PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نوسان دورموتور در پراید ساژم

yashar_ataee
15th August 2013, 00:44
باسلام وخسته نباشید به دوستان وهمکاران
مشکلی دارم بابت نوسان دورموتور که هر کاری میکنم دو دقیقه خوبه بعد دوباره یهو بازیش شروع میشه دوباره قطع میشه ،چیزهایی که عوض کردم :
استپر موتور
کویل
مپ
سنسور دریچه گاز
توی دیاگ چیزی نشون نمیده، لطفا کمکم کنید.

حميد ذوالعلا
15th August 2013, 01:03
سلام
واشر مانیفولد تعویض کنید.

yashar_ataee
15th August 2013, 01:09
سلام
واشر و عوض میکنم اما به نظرم از جاییش هوا نکشه ، آخه چند دقیقه خوبه یهو بهم میریزه
به نظرتون میشه با دانلود درست بشه آخه فلش کردم نشده

m.aminifar
15th August 2013, 01:47
سلام
واشر و عوض میکنم اما به نظرم از جاییش هوا نکشه ، آخه چند دقیقه خوبه یهو بهم میریزه
به نظرتون میشه با دانلود درست بشه آخه فلش کردم نشده

ایسیو دانلود کنید ساده ترین کار همین هست میتونه از خرابی برنامه ecu باشه

gholamali
16th August 2013, 00:52
سلام بیشترین عیب شایع در نوسان دور موتور در ایسیوهای سازم پراید به کثیف یا سولفاته یا نفوذ اب در کانکتور پشت مانیفولد برمیگردد که با جدا نمودن 3رشته سیم سنسور دریچه گاز از کانکتور و وصل ان به پشت کانکتور عیب رفع میشود

omeed_1355
16th August 2013, 02:05
باسلام وخسته نباشید به دوستان وهمکاران
مشکلی دارم بابت نوسان دورموتور که هر کاری میکنم دو دقیقه خوبه بعد دوباره یهو بازیش شروع میشه دوباره قطع میشه ،چیزهایی که عوض کردم :
استپر موتور
کویل
مپ
سنسور دریچه گاز
توی دیاگ چیزی نشون نمیده، لطفا کمکم کنید.

سلام
شما زمانی که خودرو روشن میباشد و گاز نوسان دارد چک کنید ببینید زاویه دریچه نوسان دارد یا نه
اگر دارد از سوکت دریچه و سوکت نصبی روی سینه موتور میباشد

yashar_ataee
17th August 2013, 00:27
با تشکر از دوستان
هنوز وقت نکردم ای سی یو دانلود کنم اما واشر منیفولد عوض کردم نشد،
از کانکتورهای سنسورها هم مطمئنم،پارامترها هم هیچی نشون نمیدن سنسور دریچه گاز در دور آرام رو صفر،وقتی سوکت استپر میکشم دیگه هیچ نوسانی اتفاق تمیفته،فکر کردم شاید استپری که انداختم ایراد داشته اما با دوتای دیگه هم همین بود.

maad
17th August 2013, 00:37
با تشکر از دوستان
هنوز وقت نکردم ای سی یو دانلود کنم اما واشر منیفولد عوض کردم نشد،
از کانکتورهای سنسورها هم مطمئنم،پارامترها هم هیچی نشون نمیدن سنسور دریچه گاز در دور آرام رو صفر،وقتی سوکت استپر میکشم دیگه هیچ نوسانی اتفاق تمیفته،فکر کردم شاید استپری که انداختم ایراد داشته اما با دوتای دیگه هم همین بود.
شما تنها کاری که باید انجام بدید اینه یخورده اب روی انزکتورها بریزید اگه نوسان بیشتر شد باید اورینگ ها عوض بشن اما اگه ماشین دوگانه سوز دستی است اولین کار گرفتن تایم استپر اگه نشد فقط ریست بکنید

yashar_ataee
6th September 2013, 01:22
هنوز ای سی یو دانلود نکردم که ببینم درست میشه یا نه،
ولی نوسان زمانی اتفاق میفته که یه مصرف کننده شروع به کار میکنه مثل چراغها،البته این نوسان ها توی پرایدها عادی اما نوسان مال این ماشین خیلی شدید به طوریکه موتور روبه خاموشی میره،اتصال بدنه قویتر دادم بازم حل نشد

