مطمئن شديد ميكرو مشكل دارد و قصد تعويض نداشتيد.
فقط يك راه دارد.( براي استفاده پيكان).
شما پايه سيگنال دماي اب را از سمت ايسيو قطع كنيد سپس از پايه m1a2 به خروجي پين m1e4 جامپ بزنيد(متصل كنيد).
با اين روش دماي اب و هوا هر دو يكعدد را نشان ميدهد 45 الي 50 درجه.
اين روش فقط براي خودرو پيكان كاربرد دارد.

حميد ذوالعلا
9th April 2013, 01:26
با سلام :

آقا سجاد ، با توجه به پست ها و ارسالات شما اگر مسیر برگشت درست بود و اتصالات نیز همینطور ، یا سنسور دما یا سیم کشی مشکل دارد مجددا بررسی نمایید . موفق باشید .

سلام
ممنون از شما
خودرو با ايسيو تست مشكل نداشته.

m.aminifar
9th April 2013, 01:49
سلام
به احتمال زياد ميكرو مشكل دارد.اگر مطمئن شديد ميكرو مشكل دارد و قصد تعويض نداشتيد.
شما پايه سيگنال دماي اب را از سمت ايسيو قطع كنيد سپس از پايه m1a2 به خروجي پين m1e4 جامپ بزنيد(متصل كنيد).

طبق فرمایش اقا حمید عمل کنید ترفند جالبی هست

sajadnasirpor
9th April 2013, 09:18
سلام

سلام حمید جان اون مداری که جناب امینفر تو عکس مشخص کردن که مال مدار آب هست به پایهm1d4 راه داره و آیا من پایه m1e4 رو که شما میگین قطع کنم اونی که به طرف ایسیو میره رو قطع کنم و اون طرفی که از ایسیو میاد رو به m1e4وصل کنم منظورم پایه m1a2رو که میگین قطع کنم و آیا تو گاز خوردن و کار کرد مشکلی پیش نمیاد و اگر میکرو رو عوض کنم مشکلم حل میشه و در ضمن قیمت میکرو چنده با تشکر

m.aminifar
9th April 2013, 11:29
سلام حمید جان اون مداری که جناب امینفر تو عکس مشخص کردن که مال مدار آب هست به پایهm1d4 راه داره و آیا من پایه m1e4 رو که شما میگین قطع کنم اونی که به طرف ایسیو میره رو قطع کنم و اون طرفی که از ایسیو میاد رو به m1e4وصل کنم منظورم پایه m1a2رو که میگین قطع کنم و آیا تو گاز خوردن و کار کرد مشکلی پیش نمیاد و اگر میکرو رو عوض کنم مشکلم حل میشه و در ضمن قیمت میکرو چنده با تشکر

پایه ای که به سمت ایسیو میاد قطع کنید و به پایه دمای هوا نصب کنید

حميد ذوالعلا
10th April 2013, 01:02
سلام
سجاد جان همانطور كه اقاي اميني فر خوب توضيح دادند.
بنده هم كمي جزئيات را توضيح ميدم تا بهتر متوجه شويد.
شما پايه mie4 را قطع كن.
يك رشته سيم از پايه m1a2 (اين پايه قطع نكن)به پايه mie4 كه به سمت دسته سيم ميره لحيم كن.
هيچ مشكلي ندارد.تست شده و ايسيو را در خودرو پيكان ميتوان استفاده كرد.
تعويض ميكرو اصلا به صرفه نيست.علاوه بر اينكه بعد از تعويض مشتكلاتي دارد كه تعمير كار را پشيمان ميكند.

sajadnasirpor
10th April 2013, 11:40
سلام ممنون حمید جان اگه پایه m1e4 رو از داخل ایسیو قطع کنم و اون طرفی که به سوکت وصل هست رو به پایه m1a2وصل کنم اون بد کار کردنش درست میشه و دمای آب میاد پایین یا نه و در ضمن تو کار کرد ماشین تاثیر داره یا نه میتونم برای تست رو ماشین ها استفاده کنم یا فقط رو پیکان میشه تست ایسو انجام داد با تشکر

حميد ذوالعلا
11th April 2013, 01:50
سلام ممنون حمید جان اگه پایه m1e4 رو از داخل ایسیو قطع کنم و اون طرفی که به سوکت وصل هست رو به پایه m1a2وصل کنم اون بد کار کردنش درست میشه و دمای آب میاد پایین یا نه و در ضمن تو کار کرد ماشین تاثیر داره یا نه میتونم برای تست رو ماشین ها استفاده کنم یا فقط رو پیکان میشه تست ایسو انجام داد با تشکر
سلام
بله بدكار كردن هم درست ميشه.
اين ايسيو را فقط روي پيكان ميتواني ببندي .
ولي بروي خودرهاي ديگر كه فن دارند فقط جهت تست و عيب يابي ميتواني استفاده كني.
چون اين ايسيو دماي اب را بين 45 الي 60 نشان ميدهد.و قدرت راه اندازي فن ندارد.

sajadnasirpor
11th April 2013, 10:06
سلام حمید جان من این کار رو کردم ولی باز هم دمای آب رو 119 نشون میده مشکل از نصب سیم من هست یا چیز دیگه با تشکر

ava4429
11th April 2013, 11:09
با سلام خدمت دوست گرامی
شما احتمالا پایه m1e4رابه پایهm1h4وصل نموده اید من خودم یکبار اشتباها اینکار رو کردم دمای اب 119درجه نشان میدادبعدا پایهm1h4رابه پایهm1d4از سوکت مشکی وصل کردم مشکل حل شد

sajadnasirpor
11th April 2013, 16:08
سلام دوست عزیز تست کردم ولی باز هم مشکل هست با تشکر

aidin.r.o
12th April 2013, 14:12
تعويض ميكرو اصلا به صرفه نيست.علاوه بر اينكه بعد از تعويض مشتكلاتي دارد كه تعمير كار را پشيمان ميكند.

با سلام
حمید جان میشه بیشتر توضیح بدین .
چه مشکلاتی پیش میاد ؟؟
ممنون