PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رفع دیر استارت خوردن خودرو در حالت سرد یا گرم ..

txwdvb
17th November 2013, 00:37
با سلا م و تشکر از همکاران گرامی ..

این تایپینگ مختص راهنمایی و علایم و رفع عدم + دیر استارت خوردن +بد استارت خوردن+خودرو در حالت گر م یا سرد

معمولا بد استارت خوردن موتور سرد در هوای زمستانی متداول ترین عیب مربوط به استارت زنی میباشد اما موتورهای گرم نیز به نوبه خود دچار همین مشکل میشوند.
بسیاری از مردم این تجربه را دارند که موتور اتومبیل شان اندک زمانی پس از خاموش شدن و در هنگام استارت زدن مجدد بخوبی استارت نمیخورد و اصطلاحا با نیش استارت روشن نمیشود اما نمیدانند که در چنین حالتی چه باید بکنند.
برای غلبه بر این مشکل ابتدا باید به علت آن پی ببریم.
اغلب عللی که موجب بد استارت خوردن یک موتور گرم میشوند مربوط به سوخت اتومبیل میشوند. وقتیکه موتور اتومبیل را خاموش میکنید همیشه مقداری از سوخت در مجاری سوخت رسانی باقی میماند . حال اگر موتور خیلی خیلی داغ باشد حرارت ناشی از آن مقداری از سوخت باقیمانده در مجاری سوخت رسان را بخار میکند و در هنگام استارت زنی مجدد – اگر استارت زنی اندک زمانی پس از خاموش کردن موتور باشد - این بخار داغ و پرفشار درمقابل سیلان یافتن سوخت و تزریق شدن آن به سرسیلندر و محفظه احتراق مقاومت نموده و اتومبیل دیر روشن شده و یا اصلا روشن نمیشود .
هنگامیکه اتومبیل خود را متوقف نموده و موتور آنرا خاموش میکنید ، حرارت داخلی آن بلافاصله شروع به پائین آمدن نمیکند بلکه تا دقایقی افزایش هم میابد !!!
( دلیل این موضوع را میتوان به از کار افتادن پروانه و واتر پمپ مربوط دانست . همچنین در هنگام حرکت و سرعت ، مقداری از حرارت موتور توسط هوایی که در پیرامون آن جریان دارد جذب میگردد و به بازده سیستم خنک کننده موتور کمک میکند. تاثیر این پدیده در فصل زمستان بیشتر و بهتر مشهود است . خودروسازان فرانسوی که از سالیان دور در بازار ایران حضور دارند برای حل این مسئله از فن برقی و یک کلید ترموستاتیک (فشنگی فن) استفاده میکنند . نمونه بارز آن پژو 405 است که همه آنرا میشناسیم و می دانیم پس از خاموش شدن موتورش ، فن برقی آن تا چند دقیقه روشن مانده و حرارت موتور آنرا را کاهش میدهد.
عامل دیگر در بد استارت خوردن موتورهای گرم بویژه در فصل گرما ، میتواند مربوط به کیفیت سوخت و تغییراتی فصلی باشد که پالایشگاه های تامین کننده بنزین در ترکیب سوخت اعمال میکنند . بدین ترتیب که پالایشگاه ها باید قبل از فرارسیدن فصل تابستان قابلیت تبخیر بنزین (Volatility) را کاهش داده و قبل از رسیدن فصل زمستان آنرا افزایش دهند . زیرا شرایط محیطی یعنی گرمای تابستان و سرمای زمستان بر قابلیت تبخیر بنزین تاثیر گذار است و برای خنثی کردن این تاثیرات ناخواسته باید تغییراتی در ترکیب سوخت اعمال گردد . حال اگر پالایشگاهی بشکل ناخواسته و یا به ناچار مجبور شود تا بنزینی با قابلیت تبخیر (Volatility) بالا را زودتر از موعد مقرر و در فصل گرما یا در اواخر آن به بازار مصرف عرضه نماید ، طبعا مشکل بد استارت خوردن در موتورهای گرم بروز خواهد کرد.
همچنین علت بد استارت خوردن و دیر روشن شدن موتورهای گرم در فصل زمستان را میتوان تا حدودی به افت توان باتری اتومبیل هم مربوط دانست . فعل و انفعالات شیمیایی که باید در یک باتری صورت گیرد تحت تاثیر سرمای زمستان قرار گرفته و کمی از توان آنرا میکاهد.

