PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خطای 2101 و 1631 در j34

damavandi
16th July 2013, 19:16
دوستان 206 j34 با این خطاها مراجعه کرده که مربوط به دریچه گاز و شبکه can میباشد . سیم کشی دریچه گاز را کامل با سوکت تعویض کردم مشکل تا یک ماه حل شد ولی دوباره مشکل پیدا شد. به نظرتون مشکل از کجاست.از این ایراد زیاد مراجعه میشود و هنوز علت اصلی معلوم نشده دوستان اگر تجربیاتی دارند که به نتیجه رسیده در این پست قرار بدهندبا تشکر

ebi n1
16th July 2013, 21:31
دوستان 206 j34 با این خطاها مراجعه کرده که مربوط به دریچه گاز و شبکه can میباشد . سیم کشی دریچه گاز را کامل با سوکت تعویض کردم مشکل تا یک ماه حل شد ولی دوباره مشکل پیدا شد. به نظرتون مشکل از کجاست.از این ایراد زیاد مراجعه میشود و هنوز علت اصلی معلوم نشده دوستان اگر تجربیاتی دارند که به نتیجه رسیده در این پست قرار بدهندبا تشکر
دوست من میشه بگی در کارکرد خودرو چه اختلالی ایجاد میشود

m.aminifar
17th July 2013, 00:24

معمولا خطای دریچه گاز در صورتیکه ایسیو و خود دریچه سالم باشد فقط از سوکت دریچه گاز میتونه باشه در بعضی موارد سوکت ایسیو (پین های داخل ان )دهنه پین ها باز می شوند و در دست انداز با تکان خوردن خودرو قطع ارتباط می شود خطای ان ثبت می شود

m.aminifar
17th July 2013, 00:38

دوست گرامی خطای که ذکر کردین به هیچ عنوان ارتباطی با ایسیو موتور و نوع خودرو شما ندارد

damavandi
17th July 2013, 09:51
دوست من میشه بگی در کارکرد خودرو چه اختلالی ایجاد میشود
چراغ چک روشن میشود و دریچه از کار میافته و فن شروع به کار میکنه تا باطری رو قطع و وصل کنی

damavandi
17th July 2013, 10:19
دوست گرامی خطای که ذکر کردین به هیچ عنوان ارتباطی با ایسیو موتور و نوع خودرو شما ندارد

متوجه منظورتون نمیشم . یعنی ایسیو سالمه دریچه گاز خرابه
خطا ها با pps خونده شده

حمید بهرامپور
17th July 2013, 10:28
چراغ چک روشن میشود و دریچه از کار میافته و فن شروع به کار میکنه تا باطری رو قطع و وصل کنی

با سلام اگر در این حالت فن دور تند کار میکند احتمال خیلی زیاد ایراد از دریچه گاز میباشد .

hantosh
17th July 2013, 12:19

سلام دوست عزیز وهمکاران گرامی
شما سوکت دریچه گاز را باز و پینها رو بعد از تمیز کردن جمع کن وجا بزن
لطفا نتیجه کارتون رو اعلام کنید با تشکر.

ebi n1
17th July 2013, 13:04
سلام ایراد از دریچه گاز میباشد من خودم چندین ایراد گرفتم فقط یکی از انها ایسیو و هم دریچه گاز را عوض کردم خوب شد در ضمن ایسیو این ماشین روی ماشین دیگری جواب میدهد بارها این کار راانجام دادم

tune.top
17th July 2013, 13:20
چندين بار هم براي من اتفاق افتاده اين ايراد دريچه گاز باز نميشه فن هم ميره روي دور تند/ دريچه گاز رو هم عوض كردمE.C.U تستي روي ماشين ديگه اي گذاشتم سالم بوده دسته سيم رو هم چك كردم چند روزي خوب ميشه دوباره ايراد برميگرده

ebi n1
17th July 2013, 13:40
چندين بار هم براي من اتفاق افتاده اين ايراد دريچه گاز باز نميشه فن هم ميره روي دور تند/ دريچه گاز رو هم عوض كردمE.C.U تستي روي ماشين ديگه اي گذاشتم سالم بوده دسته سيم رو هم چك كردم چند روزي خوب ميشه دوباره ايراد برميگرده شما ولتاژ باطری و اتصالات را چک کرد چون از باطری هم میتواند باشد

m.aminifar
17th July 2013, 13:43
متوجه منظورتون نمیشم . یعنی ایسیو سالمه دریچه گاز خرابه
خطا ها با pps خونده شده

