PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روش های پیشنهادی برای تقویت و قدرت بیشتر موتور چنج ضبط های سه دیسک سامسونگ

منصور
4th April 2010, 20:27
سلام دوستان
شما چه راهی را برای تقویت وقدرت موتور اسانسور سامسونگ های جدید پیشنهاد می کنید ؟
pal-electronic
4th April 2010, 21:11
سلام دوستان شما چه راهی را برای تقویت وقدرت موتور اسانسور سامسونگ های جدید پیشنهاد می کنید ؟تشگر

دوست عزیز سلام
با تغییر مقدار دیود زنر مربوطه میتوانید سرعت آن را افزایش یا کاهش دهید

منصور
5th April 2010, 11:00
با سلام جناب آقایان عزیز
این کار ها در بعضی ها جواب نمی دهد در ضمن تسمه و فولی موتور را هم از نوع کوچک انتخاب کردم اما جواب نمی دهد در واقع می شود گفت خیلی ور رفتم اما بی نتیجه است ؟

جواد حمیدی
5th April 2010, 12:18
با سلام جناب ان این کار ها در ببعضیها جواب نمی ده در ضمن تسمه وفولی موتور را هم از نوع کوچک انتخاب کردم اما جواب نمی ده در واقع می شه گفت خیلی ور رفتم اما بی نتیجه است ؟

با سلام
دوست عزیز در واقع در اسانسورها
که بد باز و بسته میشوند
ایراد از ضعیف شدن موتور نیست
بلکه بخاطر خوردگی زایده پلاستیکی که در جلوی ریل در 2 طرف قرار دارد است
که در مدلهای قدیمی میشد
با زیاد کردن مقدار دیود زنر سرعت موتور را
افزایش داد اما در مدلهای جدید نمیشود
این کار را کرد
راه حل این مدلها این است
که اسانسور را در اورده 2 زایده پلاستیکی
که در 2 طرف ریل قرار دارد را بدقت بررسی کنید میبینید که دیگر حالت نیم دایره ای خود را از دست داده و کمی بالای ان صاف شده
که باید بدقت با سمباده
دوباره انرا به حالت نیم دایره دراورد
برای اینکه روانتر اسانسور باز و بسته شود
گریس سفید را با مقدار کمی تینر مخلوط کرده
تا روانتر شود بعد کاملا روی ریل و اسانسور را گریس کاری میکنیم
در ضمن ار سر موتور بزرگتر استفاده میکنیم
نه کوچکتر و از تسمه سفت هم استفاده نمیکنیم
برای اینکه موتور هم بهتر کار کند
انرا دراورده داخل ظرفی از تینر قرار میدهیم
بعد از 1 دقیقه انرا دراورده با ولتاژ 12 ولت ادابتور بمدت 2 ثانیه انرا از چپ و راست به گردش در میاوریم تا کلکتور ان تمیز شود
کمی روغن هم بین موتور و میله میریزیم

سپس با ان بازی کرده تا روغن داخل شفت موتور شود در ضمن وات ادابتور هم باید معمولی باشد نیم امپر الی یک اگر بیشتر باشد
به موتور صدمه میزند

expert
18th May 2010, 00:26
سلام.یک DVD Player LG مدل DV-6250PM دارم که مثل اینکه آسانسور اون هنگ کرده.در حالت معمولی سالمه ولی به محض اینکه سی دی یا دی وی دی را وارد میکنیمً ،سریع میده بیرون و داخل نگه نمیداره.
دوستان لطفاً راهنمائی کنند.ممنون

عبدالهي
16th June 2010, 00:01
سلام.یک DVD Player LG مدل DV-6250PM دارم که مثل اینکه آسانسور اون هنگ کرده.در حالت معمولی سالمه ولی به محض اینکه سی دی یا دی وی دی را وارد میکنیمً ،سریع میده بیرون و داخل نگه نمیداره.
دوستان لطفاً راهنمائی کنند.ممنون

سلام
دستگاه شما اگر اپتیک ان نتواند سی دی را بخواند این اتفاق می افتد اپتیک و موتورها را برسی کنید

عبدالهي
16th June 2010, 00:16
سلام دوستان شما چه راهی را برای تقویت وقدرت موتور اسانسور سامسونگ های جدید پیشنهاد می کنید ؟تشگر

