PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خرابی پاور gp-430a

saeedplc
14th July 2013, 18:38
با سلام خدمت همه اساتید و دوستان محترم.

پاور مذکور روشن نمیشود. ولتاژ سیمهای سبز و مشکی صفر است و تمامی قطعات را چک کردم و سالم هستند. احتمال دارد از ایسی tl494 باشد؟

لطفا راهنمایی بفرمایید.

با تشکر.

ASHKAN-NO
14th July 2013, 20:02
درود
عزیز قبل همه چیز ولتاژ روی دیودهای خروجی تغذیه
را اندازه گیری کنید برای تفکیک عیب
تا ببینیم مشکل در قسمت ورودی هست
یا خروجی ؟
فعلا موردی را که گفتم را انجام دهید تا بقیه ماجرا
ضمنا ولتاژ پایه 12 ایسی را اندازه گرفته و اعلام کنید
موفق باشید.

saeedplc
5th August 2013, 21:52
با سلام خدمت همه دوستان عزیز.

با تعویض تعدادی خازن و رفع قلع مردگی و ... الان پاور دارای ولتاژهای 12 و 5 و 3.4 و استندبای 4 ولت میباشد و سیستم بدون هیچ مشکلی کار میکند ولی پس از خاموش کردن کامپیوتر و مثلا بعد از 1 ساعت که میخواهم کامپیوتر را روشن کنم دیگر روشن نمیشود و باید کابل برق پاور رو کلا قطع کنم و نیم ساعت یا یک ساعت بماند و بعد از این زمان دوباره درست میشود و استارت میشود!

منتظر راهنمایی شما عزیزان.

ممنون.

ASHKAN-NO
5th August 2013, 21:59
درود
عزیز این ایراد هم بیشتر از خرابی خازن هست
خازنهایی که تعویض نکرده اید را حتما تعویض کنید
ضمنا پاور را روی سیستم دیگر تست کرده اید؟

saeedplc
5th August 2013, 22:03
با سلام.

از کامپیوتر مطمئن هستم و ایراد از پاور است.

فرمایش شما را اجرا میکنم و نتیجه را اعلام میکنم.

با تشکر.

saeedplc
8th August 2013, 18:45
با سلام خدمت همه دوستان و اساتید محترم.
خسته نباشید. پیشاپیش عید فطر را به شما عزیزان تبریک عرض میکنم.

همانطور که قبلا عرض کردم این پاور بدون مشکل کار میکنه فقط وقتی خاموش میکنم باید کابل پاور رو قطع و پس از چند دقیقه مجددا وصل کنم.
خازنها چه در ورودی و چه در خروجی را عوض کردم به جز 2 تا خازن صافی ورودی(1000uf/200v).
آیا این احتمال وجود درد که این خازنها مشکل داشته باشند؟ چون با خازن سنج ظرفیتشان را چک کردم و هیچ افتی نداشتند!

با تشکر.

ASHKAN-NO
8th August 2013, 18:55
درود
عزیز به هیچ عنوان به خازن سنج اطمینان نکنید
بارها برای خود من اتفاق افتاده مقدار خازن را
درست نشان می دهد ولی در اصل خازن خراب
هست بهتر ان هست ان خازنهایی را که تعویض
نکرده اید حتما تعویض کنید
این مشکل به نظر من بیشتر از خازن هست
تست و نتیجه اعلام شود
http://www.getsmile.com/emoticons/funny-smileys-68129/bye.gifhttp://www.getsmile.com/emoticons/funny-smileys-68129/bye.gifhttp://www.getsmile.com/emoticons/funny-smileys-68129/bye.gif

saeedplc
15th August 2013, 19:16
با سلام.

پاور رو با لامپ تست کردم و مشکل اصلی اینه که وقتی سیم سبز و مشکی رو به هم وصل میکنم حدود 2 ثانیه ولتاژ 12 ولت تقریبا 9 ولته و بعد از 2 ثانیه میشه 12 ولت.
تمام خازن ها رو عوض کردم نشد!

با تشکر.

ASHKAN-NO
15th August 2013, 21:20
درود
عزیز بدون لامپ که تست می کنید وضعیت به چه صورت هست؟
مورد بعد وقتی ولتاژ 12 درست می شود دستگاه راه اندازی نمی شود؟
یک عکسی از برد هم قرار دهید

b_cral
16th August 2013, 04:34
سلام خدمت تمامی عزیزان اگه لطف کنین طرز ساخت لامپ و به صورت تصویری برای تست پاور آموزش بدین تا عمر دارم دعاگوتونم....در ضمن قبلا کمال تشکر هم ازتون دارم ممنون

saeedplc
16th August 2013, 14:15
[QUOTE=ashkan nozad;335766]
درود
عزیز بدون لامپ که تست می کنید وضعیت به چه صورت هست؟
مورد بعد وقتی ولتاژ 12 درست می شود دستگاه راه اندازی نمی شود؟
یک عکسی از برد هم قرار دهید

با سلام.

بله بدون لامپ هم همین مشکل وجود داره.
امروز یه تست دیگه زدم و پاور رو روی کیس بستم و کامپیوتر رو روشن کردم و ولتاژها را در این حالت اندازه گیر کردم و تمام ولتاژها 12 ولت 5 ولت 3.4 ولت و استندبای کاملا درست بودند.
وقتی مشکل ایجاد شد مجددا ولت گیری کردم و دیدم هر دو ولتاژ 12 و 5 ولت به محض زدن کلید پاور کیس هر دو ولتاژ یک لحظه ظاهر میشن و مجددا کیس خاموش میشه و پس از چند بار زدن کلید پاور کامپیوتر استارت شد.
در ضمن هیچ کدام از ولتاژها اصلا نوسان ندارند.
خودم فکر میکنم مشکل از قسمت اولیه پاور است نه ثانویه.
خازن 1000uf/200 ولت پیدا نکردم.
با تشکر.

saeedplc
16th August 2013, 23:11
با سلام.

مشکلات اصلی پاور مذکور:

1) در بیرون از کیس(بدون بار) پاور استارت میشه و ولتاژها خوب هستند ولی وقتی سیم استندبای رو قطع میکنم (ولی برق پاور وصله) پس از نیم ساعت یا یک ساعت به محض وصل سیم سبز به مشکی ولتاژ 5 و 12 ولت به تدریج زیاد میشن و پس از کمی کار به حالت استاندارد میرسن.
2)وقتی به کیس وصل میکنم اگر استارت بشه همه ولتاژها درست هستند ولی در حین کار ناگهان کلا کامپیوتر خاموش میشه.
3)بعضی اوقات استارت میشه ولی در هنگام بوت هنگ میکنه و هیچ کاری انجام نمی شود.

کامپیوتر کاملا سالم است و با پاور دیگه کاملا درست کار میکنه.

با تشکر.