PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل کولر سمند

شهریار
30th July 2013, 14:18
با سلام
خودروی سمند دو گانه مدل 87
مشکل بدین صورت است که هر گاه می خواهیم کولر را روشن کنیم و کلید مربوطه را فشار می دهیم
چراغ کلید مرتبا خاموش و روشن می شود طوری که شخصا احساس می کنم که ولتاژ کم می آورد
زمانی هم که این چراغ بصورت لحظه ای کم نور می شود صدای بوقی هم شنیده می شود
اما کولر فعال نمی شود
کلید را باید چندین بار قطع و وصل کنیم تا شاید کولر راه بیفتد
وقتی هم که راه افتاد دیگر اثری از ضعف نور و صدای بوق نیست
لازم به ذکر است که زمانی هم که کولر راه می افتد بنظر یک صدای اضافی نیز دارد
دوستان لطفا راهنمایی کنند که باید چکار کرد
به مکانیک هم که نشان دادم گفتند کار ما نیست و کار باطریساز است

gholamali
16th August 2013, 00:58
سلام ببخشید دیر جواب دادم عیب از کلید کولر است در تمام مواردی که کلید کم نور بوده و با چند بار ضزبه زدن به کلید کولر فعال شده کلید کولر را تعمیر نمودم مشکل حل شد

شهریار
16th August 2013, 10:21
جناب غلامعلی سلام
ممنون از راهنماییتان اما مشکل با تعمیر کلید برطرف نشد
ظاهرا این عیب مربوط به برد پنل بود که به قول باطریساز با تغییرات عیب برطرف شد
الان هم مشکل حل شده اما با تغییراتی که ایشان دادند کلید را بایستی یکی دو بار بزنیم تا چراغ کولر روشن شود
اما چراغ کولر که روشن شود دیگر اثری از چشمک زدن چراغ نیست و مشکلی هم برای استفاده وجود ندارد

farhad1904
16th August 2013, 11:52
با درود و ادب

جناب آقاي شهريار عزيز معاونت محترم كل سايت فكر كنم منظور جناب gholamali از تعمير كليد كولر همان بررسي پنل بخاري بود .

موفق باشيد - فرهاد

gholamali
16th August 2013, 12:40
سلام منظور من همان پنل بود چون در پشت برد پنل چیز خاصی نیست که خراب بشه فقط مداری که از سوکت پشت پنل تا کلید کولر میاد گاها بر اثر حرارت یا ضعیف بودن خود کلید کولر مشکل دار میشه که با ترمیم مدار یا در پنلهای طرح جدید با جا به جا کردن پایه های کلید کولر مشکل حل میشه با سپاس

sajadnasirpor
16th August 2013, 12:51
سلام دوستان من هر روز با این مشکل روبرو هستم و برای حل این مشکل یک رله بر روی سوکت کلید سه کاره میبندم و موقعی که کلید acکولر رو میزنیم برق ولتاژ کمی میده و چون مدار ما به جریان برق بیشتری نیاز داره زود تر این کلید رو خراب میکنه و با نصب رله فشار از روی کلید کولر برداشته میشه