نه منظورم اینه که اگر شما مطمن هستین دریچه وایسیو سالم هست سیم کشی مورد دارد

damavandi
17th July 2013, 16:16
سلام دوست عزیز وهمکاران گرامی شما سوکت دریچه گاز را باز و پینها رو بعد از تمیز کردن جمع کن وجا بزنلطفا نتیجه کارتون رو اعلام کنید با تشکر.من در این مورد ماشین تمام سیمها را به دریچه لحیم کردم و 6 تا سیمو تا ایسیو عوض کردم از سیم و سوکت نیست ضمنا این ایراد با کدهای مختلفه مثلا امروز یه 206 دیگه بود که دقیقا همین حالت رو داشت با کد p0121 و 1153 که با بررسی سوکت متوجه شدم یکی از پایه ها بر اثر شتشوی سولفاته کرده و با تمیز کردن مشکل حل شد دوستان کدهای خطا را جداگانه بررسی کنیم یعنی فقط به حالت نوشتارسی کد بسنده نکنیم . چون مطمئنا هر کدی مربوط به یه قسمت میباشد.ممکنه هر دو را بنویسه سنسور دریچه گاز یا موتور ولی کدهاش با هم فرق بکنه.اگه بتونیم از روی کد عیب یابی کنیم زودتر به نتیچه میرسیم

damavandi
17th July 2013, 16:31
مشکل اینه که این ایراد همیشه نشون نمیده یعنی ممکنه ماهی یکبار نشون بده. دوستان باید یک روتینی برای عیب یابی این مورد باشه از دوستانی که مسلط به زبان میباشند خواهش دارم از سایتهای تخصصی خارجی و یا گوگل جستجو کنند و تمامی کدهای مربوط به این قسمت را در بیارن چون فقط یک کد نیست اگه تمام کدها را بدونیم مربوط به کدام قسمت مدار میشه زودتر به نتیجه میزسیم من با جستجو در این سایت متوجه شدم که هنوز کسی را حل درستی برای این ایراد پیدا نکرده ضمن اینکه این ایراد بسیار شایع میباشد لازمه که راه حل درست و منطقیشو بدست بیاریم و به نظر من فقط با بررسی کدها میشه یعنی دوستان از امروز اگه از این مورد داشتند لطف کنند دقیقا کد مربوطه را یادداشت کنند و در نهایت اگه مورد حل شد دقیقا بگن مثلا کد 0121 مربوط به اختلاف مقاومت بین سنسور 1 با 2 میباشد که میتونه از سیم و یا سولفاته سرسیم باشه که در نهایت بتونیم یک جدولی درست کنیم که عیب یابی ساده تر بشه لطفا همکاری کنید چون مورد خیلی مهمی میباشدباتشکر

ebi n1
17th July 2013, 23:01
مشکل اینه که این ایراد همیشه نشون نمیده یعنی ممکنه ماهی یکبار نشون بده. دوستان باید یک روتینی برای عیب یابی این مورد باشه از دوستانی که مسلط به زبان میباشند خواهش دارم از سایتهای تخصصی خارجی و یا گوگل جستجو کنند و تمامی کدهای مربوط به این قسمت را در بیارن چون فقط یک کد نیست اگه تمام کدها را بدونیم مربوط به کدام قسمت مدار میشه زودتر به نتیجه میزسیم من با جستجو در این سایت متوجه شدم که هنوز کسی را حل درستی برای این ایراد پیدا نکرده ضمن اینکه این ایراد بسیار شایع میباشد لازمه که راه حل درست و منطقیشو بدست بیاریم و به نظر من فقط با بررسی کدها میشه یعنی دوستان از امروز اگه از این مورد داشتند لطف کنند دقیقا کد مربوطه را یادداشت کنند و در نهایت اگه مورد حل شد دقیقا بگن مثلا کد 0121 مربوط به اختلاف مقاومت بین سنسور 1 با 2 میباشد که میتونه از سیم و یا سولفاته سرسیم باشه که در نهایت بتونیم یک جدولی درست کنیم که عیب یابی ساده تر بشه لطفا همکاری کنید چون مورد خیلی مهمی میباشدباتشکر
باتشکر از شما که موضوع را عنوان کردید متسفانه دستگاه عیب یاب ایرانی 30 درصد ایراد را انجام میدهد و بقیه را خودمان باید انجام بدهیم درضمن ایرادی که میخواهیم بگیریم باید بازدید چشمی بعد با اهمتر از گزینه اهم مدارهایی که به مشکل میخوریم چک کنیم

