PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پروسسور SAK-C167 ایسیو L90

aidin.r.o
11th October 2013, 02:16
سلام
دوستان اگر آیسی پروسسور SAK-C167SR ایسیو ال 90 رو با یه آیسی SAK-C167 دیگه که یا نو باشه و یا مربوط به ایسیوی دیگه ای غیر از ال 90 باشه عوض کنیم آیسی جدید بدون هیچ پروگرم یا دستکاری روی ایسیو کار میکنه یا نیاز به کاری برا مطابقت پروسسور جدید با ایسیو لازمه ؟؟
موردی دارم که بعد تعویض پروسسور الان سنسور دور موتور صفره و ماشین روشن نمیشه . کل سیستم هم از سر سنسور دور موتور تا آیسی مربوط به دور موتور در ایسیو کنترل شده و هیچ ایرادی ندیدم !

ممنون

hz_hamed
11th October 2013, 10:34
سلام
ما دو نوع پروسسور داریم یک نوع که آی سی فلش داخل آن است و از روشهای معمول قابل برنامه ریزیست و نوع دیگر این قابلیت را ندارد البته آنهم قابل برنامه ریزیست ولی برنامه آن با دستگاه های خاصی انجام میشود که قیمت خیلی بالایی دارد به نظر من اگر مشخصات هر دو آی سی یکی باشد میتوان استفاده کرد وگرنه امکان پذیر نیست البته من از الکترونیک خیلی سر رشته ندارم اساتید بزرگواری در سایت هستند که نظرات آنها کاملتر است

aidin.r.o
14th October 2013, 22:32
سلام و تشکر از شما دوست عزیز بابت جواب

مطالبی رو که فرمودید همه رو میدنم ولی مشکلم اینه که این ایسیو با پروسسور خودش سیگنال دور موتور داره و ماشین راحت روشن میشه ولی وقتی پروسسور دیگه ای مثلا SAK-C167 CR روش میبندم همه ی سیستم و کل ایسیو درسته ولی سیگنال دور موتور صفر میشه . حتی کل خطاهای ایسیو پاک میشه و هیچ خطایی هم ثبت نمیشه ! تست عملگر ها هم کاملا درست و نرمال اجرا میشه .
سوال من اینه که چرا این اتفاق میافته واگه مشکل از برنامه داخل پروسسوره این برنامه کجاست و چطور میشه برنامه پروسسور قدیم رو به پروسسور جدید و تعویضی منتقل کرد .
برنامه فلش رو هم با پروگرم کردن آیسی فلش و هم از طریق J-Tag کپی کردم ولی فرقی به حال پروسسور و رفتار اون نمیکنه ! برنامه فلش هم کاملا درسته مشکلی نداره .

aidin.r.o
18th October 2013, 23:08
جوابی نیست ؟
چرا پس ؟

hz_hamed
19th October 2013, 18:02
دوست عزیز
شما مسیر سنسور را روی برد دنبال کن اگر به آی سی میکرو میرسه کاریش نمیشه کرد

aidin.r.o
21st October 2013, 15:39
مسیر سنسور تا پروسسور درسته چون وقتی دوباره پروسسور خودش رو میبندم موتور با تک استارت روشن میشه !
منم سوال اینه که چرا با تعویض پروسسور این اتفاق می افته ؟ حتی پروسسور رو از رو یه ایسیو زیمنس پراید سالم باز کردم و رو این ایسیو بستم ولی همچنان این مشکل پابرجاست !

gabriel
21st October 2013, 18:20
دوست عزیز
مدل هایی که با SR تمام میشن حافظه Rom قابل برنامه ریزی ندارن خود کارخانه 1 بار آنها را پروگرام میکنه عین هم
شما هم اگر باهمین مشخصات که روی میکرو کنترلر نوشته تهیه کننین مطمعنا کار خواهد کرد از جدول زیر میتونی مقایسه کنی
75905

aidin.r.o
22nd October 2013, 01:02
با تشکر از جوابتون
مشکل اصلی من اینه که SR ساپورت شبکه CAN رو نداره و ماشینی که من دارم گیربکس اتوماتیکه و برای کار کردن ECU گیربکس باید شبکه کن بین موتور و گیربکس راه بیفته
برا همین من با نصب آیسی کن و سایر قطعات لازم ،خروجی کن رو از ایسیو موتور به گیربکس برقرار میکنم ولی وقتی پروسسور کن ساپورت رو ایسیو می بندم دور موتور صفر میشه و دیگه موتور روشن نمیشه (در این حالت شبکه کن بین موتور و گیربکس بکار میافته)
من دنبال راهی برای فعال کردن سیگنال دور موتور روی پروسسورهای نوع کن ساپورت مثله C167-CR هستم
ممنون