TuneUp_Vahab
17th November 2013, 15:21
با سلام :

بنده نیز نکته ای به موارد فوق اضافه کنم که زیاد شایع میباشد .
1- اگر در مواردی موتور سرد و استارت زیاد داشت مشکل از سنسور دمای آب میباشد .
2- اگر در مواردی موتور گرم و استارت زیاد داشت مشکل از سنسور دور موتور میباشد .

rasty
17th November 2013, 16:19
با سلام
دوستان اگر در حالت گرم بعد از چند دقیقه خاموش کردن بد روشن شود از فشار شکن ریل سوخت هم میتونه باشه
با تشکر

txwdvb
18th November 2013, 01:22
با سلام
دوستان اگر در حالت گرم بعد از چند دقیقه خاموش کردن بد روشن شود از فشار شکن ریل سوخت هم میتونه باشه
با تشکر

[SIZE=3]سلام دوست عزیز

رگلاتور فشار سوخت ..فشار شکن.. وظیفه نگهداشت فشار در ریل سوخت را داراست .
در این صورت خرابی این قطعه ..ایراد برای استارت حالت کاملا سرد است .
برای حالت گرم کم اتفاق افتاده ..

دوست گرامی . ایرا د ... شما چیست .توضیح دهید ..راهنمایی کنیم

txwdvb
31st December 2013, 00:53
به نظر دوستان علت

در هوای سرد استارت اول موتور روشن ولی به محض روشن شدن خاموش میشود .ولی استارت دوم مشکل ندارد .

علت چیست.

sajadnasirpor
31st December 2013, 11:57
دوست عزیز این مشکل به علت فشار کم پمپ بنزین میتونه باشه که افت فشار داخل ریل سوخت

حمید بهرامپور
31st December 2013, 13:55
با سلام این ایراد از نشتی رگولاتور گاز و خرابی ادوانسر مخصوصا در سیستم lco1 هم میتونه باشه.

txwdvb
1st January 2014, 01:39
دوست عزیز این مشکل به علت فشار کم پمپ بنزین میتونه باشه که افت فشار داخل ریل سوخت

دوست گرامی فشار استاندارد 3.5 برا رگلاتور داخل باک .. 6 بار برا رگلاتور بیرون .

txwdvb
1st January 2014, 01:41
با سلام این ایراد از نشتی رگولاتور گاز و خرابی ادوانسر مخصوصا در سیستم lco1 هم میتونه باشه.

ببخشید سیستم چی ..توضیح بدید

حمید بهرامپور
1st January 2014, 19:37
ببخشید سیستم چی ..توضیح بدید

با درود جزوه پیوست شده را مطالعه کنید تمامی سیستم های میکسری نصب شده روی این خودرو (v05 / lc01 / omlv ) را توضیح میدهد. این مدل شبیه پرینس در پراید میباشد و با همون کابل البته با برنامه ای متفاوت عیب یابی میشود.

mohsenap
3rd October 2014, 16:45
سلام خسته نباشید دوستان عزیزم من تازه با با این تاپیک مفید و قویاشنا شدم خیلی حال کردم عشق است ایران. و ایرانی .من چند روزی هست که این مشکلو دارم اگه میشه راهنماییم کنید ممنونم از همتون.

txwdvb
3rd October 2014, 18:26
سلام خسته نباشید دوستان عزیزم من تازه با با این تاپیک مفید و قویاشنا شدم خیلی حال کردم عشق است ایران. و ایرانی .من چند روزی هست که این مشکلو دارم اگه میشه راهنماییم کنید ممنونم از همتون.

با سلام دوست گرامی

نوع خودرو را اعلام فرمایید. تک یا دوگانه . نوع ایسیو .