m.aminifar
17th July 2013, 23:48
من در این مورد ماشین تمام سیمها را به دریچه لحیم کردم و 6 تا سیمو تا ایسیو عوض کردم از سیم و سوکت نیست ضمنا این ایراد با کدهای مختلفه مثلا امروز یه 206 دیگه بود که دقیقا همین حالت رو داشت با کد p0121 و 1153 که با بررسی سوکت متوجه شدم یکی از پایه ها بر اثر شتشوی سولفاته کرده و با تمیز کردن مشکل حل شد دوستان کدهای خطا را جداگانه بررسی کنیم یعنی فقط به حالت نوشتارسی کد بسنده نکنیم . چون مطمئنا هر کدی مربوط به یه قسمت میباشد.ممکنه هر دو را بنویسه سنسور دریچه گاز یا موتور ولی کدهاش با هم فرق بکنه.اگه بتونیم از روی کد عیب یابی کنیم زودتر به نتیچه میرسیم

این موردی که شما میگین درست از روی کد عیب یابی شود ولی این مورد در مرد دستگاه های ایرانی صدق می کنه دلیل هم بر می گرده به ترجمه ناقص کد های خطا ولی اگر با دستگاه اصلی عیب یابی شود دیگر به این موارد بر نمی خورید

حميد ذوالعلا
18th July 2013, 00:41
سلام
جهت عیب یابی 206 فقط از PPS استفاده کنید.
مثال:بارها مشاهده شده خطای سوزن 2 با دستگاه ایرانی سوزن 4 زده.

farhad1904
18th July 2013, 01:17
با درود و ادب

من چند موردي داشتم كه همگي از ايراد داشتن ايسيو بودند و با تعويض ايسيو ايراد كامل برطرف گرديده بود .

موفق باشيد - فرهاد

ebi n1
18th July 2013, 02:26
با درود و ادب

من چند موردي داشتم كه همگي از ايراد داشتن ايسيو بودند و با تعويض ايسيو ايراد كامل برطرف گرديده بود .

موفق باشيد - فرهاد

دوست من اقا فرهاد درسته ولی ایسیو خودش روی ماشین دیگه جواب میدهد با تضمین من چندین مورد را اینکار راکردم نیمیدونم چه سریه

damavandi
20th July 2013, 10:45
با تشکر از دوستان عزیز
بزرگواری کنید هر تجربه ای که از امروز در مورد این ایراد داشتین در این تاپیک بزارین .
تشکر تشکر

m.aminifar
20th July 2013, 10:59
با تشکر از دوستان عزیز
بزرگواری کنید هر تجربه ای که از امروز در مورد این ایراد داشتین در این تاپیک بزارین .
تشکر تشکر

در پست قبل گفتم این کد های خطا مربوط به سیستم انژکتور نیست ولی یک احتمال وجود داره شارژ زیاد دینام و خرابی باطری باعث ثبت اینگونه خطا های بی مورد می شود

یک مورد داشتم که در یونیت ایریگ خطای شبکه vanثبت می کرد و چراغ ایربگ روشن بود در صورتیکه هم یونیت ایربگ سالم بود هم bsi و هم سیم کشی

بعد کلی تست متوجه شدم دینام زیاد شارژ میکنه و باعث ثبت این خطا می شود حال شما برای تست سیم برق دینام باز کنید که دینام شارژ نکنه ببینین

باز هم این خطا ثبت می کنه یا نه

damavandi
5th August 2013, 18:51
در پست قبل گفتم این کد های خطا مربوط به سیستم انژکتور نیست ولی یک احتمال وجود داره شارژ زیاد دینام و خرابی باطری باعث ثبت اینگونه خطا های بی مورد می شود

