PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : علت سوختن کویل در پراید

davodpor
13th April 2010, 00:36
کویل پرایدی که سوخته بود با تعویض متوجه شدم که دوباره داغ میکند ودر استانه سوختن است با بررسی سیم کشی نزدیک رادیاتور ومحفظه اب شیشه شور اتصالی را بر طرف کردم اما دوباره جواب نداد از دوستانم که در کار باتریسازی بودن جویا شدم تند یا سیم کشی ویا ecuبلاخره ecuرا باز کردم همه قطعات را تست کردم بازم نشد اینبار سیم کویل که به ecuرفته بود قطع کردم دیدم دیگه منفی نمیدهد متوجه شدم که سیم کشی نوز مشکل دارد سوکت سیم کویل را نگاه کردم یکدفعه متوجه شدم سیم شیلد دار است اما شیلد ان به جای وصل نشده فهمیدم که شیلید ان بدنه است وبه قسمتی که سیم کشی را تصیح کرده بودم رفتم دیدم سیم شیلد ومغزی را باهم سوخته بودن ولخت بود بهم وصل کرده ام با وته کردن انه وبستن سیم جدید مشکل بر طرف شد .نکته هیچ وقت کویلی که سوخت سریعا ویل جایگزین نکنید به جای ان لام بگذارید تا اتصا لی کامل بر طرف گردد در موقع استارت زدن لاپم باید کمنور روشن شود اگر لامپ پر نور باشد یا سیم کشی مشکل دارد یا ecu

marboty
4th February 2011, 22:25
با سلام
درصورت امکان از شیلد ذکر شده تصویری قرار دهید
با سپاس فراوان

مهدی چیت بند
14th February 2011, 08:21
دوست گلم کافیه کاپوت ماشینو بزنی بالا ...

مهدی چیت بند
13th August 2019, 03:23
دوست گلم کافیه کاپوت ماشینو بزنی بالا ...
در پراید زیمنس مثلا
شما در سیم کشی کوییل 3سیم دارید
1 پالس کوییل (منفی) 1و4
2 پالس کوییل 2و3
3 سیم شیلد یا بقولی نویزگیر...
عموما به سیمی که دور سیمهای دیگه است گفته میشه یچیزی شبیه سیم منفی آنتن...
در خیلی موارد در پراید باعث ترکیدن یکی ازبرجک های کوییل میشه
که اساتید عجول سریع تعویض میکنند بارها گفته شده عیب و علت رو اول پیدا کنید ....
درکل راه سریع :
میشه سیم شیلد رو از ایسیو جدا کرد (قطع شود) و درصورت نبود اتصالی دیگه تمامه