PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گاز خوردن پراید بوش

Hasan Shabani
28th June 2013, 20:37
با سلام و درود:

پراید بوش دوگانه سوز مشکل گاز خوردن داره. دریچه گاز کامل عوض کردم بهتر شده اما خوب نشده. قبلا یک سره گاز می خورد اما بعد از تعویض دریچه گاز گاز خوردنش همیشگی نیست اما وقتی گاز می خوره دور موتور تا 4000 بالا می ره. از دوستان خوبم کسی هست که تجریه این مشکلو داشته باشه؟ "ممنون میشم کمکم کنید"

tune.top
28th June 2013, 20:42
با سلام و درود:

پراید بوش دوگانه سوز مشکل گاز خوردن داره. دریچه گاز کامل عوض کردم بهتر شده اما خوب نشده. قبلا یک سره گاز می خورد اما بعد از تعویض دریچه گاز گاز خوردنش همیشگی نیست اما وقتی گاز می خوره دور موتور تا 4000 بالا می ره. از دوستان خوبم کسی هست که تجریه این مشکلو داشته باشه؟ "ممنون میشم کمکم کنید"

زمانی که دور موتور بالامیاد دستگاه بزنید ببینید زاویه دریچه گاز باز میمونه

vahid khavarani
29th June 2013, 22:23
سلام من یکیشو داشتم بردش نمایندگی سیم کشی عوض شد درست شد

Hasan Shabani
30th June 2013, 22:22
اگه زاویه دریچه گاز بالا باشه مشکل چیه؟

m.aminifar
1st July 2013, 00:34
اگه زاویه دریچه گاز بالا باشه مشکل چیه؟

در این حالت خودرو گاز خوری بی مورد دارد و خرابیش هم میتونه از پتانسیومتر دریچه گاز و سیم گاز و خرابی خود پوسته دریچه گاز باشد

Hasan Shabani
14th July 2013, 00:19
هنگامی که ماشین گاز می خوره زاویه دریچه گاز 22 می باشد اما سیم گاز سالمه پوسته دریچه گاز هم تعویض شده وقتی پتانسیومتر رو تعویض میکنم برای مدتی (چند ساعت) درست عمل میکنه اما دوباره گاز میخوره

m.aminifar
14th July 2013, 00:31
هنگامی که ماشین گاز می خوره زاویه دریچه گاز 22 می باشد اما سیم گاز سالمه پوسته دریچه گاز هم تعویض شده وقتی پتانسیومتر رو تعویض میکنم برای مدتی (چند ساعت) درست عمل میکنه اما دوباره گاز میخوره

زمانیکه زاویه دریچه بالاست ایسیو فلش کنید ببینین زاویه صفر می شود یا نه

سوکت پشت منیفول هوا که مربوط به سوزن های انژکتور و در یچه گاز هست میتونه ایراد داشته باشه

Hasan Shabani
14th July 2013, 00:49
جناب m.aminifar ای سی یو و دسته سیم بوش دوگانه هستش. بوش با دیاگ مهاد فلش نمیشه

Hasan Shabani
14th July 2013, 14:06
از اساتید محترم کسی هست که اطلاعات جامع تری نسبت این نوع پراید داشته باشه

gholamali
15th July 2013, 03:13
دوست عزیز استاد امینی فر گفتند دو سوکت پشت منیفولد هوا که سیمهای دریچه گاز وارد ان شده را از نظر سولفات یا اب گرفتگی چک کنید عیب از ان سوکت است

امیر رضا صدیق زاده
14th August 2013, 10:50
سلام به همه دوستان . ایراد شما از سوکت دریچه گاز در وحله اول میباشد . اگر دقت کرده باشید بعضی سوکتها سر سیم آنها به رنگ نارنجی میباشد که اینگونه سوکتها اطلاعات را درست ارسال نمیکنند . حتما آنها را در صورت مشاهده ایراد تعویض کنید . در ضم سوکت اصلی را از 2 حالت بررسی کنید 1- رسوب گرفتگی 2 - از یابت زنگ زددگی سر سیمها . بعد از مدتی سلفاته گرفتن سر سیمها زنگ زده و عمل انتقال اصلاعات درست انجام نمیشه.

ali5111
31st July 2016, 22:55
سلام
ecu بوش با پاک کردن خطاها خودش فلش میشه.سوکت دریچه گاز و سوکت پشت منیفول از لحاظ شارژ پین ها و اب خوردگی برسی شود

davood arbabi
13th August 2016, 03:54
درود
دوست عزیز پراید بوش دوگانه سری های اول بدلیل تغییرات اساسی در سیم کشی، دسته سیم ایسیو که یکسری از سیم کشی سنسور ها از سمت شاگرد به سمت راننده رفته و بعدش موتور که سنسور دریچه گاز جزو این دسته سیمه،این سیم کشی در پشت موتور بخاری دوتا کانکتور داره که بخاطر کوتاه بودن دسته سیم کشیده میشه ودر بعضی مواقع باعث قطعی پین ها میشه،من قبلا نمایندگی بودم که چند مورد داشتم که قطع بشه،حتی چندماه بعد سایپا یدک اطلاعیه فنی دراین مورد به نمایندگی ها ابلاق کرد.
نتیجه را اعلام کنید،تشکر