یک مورد داشتم که در یونیت ایریگ خطای شبکه vanثبت می کرد و چراغ ایربگ روشن بود در صورتیکه هم یونیت ایربگ سالم بود هم bsi و هم سیم کشی

بعد کلی تست متوجه شدم دینام زیاد شارژ میکنه و باعث ثبت این خطا می شود حال شما برای تست سیم برق دینام باز کنید که دینام شارژ نکنه ببینین

در pps از موتور دریچه گاز ایراد میگیره 2101 .. این کد را توی گوگل هم جستجو کردم از موتور دریچه گاز بود. کد 1631 را توی pps از شبکه کن و قطع شبکه به abs میزد.
حالا امروز یه دریچه گاز روش بستم ببینم چی میشه باز نتیجه را اعلام میکنم
damavandi
8th August 2013, 08:34
دریچه گاز رو عوض کردم و بعد از 50 کیلومتر رانندگی چراغ چک روشن شد ولی دریجه گاز کار میکرد. سریع به pps وصل کردم دیدم خطای ignition integrated detection , خطای شبکه کن رو میده. ولی دیگه خطای 2101 رو نداد . شمع ها و کویل را تعویض کردم و دوباره فرستادم برای تست .

damavandi
19th August 2013, 17:23
دوستان : از روزی که دریچه رو عوض کردم 20 روز گذشته . و ماشین هیچ مشکلی تا حالا نداشته . گوش شیطان کر . مثل اینکه درست شد. کد 2101 احتمال قوی مربوط به برق دریچه میشه . توی سوزوکی هم اگه رله دریچه قطع بشه کد 2101 و 2102 میده.
کد 0121 مربوط به مقاومتهای دریچه میشه که 100 درصد دریچه هایی که این کد را داشنتد با تعویض سیم کشی درست شدند.
تشکر از دوستان

arhan95
14th May 2017, 18:04
اساتيد بزرگوار مدتي ماشينم كه 206 مدل نود اي سي يو والو موتور 1400 حين حركت گاز از كار مي افته و دور تند فن ميزنه فقط اينكه وقتي ك.لر روشنه سريع تر اين اتفاق مي افته و زماني كولر خاموشه كمتر ولي بصورت تصادفي اتفاق مي افته دياگ زدم خطاي
p0121 MOTORISED THROTTLE SIGNAL INCONSISTENT BETWEEN TRAK 1 AND 2
ميده و كسي هم نميدونه دقيق مشكل چيه ايا با تعويض دريچه گاز رفع ميشه زماني ماشين بصورت نرمال در حال كاره سوكت هاي دريچه گاز و پدال گاز هم به شدن تكان ميدم ولي پدال گاز از كار نمي افته يعني مشكل از شل بودن سوكت ها نيست گاهي شده چند روز بدون مشكل كار كرده و گاهي روزي چند بار پدال از كار افتاده اي سي يو هم اب نخورده و پين ها هم سولفاته نكردن مشكل چي هست ممنون ميشم منو راهنمايي كنين

TuneUp_Vahab
14th May 2017, 19:35
اساتيد بزرگوار مدتي ماشينم كه 206 مدل نود اي سي يو والو موتور 1400 حين حركت گاز از كار مي افته و دور تند فن ميزنه فقط اينكه وقتي ك.لر روشنه سريع تر اين اتفاق مي افته و زماني كولر خاموشه كمتر ولي بصورت تصادفي اتفاق مي افته دياگ زدم خطاي
p0121 MOTORISED THROTTLE SIGNAL INCONSISTENT BETWEEN TRAK 1 AND 2
ميده و كسي هم نميدونه دقيق مشكل چيه ايا با تعويض دريچه گاز رفع ميشه زماني ماشين بصورت نرمال در حال كاره سوكت هاي دريچه گاز و پدال گاز هم به شدن تكان ميدم ولي پدال گاز از كار نمي افته يعني مشكل از شل بودن سوكت ها نيست گاهي شده چند روز بدون مشكل كار كرده و گاهي روزي چند بار پدال از كار افتاده اي سي يو هم اب نخورده و پين ها هم سولفاته نكردن مشكل چي هست ممنون ميشم منو راهنمايي كنين

