PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کاهش صدای کولر گازی سقفی ( اسپیلیت )

sinasaffar
19th May 2013, 12:08
با سلام خدمت دوستان عزیز ؛
بنده در منزلم یک کولر گازی اسپیلیت سقفی دارم که پس از روشن کردن ناچارا صدای بسیار زیادی را داخل منزل تحمل میکنم ؛ از عایق های صوتی به دلایل مختلفی از قبیل اخلال در عبور و مرور هوا و ایجاد فشار روی موتور نمیتوانم استفاده کنم .
در بررسی هایی که صورت دادم ؛ به استفاده از دیمر (برای کنترل ولتاژ و کاهش سرعت و در نتیجه صدا ! ) و یا اینوتر( کنترل فرکانس و ولتاژ و کاهش سرعت و ... ) رسیدم ؛ البته این ها به نوعی پاک کردن صورت مساله است چون سرعت کمتر یعنی زمان بیشتر برای گرم یا سرد شدن محیط ؛ بگذریم ، ناچارم !!
خلاصه از شما دوستان تقاضا دارم به من در انتخاب یکی از روش های فوق یا احیانا روشی دیگر کمک کنید و عوارض و عواقب احتمالی ( مثل کاهش عمر موتور ) را بیان فرمایید .
در پایان و برای درک عمق فاجعه به عرضتون برسونم که یکی از دغدغه های ما دعوت مهمان و همزمان استفاده از سیستم برودتی و حرارتیست که به دلیل عادت نکردن گوش مهمان به این اصوات ناهنجار به مشکل برمیخوریم ! پس هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم :)
متشکرم

مهران99
19th May 2013, 13:22
دوست عزيز برا طول عمر بيشتر انواع كولر چه گازي چه ابيش بايد كولر سايبان داشته باشه بنده تو گرماي 50 الي 60 درچه زندگي ميكنم هم كولر گازي دارم وهماسپليت يا سقفي شما هيچ گونه صداي هم ندارم مدلش هم جنرال 36 هزار هستش در صورتي صدا بوجود مياد كه كولر روي پايه تنظيم نباشه فقط همين البته شما ميتوني رو پشتبوم بذاريد

sinasaffar
19th May 2013, 13:59
دوست عزیز ؛ اشتباه برداشت کرده اید . سیستم حرارتی و برودتی بنده شامل قسمت های زیر است :
1- سیستم خارجی که فقط به منظور سرمایش استفاده شده و شامل کمپرسور میباشد .
2- سیستم داخلی که در سقف کاذب و داخل منزل قرار دارد و توسط دریچه هایی که در سقف کاذب ادامه پیدا میکند به اتاق ها میرسد . این بخش هوای گرم ( گرم شده توسط آب پکیج ) و یا هوای سرد ( سرد شده توسط گاز و سیستم کمپرسور خارجی ) را به بیرون پرتاب میکند .

مشکل من سیستم کمپرسور خارجی نیست چون در بیرون منزل قرار داشته و صدا تا حدود زیادی دفع میشود . مشکل سیستم فن داخلی است که مسئولیت گردش هوا در منزل را به عهده دارد .

پس اصلا مشکل پایه و بد قرار گیری و یا آفتاب و ... مطرح نیست در این مورد خاص ؛ فقط مشکل صدای یکنواخت و هوم مانند فن داخلی است .

sinasaffar
26th May 2013, 15:49
دوستان بنده هنوز منتظر راهنمایی شما هستم