مورد را کاملا بیان کنید .

asa 20
3rd December 2014, 14:36
با سلام خدمت دوستان
پراید 83 انژکتور در حالت سرما خیلی دیر روشن میشود و باید چندین بار استارت
بخورد و بعد از روشن شدن هم تا چند دقیقه در حالت درجا بد کار میکند(هر ده
ثانیه یک بار میل به خاموش شدن دارد مثل زمانی که ساسات خراب باشد)
به نظر شما مشکل از کجاست
شمعها و وایر شمعها نو شده.فیلر گیری هم انجام شده
در ضمن ماشین یگانه سوز میباشد
با تشکر

sajadnasirpor
3rd December 2014, 16:52
سلام دوست عزیز فشار پم بنزین رو چک کنید

فتوحی
3rd December 2014, 17:34
شما یه ایسیو تست کنید بعد اگه درست شد اصلاح سرد دانلود کنید

m,dehghan
4th December 2014, 20:44
با تشکر
جناب فتوحی درصورت امکان هم برای زیمنس هم ساژم فایل اصلاحی را آپ نمایید
متشکر

فتوحی
5th December 2014, 14:12
خدمت شما

jolya
10th June 2015, 07:43
سروران عزیز خسته نباشی پژ206مدل 86دارم همه چیز خوب بود چون دسته دو خریده بودم دادم برام سرویس کنندبعداز سرویس قسمت سوخت رسانی ماشین بداستارت می خوره ولی اول صبح بانیش استارت روشن می شه ولی هنگام گرم بودن ماشین استارت رابایدچند ثانیه نگه داشت تا ماشین روشن بشه
کارهای انجام شده :
1-تعویض شمع ها
2-تعویض ***** بنزین
3-تعویض پمپ بنزین
4-تعویض سنسواکسیژن
دیاگ هم هیچ خطای نمی زنه

TuneUp_Vahab
13th June 2015, 10:35
سروران عزیز خسته نباشی پژ206مدل 86دارم همه چیز خوب بود چون دسته دو خریده بودم دادم برام سرویس کنندبعداز سرویس قسمت سوخت رسانی ماشین بداستارت می خوره ولی اول صبح بانیش استارت روشن می شه ولی هنگام گرم بودن ماشین استارت رابایدچند ثانیه نگه داشت تا ماشین روشن بشه
کارهای انجام شده :
1-تعویض شمع ها
2-تعویض ***** بنزین
3-تعویض پمپ بنزین
4-تعویض سنسواکسیژن
دیاگ هم هیچ خطای نمی زنه

درود:

سنسور دور موتور تعويض شود.

moienh
20th July 2015, 21:23
با عرض سلام
من یه پراید 89 مدل ساژم دارم مثل خیلی دوستان مشکل استارت زیاد خوردن در هوای گرم دارم ولی صبح ها ماشین با تک استارت روشن میشه میخواستم بدونم مشکل چیه هرکاری هم کردم حل نشده تا حالا این کارا را کردم فایده نداشته:
تعویض پمپ بنزین
تعویض انژکتورها
تعویض استپر
تعویض سنسور دور موتور
دیاگ وصل شده خطایی نشون نمیده و همه چیز عالی هست
تعویض شمع ها
واقعا نمیدونم چی داره ماشین دیگه که این مشکل هنوز هست!!!از لحاظ خوب کار کردن موتور ماشین عالی هست فقط مشکل همینه

behzad kar
20th July 2015, 21:49
با سلام اين ايراد ميتوه از ضعيف بود باطري باشه

moienh
20th July 2015, 21:55
ممنون از جوابتون به من این مشکلو گفتن باتری من خشک هست ماشین هم خوب استارت میخوره در ضممن با یکی دیگه که میدونست باطریش مشکلی نداره تعویض کردم اما حل نشد مشکل!

monster2014
11th August 2015, 15:43
مشکل سنسور دمای اب و کوعل دوبل که خیل مهمه.

omid1744
17th July 2016, 10:04
سلام دوستان ودورد بر کیانست

مدتیه مشکل دیر استارخوردن ماشین دارم که صبح ها یکسره استارت می خوره تا روشن بشه وهرزگاهی ماشین گرم هم است استارت کمتر می خوره ولی می خوام با نیش استارت همیشه تو سرد وگرم روشن بشه.ممنونم لطفا راهنمایی بفرمایید