yashar_ataee
19th September 2013, 23:55
با تشکر از دوستان که سعی به کمک کردن داشتند،
بعد از تعویض باتری و ای سی یو و هزارتا چیز دیگه بالاخره ایراد پیدا شد، ایراد از سه سیم فیوز که در داخل اتاق موتور بود رخ داده بود،امروز وقتی فیوز وسطی رو کشیدم ماشین دیگه نوسان نداشت و مثل روز اولش شد فقط وقتی این فیوز قطع میکنم ماشین دیگه استارت نمیخوره ولی در حالت موتور روشن شارژ باتری انجام میشه حتی سر باتری هم برداشتم و هیچ مشکلی نداره نشون باتری ساز دادم سر در نیاورد ، آیا دوستان میتونن راهنماییم کنن،آخه این سیم برای شارژ دینام چه ربطی به استارت داره

m.aminifar
20th September 2013, 00:17
با تشکر از دوستان که سعی به کمک کردن داشتند،
بعد از تعویض باتری و ای سی یو و هزارتا چیز دیگه بالاخره ایراد پیدا شد، ایراد از سه سیم فیوز که در داخل اتاق موتور بود رخ داده بود،امروز وقتی فیوز وسطی رو کشیدم ماشین دیگه نوسان نداشت و مثل روز اولش شد فقط وقتی این فیوز قطع میکنم ماشین دیگه استارت نمیخوره ولی در حالت موتور روشن شارژ باتری انجام میشه حتی سر باتری هم برداشتم و هیچ مشکلی نداره نشون باتری ساز دادم سر در نیاورد ، آیا دوستان میتونن راهنماییم کنن،آخه این سیم برای شارژ دینام چه ربطی به استارت داره

این سیم فیوز برق دینام و برق داخل اتاق از قبیل سوییچ و استارت و جعبه فیوز تامین می کند در اوردن این سیم فیوز و برداشت سرباطری موتور روشن حال به هردلیل باعث خسارت می شود

yashar_ataee
20th September 2013, 13:59
جناب امینی فر چون هنوز کسی رو پیدا نکردم که مشکلم حل کنه آیا نمیتونم این سیم بر دارم ولی سرباطری ها جای خودشون باشن و با ماشین کار کنم

m.aminifar
20th September 2013, 22:55
جناب امینی فر چون هنوز کسی رو پیدا نکردم که مشکلم حل کنه آیا نمیتونم این سیم بر دارم ولی سرباطری ها جای خودشون باشن و با ماشین کار کنم

سیم فیوز نمیشه دایم و موتور روشن در اورد بهتره یک سیم مستقیم از سر باطری مثبت به پایه خروجی سیم فیوز نصب کنید (البته موقطی)در دراز مدت احتمال مشکل وجود دارد

yashar_ataee
21st September 2013, 00:40
ممنون آقای امینی فر
کسی از دوستان اگر نقشه سیم کشی این قسمت از پراید داره لطفا آپلود کنه

yashar_ataee
22nd September 2013, 10:40
بالاخره مشکل حل شد
بعد از کلی ور رفتن با سیم کشی آخر سر تصمیم به تعویض دینام گرفتم،رفتم دینام باز کنم دیدم خروجی دینام به باطری خیلی کم پیچش شل،با سفت کردنش مشکلم حل شد،پیش ده تا باطری ساز برده بودم نفهمیده بودن:confused:

salmanadl
23rd September 2013, 15:28
سلام
موقعی که ماشین نوسان داشت چراغ دینام روشن نمیشد؟

yashar_ataee
23rd September 2013, 19:33
نه دوست عزیز،هیچ نشونه ای نداشت،
تنها چیزی که میشد ایراد ازش فهمید "زمان شارژ کویل" بود که بعد از درست شدن فهمیدم
خیلی نوسان داشت

حميد ذوالعلا
24th September 2013, 00:34
نه دوست عزیز،هیچ نشونه ای نداشت،
تنها چیزی که میشد ایراد ازش فهمید "زمان شارژ کویل" بود که بعد از درست شدن فهمیدم
خیلی نوسان داشت
سلام
ممنون دوست عزيز لطفا زمان شارژ كويل قبل و بعد از رفع ايراد بفرماييد.

yashar_ataee
28th September 2013, 12:18
با سلام
مقدار شارژ با هم برابر نبود یعنی اگر 1و4 برابر با 4.1 بود زمان 2و3 برابر با 4.9 میلی ثانیه بود و نوسان توشون مشاهده میشد.

yashar_ataee
28th September 2013, 12:20
شرمنده یادم رفت بنویسم، بعد از درست شدن ،زمان شارژ کویل 1و4 -2و3 هر جفت برابر با 4.1 میلی ثانیه شد و دیگه نوسان نداشت