سلام با تشکر از اقای جواد حمیدی که خیلی قشنگ توضیح دادند
من هم روی همین عیب خیلی کار کردم نتیجه که گرفتم تسمه حتما اصلی باید باشه و ریل بالابر اپتیک باید روان بشه اگر یکم سفت باشه قدرت متور گرفته میشه

mehdiroshan
27th February 2011, 04:20
دوست عزیز من 4 تا از این سامسونگ جدیدا برام اوردند هر اری که فکرشو بکنی من روی انها انجام دادم خیلی وقتمو گرفتند اما متاسفانه نتونستم درستشون کنم چیزی که به نظر من میرسه اینه که اصلا وقت گرانبهاتو صرف اسانسور سامسونگ جدیدا نکن

ARIYA
27th February 2011, 07:46
دوست عزیز من 4 تا از این سامسونگ جدیدا برام اوردند هر اری که فکرشو بکنی من روی انها انجام دادم خیلی وقتمو گرفتند اما متاسفانه نتونستم درستشون کنم چیزی که به نظر من میرسه اینه که اصلا وقت گرانبهاتو صرف اسانسور سامسونگ جدیدا نکن
درود
فکر میکنم با این آیسی مشکل شما رفع شود . باید طبق دیتاشیت سیم کشی کنید
اینطوری ولتاژ موتورقابل کنترل و کم و زیاد کردن میباشد

29850

mt54
16th April 2011, 19:02
سلام
اساتید گرامی توضیحات لازم را دادن و راه حل های مناسب را پیشنهاد دادند. ولی خودم همیشه از یک مدار رگلاتور کنترل شونده برای سرعت و دوعدد رله 5 ولت برای معکوس نمودن استفاده میکنم بدون هیچ گونه عوارض جانبی روی تمام دربها جواب میده .روی سامسونگ و ال جی راحت جواب میده چون در مدار ولتاژ ثابت و امپر بالا نیاز داریم تا در موقع زیر بار رفتن افت ولتاژ به وجود نیاد.

azaliya
16th March 2012, 23:59
باسلام/رگلاتور5ولت موتوراسانسور راعوض کرده ازرگلاتور7یا8ولت استفاده میکنیم./

mohandes_9550
9th April 2012, 20:57
سلام دوستان
شما چه راهی را برای تقویت وقدرت موتور اسانسور سامسونگ های جدید پیشنهاد می کنید ؟
من این مشکلات اسانسورهای جدید را حل کردم . اول اینکه مکانیزم را اوراق میکنم و با اب و ریکا میشورم بعد برای روانکاری نقاط حساس که قطعات ساییدگی با هم دارند به جای گریس و اینجور چیزا فقط از مقداری وازلین یا کرم معمولی استفاده میکنم . روی برد VCD هم در مسیر برق 8 ولت یه دیود 4007 هست که یکسره میکنم این طوری برق ورودی به موتور جریان بیشتری پیدا میکنه . در ضمن فقط هم از تسمه مرغوب ضخیم به اندازه استاندارد استفاده میکنم نه سفت تر و نه شل تر . اگه دیگه خیلی اذیت کنه و بی جون کار کنه یه مدار تقویت هم براش میذارم . با صاحب نازنینش هم اول طی میکنم بعد هم وقتی اومد کار را تمیز و بی عیب تحویل گرفت 40 تا هزاری میگیرم . با روش من تست کنید عالی جواب میگیرید .

---------- Post added at 19:57 ---------- Previous post was at 19:54 ----------

سلام
اساتید گرامی توضیحات لازم را دادن و راه حل های مناسب را پیشنهاد دادند. ولی خودم همیشه از یک مدار رگلاتور کنترل شونده برای سرعت و دوعدد رله 5 ولت برای معکوس نمودن استفاده میکنم بدون هیچ گونه عوارض جانبی روی تمام دربها جواب میده .روی سامسونگ و ال جی راحت جواب میده چون در مدار ولتاژ ثابت و امپر بالا نیاز داریم تا در موقع زیر بار رفتن افت ولتاژ به وجود نیاد.
به جای رله و رگولاتور از ایسی LB1640 استفاده کن هم جریان خروجی خوبی داره و هم گرم نمیشه هم ایمنی داره وهم مقرون به صرفه است . جای کمتری هم میگیره .

sabaaf
17th November 2014, 03:23
با سلام
با نوک هویه چند خط دورادور داخل فولی موتور بیاندازیم هم تاثیر دارد.

ASHKAN-NO
17th November 2014, 04:32
درود
البته هرکسی روشی داره ولی من
یک زمانی با تغییر مقدار زینرها
ولتاژ کاری موتور را افزایش می دادم
ولی در مدلهای جدید چون زینر نداره
با تغییر مقاومتها این کار را می کردم
همچنین سرویس و روغن کاری مکانیزم
استفاده از تسمه نرمال ( نه سفت نه شل )
قرار دادن یک فنر بالا برنده برای قسمت
اوپتیک که در این حالت موتور قدرت کمتری