درود:

سيم كشي دريچه گاز و پدال گاز را تا ايسيو از رو بكشيد مشكل مرتفع ميشه.

arhan95
14th May 2017, 20:35
سلام استاد
شما فرمودين رو كار سيم كشي انجام بدم براي من كه مسير سيم كشي نميدونم بايد تمام سيم ها رو از داخل خرطومي ها بيرون بيارم تا سيم ها پيدا كنم بعد اينكه مجبورم سيم ها چيده بشه و دو تيكه ميشه براي اتصال به سوكت هاي اي سي يو مشكلي نيست ؟ و اينكه مسير سيم دريچه گاز مستقيم رفته به اي سي يو يا اول ميره BSI مسير سيم پدال گاز به چه صورته ايا اون مستقيم وارد اي سي يو شده به نظر شما اگر سيم ها چك كردم مشكلي نداشت باز هم سيم روكار بيارم اين نوع سيم مورد استفاده در 206 از كجا بايد تهيه كرد منظورم شماره سيم هست ايا بصورت رشته ايي گير مياد؟ به نظر شما اول سيم دريچه گار روكار بكشم يا سيم پدال گاز ؟معني دقيق اين ارور چيه اتصالي در مسير سيم كشي ؟ممكنه از خود سوكت ECU باشه چطور ميونم پين ها تنگ كنم
تشكر

TuneUp_Vahab
15th May 2017, 10:47
سلام استاد
شما فرمودين رو كار سيم كشي انجام بدم براي من كه مسير سيم كشي نميدونم بايد تمام سيم ها رو از داخل خرطومي ها بيرون بيارم تا سيم ها پيدا كنم بعد اينكه مجبورم سيم ها چيده بشه و دو تيكه ميشه براي اتصال به سوكت هاي اي سي يو مشكلي نيست ؟ و اينكه مسير سيم دريچه گاز مستقيم رفته به اي سي يو يا اول ميره BSI مسير سيم پدال گاز به چه صورته ايا اون مستقيم وارد اي سي يو شده به نظر شما اگر سيم ها چك كردم مشكلي نداشت باز هم سيم روكار بيارم اين نوع سيم مورد استفاده در 206 از كجا بايد تهيه كرد منظورم شماره سيم هست ايا بصورت رشته ايي گير مياد؟ به نظر شما اول سيم دريچه گار روكار بكشم يا سيم پدال گاز ؟معني دقيق اين ارور چيه اتصالي در مسير سيم كشي ؟ممكنه از خود سوكت ECU باشه چطور ميونم پين ها تنگ كنم
تشكر

درود:

دسته سيم پدال و دريچه گاز مستقيما به ايسيو ميره
جهت سيم كشي از رو ،از سيم 0.5 يا 0.75 ميتوني استفاده كني
جهت جمع كردن دهانه سر سيم تك به تك سيمهاي مربوطه را بكشي بيرون با سيم چين يا دم باريك جمع كرده بعد جا بزني
اگر همزمان با گاز نخوردن و بكار افتادن فن با دور تند نشانه قطعي در مسير دريچه گاز (موقتي)
گاز نخوردن و بكار افتادن فن ،خرابي دريچه گاز و ايسيو ،ثبت و پاك نشدن ارور ،(دائمي)

arhan95
16th May 2017, 09:34
بزرگوار منظور از خطاي دائم يعني خطايي كه با pps پاك نشه ؟ خطا رو من با ميتونم با pps پاك كنم ولي خود به خود پاك نميشه اين جز خطاي دائم به حساب مياد ؟
تشكر

سعید زینیوند
16th May 2017, 20:38
بزرگوار منظور از خطاي دائم يعني خطايي كه با pps پاك نشه ؟ خطا رو من با ميتونم با pps پاك كنم ولي خود به خود پاك نميشه اين جز خطاي دائم به حساب مياد ؟
تشكر