نوع خودرو پژوپارس- مدل 86 - دوگانه سوز پایه گاز

TuneUp_Vahab
17th July 2016, 12:34
سلام دوستان ودورد بر کیانست

مدتیه مشکل دیر استارخوردن ماشین دارم که صبح ها یکسره استارت می خوره تا روشن بشه وهرزگاهی ماشین گرم هم است استارت کمتر می خوره ولی می خوام با نیش استارت همیشه تو سرد وگرم روشن بشه.ممنونم لطفا راهنمایی بفرمایید

نوع خودرو پژوپارس- مدل 86 - دوگانه سوز پایه گاز

درود:

استپر تعويض گردد.

omid1744
17th July 2016, 12:39
ممنونم استاد یعنی صافی بنزین نباید تعویض بشه تاثیر نداره حتما باید استپر عوض بشه چون مکانیک ه8م استپر وهم مپ سنسور را تمیز کرده.

TuneUp_Vahab
17th July 2016, 12:50
ممنونم استاد یعنی صافی بنزین نباید تعویض بشه تاثیر نداره حتما باید استپر عوض بشه چون مکانیک ه8م استپر وهم مپ سنسور را تمیز کرده.

صافي حداقل سالي يكبار بايد تعويض شود.
اگر استپر ضعيف باشد با سرويس مشكل حل نميگردد.
بعد از تعويض استپر ايسيو فلش سپس تست عملگر و سوئيچ 3 بار با فاصله زماني 15 ثانيه باز و بست گردد تا مچ شود.

omid1744
18th July 2016, 13:06
[QUOTE=وهاب قدس قرجه;495842]صافي حداقل سالي يكبار بايد تعويض شود.
بعد از تعويض استپر ايسيو فلش سپس تست عملگر و سوئيچ 3 بار با فاصله زماني 15 ثانيه باز و بست گردد تا مچ شود.[/QUOTE

سلام استاد، ممنون از راهنمایی تون ظاهرا دوستان مکانیک به این نتیجه رسیدن از مغزی سوییچ است که با که اگر یکسره داشته باشید دیرروشن میشه اما اگر یک بار استارکوتاه بزنین ماشین روشن میشه امروز صبح من سرد تست کردم یک بار استارت کامل روشن نشد ولی باردوم استارت کوتاه یعنی با نیش استارت روشن شده .شما فکرمی کنی از مغزی سوییچش است .ممنونم راهنمکایی بفرمایید.

TuneUp_Vahab
18th July 2016, 16:11
صافي حداقل سالي يكبار بايد تعويض شود.
بعد از تعويض استپر ايسيو فلش سپس تست عملگر و سوئيچ 3 بار با فاصله زماني 15 ثانيه باز و بست گردد تا مچ شود.[/QUOTE

سلام استاد، ممنون از راهنمایی تون ظاهرا دوستان مکانیک به این نتیجه رسیدن از مغزی سوییچ است که با که اگر یکسره داشته باشید دیرروشن میشه اما اگر یک بار استارکوتاه بزنین ماشین روشن میشه امروز صبح من سرد تست کردم یک بار استارت کامل روشن نشد ولی باردوم استارت کوتاه یعنی با نیش استارت روشن شده .شما فکرمی کنی از مغزی سوییچش است .ممنونم راهنمکایی بفرمایید.
درود:

شما فردا ابتدا استارت كوتاه را تست كنيد ببينيد روشن ميشه
خودرو شما دوبار استارت خورده و قطعا بايد روشن ميشد
فكر نميكنم از مغزي باشه

omid1744
19th July 2016, 11:50
[QUOTE=omid1744;495921]
درود:

شما فردا ابتدا استارت كوتاه را تست كنيد ببينيد روشن ميشه
خودرو شما دوبار استارت خورده و قطعا بايد روشن ميشد
فكر نميكنم از مغزي باشه

سلام استاد .متاسفانه امروز صبح با یک بار استارت نشد بله سومین استارت روشن شد. ودیروز گلزش که بعد از جایگاه سوخت سی ان جی زدم خوب بود وعالی اما امروز صبح گازش خوب کار نکر وانگاری گیر داره وبعد رد می کنه رو دنده دوم وسوم گیر داره.ممنونم