PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی نصب و سیم کشی بوق با آفتومات

abdolvand
27th September 2013, 13:54
درود
دوستان اساتید محترم اگر میشه با نقشه یا توضیح بگید چطور باید برای بوق جفت آفتومات سیم کشی کرد
ممنون از شما عزیزان:redface:

آرتمن
27th September 2013, 17:24
با سلام
اول سیمی که از دسته راهنما به سمت بوق می رود در نزدیکترین قسمت به بوق قطع کرده البته باید جای درستی قطع کنید دو سر سیم در دسرس باشد (منظور داخل اتاق موتور می باشد)
سپس دو سر سیم را با دو فیش مادگی درست می کنیم .و یک اتصال بدنه نیز بستگی به موقعیت قطع کردن دوسیم دارد میکشیم و یک سیم برق نیز بستگی به موقعیت قطه کردن سیم بوئق دارد تا محل می کشیم حال با یک رله 4 فیش که جای پایه ها را در تصویر در لینک زیر قرار دادم مشخص کردم وصل می کنیم .اگر سوالی بود در خدمت هستم
http://upload7.ir/images/06088614961900787860.jpg

abdolvand
28th September 2013, 01:08
درود
با تشکر فراوان از استاد عزیز .
فقط یه چیز از بوق تا رله یک سیم شما کشیدید ولی هر بوق جای 2تا سوکت داره یعنی جمعا 4تا سوکت چطوری یکی میشه میاد به قسمت 87 رله .
بازم ممنونم از شما؟:wink:

Arash_323
28th September 2013, 01:24
یکی از سیمهای بوق وصل میشه به رله و یکی دیگش هم به بدنه (منفی) وصل میشه

abdolvand
28th September 2013, 01:47
درود
این برای یدونه بوق بود اگر دوتا باشن میشه 4 تا سوکت اونموقه چیکار کنم داداش؟
خیلی ممنون

Arash_323
28th September 2013, 01:56
وقتی دوتا بوق هست یا بقول شما 4 تا سوکت باید بوقها رو موازی بهم وصل کنی یعنی دوتا سوکت بوق اول به دوتا سوکت بوق دوم وصل بشه تا در واقع بشه دوتا سوکت
سیم منفی که از دسته راهنما میاد + یکی از سوکتهای بوبین رله + یکی از سوکت های بوق باید به بدنه (منفی) وصل بشن
سیم مثبت دسته راهنما به سوکت دوم بوبین رله وصل میشه
یکی از سوکت های خروجی رله به مثبت باتری و یکی دیگش هم به سوکت دوم بوقها وصل میشه