سلام
دستگاه دیاگت اگه به فارسی باشه خودش در کنار خطا مینویسه دائمی یا موقف. ولی اگه انگلیسی باشه با حرف P یعنی دائمی و حرف I به معنی موقت

arhan95
18th May 2017, 10:52
بزرگوار وقتي pps ميزنم ارور هاي همه با حرف p شروع ميشه و تا وقتي دوباره دياگ نزنم پاك نميشن اين يعني خطا دائمي ؟
با اين تفاسير برم سراغ سيم كشي يا تعويض دريچه يا پدال اگر برم سراغ سيم كشي خيلي مشكله جمع كردنش اولويت با كدومه چرا وقتي كولر روشن ميشه بيشتر اين اتفاق مي افته تا زماني كولر خاموشه اگر كولر خاموش باشه ممكنه سه ماه بدون مشكل باشه واقعا نميدونم چيكار كنم بندرعباس هم هم متخصص نيست هر كس يه چيزي ميگه شما بفرماييد از چي شروع كنم؟ البته متوجه شدم دوسر باطري مقداري سولفات زده و باطري هم بعد شش ماه از كار افتاد ممكنه همه اين مشكلات از دينام باشه يه مشكل هم جديدا اضاف شده وقتي ماشين در جا سلو روشنه بعد 5 دقيقه خود به خود خاموش ميشه كه فكر كنم بعد از تميز كردن دريچه گاز اتفاق افتاد
باتشكر

سعید زینیوند
18th May 2017, 22:45
بزرگوار وقتي pps ميزنم ارور هاي همه با حرف p شروع ميشه و تا وقتي دوباره دياگ نزنم پاك نميشن اين يعني خطا دائمي ؟
با اين تفاسير برم سراغ سيم كشي يا تعويض دريچه يا پدال اگر برم سراغ سيم كشي خيلي مشكله جمع كردنش اولويت با كدومه چرا وقتي كولر روشن ميشه بيشتر اين اتفاق مي افته تا زماني كولر خاموشه اگر كولر خاموش باشه ممكنه سه ماه بدون مشكل باشه واقعا نميدونم چيكار كنم بندرعباس هم هم متخصص نيست هر كس يه چيزي ميگه شما بفرماييد از چي شروع كنم؟ البته متوجه شدم دوسر باطري مقداري سولفات زده و باطري هم بعد شش ماه از كار افتاد ممكنه همه اين مشكلات از دينام باشه يه مشكل هم جديدا اضاف شده وقتي ماشين در جا سلو روشنه بعد 5 دقيقه خود به خود خاموش ميشه كه فكر كنم بعد از تميز كردن دريچه گاز اتفاق افتاد
باتشكر
اول از همه چی سیم کشی تا ایسیو چک شود سپس پین سوکتها رو تنگ کن،اگه بازم مشکل داشتی سیم کشی تستی از ایسیو تا دو قطعه مذکور ببند و امتهان کن و اگه بازم مشکل پا برجا بود قطعات رو عوض کن

arhan95
22nd May 2017, 12:08
سلام سيم كشي به صورت مستقيم از پدال و دريچه اوردم اما بازم هم عدم گاز نخوردن اتفاق افتاد(گاهي البته وقتي كولر خاموشه مشكلي نيست) درنتيجه من سيم هاي پدال گاز وقتي قطع ميكنم خطايي كه روي دياگ pps نشون ميده فرق داره همين طور سيم هاي دريچه گاز جدا كردم و خطا p0121 نشد اين يعني اين خطا از سيم كشي نيست اگر بود همون خطا ميزد .
يكي از دوستان ميگه از دوتا مسير گرافيتي كه داخل قسمت پلاستيكي دريچه هست ميباشد و زماني يكي از اون دوتا جاروبك مشكل داشته باشه اين اتفاق مي افته اونها ايا ميشه تميز كرد فقط مونده جابجايي اي سي يو و دريچه گاز: ماشين داداشم 206 دوگانه وي 2 كه اي سي يو دقيق شبيه همين ماشين خودم تيپ 2 هست ميشه اي سي يو ها جابجا كنم تست كنم البته دريچه گازش فرق داره چون اون ماشين 1600 هست تو سايت هاي خارجي بيشتر ميگن دليلش خرابي اي سي يو هست چطور اگر مشكل خرابي اي سي يو وقتي كولر خاموشه مشكلي نيست
ممنون از راهنمايي هاي دوستان

سعید زینیوند
23rd May 2017, 00:08
سلام سيم كشي به صورت مستقيم از پدال و دريچه اوردم اما بازم هم عدم گاز نخوردن اتفاق افتاد(گاهي البته وقتي كولر خاموشه مشكلي نيست) درنتيجه من سيم هاي پدال گاز وقتي قطع ميكنم خطايي كه روي دياگ pps نشون ميده فرق داره همين طور سيم هاي دريچه گاز جدا كردم و خطا p0121 نشد اين يعني اين خطا از سيم كشي نيست اگر بود همون خطا ميزد .
يكي از دوستان ميگه از دوتا مسير گرافيتي كه داخل قسمت پلاستيكي دريچه هست ميباشد و زماني يكي از اون دوتا جاروبك مشكل داشته باشه اين اتفاق مي افته اونها ايا ميشه تميز كرد فقط مونده جابجايي اي سي يو و دريچه گاز: ماشين داداشم 206 دوگانه وي 2 كه اي سي يو دقيق شبيه همين ماشين خودم تيپ 2 هست ميشه اي سي يو ها جابجا كنم تست كنم البته دريچه گازش فرق داره چون اون ماشين 1600 هست تو سايت هاي خارجي بيشتر ميگن دليلش خرابي اي سي يو هست چطور اگر مشكل خرابي اي سي يو وقتي كولر خاموشه مشكلي نيست
ممنون از راهنمايي هاي دوستان

اگه بخوای جاشونو عوض کنی فکر اینو کردی که کد سوئیچ دارن؟
قطعه هائی که خطا زده رو عوض نکردی؟

arhan95
23rd May 2017, 00:44
سلام
خوب سويچ ها جابجا ميكنم منظورم همون قطعه كه داخل ريموت هست اگر امكانش باشه متاسفانه قطعات تستي در دسترس ندارم به نظر شما ابتدا پدال تعويض كنم اين سنسور دريچه گاز توي دريچه گاز قرار داده يا زير پدال هست احتمال اينكه از خود پدال باشه چقدره ابتدا ميخوام پدال دوتا ماشين جابجا كنم البته من با دياگ باكس ارور ها ميخونم فقط همين يك ارور ميده كه به نظر ميرسه ارور دريچه و پدال فرق داره

سعید زینیوند
23rd May 2017, 23:05
آره فرق دارن،سنسور پدال که روی خود پداله و سنسور دریچه روی هوزینگ دریچه گاز هست.

arhan95
24th May 2017, 18:00
با سلام این خطا p0121 trak1 and trak2 مربوط به دریچه میشه یا پدال پتانسیومتری که روی دریچه گازی های سیمی هست در دریچه گازی های برقی کجا میشه منطورم سنسور دریچه گاز این خطا p0121 چندین قسمت داره ولی خطایی که دقیقا برای من میزنه trak1and trak 2 هستش دوستان میگن خطای 100% مال سیم کشیه ولی ادامه خطا نگفتن چیه فقط شماره خطا کمکی نمیکنه متن خطا چی باید باشه
arhan95
26th May 2017, 18:20
دوستان مشكل حل شد مشكل از ecu بود خطاي مربوط به خرابي اي سي يو بود يه اي سيو تعميري طرف داره ميگه يك ميليون چطوره بگيرم يا گرون ميگه البته روي ماشين بسته و به اسم استوك داده ولي نگاه كردم ديدم تعميريه حالا ميخواهم برم پسش بده بدم اي سي يو والو سالم چنده نو يا استوك

سعید زینیوند
26th May 2017, 23:04
دوستان مشكل حل شد مشكل از ecu بود خطاي مربوط به خرابي اي سي يو بود يه اي سيو تعميري طرف داره ميگه يك ميليون چطوره بگيرم يا گرون ميگه البته روي ماشين بسته و به اسم استوك داده ولي نگاه كردم ديدم تعميريه حالا ميخواهم برم پسش بده بدم اي سي يو والو سالم چنده نو يا استوك

خیلی داره گرون میده،بگردی هم نو وهم دست دوم ارزونتر گیرت میاد

arhan95
28th May 2017, 13:58
با تشکر از همه استاید که توی این مدن بنده رو راهنمایی فرمودن
در نهایت ای سی یو دست دوم مارک اصلی فرانسه پیدا کردم از سه نقطه پشتش باز شده بود که طرف گفت این برای اینه چون فقط یک بار میشه کد سویچ داد و برای بار دوم باید پروگرامر بشه همون جیتک که بی کد بشه مگر اینکه ای سی یو از اول خام باشه بعد امد پشت ای سی یو خودم باز کرد وکد سویچ خودمو وارد اون کرد این درسته؟یعنی اگر ای سی یو یه بار کد بشه دیگه نمیشه بدون اینکه پشتش باز بشه بی کد بشه ؟و اینکه یکسال گارانتی کرد که اگر خراب شد پول پس بده یا یه ای سی یو بده ای سی یو نو هم گیر نیومد گفتن اصلی بالای دو میلونه چینی هست 600 تومن

سعید زینیوند
28th May 2017, 23:55
با تشکر از همه استاید که توی این مدن بنده رو راهنمایی فرمودن
در نهایت ای سی یو دست دوم مارک اصلی فرانسه پیدا کردم از سه نقطه پشتش باز شده بود که طرف گفت این برای اینه چون فقط یک بار میشه کد سویچ داد و برای بار دوم باید پروگرامر بشه همون جیتک که بی کد بشه مگر اینکه ای سی یو از اول خام باشه بعد امد پشت ای سی یو خودم باز کرد وکد سویچ خودمو وارد اون کرد این درسته؟یعنی اگر ای سی یو یه بار کد بشه دیگه نمیشه بدون اینکه پشتش باز بشه بی کد بشه ؟و اینکه یکسال گارانتی کرد که اگر خراب شد پول پس بده یا یه ای سی یو بده ای سی یو نو هم گیر نیومد گفتن اصلی بالای دو میلونه چینی هست 600 تومن
این نوع ایسیو تو بازار کمه و به ندرت گیر میاد،اگه گذاشتی روی ماشین و خوب کار کرد باهاش یه طوری درست کن و بخرش. اگه مشکل داشته باشه همون اول کار خودشو نشون میده.

arhan95
31st May 2017, 11:07
سلام
استاد با تعویض ای سی یو یه خطای جدید نشون میده که تا قبل نداشت ایا تنظیم خاصی داره به نظرم این ای سی یو مال یه 206 اتومات بوده متن خطا
no vehicle speed information transmitted by abs/esp ecu
u0416

سعید زینیوند
31st May 2017, 23:36
سلام
استاد با تعویض ای سی یو یه خطای جدید نشون میده که تا قبل نداشت ایا تنظیم خاصی داره به نظرم این ای سی یو مال یه 206 اتومات بوده متن خطا
no vehicle speed information transmitted by abs/esp ecu
u0416

این خطا میگه که اطلاعات سرعت از ABS برای ایسیو نمیاد،احتمالا از نوعی هستش که سرعت ماشین از سنسورهای ای بی اس به ایسیو فرستاده میشه و چون ماشین شما این سیستمی نیست این ایسیو همچین خطائی رو میزنه.

arhan95
1st July 2017, 16:23
اساتيد بزرگوار دوباره مشكل برگشت چراغ چك روشن شد اما گاز ميخورد تا يك ماه بعد تعويض ايسيو مشكلي نداشت اما بعد يك ماه چراغ چك روشن شد ولي مشكل گاز نخوردن نداشت تا اينكه بعد چند روز دوباره گاز نخورد فقط يكبار كه با باز بسته كردن سوييچ رفع شد به نظر شما باز مشكل از اي سيو استوك بوده كه بعد يك ماه مشكل برگشته

arhan95
4th July 2017, 02:01
با تعویض دوباره ایسیو مشکل حل شد و ارور برطرف شد

M.mahdi.a17
9th December 2023, 01:24

با سلام
اقای امینی فر چطور می تونم با شما ارتباط بگیریم ترجیحا حضوری بیام خدمتتون
۲۰۶ تیپ ۵ دارم با کد خطای ۰۱۲۱ هر وقت که چراغ چک روشن میشه شتاب ماشین به شدت افت میکنه با باز و بسته کردن سوئیچ شتاب درست میشه ولی بعد از چند دقیقه یا چند ساعت مجدد شتاب افت میکنه.